Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 536 от 620 ПърваПърва ... 486526534535536537538546586 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,026 до 8,040 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #8026

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Бюджетен модел, но ще покрие голяма част от изискванията ти. Става за гледане през деня, но на тъмно, въпреки че 50" вариант е с VA матрица, то нивото на сивото е високо - нисък контраст. Въпреки че в спецификациите е описан с ActiveHDR - забрави за това...хардуерно не е способен да изобрази картина с висок динамичен обхват. https://www.lg.com/bg/televizori/lg-50nano793ne
    За Андроид ТВ - Sony, Philips, TCL, Panasonic(само серия JX800), Sharp
    https://toengel.net/philipsblog/wp-c...ne-up_2021.png

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    54
    #8027

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от JovaniJo Виж публикацията
    Здравей те кой от двата модела да избера Sony 65XH9505 или 65X93j.Цената и на двата е приблизително еднаква.Змам че първият е 20г а вторият 21г. На къде клонят везните.
    Клонят веднага към 9505


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #8028

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Препоръчайте 65” тв с цена около1500-2000, който да отразява по-малко. За момента съм се спрял на Samsung 65Q60T като в едигитал е за 1351лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    39
    #8029

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор


  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #8030

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Знам тази таблица, но на първите места са все gloss дисплеи, които по мое мнение отразяват най-много и затова ми се искаше да чуя и вашето мнение.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8031

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Качествените "лъскави" панели отразяват далеч по-малки от полу-матовите използвани масово в 90% от моделите. При полу-мат обикновено се получава голямо осветено петно , в което трудно виждаш нещо много добре, докато при добрите "лъскави" дори и да си виждаш донякъде отражението , отразеното светло петно е далеч по-малко и не толкова покриващо и пречещо на картината петно.
    Само дето трудно ще намериш 65" модел с такъв панел за до 2000лв защото обикновено са в най-високият клас тв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #8032

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В другата тема препоръчват много Sony 65XH9505, но не намирам тема в rtings, като бюджета мога да го увелича леко, ако си заслужава. Да не би моделния номер да е друг в rtings?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    54
    #8033

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    В другата тема препоръчват много Sony 65XH9505, но не намирам тема в rtings, като бюджета мога да го увелича леко, ако си заслужава. Да не би моделния номер да е друг в rtings?
    Sony xh95 е модела в теста а иначе аз го ползвам и за отраженията както и за останалото съм без забележки към телевизора.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    69
    #8034

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Виждам че има около 20мс input lag, това усеща ли се при използване на мишка?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    54
    #8035

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Виждам че има около 20мс input lag, това усеща ли се при използване на мишка?
    Не мога да кажа не ползвам такава но силно ме съмнява да имаш проблем.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #8036

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    В другата тема препоръчват много Sony 65XH9505, но не намирам тема в rtings, като бюджета мога да го увелича леко, ако си заслужава. Да не би моделния номер да е друг в rtings?
    Това е модела,и сравнен с OLED на подобна цена:

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x950h

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #8037

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Виждам че има около 20мс input lag, това усеща ли се при използване на мишка?
    Вързан лаптоп с hdmi няма лаг на мишката в режим игра или графика. Пише го и в rtings. Аз игри не играя...
    Screenshot_20210720-173040_Opera.jpg

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #8038

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от borisoff Виж публикацията
    Знам тази таблица, но на първите места са все gloss дисплеи, които по мое мнение отразяват най-много и затова ми се искаше да чуя и вашето мнение.
    колкото по нагоре в диаграмата, толкова по-добре
    https://dyw7ncnq1en5l.cloudfront.net...nd__w1280.jpeg



    Проблемите със SoC Mediatek

    Повечето от вас знаят за проблемите на новите AV ресивъри с HDMI 2.1 портовете(като решение предложиха външен адаптер), подобните им проблеми с модели телевизори на Sony, Panasonic, Xiaomi..
    С този процесор идват най-вече негативни последици, които въвеждането му води на всички производители, зависими от Mediatek, тоест на всички, с изключение на LG и Samsung, които правят свои собствени SoC...за това в края.
    Имате само два HDMI 2.1 порта вместо четири, DV и VRR все още не работят при 4k @ 120fps, това е вината на Mediatek. Нека признаем.
    Регресиите, които Pana трябваше да признае по отношение на качеството на изображението, частично се дължат на Mediatek SoC, който сега също трябва да се справи с 2.1, но не е достатъчно мощен, за да се справи и с това. Проблем с многозадачността? Явно в момента е нужен отделен съпроцесор, който да отговаря за обработката на картината.
    Това прилагат Sony в топ моделите си - прословутите им процесори с маркетингови названия - X1..Ultimate...за които има намек, че са производство на Mediatek.

    Mediatek, за да оптимизира латентността на обработката на изображенията в 4k @ 120fps, може би е избрал, да намали размера на данните, като предаде определени 10-битови до 8-битови изчисления (което би довело до загуба на градация на цветовете). Но би било странно да го прави в по-лек поток (4k @ 24/25/60). Това ще бъде по-скоро от реда на грешката и в този случай ще обвиня и производителите на телевизори, че не са забелязали това по-рано.

    Съмнявам се малко. Mediatek със сигурност предоставя на веригата софтуерни библиотеки, които изпълняват функциите на ниско ниво. Интеграторите (Pana, Sony, Philips, Hisense, TCL, Xiaomi, Vizio и др.) Добавят своя втори слой.
    Когато Sony и Panasonic обещават актуализация за 4k / 120fps VRR поддръжка до края на годината, това е (по мое мнение), защото те са останали в това положение, което Mediatek им е обещал.

    Pana, Sony, Philips, TCL, Hisense и т.н. зависят от Mediatek за техните SoC, няма конкуренция с други производители, така че Mediatek прави каквото си иска, навреме и на цената, която иска. ... можем да мечтаем за по-добра ситуация, за да подобряване на качеството и производителността.
    Освен това интеграторите не са обединени срещу Mediatek. Всеки можеше да поиска от Mediatek да прегледа продукта им да направи ревизия. Сигурно е, че ако мнозинството приеме бъгавата верига, останалите са длъжни да я следват.



    Двата производителя не качват подробна информация за своите SoC

    LG semiconductor
    https://www.lxsemicon.com/en/web/applications/tv
    uploads/2017/09/keynote-Choi-Material.pdf
    https://www.lgwatersolutions.com/en/.../semiconductor
    https://thinq.developer.lge.com/en/a...atures/ai-soc/

    Samsung semiconductor
    https://www.samsung.com/semiconducto...ness-overview/
    DTV SoC (Digital TV System on Chip),
    T-CON (Timing Controller), DDI (Display Driver IC), https://www.samsung.com/semiconducto...anel-ddi-tcon/
    NPU (Neural Processing Unit)
    S6HD820 (DTV SoC),
    S6TST21 (8K 120Hz T-CON)
    S6CT9BC (DDI с максимална скорост от 8Gbps)
    Първо, DTV SoC получава компресирани данни от предавания или интернет, извлича данните, за да ги преобразува във видео и изпраща видеото и аудиото на екрана и високоговорителите. След това T-CON получава обработените видео данни и ги изпраща обратно към DDI с внимателно синхронизиране, за да осигури безпроблемна работа. Накрая, цифровият сигнал, изпратен до DDI, се преобразува в аналогов формат и видеото се показва на телевизионния екран.
    https://b2b.samsungsemi.com/b2b/iden...o?_frameF=true
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-07-21 в 22:18.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #8039

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Няма нищо съмнително колега.ED е фирма която продава и в Австрия.А дори и Унгария е класа спрямо нас,да не казвам от коя година.
    Имам над 10 доставки,вкл. 2 фотоапарата и 2 телевизора 65''.И сина ми има доста и още 2 тв-ра 65''.
    Просто си получаваш тв-ра,разопаковаш го,пускаш подготвен тест ,ако искаш и това е.Тогава плащаш на куриера.15 мин. са напълно достатъчни,но ако почерпиш,куриера ще остане повечко и дори ще ти помага.
    Добре де, с риск да ви прозвуча смешно, обаче ме притеснява самата доставка. Едигитал доставят с Еконт като гледам. ТВ-тата опаковат ли ги допълнително или са само в оригиналната опаковка? Щото тя не е особено впечатляваща. Има ли голяма вероятност да бъде счупен телевизорът? Някой имал ли е подобни проблеми? Веригите дали не си ги шипват сами телевизорите и съответно с по-голяма грижа?

    Да кажем, че ми го доставят и външно изглежда ОК - с неповредена опаковка. Не виждам къде във формата на поръчката на edigital пише, че куриерът е длъжен да ме изчака да разопаковам и тествам ТВ-то. Ако куриерът каже, че доставката е до врата? Предполагам, че мога да не платя стоката, но сигурно поне куриерския разход ще ме накарат да платя.

    Преди време поръчах от тях кафеварка. В забележката към поръчката посочих, че искам доставката да е до офис на куриер. Да де, ама не. Без предварителна уговорка ми звъни доставчик в 12 ч в работен ден и ми вика - аз съм пред входа. Викам - върнете ми пратката до еди кой си офис. Ще ви я върнем, но трябва да ви таксуваме за пренасочване, щото аз съм от другия офис
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 22-07-21 в 00:11.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #8040

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сами си ги шипват, но с по-голяма грижа не, даже точно обратното. Ако е счупен го връщаш и готово, но те ако така чупеха телевизори нямаше да са на сметка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе