Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 375 от 620 ПърваПърва ... 325365373374375376377385425 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,611 до 5,625 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    16
    #5611

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Купувам 32 инча, защото наистина съм много ограничен в мястото. Няма шанс да се сложи на стена, нито има място за TV шкаф. Проблема на 32 инчовите телевизори не е в размера, за малки стаи са достатъчни. Основния проблем според мен е, че няма UHD с такива размери. От друга страна, ако имаше трябва да ги слагаме в тоалетните.....Е, липсват им и други функции, но това е напълно разбираемо. За разлика от коментираните по-нагоре DTS декодери.

    Бтв LG-то ще го платя 439.12лв, когато дойде в понеделник или вторник от Емаг, поръчах го. Бях склонен да платя и повече, но този телевизор ще ми е напълно достатъчен за момента. Благодаря ти за помощта!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #5612

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    32LM6300PLA е 499лв. ПРЕДИ отстъпката. Ако в полето "добави друг код" напишеш "discount" излиза 439лв.





    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #5613

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Колко точно спестяват или си мислят, че го правят Panasonic и Samsung не знам.
    Обаче въобще не е вярно, че само Sony и LG имат DTS. При Philips от "марковите" също го упоменават в спецификациите на телевизорите.
    Oткровено "жълти" марки, както и тези на Vestel и beko си го поддържат: TCL, Strong, Blaupunkt / Sharp, Finlux, Hitachi, JVC, Toshiba и т.н.. Така също Telefunken, Grundig и Beko.
    При турците освен на кашона с огромен шрифт, лицензът е написан и на етикета на задния панел на телевизора.
    Общо взето си мисля, че Panasonic и Samsung май са единствените, които лишават клиентите си от тази възможност. В ценовия клас на своите продукти.
    Вярно е защото говоря само за 4-те оригинални марки.
    Само SONY и LG имат DTS

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    16
    #5614

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Да, точно
    В момента Емаг правят добри намаления и най-вече повечето са истински. Понеже напоследък следя някои цени на телевизори и монитори, понякога ги надуват и после пускат отстъпка с добър процент - около 20% примерно. Но цената остава над нормалната на която са продавали преди това. Не с всичко е така, но има и такива стоки.

    Ако някой иска да се възползва от отстъпките и да си купи телевизор сега е момента, важат до 23.59 часа на 30-ти август и са 6 или 12%. Има телевизори 55 и 65 инча, които могат да се купят на изплащане с 0% лихва.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #5615

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Спестяват се такси от лицензи, заради ценовата война и борбата за пазари. Китайците не умеят да правят добри телевизори - малко изключение са някои модели на TCL.
    Всякакви суббрандове, по същност марки самоубийци, създадени от основната корпорация за много прости задачи. Компанията си създава име на ненормално евтина т.е. съвършенно немаржинална техника. Потребителите, разбира се свикват с това...Средностатистическият потребител не разбира от качество на картината, за него е важно да е евтино. Радва се на пренаситените цветове, високата яркост и изкривената колориметрия..малиновото червено....без да забелязва неестественият тон на човешките лица. Хората изглеждат като току що излезли от солариума.
    Всичко това се прави за да спечелят място на пазара, тепърва ще се борят за заработка и ще трябва да приучат купувачите, че еди коя си марка вече не е онези евтини телевизори за стотинки. А после постепенно ще повишават цените, под определена марка. По възможност до нивата на топ-брендовете.
    Съвършено обичайна история. Навремето така от нулата е започнала и Sony

    Задавали ли сте си въпроса, колко лиценза са платени за даден модел телевизор? Помислете и ги избройте.
    - лицензи за софтуера (OS, HEVC (H.265), Crestron / Control4....)
    - лицензи за хардуера - Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, USB, HDMI портовете
    - лицензи за аудио формати (DD+, Dolby Atmos, DD.., DTS....)
    - лицензи за видео HDR формати (Dolby Vision, Technicolor ....)
    - UltraHDPremium - Alliance, THX, ISF, VESA сертификати
    - сертифициране за качество и еко стандарти (повечето държави си имат собствена сертификационна система - някоя агенция)
    -....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-08-19 в 10:01.
    svetlio1 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #5616

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това не обяснява разликата в цената от над 200лв. между 32" smart tv примерно на LG и Panasonic, който е направил "огромна" икономия от DTS лиценза. И след дълги години преданост на Matsushita зорлен ме принудиха да си купя техника от корейската марка.
    До момента освен един *.flac с огромен bitrate,(само компютър го възпроизвежда, между другото) всичко друго си върви перфектно.
    По отношение на Sony - няма да пиша срещу марката, че отново ще ме анатемосат феновете тук.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 30-08-19 в 13:07.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #5617

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет искам да ви питам за този тв
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/D5R8FQBBM/
    Държа много само на картината незнам защо в технополис пишат опресняване на картината 100 hz а другаде не
    От емаг.бг идва с почти 100лв отстъпка и излиза на 685 лв което е супер за скъсания ми джоб
    Ако можете да препоръчате друг тв за около 750лв за 43 инча нито смарт нито usb нито дтс лицензи единствено на качествена картина Поздрави

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #5618

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Дойде време по-сериозно да подходя към избор на нов 55" ТВ. Като цяло НЕ бързам въобще, а изискванията ми с цел правилен съвет от Вас да избера нещо изгодно и най-вече качествено да служи за напред пък каквото "сабя покаже"

    Нещата които бих желал да има следващият ми нов ТВ са следните:

    - 55 инча, по възможност да НЕ е OLED поради т.нар „burn-in“ проблем, но моята експертиза е мн мн далеч така, че вие ще се аргументирате
    - Андроид или друга добра ОС – две хлапета, които „ръчкат“ всичко – You Tube, HBO GO, филми през интернет сървър на доставчика на кабелна и нет
    - 100 Hz качествена матрица /от настоящата ми и като ТВ - Samsung 46F6500, за последните 6 г. Никакви оплаквания/
    - Опция да се подвързва към Аудио-видео Ресийвер с Долби Атмос /вероятно Sony STR-DN1080 7.2 Channel AV Receiver/
    - Ще се гледа основно ТВ от кабеларка, филми, мачове, Ф1....
    - Ще се гледа централно от около 3 метра, в светла трапезария
    - Да поддържа актуалните звукови и видео формати
    - Няма да се играят игри на него включвайки конзола или нещо подобно

    Бюджет без да казваме на жената 2500 - 3000 лв. като бих се надскочил, но само при нещо заслужаващо, но компетенцията ми не е на това ниво за да знам кое е то.

    Благодаря предварително на всички дали съвет и предложения!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #5619

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    JKanchev
    LG OLED55C8PLA
    PHILIPS 55OLED903
    Sony kd-55xg9505b
    LG 55sm9010pla

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това не обяснява разликата в цената от над 200лв. между 32" smart tv примерно на LG и Panasonic, който е направил "огромна" икономия от DTS лиценза.....
    Какво влиза в крайната цена на един телевизор.
    - разходите по разработката на новият модел
    - цената на всички хардуерни компоненти (+ митата за внос в ЕС) видеопанел, мейн борд, пауър борд, wi-fi и bluetooth модули....дистанционно, корпус, винтове, кабели..
    LG си сглобяват LCD видеопанелите в Полша
    - цената и поддръжката на уредите и консумативите нужни за крайната сглобка на телевизора - поточна линия, компютри, винтоверти, силикони, двойно залепящо тиксо
    - цената на заводската калибрация + евентуална процедура по подобряване на хомогенността на OLED панела
    - софтуера и последвалата софтуерна поддръжка
    - брака и сервизната поддръжка
    - цената на човешкият труд със здравни и социални осигуровки
    - поддръжка на сградата
    - реклама
    - ток, вода, телефон, транспорт (амортизация, поддръжка, тол такси)
    - печалбата на производителя, вносителя и търговеца на дребно
    - данъците
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-08-19 в 19:36.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #5620

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря, че ми отвори очите!
    О Боже, досега нищо не съм знаел за формиране на крайната потребителска цена!

    Panasonic и Sony да не би да се сглобяват в центъра на Osaka или Tokyo съответно?
    Кой им е виновен на компаниите, че не си подберат правилно държавата, в която да произвеждат / сглобяват продукцията си? Може би клиентите им?
    А относно защитните 20% мита в EU - много отдавна има легални и полулегални канали за заобикалянето им. Включително за готови изделия, съгласно договор с Турция, например.

    Имах предвид само и единствено техническите характеристики на изделията.
    Panasonic, примерно, много отдавна не произвеждат панели, а ползват на LG.
    А каква част от hardware и software в телевизорите на различните марки са собствено производство се изяснява едва след придобиване на service manual за съответния модел. Независимо от гръмките рекламни названия, лепенки и надписи върху чиповете от сорта на P5, 4K HDR Processor X1™ Extreme и други подобни фалшификации

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #5621

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Гледаш повърхностно на нещата...Всеки производител има своя стратегия. Един набляга на качеството на картината, друг на екстрите, трети на цената...
    Да - още от 1958 година насам, потребителите определят стойността на даден ТВ по екстрите/функционалността......Но не и по качеството на картината и компановката...
    Потребителите често стават жертви на рекламите за някакви нови функции. А след покупката, мнозинството от тях не ползват и 20% от тази функционалност - за тях е важно, че ги има. В някои случаи, потребителите купуват даден продукт заради някаква нова функция, след което поради куп външни фактори нейното действие спира.
    Производителят още в книжката с инструкциите се е застраховал, че не носи отговорност за действието на някои функции по независещи от него причини.


    Асоциацията 8K (професионална асоциация на компании, промотиращи 8K) обяви технически спецификации за съответните 8K телевизори, като:
    Разделителна способност: 7680 x 4320 пиксела
    Скорост на входния кадър: 24p, 30p и 60p кадъра в секунда
    Яркост на дисплея: Повече от 600 нита пикова Luminance
    Codec: HEVC
    интерфейс: HDMI 2.1
    Допълнителни спецификации за производителност и интерфейс (достъпно за членове)

    Повече на:
    https://8kassociation.com/8k-associa...-consumer-tvs/


    8K ще бъде тема на IFA 2019. LG ще пусне първите си 8K телевизори, включително 8K OLED, а Panasonic има анонс, свързан с 8K. Sharp ще внесе в шоуто супер голям 120-инчов 8K LCD телевизор. Стартирането на TCL на първия си 8K LCD с miniLED е отложено, но той вероятно ще бъде показан в IFA така или иначе - както и новата му серия 4K X10, базирана на същата технология.

    OLED ще бъде друга основна тема на IFA. Освен 8K OLED на LG, Philips (TP Vision) ще стартира цялостна линия от нови OLED телевизори. Hisense може да донесе своя OLED телевизор в повече европейски страни. QD-OLED на Samsung ? Чуваме, че прототипи са били изложени на затворени врати на търговски изложения, но смятаме, че все още е рано за публична витрина. Samsung, заедно с други производители на телевизори, вероятно отново ще имат на дисплея големи microLED телевизори. Ще бъдат ли достъпни? Най-вероятно не.
    https://www.ifa-berlin.com/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-08-19 в 22:04.
    Frogst одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #5622

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от badsony Виж публикацията
    Привет искам да ви питам за този тв
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/D5R8FQBBM/
    Държа много само на картината незнам защо в технополис пишат опресняване на картината 100 hz а другаде не
    От емаг.бг идва с почти 100лв отстъпка и излиза на 685 лв което е супер за скъсания ми джоб
    Ако можете да препоръчате друг тв за около 750лв за 43 инча нито смарт нито usb нито дтс лицензи единствено на качествена картина Поздрави

    ехоооооооооооооо моя не е за 2500лв но пък някой ден може да напълня джоба LG става ли

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5623

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За тая цена си е добре ЛГ-то - с 50хц панел е, а то и в тоя размер май само един модел остана 100хц и е 2 пъти по-скъп .


    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Айде и тия с "умни" телевизори

    Xiaomi-owned Redmi has unveiled its first smart TV – and it’s a 4K giant
    Този пост е редактиран от svetlio1; 31-08-19 в 00:11.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    4
    #5624

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря ти

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    33
    #5625

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    гледам панасоник 58GX810E се намира за 1400лв от унгарците и се питам дали си струва?
    Сетът ми е малко особен - място само за окачен тв в/у издадена 'секция' с дървена 'стена' с големина 125-78 -> от тук клоня към 58-60 инчови тв защото по-голями ще стърчат много отстрани и не ми се струва удачно, ако няма много избор бих паднал и на 55. Светла стая (едната стена е цялата в прозорци, а секцията не 1.5м от нея), дори и вечер пак е светло. Дивана е на 3.5м, а трапезарията, от където също често се гледа, е на 25-30% спрямо центъра на секцията. Гледа се главно a1 iptv, hbogo, филми през пс. Смарт функции честно казано не съм имал до сега и си нямам идея дали ще ползвам.. но вероятно ще Окото ми е особено чувсвително към ШИМ (сменял съм няколко лаптопа заради това) - до сега тв не ми е правил проблем, но все пак си казвам (но пък предишния ми беше плазма панасоник, а текущия е нискобюджетен ЛГ без локал диминг).
    Поздрави
    п.п. Бюджет до към 2000, просто горния е на промоция и ми се стори свястен
    Този пост е редактиран от typ4o; 31-08-19 в 18:19.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе