Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 561 от 620 ПърваПърва ... 511551559560561562563571611 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,401 до 8,415 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #8401

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Аз пък изобщо не играя игри,дори не ми е интересно да видя това.
    Не знам дали съзнаваш какво пишеш?
    2-3000 лв. са малко пари?Като разлика за телевизори???
    И ако са малко това за кой размер е или все тая ,според тебе....Ама за който и да е е почти двойно.Аз двойна цена за тв-р който съм сигурен ,че няма да позная ако ми ги сложат един до друг не бих дал.Казах няколко пъти,че ако си юнак давай.Ако си....ама ако беше такъв нямаше да пишеш във форуми.
    PANASONIC в САЩ не се продава(питаше по-рано,въпреки,че както в rtings,така и във форума не веднъж е писано),

    - - - - - - - - - -



    Никой не го коментира,чакаме знаещите като тебе да ни светнат.806 е топ модела OLED,ама не бяхме се сетили.Пък и американците са толко тъпи,че дори не го внасят там.Абе да дойдат тука да видят телевизори тея хора бе.
    Как святка амбилайта?
    Уж не играем игри,ама на шарено се радваме.
    Боли ме Фара,какво внясят Хамериканците...На тебе това Звездите ли ти го говорят?....Ще го гледаш само на картинка приятел още много дълго време...още не си дорасъл за такива неща!!!....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #8402

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз харесвам ревютата на digital trends за телевизори:
    https://m.youtube.com/c/digitaltrends

    Ревютата са им професионално направени (калибрират и измерват всичко), но синтезират информацията по разбираем начин. И те са фенове на Сони като смятат, че изкарват по-добра картина от олед аналозите на ЛГ, но пък и струват повече. Нормално.
    Чакаме да видим новия олед на Самсунг как ще се представи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8403

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Взех 65xh9005, направих теста от клипа, централно всичко мисля изглежда ок, но отстрани се виждат вертикални по тъмни линии на бял фон, при пускане на футболен клип в тубата едната линия също се усеща при движение или при движища сцена на филм. Сега ъпдейтвам софтуера, дали може да се оправи от някакви настройки?

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8404

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Предполагам виждаш локалното - пробвай на най-ниска степен или изключено дали ги виждаш пак.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #8405

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет отново, момци,

    Благодаря на всички за съветите.
    В крайна сметка току що поръчах Sony XR-55X93J онлайн и с удължена гаранция.

    Дали можете да ми дадете съвет как точно да процедирам при приемането на стоката, за да съм сигурен, че няма да имам проблем? Ясно е, че трябва да огледам добре кашона и ако има индикации за удари или смачкана част, да не приемам доставката. Има ли нещо друго, което да направя? Едва ли ще ме чакат да вадя телевизора от кашона, за да проверя самия ТВ за външни повреди?

    След това първата ми задача е да проверя дали има някакво навъртяно време и дали не е случайно мостра, но какво още трябва да гледам от гледна точка на тестове?

    Предварително благодаря за съветите!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8406

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Спрях го, но май няма ефект. При бял екран и и при някои от другите се виждат вертикални сиви линии при поглед отстрани. Абсолютно централно може да се каже че е ок, но и при по лек ъгъл се забелязва разликата например на зеления терен при движение на камерата. Не знам Ко да го правя. Не мога да преценя дали е нещо нормално

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8407

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Вероятно тогава става въпрос за DSE (ефект на мръсния екран), но в такъв случай би трябвало да го виждаш и централно и да е по-скоро като петна...
    Пробвай с различни стойности на яркост и сила на подсветката дали има разлика.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8408

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Намерих подобни проблеми. Ето същото с описание и снимки.
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...th_exchanging/
    Прилагам и моя снимка, но при нея има едни петна, които са от самата снимка, но вертикалните се виждат.
    Пробвах и на стария ми 50kdl w805 и такива проблеми няма... Та май ще го връщам, дано да нямам проблеми с ЕМАГ, защото все пак съм го разопаковал и ползвал... Ако колегата със 75 инча може да каже дали има този проблем.

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8409

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да, вижда се - транспорт и неправилно съхранение също може да доведе до подобни проблеми. моя имаше две дупки на кашона точно от страната на екрана и само допълнителното парче картон пред екрана го беше спасило.
    Често "Европът" като ми носят пратки и им виждам разхвърляните тв в бусовете - мърлящина от всякъде...
    Swon одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8410

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ужас, точно поради тази причина си го взех лично от Сердика, кашонът беше непокътнат. Закачил съм го на стената, не би трябвало това да е проблем за тали линии.

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
    evdiko одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8411

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да не си пренавил болтовете? Може да пробваш на стойката му дали ще е така, макар че ако си "подпрял" с болтовете може и да е деформирано вече.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8412

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И аз това си мислех като пишех, но се сетих, че са с ограничител, тъй че не би трябвало да е от това.
    Ще помисля седмица илиж2 дали да го връщам. За момента мисля да го направя. Лошото е обаче след месец два ако взема и 65x93j дали мога да случа пак на подобна бройка

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8413

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    Намерих подобни проблеми. Ето същото с описание и снимки.
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...th_exchanging/
    Прилагам и моя снимка, но при нея има едни петна, които са от самата снимка, но вертикалните се виждат.
    Пробвах и на стария ми 50kdl w805 и такива проблеми няма... Та май ще го връщам, дано да нямам проблеми с ЕМАГ, защото все пак съм го разопаковал и ползвал... Ако колегата със 75 инча може да каже дали има този проблем.
    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
    75''SONYXH9005 вчера пристигна.Както се и очакваше ЕКОНТ хич го не бива.Отидох на вилата и най-напред отидох да си взема стойките в офиса.Щяха да го товарят ,ама не можаха ,щото буса му беше пълен с един тон обемисти неща и цял ден се разкарвал с тях....И.т.н.
    Като дойде го погледнах малко да няма удар и чак като дойде майстора да ми монтира стойките(за него и HISENSE-a) му пуснах заливките.
    Няма такива проблеми и слава Богу,защото е хубаво да гледаш голям тв-р,ама ако трябва да го подмяташ за връщане....леле ,мале.
    Не мога да ти кажа какво мисля за твоя.По снимки не бих се наел.Точно за това ми беше коментара,че да гледаш ревюта в тубата(през собствения си монитор(тв-р) и да сънуваш нещо е на практика едно и също/
    Няколко неща ми правят впечатление
    1.Не изписва ,за кратко(като LG),когато има HDRформат
    2.Не виждам HBO в приложенията.
    3.Може би трябва да актуализирам софтуера,ама не бързам.Записаните клипове забиват от време на време,отYT винаги вървят добре.

    Ама за такива има време.
    Качеството на картината,като за цената е добро,цветовете балансирани.На тъмен екран черното е идеално,но на тъмни сцени ми се струва,че контраста е по-малък в сравнение с предните ми VA/FALD телевизори(с OLED не мисля да сравнявам).
    Според мен при целия тъмен екран вероятно софтуерно си гаси подсветката,а при тъмните сцени малкото зони за затъмнение.........
    Но за цената на която го взех(2250) за 75'' не мисля,да се задълбочавам и да търся под вола телета.
    Пък и за по-хубав,както е казал колегата по-горе,още не съм дорасъл.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #8414

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    75''SONYXH9005 вчера пристигна.Както се и очакваше ЕКОНТ хич го не бива.Отидох на вилата и най-напред отидох да си взема стойките в офиса.Щяха да го товарят ,ама не можаха ,щото буса му беше пълен с един тон обемисти неща и цял ден се разкарвал с тях....И.т.н.
    Като дойде го погледнах малко да няма удар и чак като дойде майстора да ми монтира стойките(за него и HISENSE-a) му пуснах заливките.
    Няма такива проблеми и слава Богу,защото е хубаво да гледаш голям тв-р,ама ако трябва да го подмяташ за връщане....леле ,мале.
    Не мога да ти кажа какво мисля за твоя.По снимки не бих се наел.Точно за това ми беше коментара,че да гледаш ревюта в тубата(през собствения си монитор(тв-р) и да сънуваш нещо е на практика едно и също/
    Няколко неща ми правят впечатление
    1.Не изписва ,за кратко(като LG),когато има HDRформат
    2.Не виждам HBO в приложенията.
    3.Може би трябва да актуализирам софтуера,ама не бързам.Записаните клипове забиват от време на време,отYT винаги вървят добре.

    Ама за такива има време.
    Качеството на картината,като за цената е добро,цветовете балансирани.На тъмен екран черното е идеално,но на тъмни сцени ми се струва,че контраста е по-малък в сравнение с предните ми VA/FALD телевизори(с OLED не мисля да сравнявам).
    Според мен при целия тъмен екран вероятно софтуерно си гаси подсветката,а при тъмните сцени малкото зони за затъмнение.........
    Но за цената на която го взех(2250) за 75'' не мисля,да се задълбочавам и да търся под вола телета.
    Пък и за по-хубав,както е казал колегата по-горе,още не съм дорасъл[emoji106].
    Благодаря ти за описанието.Супер е при теб няма такива линии. ЕКОНТ много ли ги подмятат, че не знам дали аз да си го върна или да го пусна с куриер(при мен се събира точно в комбито). Тези линии са дразнещи, не винаги гледам централно ТВ, даже напротив, ако не е филм, си го гледам леко страни, като си въртя и стойката.
    Като изключа проблема, цялостно и на мен ми хареса.

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8415

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    Благодаря ти за описанието.Супер е при теб няма такива линии. ЕКОНТ много ли ги подмятат, че не знам дали аз да си го върна или да го пусна с куриер(при мен се събира точно в комбито). Тези линии са дразнещи, не винаги гледам централно ТВ, даже напротив, ако не е филм, си го гледам леко страни, като си въртя и стойката.
    Като изключа проблема, цялостно и на мен ми хареса.

    Sent from my M2007J17G using Tapatalk
    За подмятане не мога да обобщавам.В EKONT работят различни хора.Ако започна да обяснявам вчерашния случай ше е дълго и може би за друга тема(вицове).
    Лошото е,че не дават точен час както SPEEDY от-до*1 час!) и да си го спазват.Все едно,че трябва по цял ден да ги чакаш,да не говорим че в моя случай и майсторите трябваше да правят същото и ако бяха още малко забавили и на другия ден м-те бяха заети?Тъпотии...бг
    Другото е,че ако тв-ра е от ED имаш право на проба(15 мин.) и вземаш или връщаш.А тука ,както виждаш те занимават цяла седмица с глупости.
    Иначе сина ми си купи 65'' от същия(още не го е отворил) и казва,че като се обадиш на ЕМАГ за връщане на нещо действат много бързо.
    То гаранциите хубаво,ама тук нямам мазе и се чудя кво да правя кашона,дали да го нагъвам дали на боклука и квот дал Господ.
    Все пак при тези размери......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе