Страница 484 от 572 ПърваПърва ... 434474482483484485486494534 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,246 до 7,260 от общо 8575
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #7246

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Сега , за хората които се интересуват от Philips PUS8807. Виждам много подвеждаща информация, и то съм изненадан че в сайтове на които по принцип се доверявам , информацията за модела е невярна !

    54.6" Philips 55PUS8807/12 - Specifications (displayspecifications.com)

    Днес направих няколко теста и извлякох информация от ТВ-то, имам 55" при мен.



    Първо не е 4 GB рам а 3 GB, но поради някаква причина на всякъде го презентират като 4 GB Ram
    Bluetooth 5 не... 4+ е .
    И определено няма 16 GB ром пространство, разполагаш с 5-6 гб.
    Ако тестът е коректен, това е скандално. И не защото е в противоречие с доверени сайтове, а и защото се различава от това, което чета на сайта на марката.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #7247

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    Какъв телевизор бихте препоръчали за южен и доста светъл хол (телевизорът ще се използва и през деня)? Още се колебая какъв да е размерът, но ще се гледа от около 2,5-3 метра и ми се струва, че 55" ще са по-подходящи от 65".
    Ще се използва основно за телевизия и филми, от време на време за игри (има моменти, в които се играе на PS4, последвани от месеци на почивка, след като ми е доскучало).
    Не знам дали OLED няма да е неподходящ заради светлината в помещението - познати, които имат са ми споделяли, че има отблясъци.
    Единствено за Samsung The Frame разбрах, че има матов дисплей - дали би бил добър вариант?

    Бюджет: по възможност до 2000 лева. В най-лошия случай докъм 2600-2700 лева.

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от varum; 23-01-23 в 17:48.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7248

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Без бюджет целият ви пост става леко безсмислен.

    Фрейм, мрейм, шериф и т.н са си фасонирани qled нисък клас 60, 70 серии.

    Иначе и моят случай, подобен на вашия и прибягнах до услугите на различни тв до момента през последната година и половина - x93j, qned913 и сега съм последно с qn85a - от трите най-добър е Самсунга по отношение на яркост. Никакви проблеми със слънчеви лъчи.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #7249
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Без бюджет целият ви пост става леко безсмислен.

    Фрейм, мрейм, шериф и т.н са си фасонирани qled нисък клас 60, 70 серии.

    Иначе и моят случай, подобен на вашия и прибягнах до услугите на различни тв до момента през последната година и половина - x93j, qned913 и сега съм последно с qn85a - от трите най-добър е Самсунга по отношение на яркост. Никакви проблеми със слънчеви лъчи.
    Сега обновох бюджета - по възможност около 2000 лева. В краен случай около 2600-2700 лева.
    Този пост е редактиран от varum; 23-01-23 в 17:49.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #7250

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Спешен ли ви е? Ако не, може да изчакате новите модели, които тъкмо излизат.

    Ако искате ярък олед - 55s95b
    Mini led - 55qn90b

    Мисля,че това са най-добрите тв, влизащи в бюджета. Lg C2 също е страхотен тв.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 23-01-23 в 18:55.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #7251
    Цитат Първоначално публикувано от varum Виж публикацията
    Здравейте,

    Какъв телевизор бихте препоръчали за южен и доста светъл хол (телевизорът ще се използва и през деня)? Още се колебая какъв да е размерът, но ще се гледа от около 2,5-3 метра и ми се струва, че 55" ще са по-подходящи от 65".
    Ще се използва основно за телевизия и филми, от време на време за игри (има моменти, в които се играе на PS4, последвани от месеци на почивка, след като ми е доскучало).
    Не знам дали OLED няма да е неподходящ заради светлината в помещението - познати, които имат са ми споделяли, че има отблясъци.
    Единствено за Samsung The Frame разбрах, че има матов дисплей - дали би бил добър вариант?

    Бюджет: по възможност до 2000 лева. В най-лошия случай докъм 2600-2700 лева.

    Благодаря!


    Около 2000 лв -55OLED707
    2400 лв - 55OLED55C22
    2500 лв - 55A85J

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #7252
    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Около 2000 лв -55OLED707
    2400 лв - 55OLED55C22
    2500 лв - 55A85J
    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Спешен ли ви е? Ако не, може да изчакате новите модели, които тъкмо излизат.

    Ако искате ярък олед - 55s95b
    Mini led - 55qn90b

    Мисля,че това са най-добрите тв, влизащи в бюджета. Lg C2 също е страхотен тв.
    Не е особено спешно - мога да изчакам 2-3 месеца.
    Дали новите модели се очаква да имат голям разлика с настоящите? Вероятно първоначално ще са на по-високи цени?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    611
    #7253

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Със сигурност ще са по-високи. Изключение правят Sony, които най най в началото пускат малко фъндък на новите модели, но те така или иначе са с най-високите цени. Ако ще се взима s95b, със сигурност изчакайте новия. Страхотен телевизор, но и много проблемен. Има достатъчно изписано по темата в нета. Относно The Frame, вече са ви казали - нищо особено, но напудрено (уж) откъм дизайн.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #7254

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Със сигурност изчакай.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #7255

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Mediatek Pentonic 1000 - 2x HDMI 2.1 FRL 48Gbps + 2x HDMI 2.0b

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    14
    #7256

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте! Дойде време да сменя Samsung 55Q7FN, който много харесвам (особено откъм дизайн), обаче малко след изтичането на гаранцията му се появиха една вертикална черта в лявата страна и една хоризонтална по горният край на панела... Вече стана една година, откакто го гледаме с тези черти и вече не издържам..

    Към момента съм се спрял на 3 модела, а именно:

    Samsung 55QN90B
    Samsung 65Q80B
    Sony 65X85K

    Според това, което четох в този форум и гледах по ревюта очакванията ми са QN90B да е най-добрият от трите, в същото време ми се ще да "ъпгрейдна" с 65" панел, тъй като 55" ми е малко малък за разстоянието, от което се гледа телевизора (>3м). Както казах, настоящият Q7FN ми харесва като качество на картината (с някой настройки цъфтежа изчезва), имайки предвид това, моля Ви за мнение дали бих останал разочарован от качеството, което биха ми предложили двата 65" модела и кой от двата е по-добрият? В случай, че качеството на картината би било по-зле от Q7FN в крайна сметка ще взема 55QN90B... Доколкото разбрах при Q80B има доста отблясъци и ако са толкова много, че през деня ще се виждам изпънат на канапето също бих го избегнал, не знам какво е положението със Сонито. Бюджета ми е около 2000 - 2300лв, като бих искал да взема удължена гаранция, с която да дам макс 2500лв. Решил съм, че OLED не е подходящ за нас, тъй като телевизора рядко се изключва когато има хора вкъщи, заспива се пред него и т.н..

    Моля ви за препоръка!

    Благодаря предварително!


    P. S.: доколкото виждам в rtings Q80B e по -зле и от старият ми samsung Q7FN, в същото време е по-добър от Sony-то, така че няма нужда от препоръка отговорих си сам. QN90B
    Този пост е редактиран от Boyan Dimov; 25-01-23 в 23:25.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #7257

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В Rtings, тестваният Q80B е с ADS панел, а тук се продава с VA и от там контрастът е по-добър от на тествания. Имам го и съм доволен. Естествено, QN90B е по-добър, но и аз, заради размера, предпочетох по-ниския клас и не съжалявам. Виж го на живо и прецени. Все пак 10" не са за пренебрегване и наистина ще се усети ъпгрейда.
    Boyan Dimov одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,600
    #7258

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Boyan Dimov Виж публикацията

    P. S.: доколкото виждам в rtings Q80B e по -зле и от старият ми samsung Q7FN, в същото време е по-добър от Sony-то, така че няма нужда от препоръка отговорих си сам. QN90B




  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    16
    #7259

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Колеги ,моля за мнение кой от двата телевизора да избера. Ще се гледат в хола от около 4,5 метра около 5-6 часа на ден. LG 75QNED996PB
    LG OLED77A19 . Ще се гледат предимно футболни мачове , филми, IPTV.
    Благодаря ви, хубав ден ви желая!

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #7260

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ilyadci Виж публикацията
    Колеги ,моля за мнение кой от двата телевизора да избера. Ще се гледат в хола от около 4,5 метра около 5-6 часа на ден. LG 75QNED996PB
    LG OLED77A19 . Ще се гледат предимно футболни мачове , филми, IPTV.
    Благодаря ви, хубав ден ви желая!
    LG QNED99 8k vs LG A1 OLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com

    Аз лично не мисля че и двата телевизора са достатъчно добри, но за този бюджет който имаш 2000-3300 лв, трудно нещо друго може да се избере, може би :


    Телевизор HISENSE 75U9GQ 4К Ultra HD ULED SMART TV, VIDAA, 75.0 ", 190.0 см (technopolis.bg)


    (Мисля че колега от форума vladovn взе от този телевизор преди седмица, две , може да го попиташ дали е доволен)

    Иначе QNED да хубаво че е 8К, 120Хз, WIFI6 , има прилична яркост около 1000 нита при HDR, има хубав процесор, но контраста му е ужасен, трябва да го знаеш, за разлика от останалите мини-лед телевизори QNED са едно от най лошите на пазара в това отношение.
    А1 ОЛЕД-а е за хора които търсят бюджетен ОЛЕД, които искат да видят " абе какво аджеба е OLED " защото това е най бюджетния. Не е ярък, 450 нита при HDR, процесора му е по слабичак, 60 хз е панела... хубавото е че все пак е ОЛЕД, има безкраен контраст, дизайна е супер, както всеки ОЛЕД и има добър ъгъл на виждане.

    Ако хола е ярък.. аз лично бих взел може би QNED или U9GQ. Чисто като производителност U9GQ е доста по ярък от QNED, 3000нита пикова яркост което е ослепително ярко :D , има по добър контраст, защото има повече диминг зони, 120хз панел е но няма HDMI 2.0 , ако си геймър трябва да го знаеш, но от друга страна QNED e 8k.. има по добър процесор, най вероятно по добре ще обработва картината.
    Трябва вече сам да си решиш.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 29-01-23 в 10:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе