Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 386 от 620 ПърваПърва ... 336376384385386387388396436 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,776 до 5,790 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #5776

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    От 2-2,5 м. 65" е добре, даже и по-голям бих гледал. За същото разстояние и 55" става. Но от 5 м. и 65" ще ми малее сигурно. Така че според мен мимимумът е 65" в твоя случай.
    Съгласен съм. Аз взех преди няколко месеца 55" и го гледам от около 2-2,3 м и само първия месец ми беше голям(предишния беше 32"). Сега ми е нормално даже не бих отказал 65".

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5777

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте!
    Да препоръчате 65" телевизор до 1500 лв. Ще се гледа iptv от 3 до 5 метра. Качеството на картината е най-важно. Ще вържа и HBO GO. Спортни предавания няма да се пускат. Благодаря.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5778

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    ULTRA HD каналите на A1 са пуснати,но за мое съжаление по iptv.Не знам докъде са стигнали,аз за качество предпочитам кабелната.Другото неудобство е ,че трябва да се смени начина за всички тв-ри,допълнителни боксове,кабели и др.
    Иначе за 5 канала -5лв. такса,каналите ги има на сайта,в обяснението на explore tv.

    https://www.a1.bg/a1-xplore-tv

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5779

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Broadcom BCM7218X SoC ще бъде първият мулти-HDR чипсет, интегриращ AV1 декодиране до стандартното декодиране HEVC, VP9, ​​...
    Broadcom BCM7218X STB SoC Comes with AV1 Hardware Decoding, WiFi 6
    За разлика от HEVC, AV1 е безплатен кодек. AV1 се поддържа от голяма група компании като Google, Apple, Microsoft, Amazon, Netflix, Facebook или Intel. AV1 ще съществува съвместно с HEVC. Телевизорите ще започнат да интегрират кодиране на AV1 от 2020 г., от когато ще бъдат налични съвместими с AV1 SoC чипове.
    https://twitter.com/DanielBa78/statu...20410687143936

    AV1 видео файл >> Интернет >> бъдещо телевизионно декодиране AV1
    Текущите HDR телевизори ще могат да гледат AV1 HDR видеоклипове чрез бъдещи евтини стрийминг плейъри като Amazon Fire TV 4K или Chromecast Ultra.


    https://www.youtube.com/watch?v=iTC3mfe0DwE&t=610s

    За разлика от своя предшественик на безплатни VP9, ​​AV1 може да предава динамични HDR метаданни.
    Както при HEVC, Dolby Vision може да използва AV1 (профил 10 Dolby Vision). Новият профил 10 Dolby Vision може да поддържа HFR до 120 кадъра в секунда. Той може също да поддържа 8K UHD: 8K @ 120 (Dolby Vision Level 13), 4K @ 120 (Dolby Vision Level 10).






    Олимпийските игри в Токио 2020 ще се излъчват в UHD HDR с 5.1.4 потапящ звук (Dolby Atmos, MPEG-H 3D Audio).
    https://www.prosoundnetwork.com/post...-2020-olympics
    https://www.obs.tv/news/749

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #5780

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В крайна сметка си купих LG49SM8200PLA. Умувах и за Samsung QLED, но се отказах. Добра картина вади, Сони се оказаха много скъпи.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5781

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svt11 Виж публикацията
    В крайна сметка си купих LG49SM8200PLA. Умувах и за Samsung QLED, но се отказах. Добра картина вади, Сони се оказаха много скъпи.
    Честито и дълго да му се радваш





    https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/spr...ke,974144.html
    Брюксел иска да удължи живота на перални, хладилници и телевизори. Приети са нови разпоредби

    Европейската комисия каза достатъчно за ограничаването на дълготрайността на продукта от производителите. За тази цел е приет пакет от регулации, които въвеждат нови изисквания за ремонта на оборудването (така нареченото право на ремонт). Списъкът включва хладилници, перални и телевизори.

    Експерти от Европейската комисия посочиха, че през последните години е станала обичайна практика малките домакински уреди да са проектирани да се разрушават след две години. Съдомиялните машини трябва да издържат пет години, а хладилниците - десет години. Планираното "стареене" на оборудването, т.е. намаляване на неговата издръжливост, обаче трябва да приключи.

    Европейската комисия приключи процеса на консултации и прие десет регламента за прилагане по т.нар екодизайн, който ще засегне десет групи продукти. Списъкът включва: хладилници, перални, съдомиялни машини, телевизори, крушки, външни източници на захранване, електрически двигатели, хладилници с функция за директни продажби (например автомати за напитки), силови трансформатори и заваръчно оборудване.

    След прилагането на новите разпоредби домакинските уреди трябва да бъдат енергийно ефективни, ремонтируеми и безопасни.

    „Новите изисквания за ремонт ще помогнат за удължаване живота на ежедневните устройства, които в момента се развалят твърде бързо. Много е важно да изхвърлим настоящата тенденция за изхвърляне на оборудване, което изчерпва природните ресурси и изпразва джобовете на потребителите“, заяви Моник Гойенс, директор на Генерал на Европейската организация на потребителите (BEUC).

    Еврокомисарят по действията в областта на климата и енергетиката Мигел Ариас Канета посочи, че новите правила ще помогнат на потребителите „да спестят много пари и също така ще помогнат на ЕС да намали емисиите на парникови газове“. „Екодизайнът е ключов елемент в борбата срещу изменението на климата и пряк принос за постигането на целите, заложени в Парижкото споразумение“, подчерта той.

    Какво се променя?
    Съгласно новите правила резервните части за хладилници и фризери - дори ако производството на даден модел приключи - трябва да се предлагат най-малко седем години, за перални и съдомиялни - десет години.
    Освен това производителите ще трябва да осигурят доставката на резервни части в рамките на 15 работни дни. Те също така ще трябва да предоставят на техниците информация относно ремонта на отделни устройства.

    Новопроизведеното оборудване също трябва да бъде по-енергийно ефективно. Европейската комисия изчислява, че пералните машини до 2030 г. се очаква да консумират 711 милиона кубически метра вода по-малко от днес, а съдомиялните машини с 16 милиона кубически метра по-малко.

    Както е посочено в съобщението, се очаква Европейският съюз да спести 167 тераватчаса енергия годишно в резултат на промените. Това е количеството енергия, което Дания използва годишно.

    Освен това ЕК изчислява, че поради промените домакинствата ще спестят средно по 150 евро годишно.

    Европейската комисия обяви в съобщение, че новите правила ще бъдат публикувани в Официален вестник на Европейския съюз през следващите седмици и ще влязат в сила 20 дни по-късно.


    https://www.bbc.com/news/business-49884827
    ЕС въвежда правила за право на ремонт на уреди

    Домакинските уреди ще станат по-лесни за ремонт благодарение на новите стандарти, приети в Европейския съюз.

    От 2021 г. фирмите ще трябва да правят уредите по-дълготрайни и ще трябва да доставят резервни части за машините до 10 години.

    Правилата важат за осветление, перални, съдомиялни и хладилници.

    Но кампаниите за "правото на ремонт" казват, че не стигат достатъчно далеч, тъй като само професионалисти - а не потребители - ще могат да извършват ремонтите.

    Промяната в законодателството е предизвикана от жалби от потребители в Европа и Северна Америка, вбесени от машини, които се разрушават, когато те просто са извън гаранция.

    Собствениците обикновено не могат сами да ремонтират машините - или да намерят някой друг, който да го направи на прилична цена - затова са принудени да закупят нова.

    „Право на поправка“ набира сила
    Това създава отпадъци и увеличава глобалното затопляне чрез парниковите газове, създадени в процеса на производство на нови машини.

    В САЩ се казва, че около 20 щата имат право да поправят действащото законодателство.

    Съгласно новите стандарти на Европейската комисия, производителите ще трябва да предоставят резервни части като уплътнения и термостати на вратите, достъпни за професионални сервизи.

    Тези части ще трябва да бъдат достъпни с често достъпни инструменти и без да повредят продукта.

    Кампаниите казват, че на отделните потребители също трябва да се разрешава да купуват резервни части и да оправят собствените си машини. Но производителите казаха, че това ще повдигне въпроси относно риска и отговорността.

    Вместо това производителите ще трябва да гарантират, че ключовите части на продукта могат да бъдат заменени от независими професионалисти.

    Ако британските фирми искат да продадат в Европа след Brexit, те ще трябва да спазват новите правила, които се прилагат от април 2021 г.

    „Масивна стъпка“
    Смята се, че новите стандарти ще гарантират по-дълъг живот на уредите. Правилата включват и разпоредби за повишаване на енергийната ефективност на уредите.

    Например оценките на звездите за енергийна ефективност на уредите ще бъдат увеличени. Настоящите разпоредби се считат за неактуални, като над 55% от пералните машини, продавани в ЕС, са класирани като A +++ на етикета.

    Този ход би могъл пряко да спести 20 милиарда евро от сметки за енергия годишно в Европа от 2030 г. нататък - което се равнява на 5% от потреблението на електроенергия в ЕС.

    Chloe Fayole от екологичната група Ecos заяви: „От САЩ до Европа хората искат правото си да поправят неща, които притежават, защото им е омръзнало от продукти, предназначени да се счупят преждевременно.“

    Либи Пийк от британския Зелен алианс заяви пред BBC News: "Тези нови стандарти са масивна стъпка в правилната посока и биха могли да доведат до близо 50 милиона тона спестяване на емисии на CO2."

    Но Стефан Ардити от Европейското бюро по околна среда заяви: „Когато ремонтните дейности остават в ръцете на няколко фирми, ние пропускаме възможност да я направим по-достъпна и лесно достъпна.

    „Малките независими сервизи могат да дадат голям принос за икономиката и нашето общество. Трябва да им помогнем да свършат работата си. "

    Правителството казва, че след Brexit Обединеното кралство ще продължи да „съвпада и дори да надвишава регламентите на ЕС за екологичните продукти“ като част от ангажимента си да достигне нетни нулеви емисии до 2050 г.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5782

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз взех LG 65" 6400 за 1250 кинта.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5783

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Аз взех LG 65" 6400 за 1250 кинта.
    Честито и на теб

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5784

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Той за приятел беше, но аз бях натоварен да избирам. Ако ми хареса и аз ще сменя дъртия Самсунг, нищо че няма проблем все още.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #5785

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В момента избирам 49 инчов телевизор, който ще се използва за телевизия и гледане на филми от външен източник, но колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Първо се замислис за LG 49SM9000 понеже диванът(има южен прозорец зад него с щори) не е съвсем фронтално срещу телевизора, но като сметнах(да благодарим на тригонометрията) най-големият ъгъл, от който ще се гледа е към 32 градуса, а като гледах ревюта на VA модели при този ъгъл ми се стори, че загубата на качество е минимално. Другото преимущество ми се стори 100 херцовият панел. След това четох, че при този размер 100 херца не са най важното нещо, а и локалният диминг на въпросния модел нещо не ми се стори много добър по ревютата, направо си го плюят. Реших да погледна какво предвалаг и другите марки. Тук знам, че сони е на почит заради качеството, което предлага. Спрях се на 49XG9005 като уж най-доброто от 49 инчовите им варианти, въпреки че е над бюджета, но се надявам, че покрай скорошните намаления, които се спрягат тук, да го има на приемлива цена. Обаче сега като проучих малко, изглежда и той няма особено добър локал диминг. Страда от blooming и то доста лош от едно видео на rtings. Така стигнах и до Samsung 49Q70. Изглежда той да има най добър контраст и локал диминг от изброените. Цветовете му май са малко пресилени, но предполагам Spyder 5 ще се справи. Последен вариант е Philips 50PUS8804, но за него не намерих почти никаква информация и ревюта за него. Знам че има 16 зони, което ми се стори доста малко, колкото да кажат, че е Direct LED. Ambilight ме блазни, но реално няма да е подходящ на тази стена заради наличието на разни етажерки наблизо, а и само заради него не си заслужава. Тотално съм объркан, приемам всякакви съвети и предложения. Бюджетът е 1800лв, ако наистина си заслужава бих дал и повече, но за този размер мисля, че е приемливо и всичко ще е голям скок спрямо сегашният Daewoo 37 инча на 10 години. Благодаря предварително.

  13. n4s
    n4s е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    1
    #5786

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, има ли по-добро предложение за 65-ца до 2000 лева от това?
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p629303
    Че в понеделник мислех да поръчвам.


    Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5787

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    n4s
    Привет
    Сега прегледах офертите в нета и не открих по-добро предложение в бюджета ти.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #5788

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз може ли да попитам отново за съвет. Съображенията и описанието на ситуацията са два поста по-нагоре. Общо взето дилемата ми за сега е LG 49SM9000, Sony 49XG9005, Samsung 49Q70 и като аутсайдер Philips 50PUS8804.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5789

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от horus92 Виж публикацията
    Аз може ли да попитам отново за съвет. Съображенията и описанието на ситуацията са два поста по-нагоре. Общо взето дилемата ми за сега е LG 49SM9000, Sony 49XG9005, Samsung 49Q70 и като аутсайдер Philips 50PUS8804.
    Не разбрах защо 49" ?
    Семсун има друг проблем - картината за момент присветва при поява на субтитри. не знам дали са го оправили в новите модели.
    Samsung 49Q70 или Samsung 55RU8002 ?
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...02-p457493400/

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5790

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Q-ледовете имат и друг проблем, горят им пикселите и картината е супер изопачена, поне според моите разбирания. RU8000 e много добър избор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе