Страница 390 от 567 ПърваПърва ... 340380388389390391392400440 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,836 до 5,850 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5836

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    "Каза" същото, след като си промени написаното. За това беше и моя коментар
    .
    Променил съм с p.s. и изобщо не бях видял следващото ти мнение.
    А дори и да съм казал най-голямата глупост ,аз не държа никой да ми вярва.В ртингс си е казано кое кво е и не се нуждаят от мен!
    А кой е Гуру,и кой не всеки сам да си помисли,видял(за 2 дни) или не един телевизор и почва да спори с rtings.
    С това смятам дискусията за приключена.Можеш да си говориш каквото си искаш за форумни гурута и др.,няма да ти преча.
    Приятен ден.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #5837

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    rtings e бизнес организация, не са с идеална цел и аз лично не бих разчитал на 100% достоверност на всяко нещо, което напишат.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5838

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    rtings e бизнес организация, не са с идеална цел и аз лично не бих разчитал на 100% достоверност на всяко нещо, което напишат.
    Това е вече друга тема.
    А на тези изводите достоверни ли са или не.И на колко %???И много по-различни ли са от rtings?
    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1440156585
    https://hdtvpolska.com/category/testy/telewizory-lcd/

    Ако можеш раздели ги по проценти.И не забравяй да дадеш % и за ''форумните гурута''.....крадеца вика ''дръжте крадеца''.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #5839

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    [cringe]

    Kolega, tova si e moe mnenie i ne angajiram nikogo s nego, no sepak seki sam si precenq!!!1
    Leka vecher!

    [/cringe]

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5840

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ква вечер,ние още не сме натиснали твърдото....
    Наистина съжалявам,че с мненията и връзките си Ви развалям приятната седянка на хубави приказки.
    Знам,че е най-добре да се включиш в общия тон,както любимите ни партии правят с темата за коронавируса,ама за съжаление не всеки го умее.
    Да...и това е умение.

  7. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #5841

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз пък вчера получих моя LG OLED 55 C1 от EMAG ,днес го гледах на заливки сиво от 0% до към 40% по ютуб ,всичко си е перфектно,телевизора беше чисто нов с фолио на екрана и на гърба и всяко нещо в запечатана торбичка,разликата със стария ми Sony 49XF9505 е много голяма като качество на картината.Звука го слушам през саундбар Sony HT-RT3 и също има голяма разлика спрямо звука на сонито.Телевизора ми харесва и ако не стане нещо значително през следващите 28 дена мисля да си го оставя.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #5842

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Berpan прости ми ако съм те засегнал,но сам няма как, повече няма да пиша, против Оледа,Аз самия ще си купя,когато Самсунг почне да ги продава.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #5843
    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    Аз пък вчера получих моя LG OLED 55 C1 от EMAG ,днес го гледах на заливки сиво от 0% до към 40% по ютуб ,всичко си е перфектно,телевизора беше чисто нов с фолио на екрана и на гърба и всяко нещо в запечатана торбичка,разликата със стария ми Sony 49XF9505 е много голяма като качество на картината.Звука го слушам през саундбар Sony HT-RT3 и също има голяма разлика спрямо звука на сонито.Телевизора ми харесва и ако не стане нещо значително през следващите 28 дена мисля да си го оставя.
    Със здраве да си гледаш.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5844

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Гледам каква тъмница вадят оледите. Потрес!
    Снимките са манипулирани и в действителност положението не изглежда така.
    Освен това замазването е свързано с технологията на работа при OLED плюс настройките на фотоапарата. Ако намалиш експозицията нещата ще изглеждат иначе.
    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    OLED-а в действителност вади по-малко детайл в тъмните сцени, в сравнение с (Q)LED, но разликата не е чак толкова фрапираща като снимките, които си дал.
    LG и Sony вкарват шум в картината при тъмни сцени - белият субпиксел продължава да работи. При Panasonic нещата стоят другояче.
    Вероятно гледаш с погрешно настроена гама на LCD-то....а тя е много важна за детайлите в зависимост от средата на гледане.
    Още нещо - алгоритъма на работа(MEMC + мигаща подсветка) при Sony LCD е много добър при бързи сцени, докато при LG му отстъпва но не с много. Последните 3 години го подобриха и скоро може да очакваме изравняване в този пункт. При OLED са почти равни.
    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    rtings e бизнес организация, не са с идеална цел и аз лично не бих разчитал на 100% достоверност на всяко нещо, което напишат.
    Потвърждавам - спонсор им е Amazon, от където и получават телевизорите, слушалките...


    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1638952282
    https://www.flickr.com/photos/lge/al...57720268368680
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-12-21 в 23:46.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #5845

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, спрял съм се на два телевизора. Единият е Panaosnic jz2000 65 инча, другият lg c1 77 инча, какво ще ме посъветвате, цената е почти една и съща? Благодаря

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5846

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Rosti Виж публикацията
    Здравейте, спрял съм се на два телевизора. Единият е Panasonic jz2000 65 инча, другият lg c1 77 инча, какво ще ме посъветвате, цената е почти една и съща? Благодаря
    Лично аз бих взел 77C1, но в този диагонал има по-голям процент бройки с неравномерност на дисплея, така че задължително трябва да тестваш.



    Гамата OLED телевизори на Samsung ще използва смесица от QD-OLED панелите на Samsung Display и WOLED панелите на LG Display...
    https://www.dday.it/redazione/41324/...-di-lg-display


    Sony OLED TV 2022:
    Четири модела A80K, A85K, A90K и A95K, включително QD-OLED
    https://www.4kfilme.de/sony-oled-tv-...-inkl-qd-oled/
    Ако слуховетe се окажат верни, ще преминем от две серии, A80J и A90J, към четири серии. Съкращенията на изходящите продукти трябва да бъдат A80K , A85K , A90K и A95K . Очевидно увеличаващите се числа показват продукт от по-висок клас, следователно A80K би представлявал прага за влизане, докато A95K би представлявал флагман.
    Също така благодарение на потребител на Weibo ние също сме наясно какви биха били моделите, разделени между различните серии:
    • A80K: 42" , 48" , 55" и 65", LGD OLED
    • A85K: 77" и 97", LGD OLED
    • A90K: 55 " , 65" , 77 " и 83", LGD OLED
    • A95K: 55 " и 65" - ?? Samsung Display QD-OLED (7059,82 евро за 65" според първите оценки) - през втората половина на 2022 г

    D-Nice първи спомена A95K.
    https://www.avsforum.com/threads/ole...#post-61229916
    https://www.avsforum.com/threads/new...#post-61240580
    Серията A95K не трябва да използва QD OLED панел, а по-скоро да бъде наследник на A90J. Съответно с посочените размери в инчове трябва да се работи с повишено внимание.
    Тогава A95K може да е SHV/8K OLED с новият процесор на MediaTek Pentonic 2000 и с 4 x HDMI 2.1 порта
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-21 в 22:05.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #5847

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря, може би наистина по големият екран е по добре, но съм от потребителите, които пускат и забравят. Не знам дали ще се спрявя с тестове и такива неща

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5848

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Виж втори пост на темата. Имаш два варианта
    - да пуснеш теста от компютър през HDMI
    - да качиш теста на флашка и пуснеш през вграденият плейър
    Третият вариант..да не тестваш , а да си пуснеш нещо и да наблюдаваш за нещо което те дразни


    Samsung Electronics условно решава телевизионната гама за следващата година с „8K mini LED-4K OLED“
    삼성전자, '8K 미니 LED-4K OLED'로 내년 TV 라인업 잠정 결정 - 전자부품 전문 미디어 디일렉
    Според доклада на The Elec, Samsung е решил да пусне своите QD-OLED телевизори за 2022 г. само в 4K резолюция. По-конкретно, позиционирането на марката за различните серии от висок клас от горе до долу ще бъде както следва:
    • 8K Neo QLED телевизори с Mini LED
    • 4K QD-OLED и W-OLED телевизори
    • 4K Neo QLED телевизори с Mini LED

    Струва си да се отбележи, че има гама от Micro LED телевизори над 8K Neo QLED моделите, но последният е най-скъпият и се продава в значителни количества.
    Освен това The Elec споменава, че Samsun планира да продаде 3 милиона 8K и 4K Neo QLED устройства, 500 000 4K QD-OLED телевизора и 1,5 милиона 4K W-OLED устройства.
    Съобщава се, че Samsung води преговори с LG за закупуването на 2 милиона W-OLED телевизионни панели. Докладът продължава да казва, че Samsung планира да използва LG W-OLED панели през следващите две години. До 2024 г. Samsung трябва да изгради своя собствена QD-OLED телевизионна гама. Що се отнася до LCD телевизионните панели, Samsung планира да закупи 4 милиона единици от LG дисплей за 2022 г. в резултат на оттеглянето на марката от голямото производство на LCD през следващата година.
    https://www.displayspecifications.com/en/news/092c6be

    Основното обръщение на Samsung за CES 2022 ще бъде предавано на живо онлайн на уебсайта Samsung Electronics Newsroom в 18:30 PST на 4 януари.


    Panasonic съкращава телевизионния бизнес с аутсорсинг на TCL
    Бившият гигант намалява до 5% от пиковото производство след години на спад
    https://asia.nikkei.com/Business/Ele...CL-outsourcing
    https://the-japan-news.com/news/article/0007358696
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-12-21 в 22:22.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #5849

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията



    Гамата OLED телевизори на Samsung ще използва смесица от QD-OLED панелите на Samsung Display и WOLED панелите на LG Display...
    https://www.dday.it/redazione/41324/...-di-lg-display

    Тези след бруталната атака и оплюване на OLED сега и те ще ги правят.

    Интересно ще е дали ще разделят панелите между различни модели или ще е някаква манджа, и ще е кой каквото нацели

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #5850

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Смисъл, идва краят на QLED от Самсунг ли?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе