Страница 388 от 570 ПърваПърва ... 338378386387388389390398438 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,806 до 5,820 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #5806

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Колега не четеш внимателно...

    - - - - - - - - - -

    Питането ми е кое според вас е по-добре. Сони full array led, което е висок клас при Сони за лед тв или ЛГ олед в средния клас.
    И в началото още казах, че не съм от най - разбитащите и за това търся мнение. Нямам възможност за Сони олед висок клас
    Средния клас OLED на Sony e А80J (в момента по веригите е A83J). Цената му е много близка до тази на LG C1, само казвам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5807

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Малко лирично отклонение.
    Еконт не съхраняват добре пратките. Преди малко се опитаха да ми доставят подгизнали части на мебел в кашони. Разбира се, отказах поръчката. Представям си какво е с намокрена техника! Е*ати смотаняците в министерски пост
    Gena_bs и omax харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5808

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Е стига пък ти, стават грешки. Ти ако гледаш видеа от доставки на Федекс....
    Аз от еконт съм изключително доволен и за мен те са най-коректния куриер в страната.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5809

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ще ви дойде ред за първи път. Откъде дошло - там и отишло. Нека прехвърлят 200кг залудо. Другият път може да им омекнат главите за правилното съхранение и транспортиране. Не е трудно.
    Да не споменаваме онзи плешивец на Еконт дето разкри личните данни на хората пред НАП за боклуците втора употреба.
    Този пост е редактиран от brotzki; 08-12-21 в 18:37.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #5810
    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    Вашия въпрос си е адекватен....моя беше към колегата brotzki.
    Аз моя избор съм го направил и след 10 дневен престой на един С1 вкъщи, 4 дневен на друг С1 вкъщи, взех решение, че ОЛЕД не е за моите условия в хола и навиците ми на зрител.
    Т. е. не си доволен от LG c1.
    Гледах сравнение между Сони лед 9та серия и олед 8ма и честно казано наистина черното е по-черно при оледа, но като цяло картината на 9та серия ми харесва повече. По ярка е.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5811

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Едни се кефят на чисто бяло и тъмно черно. Други се радват на мръсно бяло и сиво. Не че първото не може да го докараш като второто. Обратното няма как да стане.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #5812

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Добре, че има такива разбирачи като теб та да правят коментари с ирония.
    evdiko одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #5813

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ударих 2коняка и е време за Атака, естествено към приятеля ми Berpan IPSса ли прогоря.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #5814

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Имам два IPS-a и един VA панел, а на теб ще е най-добре да ти прекъснат достъпа до всякакви форуми, за да спасим всички от присъствието ти. Радвам ти се обаче на никнейма, защото е изключително точен. Оставям те да си пишеш сам.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5815

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Т. е. не си доволен от LG c1.
    Гледах сравнение между Сони лед 9та серия и олед 8ма и честно казано наистина черното е по-черно при оледа, но като цяло картината на 9та серия ми харесва повече. По ярка е.
    ОЛЕД беше първият ми избор. Просто мал шанс и с двата панела. Исках и аз "черно" та "черно". А и новата технология.
    И докато имах право на тест си го тествах в реална среда, а не на база ю тюб клипчета. Уточнявам, в Моята реална среда. До него сложих текущия ми ТВ (няма да го цитирам за да не разлайвам кучетата). Не е ОЛЕД. И така 10 дни. 2 часа сутрин, около 5 часа вечер. Единия уикенд, спортен маратон през деня.
    Калибриран с настройките на rtings и после с на Vincent от hdtvtest. Гледам с парабула 2.40 и немски 4к линукс базиран сателитен приемник. Практически гледам цялото небе от 0.9 до 45. Звука е през Денон с 7+1 сет от Силвър серията на Монитор Аудио.
    Ще го кажа просто: Супер си е ТВ (е, не съм припаднал в захлас:-))) ) но не е за МОИТЕ ЗРИТЕЛСКИ НАВИЦИ (Много информационни канали, много спорт, някой друг филм и сериалче през Нетфликс). Нямам отделна "пещера", в която да го закача на стената и по цял ден да блъскам игри и да гледам 4к клипчета от ю тюб.
    С късата клечка, която изтеглих и с двата панела, за себе си взех решение, че ще отложа употребата на ОЛЕД панел в Моята среда и Моите навици с поне няколко години. И не, не защото не е хубава но като цяло купувам техника, която да ми служи, а не аз на нея.
    А и в крайна сметка тук говорим за продукт на цената на един смартфон:-)
    А дебатите са сякаш, инвестираме в част от петролните сонди на Саудитска Арабия:-)



    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    Creep, CubanLinx и evdiko харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #5816
    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    ОЛЕД беше първият ми избор. Просто мал шанс и с двата панела. Исках и аз "черно" та "черно". А и новата технология.
    И докато имах право на тест си го тествах в реална среда, а не на база ю тюб клипчета. Уточнявам, в Моята реална среда. До него сложих текущия ми ТВ (няма да го цитирам за да не разлайвам кучетата). Не е ОЛЕД. И така 10 дни. 2 часа сутрин, около 5 часа вечер. Единия уикенд, спортен маратон през деня.
    Калибриран с настройките на rtings и после с на Vincent от hdtvtest. Гледам с парабула 2.40 и немски 4к линукс базиран сателитен приемник. Практически гледам цялото небе от 0.9 до 45. Звука е през Денон с 7+1 сет от Силвър серията на Монитор Аудио.
    Ще го кажа просто: Супер си е ТВ (е, не съм припаднал в захлас:-))) ) но не е за МОИТЕ ЗРИТЕЛСКИ НАВИЦИ (Много информационни канали, много спорт, някой друг филм и сериалче през Нетфликс). Нямам отделна "пещера", в която да го закача на стената и по цял ден да блъскам игри и да гледам 4к клипчета от ю тюб.
    С късата клечка, която изтеглих и с двата панела, за себе си взех решение, че ще отложа употребата на ОЛЕД панел в Моята среда и Моите навици с поне няколко години. И не, не защото не е хубава но като цяло купувам техника, която да ми служи, а не аз на нея.
    А и в крайна сметка тук говорим за продукт на цената на един смартфон:-)
    А дебатите са сякаш, инвестираме в част от петролните сонди на Саудитска Арабия:-)



    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    Благодаря за изчерпателня отковор, но не разбрах кое не ти харесва в този модел олед. Питам понеже нямам възможност за по-съп модел олед, а този е с 300лв повече от Сонито което взех за 2000лв. И за това се обърнах към вас във форума, за да събера мнения дали не е по добре да го върна и да си взема оледа на Лг и да доплатя още 300лв. Имаше и някакъв Филипс олед за 2300лв?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5817

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    На единия панел ми цъфна пиксел след два часа работа. Върнах. Първия панел в теста имаше една силно неравномерна вертикална зона в средата, както и две вертикални, избиващи в жълт цвят. Съпорта на LG в чата, предположи че панела е бил огънат по вартикалната зона при пакетажа и/или транспорта (!!!!) и те ме посъветваха да го върна на търговеца. Също така, не бях очарован от картината при гледане на футбол и формула 1. Поиграх си с всякакви настройки. Отделно, от около 11 часа до към 15.00 часа се налагаше да дърпам едни завеси и затъмнявам, макар да минавах в режим на "светла стая" със съответните по агресивни настройки. Изложението ми е юг-югоизток.Вечер нещата бяха доста по-добре. Пускайки сутрин с кафето обаче ТВ Европа,Bloomberg tv и CNN (професията ми го налага:-) ), постоянно мислено броях времето, което комулативно се натрупва заради риска от прогаряне. Превключвам канали и т.н. Дадох си сметка, че тази мисъл ще е постоянно в главати ми и за това взех това решение. Отново, базирано на моята среда и моите навици на зрител. Решението ми няма общо с качестовото на картината (макар и разочарован при спортни събития) и цалостното преживяване с ТВ-то. Не желая да съм роб на ТВ на цената на смартфон (както казах и по-рано). Просто лични приоритети и избор. Отново, не базиран на безпорните качества и предимства на С1 в моите очи.
    Този пост е редактиран от omax; 09-12-21 в 09:39.
    Creep и evdiko харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5818

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Благодаря за изчерпателня отковор, но не разбрах кое не ти харесва в този модел олед. Питам понеже нямам възможност за по-съп модел олед, а този е с 300лв повече от Сонито което взех за 2000лв. И за това се обърнах към вас във форума, за да събера мнения дали не е по добре да го върна и да си взема оледа на Лг и да доплатя още 300лв. Имаше и някакъв Филипс олед за 2300лв?
    Пускай, настройвай и гледай слонито, така и така е поръчан. Не е чак толкова лош. Имате и 30 дни право на тест.
    Онзи ден C1 с някакъв код бе 1900лв в Емаг. Още малко го чакам да падне на 1400 по ДО и тогава да се прежаля.
    Този пост е редактиран от brotzki; 09-12-21 в 09:59.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #5819

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря!
    Оставам си Сонито, защото гледам мачове, а и в магазина продавача ме предупреди, че ако гледам мачове може този модел на Лг да ме разочарова. Благодаря още веднъж за изчерпателния отговор.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5820

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Продавача явно разбира нещата.Иначе само за да налея масло в огъня
    Спорт ---SO X95 =8,1/LG C1= 8,7
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе