Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 212 от 620 ПърваПърва ... 162202210211212213214222262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,166 до 3,180 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #3166

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Щом Филипса ти е още в гаранция може да се пробваш да поискаш хардуерен ъпгрейд от 55PUS7100/12 към 55PUS7100/R1 (замяна на мейнборда с такъв от модел PUS6401).

    Experience thread QV151E_R0.5.38.219 for 71X0, 7600 and 8700 - Page 2
    Видях форума но после ще му отделя време. Къде и как става този ъпдейт в сервиз на Филипс ли? В България? И колко горе долу ще струва?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3167

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Свържи се с БГ Съпорта на Филипс и ги попитай, би трябвало да е безплатно щом е в гаранция, но може и да се направят на ударени.
    Разбира се трябва да им изтъкнеш убедително множеството бъгове на модела (забивания, рестарти, липсата на многоканален звук на тв и т.н.)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #3168

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Свържи се с БГ Съпорта на Филипс и ги попитай, би трябвало да е безплатно щом е в гаранция, но може и да се направят на ударени.
    Разбира се трябва да им изтъкнеш убедително множеството бъгове на модела (забивания, рестарти, липсата на многоканален звук на тв и т.н.)
    После ще им звънна и ще пиша какво са казали, а с този ъпгрейд идва и HDR ли?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Velimus Виж публикацията
    После ще им звънна и ще пиша какво са казали, а с този ъпгрейд идва и HDR ли?
    Звънях на Бг Съпорт ама май май няма да стане. Казаха , че трябвало да се изпрати в оторизиран сервиз, там да сед тества и ако се открие дефект евентуално да се прави ъпгрейд.
    В което ме съмнява, че ще кажат, че е дефектен............ Само щего размятат 1 месец на ляво дясно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #3169

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Отиваш в сервиза и се пробваш дали ще стане номера. Първо питаш на място без да носиш телевизора.
    Едва ли на техниците им пука какво са казали от съпорта! А съпорта няма как да разбере дали и какво не му е наред на телевизора ти след upgrade.
    Успех!
    Velimus одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #3170

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Отиваш в сервиза и се пробваш дали ще стане номера. Първо питаш на място без да носиш телевизора.
    Едва ли на техниците им пука какво са казали от съпорта! А съпорта няма как да разбере дали и какво не му е наред на телевизора ти след upgrade.
    Успех!
    Лошото е, че съм от Велинград и най-близкия сервиз е Пазарджик-Пловдив. Като ходя тази посока ще ги потърся да видим да ли ще се съгласят

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #3171

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли препоръчали 47/49/50” за 1200-1400лв ? Ще се гледа от 2-3 метра в спалня. Претенции - няма)
    Телевизор Samsung 55KU6092*КЛИМАТИЦИ, ЧЕРНА И БЯЛА ТЕХНИКА, ПРОМОЦИИ
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...3e-p366052575/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...72-p364569579/

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    7
    #3172

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте търся 55'' телевизор с бюджет около 2500лв. Моделите на които съм се спрял са следните : sony 55xe9005, LG oled55b7v , Samsung UE55MU9002TXXH, Philips 55pus7502 ,Panasonic TX-58EX780E, lg 55sj850v , LG 55SJ950V ... ако има някой по-добър от тези в моя бюджет казвайте . От няколко месеца съм със sony 55xe8596 от който съм мн доволен от картината и смарта. Изискванията ми към новия са да е с една идея по-добър от този който ползвам в момента и да не е бъгава ОС. Казвайте кой и защо си струва. Ще се гледа на цифрова телевизия с коаксиален кабел за момента(ако има значение). Също така ще се използва във всекидневна и е желателно да е с по-добър ъгъл на гледане.
    Този пост е редактиран от Pandev; 19-02-18 в 22:15.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #3173

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Pandev
    LG oled55b7v
    прочети и това преди да го купиш
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post860385

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3174

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В крайна сметка отидохме и взехме - http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-S...HD-LED/p/16085

    Утре ще правя настройките на картината. Надявам се да има препоръчителни за този модел. На Мсат ще се гледа, обаче National Geographic HD налъсваше доста! При старият нямаше такова нещо. Ще се обаждам да питам да не би аз да бъркам нещо с настройките на цифровата!
    Благора за насоките!

  12. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3175

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    В крайна сметка отидохме и взехме - LCD TV SONY UHD KD-49XE8077 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

    Утре ще правя настройките на картината. Надявам се да има препоръчителни за този модел. На Мсат ще се гледа, обаче National Geographic HD налъсваше доста! При старият нямаше такова нещо. Ще се обаждам да питам да не би аз да бъркам нещо с настройките на цифровата!
    Благора за насоките!
    Мн. добро моделче от октомври месец съм с него.

    Ето ти настройки за картината но лично мен не ми харесват и си останах на заводските мисля че смених само режима на картината на "Стандартен" https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e/settings
    Този пост е редактиран от sony 1; 19-02-18 в 23:03.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3176

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Тези настройки ми бяха на Потрбителски профил по подразбиране. Странно

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #3177

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, закупих от Емаг следния разопакован ТВ: Sony 55XE9005.
    На първо гледане не виждам никакви забележки по него въпреки, че пишеше, че е със следи от употреба.
    Моля да ми кажете как мога да разбера, колко време е работил (притеснява ме да не е бил мостра някъде) и да ме посъветвате, какви първоначални тестове да му пусна за да съм сигурен, че е ОК ?

    Вторият ми въпрос е по-скоро „философски“
    Гледам цифрова Тв от Мтел и не виждам кой знае каква разлика в качеството на картината от старата ми 10 год плазма. В този ред на мисли, заслужава ли си ТВ от 2500 лв. при положение, че качеството на сигнала на операторите в БГ е като цяло лошо. ?Мислех да си доплатя 6 лв. за HD пакет и да гледам основните ми канали с такова качество и да се кефя максимално на скъпия телевизор, но пък с това качество и старата ми плазма си е супер…
    Въпросът ми е няма ли и другите UHD телевизори, които са около 1000 лв. по евтини да ми предложат сходно качество, но на доста по ниска цена и вобще посъветвайте ме защо този ТВ си заслужава и как да се възползвам максимално от предимствата му...

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3178

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    То и аз не виждам кой знае каква разлика между моята стара плазма и новия ми висок клас LCD, ама....
    Иначе какъв е бил размера на плазмата?
    Телевизора сизаслужава защото ползва хубава матрица и има задна подсветка. Това, комбинирано с добрия хардуер ти дава теоритична възможност, след правилни настройки, да получиш един доста добър образ /според стандартите/.
    Ти като ползвател на плазма, би трябвало да си свикнал на хубав образ и един нисък клас телевизор не би ти харесал.
    svetlio1 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #3179

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    То и аз не виждам кой знае каква разлика между моята стара плазма и новия ми висок клас LCD, ама....
    Иначе какъв е бил размера на плазмата?
    Телевизора сизаслужава защото ползва хубава матрица и има задна подсветка. Това, комбинирано с добрия хардуер ти дава теоритична възможност, след правилни настройки, да получиш един доста добър образ /според стандартите/.
    Ти като ползвател на плазма, би трябвало да си свикнал на хубав образ и един нисък клас телевизор не би ти харесал.
    Плазма, Panasonic 42 инча купувана преди повече от 10 год. за 1000 лв....

    Тоест как да го разбирам това, техниката е деградирала и се е оскъпила за сметка на това, като се е подобрил само дизайна и !? Някак си няма връзка...

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3180

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Общо взето е така. Последните години няма никакъв ъпгрейд при телевизори ако говорим за качеството на образа.
    Вдигнаха резолюцията и ги направиха по-ярки.
    При теб обаче проблема е друг. От 42 инча минаваш на 55, а си на същия сигнал като качество и гледаш от същото разстояние. Нормално е да се вижда по-зле в някаква степен.
    Иначе, този модел телевизор, който си взел би трябвало да е дава по-добра картина от нисък клас плазма отпреди 10 години. Потърси информация как да го настроиш както трябва защото не е толкова лесно, а ако не го направиш, наистина е по-добре да вземеш най-евтиния в магазина.
    Rquaresma1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе