Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 563 от 620 ПърваПърва ... 513553561562563564565573613 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,431 до 8,445 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #8431

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, доста теми изчетох, но не мога да взема решение кой от двата телевизора да избера. Сони 65xr93j или Самсунг Q80A. Гледах ги и на живо, спря ме това че навсякъде казват че на самсунга му слагат IPS, но в европа май може и ВА да бъде панела. На биво черното му изглеждаше много добро, по добро от на сонито. Картината му също беше много хубава, но на тъмно не знам как ще е. Как мога да проверя дали е с ВА панел или IPS. И като цяло кой е по добрият телевизор според вас. На еднаква цена са.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,405
    #8432

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    stoyno
    Има два начина да провериш за типа на поставената матрица
    - снимка с телефон/фотоапрата в макрорежим (плътно до дисплея на бял фон) и гледаш структурата на субпикселите
    - проверка в сервизното меню - това няма да ти го позволят в магазина

    от тези двата моят избор би бил Сони 65XR93J

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #8433

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря ти за отговора, надявах се ти да си кажеш мнението, тъй като от доста години чета форума и си се доказал като доста компетентен човек. И аз клоня към сонито, просто картината са самсунга в магазина ми се стори много котрастна, но все пак вървяха различни видеа на двата телевизора, а и настройките не са същите. Има ли нещо друго в моя бюджет от 2500 за 65ца, което да погледна, без олед?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,405
    #8434

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не виждам друг добър 65" като предложеният по-горе в този бюджет.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #8435

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Няма, аз също бях изправен пред същия избор и дълго се рових.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8436

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Разбира се ,че за 2500 има по-добри от 65''SONY.Имам 75''90H и не съм впечатлен.Точно според очакванията за малкото зони на затъмнение.Не може да се доближи до OLED ,дори не е равен на VA/FALD със 180 зони-HIU8QF,същия отзив съм го писал в EMAG,ако мислиш,че тук си приказвам без да съм купил.И цената на 75'' беше 2250 лв.(!),та наистина си заслужаваше.
    А ето ти 65''OLED под 2500
    https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p886268

    А точната картина на разликите на моя и този за който става дума(20121) е

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    С кой да е OLED няма нужда да се сравнява.А защо ''без OLED'' ти си знаеш.
    Този пост е редактиран от inches9; 14-05-22 в 13:40.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #8437

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз не го сравнявам с олед. Спор няма че картината на оледа е по добра заради контраста, въпреки посредствената яркост. Марки като TCL и Хайсенс не ги броя, защото колкото и на хартия да са впечатляващи, са си на късмет на какво ще попаднеш. Няма го качествения контрол като при Сони. Олед нарочно не го коментирам, защото ще се ползва за фонов телевизор през деня на един канал. А и има голям прозорец точно до него в южен апартамент.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #8438

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колегата май пропуска факта,че не става дума за олед. Аз не мога да купя олед, заради жената, защото го държи с часове като фонов шум.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #8439

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Днес купих Сонито, засега съм много доволен от картината. Все пак ще го тествам няколко дни и ще преценя.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8440

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stoyno Виж публикацията
    Аз не го сравнявам с олед. Спор няма че картината на оледа е по добра заради контраста, въпреки посредствената яркост. Марки като TCL и Хайсенс не ги броя, защото колкото и на хартия да са впечатляващи, са си на късмет на какво ще попаднеш. Няма го качествения контрол като при Сони. Олед нарочно не го коментирам, защото ще се ползва за фонов телевизор през деня на един канал. А и има голям прозорец точно до него в южен апартамент.
    Извинявам се,че се включих в темата с предложение към теб.
    Щом знаеш коя марка какъв качествен контрол има значи моите съвети не могат да са ти полезни.А за фалиралата LOEWE знаеш ли нещо и ако искаш сравни със SONY.Предполагам знаеш от къде са и долните:




    Просто във форума,често не можеш да разбереш към кого отправяш предложение,към някой който пита защото иска да знае или към някой който всичко си знае.
    Да ти е честито SONY-то,не знам на каква цена е било ,така че няма смисъл да обсъждаме кво има и кво не.

    И като не искаш OLED искаш да кажеш,че този тв-р е по-добър от долния ли?Ха дано,че и аз да разбера,че най-после съм си купил правилния телевизор(след 20-30 полууспешни
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-65.../pd/D4VQYXMBM/
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    brotzki одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    35
    #8441

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сонито е перфектно за парите си. Взех го за 2100. За китайските марки ТСЛ и Хайсенс, коментирах че не им е качествен контрола, тъй като не само аз съм имал опит с тях, а и доста мои приятели и колеги. Връщал съм ТСЛ 6та серия, който на хартия е супер, но ми се падна панел, който беше толкова мръсен (dirty screen), че на сив и бял фон, можеш да повърнеш просто. От няколко човека полрай мен, един беше доволен от хайсенс олед, не помня модела, но други двама ги върнаха, поради дефекти. Не съм бил във фабриката на марките, както и в тази на Сони, но съдя за качествения контрол по мой опит и наблюдения върху близки хора. И Xiaomi е супер телефон на хартия, мега добра камера и процесор и кво ли не, но след година ползване, може да го забиеш в стената от лаг и бъгове, докато iphonе-а и след 5 ще е пушка. В това също съм се убедил сам. От хората които сменяха телефоните си през два месеца бях, докато не пробвах айфона и не искам да видя друга марка. Та има разлика в качеството на марките и не е само качествения контрол ами и процесинга, ъпскейлинга, управлението на локалното затъмнение, е които неща Сони няма кой да ги бие засега. Не случайно всички казват че Сони с 30-50 зони се справя по добре от други марки с по 200-300 зони, просто защото им куца управлението.
    berpan и Slusatel харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #8442

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Правилно си направил със Сонито.
    Имам ТСЛ и Хисенсе и повече подобни недоразумения няма да влязат в дома ми, ако ще и да са топ модели и да ми ги подаряват, нервите са безценни.
    Slusatel одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #8443

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хората дават дефектите в бройки на 1000! А пък форумците с голям опит имали по няколко TCL,HISENCE си ги знаят.
    А XIAOMI имат ли качествен контрол?Или може би само за gsm-те където отдавна задминаха SONY.Телевизорите доколкото знам ги праскат направо в кашоните и 50% брак(вероятно).И знаеш ли колко зони на затъмнение има долния?
    https://edigital.bg/led-televizori/x...evizor-p918345
    Или за разлика от колите където 200 коня бият 100 независимо от коя марка са,при телевизорите SONY бие всички(особено според неуморните си фенове като RАКЕЕМ който може да те убеди,че всеки дърводелец може да прави по-хубави колони от ''самоделките'' на MA.
    A при телевизорите само SONY го може.
    Феновете могат да идат утре на ЦСКА-ЛЕВСКИ....ама за телевизори малко ми малеят.
    Нищо лошо де.Да си призная и аз съм фен на МАN U.Ама за мое съжаление хич ги няма горките.Дори и на 75'' SONY да ги гладам пак са си ливади.....Надяваме се ,че няма да е за дълго.

    Ама вместо да ми четеш ''празните мисли на един празен човек'' си сипи едно и не му мисли.Телевизори ще има.Ние да сме живи и здрави.
    Този пост е редактиран от inches9; 14-05-22 в 22:19.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #8444

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Sony 65X93J е 2069 лв днес в Емаг.
    ronnie72 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #8445

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здрвейте имам питане:
    1. Заслужава ли си 500 лв разликата между SONY KD-65X85J (2100) и SONY KD-65X82K (2600)
    2. какво бихте препоръчали 65" с цена до 2500 лв
    Благодаря предварително

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе