Страница 151 от 571 ПърваПърва ... 101141149150151152153161201 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,251 до 2,265 от общо 8558
Like Tree2135Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    33
    #2251

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2252

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Но ако смяташ да го свързваш към по-нова озвучителна система , ще имаш проблем ( няма оптичен изход , нито изход за слушалки ) . Ако - не , за филми и тв става .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    33
    #2253

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не разбирам нещо .. според лг сайта 510 е с директ лед подсветка.. а 541 с едж, как тогава 541 е с по-модерната подсветка?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2254

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Кое те смущава ? Повечето тв към днешна дата са с едж подсветка .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    33
    #2255

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Е написах ясно кое ме смущава - едж подсветката си мисля, че е по-зле от към контраст и качество на картината спрямо директ лед (което си нямам идея дали включва локал диминг или не) - ти казваш, че 541 е с по-модерна подсветка.. определено ме обърква това. А това дали повечето са със нещо си .. няма никакво значение за въпроса, който питам 90% от лаптопите са с ШИМ, ама това не ги прави по-добри

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2256

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Това е добре да имаш мнение , ама защо тогава към момента едж лед подсветката е масова , локал диминг и подразделения е друга версия и по-скъпа и се ползва при по-висок клас тв . Ако държиш на директ лед , ще падне голямо търсене , не че няма ама ......

    За да не се бъркаш , отиваш в магазина и ... гледаш и сравняваш . Може и да питаш , ама на кого ще попаднеш ... има значение !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    33
    #2257

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Наистина не те разбирам - благодаря за отговорите и помощта и време и т.н. Ама ти задавам директен въпрос с данни от сайта на ЛГ - тв-то (510) пише, че е с директ лед, не го ли прави това по-добрия избор поне до колкото се отнася за подсветка? Ясен въпрос..
    Какво значение има какво е масовото - такова е щото е евтино, както и примера с ШИМ-а, както и много други примери.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #2258

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Щото това изпълнение на директ ЛЕД е много далеч от истинско директ ЛЕД с локално затъмняване . Най вероятно става въпрос за няколко диода пляснати на две-три места зад панела, а чувам че има и още по-евтино изпълнение с една група в средата на панела ...

    п.п. Най-вероятна според ЛГ е по-модерна е щото тв е по-тънко и по-фиешън

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2259

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами така си е , има тенденции и се следват . Пазара диктува модата .
    И вместо 1500 диода се слагат ... 400 примерно .
    А кое е по-евтино като изпълнение може да се спори . И без да чета сайта на ЛГ знам кое тв с какъв хардуер разполага , има си начини . И кое е по-хубаво за всеки е индивидуално - сравняват се на място в магазина . Самата технология на подсветката не е съвършена и за всеки конкретен модел може да има вариации с осветеността на екрана , както се и получава .

    Взимаш това , което ти хареса !

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #2260

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    ...ама защо тогава към момента едж лед подсветката е масова , локал диминг и подразделения е друга версия и по-скъпа и се ползва при по-висок клас тв !
    Ползват Edge Led, заради по-ниската цена. Нали трябва да устояват на конкуренцията в сектора.
    Преди няколко месеца постнах снимка на една такава Direct Led подсветка в телевизор на LG.....от три лед ленти.
    Има разлика в реализацията от Direct Led до Direct Led...и от там резултатите в картината.


    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За Панасоник мога да дам (стига да ги имам де) и 5000лв - за ЛГ до 2000лв ... аз си знам защо
    Не съм уверен...
    Както знаеш, тази година Samsung, на мястото на цветните филтри поставиха квантови точки, което доведе до подобрения в зрителните ъгли, цветопредаването, разширяване на цветовото пространство и...вероятно в контраста.
    Сега - представи си до какво ще доведе, ако LG Display направят същото, но в Oled панелите(квантови точки на мястото на цветните филтри)

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #2261

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не съм уверен...
    Както знаеш, тази година Samsung, на мястото на цветните филтри поставиха квантови точки, което доведе до подобрения в зрителните ъгли, цветопредаването, разширяване на цветовото пространство и...вероятно в контраста.
    Сега - представи си до какво ще доведе, ако LG Display направят същото, но в Oled панелите(квантови точки на мястото на цветните филтри)
    За мен няма значение , ако ще и златен да го направят , аз съм си преценил, че повече от 2000лв не давам за продукт на ЛГ .

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2262

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Само от любопитство - ако ти дават за такива пари ( 2500 примерно ) LG Signature W7 OLED TV , няма да го вземеш ?
    Този пост е редактиран от civica; 07-03-17 в 19:18.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #2263

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Е кое не е ясно от написаното от мен вече за ни знам кой път

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2264

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ясно е , само питам конкретно !

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #2265

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    ЦРА е превърнало смартфони и телевизори на известни марки в подслушвателни устройства
    Уикилиикс публикуваха близо 9000 документа изтеглени от хакери от Центъра за киберразузнаване към Централната разузнавателна агенция(CIA) на САЩ.
    отнасящи се за тяхната хакерска програма. Информация от периода 2013 - 2016 година, разкриващ скрити подробности за това какви средства за кибершпионаж използва CIA.
    https://wikileaks.org/ciav7p1/
    https://wikileaks.org/ciav7p1/cms/index.html
    Сред тях са описание на програми, с които се преодолява защитата на смартфони с "Андроид", компютри и телевизори, свързани с интернет. Някои документи показват, че американските служби са успели да преодолеят криптирането на популярни услуги за съобщения като Signal, WhatsApp и Telegram.
    Първата част от поредицата, „Year Zero“ (Година Нула), включва 8761 документа и файлове от суперзащитената мрежа на Центъра в Ленгли, Вирджиния.

    „Уикилийкс“ обясняват, че са се сдобили с тях от хакери, работили за американското правителство, които са успели да отмъкнат от ЦРУ цял арсенал компютърни вируси и документи, в обем от стотици милиони редове код.

    От тях става ясно, че разузнаването е развило секретна глобална хакерска програма срещу широк кръг продукти на американски и европейски компании, включително iPhone на Apple, операционните системи Android на Google и Windows на Microsoft и дори телевизорите на Samsung, които са превърнати в скрити подслушвателни устройства.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-03-17 в 21:12.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе