Страница 483 от 568 ПърваПърва ... 433473481482483484485493533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,231 до 7,245 от общо 8511
Like Tree2123Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7231

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ако е имало нещо ограничено в началото (макар и да не съм забелязал - работеше си с настройка 4К/120 на поддържащи игри), то вече всичко е пуснато - ALLM/1440/VRR

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7232

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И вече има ли възможност за 4к 120hz hdr rgb?

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,021
    #7233

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сега , за хората които се интересуват от Philips PUS8807. Виждам много подвеждаща информация, и то съм изненадан че в сайтове на които по принцип се доверявам , информацията за модела е невярна !

    54.6" Philips 55PUS8807/12 - Specifications (displayspecifications.com)

    Днес направих няколко теста и извлякох информация от ТВ-то, имам 55" при мен.



    Първо не е 4 GB рам а 3 GB, но поради някаква причина на всякъде го презентират като 4 GB Ram
    Bluetooth 5 не... 4+ е .
    И определено няма 16 GB ром пространство, разполагаш с 5-6 гб.
    brotzki и jonkobg харесват това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7234

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    На презентация с ограничен достъп с покани на CES, Nanosys демонстрира истински QLED дисплей, което означава електролуминесцентен дисплей с квантови точки. „NanoLED“ е новото име, защитено с търговска марка.
    Правилното название е QDEL - electroluminescent quantum dots display.

    Текущите "QLED" телевизори на пазара са конвенционални LCD телевизори, които използват филм с квантови точки за подобряване на цвета(правилно название ™Quantum Dot Enhancement Film (QDEF)), но преди да стане маркетингов термин QLED се използва за означаване на технология за дисплей от следващо поколение.

    Тъй като правилното название QLED е използвано от онези безочливи мошенници маркетолозите, Nanosys го нарича „NanoLED“, което не е идеалното название, тъй като ви кара да мислите за несвързаните с технология miniLED и microLED. „NanoLED“ е известен още като емисионна квантова точка, електролуминесцентна квантова точка, QDEL, ELQD, QD-LED, EL-QLED и AMQLED.

    Днешните дисплеи, които използват квантови точки под някаква форма, са така наречените фотолуминесцентни, което означава, че QD абсорбират светлината и я преобразуват (например синята светлина се преобразува в червена или зелена, както при QD-OLED), докато електролуминисцентните квантови точки преобразуват електричеството в светлина – не необходими са отделни диоди, излъчващи светлина.

    Терминът NanoLED беше използван преди две години на бизнес конференцията DisplayWeek 2021 в документ на Nanosys, за да опише емисионен дисплей, който работи с квантови точки, но не се нуждае от подсветка, тъй като всеки пиксел е самоосветен, както при OLED дисплеите. NanoLED панелите обаче могат да станат много по-ярки от OLED панелите (до 40 пъти повече от тазгодишните OLED телевизори!), като същевременно осигуряват перфектни нива на черното, както и по-широка цветова гама и много по-широки ъгли на видимост от днешните LED/LCD панели .
    Това е революционна дисплейна технология, която потенциално може да подобри качеството на картината, яркостта и енергийната ефективност и да намали производствените разходи с мастиленоструен печат.

    Единствената друга дисплейна технология, която може да даде тези обещания, е MicroLED, разбира се, която предлага индивидуално контролиран светодиод за всеки пиксел на екрана. Но телевизорите, базирани на MicroLED, са умопомрачително скъпи(50"- 50000$) и анализаторите не очакват да достигнат основните пазарни цени за по-малко от пет до шест години (други твърдят, че ще мине почти десетилетие, преди това да се случи). Това вероятно е най-важното предимство на NanoLED като бъдеща дисплейна технология: той е много по-евтин за производство от MicroLED (по-евтин дори от това, което OLED се очаква да струва през 2024 г.), също така позволява мащабируемо производство в зависимост от нуждите на доставчика и списъка с клиенти.

    Това е страхотно! Това означава, че скоро ще имаме NanoLED телевизори? Ами... не. Докато елементите на квантовите точки, отговорни за зелените и червените проценти на показаните цветове, работят по предназначение, синият елемент не работи, така че трябва да бъде постигнат достатъчен напредък през следващите две години, преди да бъдат произведени първите напълно работещи NanoLED панели. Nanosys напредва със сините квантови точки, но компанията по-рано каза, че NanoLED няма да бъде готов най-рано до 2025/26 г.
    Ето защо Nanosys не очаква достъпни в търговската мрежа NanoLED телевизори преди 2025 г. Когато се появят, NanoLED телевизорите няма да бъдат с прекомерни цени - но първо трябва да могат да предложат това, което обещават.

    Ето как изглеждаше през 2018 година пътната карта за еволюцията на Quantum Dot. Финалът, точка 4, е NanoLED.
    https://nanosys.com/roadmap

    През 2017 г. китайският BOE показа първите в света истински QLED дисплеи. По време на CES 2023 Nanosys каза, че показаният е "първият в света напълно работещ RGB емисионен QD дисплей без тежки метали. Това е голям крайъгълен камък по пътя към комерсиализиране на емисионен QD".
    Samsung display и TCL също провеждат изследвания в областта на NanoLED дисплеите и масовото производство.

    Струва си да се отбележи, че BOE (един от най-големите производители на телевизионни панели в света в момента) и Sharp вече показаха работещи NanoLED прототипи: съответно 55-инчов 4K телевизор и 6-инчов екран, които ще се използват в мобилни устройства. Според ръководителите на Nanosys NanoLED екраните ще бъдат изключително тънки и енергийно ефективни поради по-простата си структура, така че ще се използват в различни видове продукти. Това очевидно е добра новина по повече от един начин, тъй като много продуктови категории определено изглеждат задържани от дисплейната технология, която трябва да използват днес. Давай, 2025!

    https://nanosys.com/blog-archive/dis...ration-display

    https://twitter.com/Vincent_Teoh/sta...02832256090113

    https://www.cnet.com/tech/home-enter...nge-the-world/

    https://www.enclaveaudio.com/blogs/n...d-lcd-and-oled

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #7235

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, отново съм аз. Преди 2 седмици питах за 55 инча и взех QN90B.
    Моля сега за мнение за избор на ТВ за спалнята. Ще стои на стена и всички кабели са скрити в стената. Имам 4 изисквания подредени по важност:
    1. Андроид ТВ
    2. Приличен и тънък дизайн.
    3. ниска цена
    4. 32 инча (искам малък ТВ, не ми трябват големи екрани). Може и да прежаля за 40 инча, но цената се вдига доста.
    5. Прилична картина

    Разбирам, че това изключва Самсунг и ЛГ. Сони са скъпи... и като, че ли остава Филипс, TCL и Хайсенс. Може ли да препоръчате нещо, защото марките, от които разбирам, ги изключих
    Ще се ползва за ТВ от смарт приложението на Еон (да има бърз wifi) и стримване на HBO, Plex и SkyShowtime.
    Бях се засилил да взимам The Frame за монтаж без никакво отстояние от стената, но с този Tizen след като взех QN90B не ме кефи, а и не ми трябва изнесения бокс на телевизора. Аз вече съм си скрил всичко...
    Благодаря за всички предложения.
    Този пост е редактиран от garyhobson; 21-01-23 в 15:41.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #7236

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Първо провери EON приложението с кои марки/ модели работи, щом държиш на него.
    Да не се наложи да слагаш box после...
    32" май почти всички са HD Ready, а не Full HD.

    Нещо подобно ли търсиш - "евтино и хубаво"?
    Телевизор Daewoo 32DM54FA ANDROID TV FULL HD (zora.bg)
    32DM54FA – Daewoo (daewooelectronics.com)
    Не съм го виждал наживо, просто вчера рових за себе си и това е най-евтиното за твоите изисквания.
    Остава да провериш дали работи с EON.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 21-01-23 в 16:40.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7237

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Прилична картина и 32-ка не се съчетават добре в едно изречение.
    svetlio1 и berpan харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #7238

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Първо провери EON приложението с кои марки/ модели работи, щом държиш на него.
    Да не се наложи да слагаш box после...

    Нещо подобно ли търсиш - "евтино и хубаво"?
    Телевизор Daewoo 32DM54FA ANDROID TV FULL HD (zora.bg)
    .
    EON работи на Андроид ТВ, би трябвало на всеки телевизор с Андроид да си върви без проблеми.
    Куче-китайски марки като предложението от теб и разни други производни не искам. Нормална марка търся, затова и горе предложих няколко отправни.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7239

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ми то освен 1-2 модела на ЛГ друго прилично в 32" май няма.
    По-добре се насочете поне към 43" , че са повече моделите , макар и там да стана вече трудно. Най-голям избор има при 55"... за без пари обаче само "китайци" и турски "китайци" . Те "марковите китайци" вече гонят "нормалните марки" по цени .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vladovn Виж публикацията
    И вече има ли възможност за 4к 120hz hdr rgb?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #7240

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7241

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Пикселен формат? Защото това rec. 2020 го има от времето на hdmi2.0

    • NOTE 1: Even with an HDMI 2.1 connection, 2160p @ 120Hz HDR and 2160p @ 120Hz SDR with Deep Color outputs are limited to YUV422 (YCbCr 4:2:2)
    Линк.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    625
    #7242

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от garyhobson Виж публикацията
    Здравейте, отново съм аз. Преди 2 седмици питах за 55 инча и взех QN90B.
    Моля сега за мнение за избор на ТВ за спалнята. Ще стои на стена и всички кабели са скрити в стената. Имам 4 изисквания подредени по важност:
    1. Андроид ТВ
    2. Приличен и тънък дизайн.
    3. ниска цена
    4. 32 инча (искам малък ТВ, не ми трябват големи екрани). Може и да прежаля за 40 инча, но цената се вдига доста.
    5. Прилична картина

    Разбирам, че това изключва Самсунг и ЛГ. Сони са скъпи... и като, че ли остава Филипс, TCL и Хайсенс. Може ли да препоръчате нещо, защото марките, от които разбирам, ги изключих
    Ще се ползва за ТВ от смарт приложението на Еон (да има бърз wifi) и стримване на HBO, Plex и SkyShowtime.
    Бях се засилил да взимам The Frame за монтаж без никакво отстояние от стената, но с този Tizen след като взех QN90B не ме кефи, а и не ми трябва изнесения бокс на телевизора. Аз вече съм си скрил всичко...
    Благодаря за всички предложения.
    Това все едно жена го е писала - дизайна е поставен преди качеството на картината
    И с този размер от 32" за часовник на нощното шкафче ли ще се ползва?!
    Размера трябва да е комфортно голям за да можеш да четеш нормално субтитрите без да си напрягаш очите да ги виждаш отдалеч
    Колкото и налудничево да звучи спалнята е най-доброто място (след отделния киносалон) в който да си реализираш качествено гледане на филми - мястото/позицията на човек е винаги твърдо определена, голям зрителен ъгъл не е необходим и почти винаги светлината е малко или никаква - това води до възможността да се реализира по-качествено озвучаване с оптимални звукови ефекти и да се вземе качествен модел дисплей (ТВ) с VA матрица с прилично черно
    berpan одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7243

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vladovn Виж публикацията
    Пикселен формат? Защото това rec. 2020 го има от времето на hdmi2.0


    Линк.
    Уф, отдавна не бях проверявал/влизал в това меню - още си е така, но и лично аз разлика не виждам при едни и същи игри на бокса и на ПС5, а и като ги знам от Сони как действат (на час по лъжичка ), няма да се учудя ако ни го представят като голям ъпдейт по някое време (да не забравяме, че съвсем скоро добавиха 1440).
    А и с оглед клиентелата и ползваният хардуер (конзоли/тв) не мисля, че е и толкова необходимо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    47
    #7244

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И аз така мисля.
    А за гледане на филми, сериали, hdmi 2.0 е напълно достатъчен, 18gb/s са достатъчни на 4k 60hz hdr ycbcr 422, което ми беше първоначалната мисъл... че тв-то като няма hdmi 2.1 не е проблем, ако няма да се играе.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #7245

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Някой може ли да предложи нещо по добро от това в сегмента 32 inch - Philips 32PFS6906


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе