Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 213 от 620 ПърваПърва ... 163203211212213214215223263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,181 до 3,195 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3181

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Принципно, плазмата предава "по-мазно" и замаскира несъвършенствата в картината, особено при ниска резолюция...Пусни си HD пакета.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3182

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >rquaresma1
    предполага наистина няма голяма разлика м/у старата ти плазам и новите тв-ри.Тв който си купил според мен е единственния смислен ако изключим OLED.LCD/FALD са на доста високи цени,а другите(edge led)със сигурност са по-зле от твоята плазма.
    Другото е ,че си писал,че си на мтел ,но на коя тв-сат или Blizoo.Защото на сат за икономия от наеми за транспордери сигнала се кодира и на по-голям тв няма да е добре.А пък hd каналите са просто задължителни.Според мен разликата от hd до sd e много по-голяма от тази на hd/ 4k.
    Така,че Blizoo и hd канали ...най-напред(или поне друга кабеларка,но не сат).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #3183

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >rquaresma1
    предполага наистина няма голяма разлика м/у старата ти плазам и новите тв-ри.Тв който си купил според мен е единственния смислен ако изключим OLED.LCD/FALD са на доста високи цени,а другите(edge led)със сигурност са по-зле от твоята плазма.
    Другото е ,че си писал,че си на мтел ,но на коя тв-сат или Blizoo.Защото на сат за икономия от наеми за транспордери сигнала се кодира и на по-голям тв няма да е добре.А пък hd каналите са просто задължителни.Според мен разликата от hd до sd e много по-голяма от тази на hd/ 4k.
    Така,че Blizoo и hd канали ...най-напред(или поне друга кабеларка,но не сат).
    На близу съм, ще се пуска допълнителен HD пакет то се е видяло... Между другото Булсатком аппа вече изкарва качество дори по добро от това на цифровата на Мтел/Близу ! Wtf....

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3184

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Rquaresma1
    По първото - може да се види в сервизното меню. Писано е в старата тема за 2017 година.
    По второто - новият ТВ е с по голям диагонал, затова и артефактите в картината при SD сигнал са по-ясно видими. Доплати си пакет HD, след което пиши каква разлика виждаш.
    Кой е моделът на старият ти телевизор - погледни етикета залепен на гърба.
    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Принципно, плазмата предава "по-мазно" и замаскира несъвършенствата в картината, особено при ниска резолюция...Пусни си HD пакета.
    Плазменият телевизор, заради технологията на работа на панела (600Hz - светлинни импулса/сек) оправя проблемите със зрителната памет + по-добре уплавнява картината.


    Инженерите на Samsung са изтрещели....Прилагане на червени и зелени Quantum Dots на сини OLED пиксели...и накрая се оплакват, че имали проблем с утечката на синя светлина - тоест има замърсяване на цветовете(не са чисти).
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1519215439
    삼성디스플레이, 자체 발광 QLED TV 패널 만든다…삼성 TV 전략 바뀌나 - 전자신문
    Преди година се опитах да обясня на svetlio1,, че ако LGDisplay вместо стандартни цветни филтри приложат квантови точки в своите WOLED матрици, ще подобрят още картината на телевизорите си - по-чисти цветове и по-широко цветово пространство.
    Това е така, защото целият OLED панел на LG е базиран на бели субпиксели. Проблемът е, че трябва разработка на нови квантови точки, които да реагират на бяла светлина, вместо сегашните квантови точки, които реагират на синя светлина(прилагани в LCD телевизорите).
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-02-18 в 19:15.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3185

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >rcuaresma1
    имам приложението на Булсат и през андроид бокс го гледам на 32'' SAMSUNG.Струва ми се,че за друго не става.Не знам ако нямаш hd канали от Blizoo как правиш сравнение.
    >hristoslav
    не разбирам съвсем горното,но LG OLED са базирани на бели субпиксели с цветни филтри защото доколкото си спомням проблема е,че единия цвят (мисля синия)старее много бързо.Затова всички други спряха производството на OLED и само LG продължи
    А това какво точно иска да направи SAMSUNG не мога точно да разбера..

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3186

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това което разбрах е, че в тестовият модел са приложили зелени и червени квантови точки в ролята на цветни филтри върху два от трите сини OLED субпиксели на панела.
    Не разбирам, защо не използват квантови точки при бели субпиксели...каквито използва LG Display. Вярно е че, при заснимане с видеокамера или фотоапарат бялото при OLED LG синее, но с невъоръжено око бялото си е бяло.

    http://www.businesskorea.co.kr/engli...orders-revival
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-02-18 в 20:09.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #3187

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Кой е моделът на старият ти телевизор - погледни етикета залепен на гърба.
    Panasonic TX-P42U10E


    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    > имам приложението на Булсат и през андроид бокс го гледам на 32'' SAMSUNG.Струва ми се,че за друго не става.Не знам ако нямаш hd канали от Blizoo как правиш сравнение.
    Ъпдейтни го, вече е с качество близко до HD и със сигурност по добро от цифровата. Само като гледам мач около футболистите има мъгла и при движение на камерата тревата се размазва. Когато камерата спре се виждат добре дори дупките по тревата. Някаква идея как да го оправя или си е от Булсаткома ?

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3188

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rquaresma1 Виж публикацията
    Panasonic TX-P42U10E

    Ъпдейтни го, вече е с качество близко до HD и със сигурност по добро от цифровата. Само като гледам мач около футболистите има мъгла и при движение на камерата тревата се размазва. Когато камерата спре се виждат добре дори дупките по тревата. Някаква идея как да го оправя или си е от Булсаткома ?
    Подозирам, че не си изключил и настроил правилно всички "подобрители" на картината.
    Подобно размазване може да е и от нисък битрейт на видеото, което е очаквано от подобно приложение.
    Другото е, че идваш от плазма и мазането на LCD е нормално да те дразни. Особено при футбол е най-видимо. Като се движи камерата и реклами и публиката и тревата се размазват.
    При гледане на спорт трябва да включваш MotionFlow.
    Изгледай това видео да се ориентираш какво да направиш.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

    Аз също ползвам Близу, но съм със CI модул и карта, без външен приемник и качеството е задоволително на SD каналите /гледам от 3,5м/.
    Rquaresma1 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3189

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ще питам как да го ъпдейтвам...Но какво значи качество по-добро от Blizoo а пък близко до hd??? hd близко до hd???Накак не ми се вързва това изречение.То hd каналите на Blizoo са си с мн. добро качество.Бил съм преди това и на друга кабеларка(само заради hd каналите+Булсат заради испанското),също качеството беше много добро.И как тука говорим в тема за UHD тв и SD канали?Аз SD канали не гледам,просто няма какво да гледам.Когато бях на Bulsat(само)ми се налагаше диемите и ринг,екшън,евроспорт2.Пък за fusion-а им да не повтарям.Въпреки,че сега може и да има подобрение.Но вече без мене.
    А това ,че тревата се размазва и ореоли около играчите си е е както казва колегата от нисък битрейт(вероятно голяма компресия) и въпреки че си с един от най-добрите тв няма как да избегнеш.Мисля,че квито и настройки да слагаш няма да стане това което трябва.И не знам тогава кво ти харесва,нали тв-та е за динамични сцени,а не за снимки.
    Ама всичко си решаваш ти,разбира се щом ти харесва моето мнение е без значение.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #3190

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    И аз доскоро ползвах булсатком само за испанските мачове със супер размазано качество но... Ъпдейтни на апликацията до 1.3.1, има супер подобрение. И да качеството е по добро от sd на цифровата и малко по лошо от hd на цифровара. Сори ако не се изразявам правилно и е офтопик.
    Ще взема ка модул скоро за подобряване на качеството както ме съветват колегите.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3191

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аха,ще пробвам...Няма лошо офтопик и.т.н.Просто не можех да разбера...Защото трябва да се сравняват само hd канали с hd канали.Бозите на Була просто не ме интересуват.На сателита hd каналите им не са зле,обаче се броят на пръстите на едната ръка.А пък защо пускат 3-4 хоби канала(лов и риболов,колкото няма в цял свят май)history hd което е всичко друго ,но не и история те си знаят.Пък за спортните hd място няма.Логиката е желязна.Явно търсят балами...''Ние предлагаме 200 и не знам колко си канала''.
    Но това са подробности.Важното е ,че си си купил мн. добър тв(както и старата ти плазма),така,че да му се радваш само,пожелавам.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    5
    #3192

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, търся да си купя ТВ ама малко бюджета ми куца. Основно ще се ползва за филми, youtube и спортове (футбол, хокей, тенис).
    Принципно не искам да харча повече от 1500. Има ли ТВ на пазара което да е 100 Hz (основно за да няма motion judder, доколкото разбирам това ще помага макар че не ми е много ясно защото повечето ще е IPTV а не тунерска телевизия) с добър панел и ОК софтуер за тези пари - исках Android TV ама май за този бюджет няма да ми се получи. Преференциално 4K, за да не трябва да го сменям пак след 2 години. Също така дали да не изчакам още някой и друг месец (не знам кога точно почват да падат цените на миналогодишни модели например)? Принципно не бързам много ама съм без ТВ и ми писна малко да ползвам малкия лаптоп и за лаптоп и за телевизор. Всякакъв съвет ще се приветства.
    Този пост е редактиран от CacOBG; 22-02-18 в 17:58.

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3193

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    С андроид но за тези пари 100Hz панели няма.
    LCD TV SONY UHD KD-43XE8077 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    5
    #3194

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    С андроид но за тези пари 100Hz панели няма.
    LCD TV SONY UHD KD-43XE8077 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ
    Този дали ще дава някакви проблеми с motion judder ако го прекарам през средностатистическо IPTV като се гледа спорт? Това ми е основния критерии защото пуснах на някакъв Samsung преди 2 седмици в приятел и топката играеше хоро направо през лаптоп браузър и HDMI (нямах време да си играя с настройките да видя дали това е проблема). Иначе го гледах май онзи ден в техното и със тяхния си избран сигнал беше ОК ама аз няма да го ползвам със стоково избрана картина все пак

    Кои са най-достъпните ТВта с ОК панел качество на 100Hz, може да прежаля да няма Android TV (Все пак това и с външен бокс се оправя)? Ако разбира се това ще помогне с гореописаното.

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #3195

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от CacOBG Виж публикацията
    Този дали ще дава някакви проблеми с motion judder ако го прекарам през средностатистическо IPTV като се гледа спорт? Това ми е основния критерии защото пуснах на някакъв Samsung преди 2 седмици в приятел и топката играеше хоро направо през лаптоп браузър и HDMI (нямах време да си играя с настройките да видя дали това е проблема). Иначе го гледах май онзи ден в техното и със тяхния си избран сигнал беше ОК ама аз няма да го ползвам със стоково избрана картина все пак

    Кои са най-достъпните ТВта с ОК панел качество на 100Hz, може да прежаля да няма Android TV (Все пак това и с външен бокс се оправя)? Ако разбира се това ще помогне с гореописаното.
    Аз ползвам същия модел от октомври и съм мн. доволен, основно се гледа IPTV на Мтел с техния приемник гледам и футбол замазвания и подобни няма. Eто ти подробно описание https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800e

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе