Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 585 от 620 ПърваПърва ... 535575583584585586587595 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,761 до 8,775 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #8761

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Така е. Стига глупости...!
    Dominator одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8762

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    О да, страхотна идея ! Павка най добре така направи, тествай ги няколко дни, и тогава виж кого ще задържиш
    Постарай се да запазиш опаковките във възможно най добър вид.
    Много ''страхотна идея''
    Още по-страхотна е да вземе 10-на телевизора,да ги ''тества'',после да ги върне всичките и ....да си поръча този който му е харесал,ама запечатан.
    Все едно,че телевизорите за които пита не са тествани от който трябва ,а тука предлагаме на човек който не познаваме и не знаем дали се е интересувал от най-елементарните настройки да разопакова и ''тества''.
    Темата е за избор на телевизор,бива да се дават предложения,по-добре с линкове от къде са заключенията (или от собствения богат опит ссъс стотици телевизори).Другите идеи май са за да създадат работа на модераторите....независимо дали нарушават или не правилата на форума.
    Ако има и други подобни може да ги споделите.
    Dominator одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8763

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Е, то е пълно с такива "по-умни" от останалите, които поръчват даже по 3 бройки / лично познавам такъв ) , разопакова всички, пробва ги и връща тези, които не го кефят. Стане ли дума за някакви "права", винаги намираме начин да злоупотребяваме с тях, независимо за какво става дума. Болест на географията, няма спасение

  5. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #8764

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    inches9 изопачава думите. Когато му написах да си тества самсунга беше след като сподели, че е поръчан на ЧП на ниска цена. После сподели, че е взел и сонито. Та какво лошо има да провери сам 2 различни тв-та не 10 са. Пък и тук във форума мисля, че не са малко хората, които са връщали техника заради неща, които не им харесват. Продавачите предлагат услугата за връщане, явно не им е проблем.
    Точно пък на Q80B с VA няма никакво свястно ревю. А и тези дето тестват спестяват доста неща примерно за олед как вече последните модели били имунизирани от прогаряне, но не е съвсем така. Едно е специално подбрани бройки подарени за теста да се хвалят, друго е мнения на купувачи и тестове със закупен тв.
    pavkata88 одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8765

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Е, то е пълно с такива "по-умни" от останалите, които поръчват даже по 3 бройки / лично познавам такъв ) , разопакова всички, пробва ги и връща тези, които не го кефят. Стане ли дума за някакви "права", винаги намираме начин да злоупотребяваме с тях, независимо за какво става дума. Болест на географията, няма спасение
    Така е, това е кофти подход с вземането на много бройки, не е болест на географията, но е кофти, а после хората се оплакват, че са получили разопаковани телевизори. Тук случаят не е такъв. Чувал съм и за такива, които вземат екипировка от Декатлон, ходят примерно 2 седмици на палатка или море, а след това я връщат.
    Иначе преди 4 години, когато си взех LG-то, взех преди това една Toshiba, не ми хареса и я върнах, след това взех един Sharp, не работеше добре и го върнах и от трети опит се спрях на LG.

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Много ''страхотна идея''
    Още по-страхотна е да вземе 10-на телевизора,да ги ''тества'',после да ги върне всичките и ....да си поръча този който му е харесал,ама запечатан.
    Все едно,че телевизорите за които пита не са тествани от който трябва ,а тука предлагаме на човек който не познаваме и не знаем дали се е интересувал от най-елементарните настройки да разопакова и ''тества''.
    Темата е за избор на телевизор,бива да се дават предложения,по-добре с линкове от къде са заключенията (или от собствения богат опит ссъс стотици телевизори).Другите идеи май са за да създадат работа на модераторите....независимо дали нарушават или не правилата на форума.
    Ако има и други подобни може да ги споделите.
    Имам някакви базови познания, но нищо по-задълбочено, опитвам се да се ориентирам от мнения и ревюта. Причината поради която разпитвам толкова подробно е защото хубавите ревюта, които намирам, напр.на rtings са за друг размер с IPS панел, включително и другите сравнения в youtube, а не ми се връзва защо Samsung има двойно повече dimming zones + QLED дисплей и в райна сметка Sony май предлага малко по-добро черно и по-малко blooming. Проблемът е, че нямам никакъв опит с тези 2 марки.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    4
    #8766

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    и в райна сметка Sony май предлага малко по-добро черно и по-малко blooming. Проблемът е, че нямам никакъв опит с тези 2 марки.
    Рекламата отдавна е казала всичко: ЭТО НЕ СОН, ЭТО СОНИ!, в превод: ТОВА НЕ Е СЪН, ТОВА Е СОНИ!
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8767

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Така е, това е кофти подход с вземането на много бройки, не е болест на географията, но е кофти, а после хората се оплакват, че са получили разопаковани телевизори. Тук случаят не е такъв. Чувал съм и за такива, които вземат екипировка от Декатлон, ходят примерно 2 седмици на палатка или море, а след това я връщат.
    Иначе преди 4 години, когато си взех LG-то, взех преди това една Toshiba, не ми хареса и я върнах, след това взех един Sharp, не работеше добре и го върнах и от трети опит се спрях на LG.



    Имам някакви базови познания, но нищо по-задълбочено, опитвам се да се ориентирам от мнения и ревюта. Причината поради която разпитвам толкова подробно е защото хубавите ревюта, които намирам, напр.на rtings са за друг размер с IPS панел, включително и другите сравнения в youtube, а не ми се връзва защо Samsung има двойно повече dimming zones + QLED дисплей и в райна сметка Sony май предлага малко по-добро черно и по-малко blooming. Проблемът е, че нямам никакъв опит с тези 2 марки.

    Сега ако искаш да те хвърля в тъч... Това пусто QLED не е нищо друго освен жълт микронадупчен филтър, който междувпрочем Sony първи използват от 2013-та насам....X93J в това число го има, но под друго име.... За зоните...колкото и да са те, са далече от OLED-а а при IPS дисплей... е трагедия колкото и да са те.
    pavkata88 и inches9 харесват това.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8768

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Имам някакви базови познания, но нищо по-задълбочено, опитвам се да се ориентирам от мнения и ревюта. Причината поради която разпитвам толкова подробно е защото хубавите ревюта, които намирам, напр.на rtings са за друг размер с IPS панел, включително и другите сравнения в youtube, а не ми се връзва защо Samsung има двойно повече dimming zones + QLED дисплей и в райна сметка Sony май предлага малко по-добро черно и по-малко blooming. Проблемът е, че нямам никакъв опит с тези 2 марки.
    Не визирах никой колега,даже и не видях на кой се отговаря.Проблема е ,че във форума се дават съвети за поръчка и разопаковане на телевизори.И как тогава всички имат желание продуктите които получават да са фабрична опаковка?
    В rtings ,hdtvPolska и flatpanelsHD се замерват много телевизори.Черното се мери както нативно,така и с гасенето на подсветката.Така,че не знам точно какво си гледал,но по-малкото зони са си проблем.Имам SONY 9 серия с 24/или 32 за 75''.Не е зле,но разбира се не може да стигне тв-р със 180 зони(напр.),камо ли OLED.
    И съм го купил....само защото беше около 3 пъти по-ниска цена OLED,според диагонала си.
    За 55'',и дори 65 ,вече!....разликите в цените не си заслужават дори да се мисли.....за продукт който ще се ползва 10 плюс години!Вярно е,че ги сменям на 3 средно,ама с промяна на местата се маха най-стария и в общия случай най-малкия...пък мойте са доста.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #8769

    Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Зоните не са всичко. Алгоритъмът за управлението им не е по-маловажен, даже напротив.
    Затова един X95J показва по-малко blooming от X95K, независимо, че последният е MiniLED с много повече зони за локално затъмнение.
    mhs одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8770

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от mhs Виж публикацията
    inches9 изопачава думите. Когато му написах да си тества самсунга беше след като сподели, че е поръчан на ЧП на ниска цена. После сподели, че е взел и сонито. Та какво лошо има да провери сам 2 различни тв-та не 10 са. Пък и тук във форума мисля, че не са малко хората, които са връщали техника заради неща, които не им харесват. Продавачите предлагат услугата за връщане, явно не им е проблем.
    Точно пък на Q80B с VA няма никакво свястно ревю. А и тези дето тестват спестяват доста неща примерно за олед как вече последните модели били имунизирани от прогаряне, но не е съвсем така. Едно е специално подбрани бройки подарени за теста да се хвалят, друго е мнения на купувачи и тестове със закупен тв.
    Може и да не съм прочел всичко.Аз дори не гледам на кого отговарям,важното е смиъла,а не да се заяждам с когото и да било.
    Все пак е проблем да се препоръчва вземане и ползване на телевизори за проба.И всеки втори въпрос да е...''дали е връщан''....ами от къде да ги вземат търговците тези фабрично опаковани.А това,че продавачите предлагат е за да продават повече на неразумни купувачи.Ако някой търговец си позволи да ми прати разопакован продукт за нов,след като изрично винаги казвам ,че не желая винаги имам едно на ум.И сега от другата страна,какво да правят търговците като клиенти им вземат повече от един продукт за проба?
    Дали има или няма свястно ревю кой да е тв-р,няма кой знае ква разлика при OLED и после при VA/FALD с много зони.
    А при нормално ползване OLED не прогаря или поне няма да видиш това...ако....не ти е последна грижа да се оплакваш във форумите.
    А ако оставяш тв-ра си по 10 часа да ти бръмчи като радио си е твой проблем....Бих казал...''кой няма пари за още едно радио,до OLEDa си ..''ама...
    все едно,че не съм го казал

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    Зоните не са всичко. Алгоритъмът за управлението им не е по-маловажен, даже напротив.
    Затова един X95J показва по-малко blooming от X95K, независимо, че последният е MiniLED с много повече зони за локално затъмнение.
    Не знам кво показва,ама mini led може би показва други по-добри картинки.
    В последно време някои от по-запознатите изказват мнение,че до година две във високия клас ще остане само OLED...само защото кой да е LED не е по-добър ,а и цените на добрите с много зони още към момента не са за предпочитане...а и няма как да падат,за разлика от OLED където LG,след като си изби инвестициите може да започне да сваля цените.
    Дали е така -ще видим.
    CubanLinx одобрява това.

  13. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #8771

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Toва имах предвид, че в ревютата си замълчават. Не казват, че трябва да се гледа 1 филм и да се гаси и да се пази. То е ясно, че ако намали осветеноста на олед-а спрямо стандартния профил ще изкара и 10 часа като радио. Ама при деца дето искат да играят иди им обясни, че трябва да го спират след час и половина, защото не е като другите тв. Ясно е че се износват пикселите затова и на 4 часа е настроен да прави проверка. От линка в reddit всичките защити не спасиха C1 от прогаряне. И да оледа би изкарал много в условията в които феновете им ги ползват. Иначе няма две мнения че олед-а е с по-добрата картина и ще се развива още.
    Колкото до LG, скоро четох някъде, че планират да спрат за месец фабрика за производство на олед панели защото имат излишък и така ще задържат цените. За да паднат цените може би BOE трябва да се намеси като конкуренция с техните.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #8772

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Все пак е с QLED и е нормално е да е доста по-ярък.
    Тази логика не вярна.
    1. В действителност QLED са почти всички модели на Sony, но те вместо QLED използват маркетинговият термин Triluminos.
    QLED, Triluminos, NANO, QNED или както там го наричат останалите производители, представлява полимерен лист в който при производството са положени квантови точки. Неговята роля в картината е че конвертира синята светлина от светодиодите на подсветката в почти бяла. Вместо синя, бяла светлина стига до цветните филтри и се постигат малко по-чисти цветове.
    не че цветните филтри са идеалин - вижда се по пдиаграмите на SPD. Например червеният филтър пропуска повече оранжева светлина...
    2. Правилният термин е осветеност, а не яркост. Термина яркост го вкарват в употреба през 60-те години производителите на телевизори - с онова въртящо се ключе с надпис под него Brightness
    Television History - The First 75 Years
    Dominator и mirbg харесват това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8773

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от mhs Виж публикацията
    Toва имах предвид, че в ревютата си замълчават. Не казват, че трябва да се гледа 1 филм и да се гаси и да се пази. То е ясно, че ако намали осветеноста на олед-а спрямо стандартния профил ще изкара и 10 часа като радио. Ама при деца дето искат да играят иди им обясни, че трябва да го спират след час и половина, защото не е като другите тв. .....
    В ревютата казват колко часа може да се гледа без прогаряне...8 ..или....
    А аз казвам,че нормалното гледане е да гледаш един-два мача или филма,да не говорим,че все някъде ще има реклами(напр.) и логото няма да го има.
    Аз повече от два филма(на практика един) не бих гледал едно след друго дори и срещу заплащане....Последното зависи,което не се купува с пари се купува ...с повече пари.
    Кое как ще издържи като радио не съм пробвал ...просто защото си имам радио...няколко броя.
    А щом си дал на деца да си играят с OLEDа ти ,значи си добре материално и да не те мислим.В противен случай щеше да им купиш един за 200 лв.....тв-р де....
    Та ,все си мисля,че туй говорим за качество на картината ,а не да плашим колегите с това какво би станало...ако.
    Ако беше баба мъжка....
    А в кой клип кво е изгоряло не знам...Аз B6 го имам повече от 5 години и няма проблем и от никой не изисквам да гледа малко....Просто едва ли нормален човек ще седне 8 часа да гледа турски сериали (напр.).
    Пък и старат песен ,на нов глас я слушам вече сума ти години.Работата стана,като един султан дето искал да докаже,колко е вредно кафето.Давали на затворниците по 5 кафета....ама султана умрял и не можал да разбере дали е прав.
    Този пост е редактиран от inches9; 22-11-22 в 20:24.
    CubanLinx одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    501
    #8774

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Моляя ,да го гася след 2 часа. Ебах го и боклука, не стига че не съм доволен, ми сега и на всеки 2 часа да го гася. Трябваше да си взема един qn90b и да си свиркам. До сега съм свикнал да работи по 10 часа как така сега на 2 или 4 да го гася баси..

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #8775

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sasho1bs Виж публикацията
    Моляя ,да го гася след 2 часа. Ебах го и боклука, не стига че не съм доволен, ми сега и на всеки 2 часа да го гася. Трябваше да си взема един qn90b и да си свиркам. До сега съм свикнал да работи по 10 часа как така сега на 2 или 4 да го гася баси..
    Със това работно време както и при мен по 15 часа хич не си за Олед.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mirobota Виж публикацията
    Аххххаааа (Оледа) върхово постижение!!!!
    Пишеха глупости преди да излезе QD OLED че щяло да реши проблема с прогарянето, но нещо вече не пишат че проблема е решен.
    sasho1bs и mhs харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе