Страница 434 от 569 ПърваПърва ... 384424432433434435436444484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,496 до 6,510 от общо 8535
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6496

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    За субтитрите бих казал, че няма почти никакъв блууминг при гледане, но съм пробвал през YouTube и Нетфликс. Обаче когато са помдолу се комбинират с това светне и дразни малко.Тези дни ще го тестваме, че го взех преди 10 дена, но не бях вкъщи. Тази неравномерна подсветка отдолу ме дразни и за това пиша, ама щом се събират повече фактори...
    Иначе бих казал, че почти няма мръсен екран.
    Това е същото, което срещам тук.Но го четох в деня, когато го бях го поръчал:
    https://eu.community.samsung.com/t5/...d/td-p/4770384


    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Аз ако имам такъв телевизор за толкова пари направо ще лети през терасата... това е подигравка с потребителите!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Тоя андроид като го знам как върви силно затруднен на топ телевизорите си представям на евтините какво ще е, ама само андроид фенове сте се събрали в последните коментари. Аз лично предпочитам WebOS, за да върви прилично отколкото да имам възможност да бухам всякакви апликации и после да ги чакам да зареждат едвам едвам или да сменям канал по 5 секунди. Иначе ambilight-a всички го харесваме, но за жалост при върховите модели тв-та няма как да е критерий, за да предпочета Philips пред LG или Sony.
    Точно обратното е....WEBOS е супер бавна! Повече НИКОГА LG!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    След 2 неуспешни опита със Сони 65 XH9005 и Samsung 65Q95T сега съм пред дилема какво да правя, като гледам и как свършват и малкото останали бройки.
    Самонавих се да намаля размера от 65 на 55 и да взема Олед, само и само да се опитам да избегна проблемите с подсветката.
    Въпреки, че в момента се гледа предимно телевизия и спорт, детски, но не много, то това в скоро време ще се промени и ще наблегнем на филми и Нетфликс.
    Старото Сони 50KDL805C ще трябва да отиде в спалнята.
    Знам че ъпгрейда в размера няма да е много голям, но пък се надявам да се компенсира с картината. Ще се съобразя и с препоръките за гледане на олед.
    Четох и доста мнения тук и на други места и за LG C1 и Филипс 706
    За момента съм класирал избора си така до 2000лв.
    LG 55 C1 ( има голяма вероятност да е с Ево панел, не знам дали ще е плюс, ако софтуерно са му ограничили яркостта)
    Philips oled 55 706, блазни ме ambilight, но може би вече няма и бройки от него, 806 ми идва скъп
    Sony 65X85J около 1800лв, май вече и от него няма бройки, без локално затъмнение и пак ми остава притеснението с тая подсветка
    Sony 55X93J около 1700лв, мисля си че по добре олед за малко повече пари?

    Моля за съвети и препоръки, че ми писна да връщам и да се занимавам, ако на някой му дойде друго на акъла ще съм също благодарен.
    PS Холът е нормално светъл, няма пряка слънчева светлина върху телевизора. Ще бъде закачен на въртяща се стойка на стената.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Никъв шанс..... Това все едно да кажеш Бентли е по-зле от ТРАБАНТ!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6497

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    При 50" модели панелите са само VA тип, така че по-вероятно в Самсунг-а ползват по-качествен панел (ако и да е 50/60хц) с повече домейни (при Филипс-а явно е само с 4 домейна) и от там по-добрият ъгъл на гледане.
    Но иначе Филипс-а би трябвало да е по-добрият избор - 120хц , Амбилайт, Андроид ...
    https://www.displayspecifications.com/en/model/fc8c25c4
    Дават го и в двата варианта, за това предполагам, че е с ИПС, тъй като този тип панели в светло помещение се държат по начина, който е описал колегата.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #6498

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Няма 50" модели с IPS панели , ако и да пишат подобни глупости по реклами/описания и дори на официалните страници на производители (визирам ЛГ - там най-често съм срещал подобни измишльотини ) - за 15-на години още нямам спомен да съм срещал такъв 50" с IPS/ADS.
    Имам миналогодишен 50" ЛГ и си е с евтин VA панел с по 4 домейна с мизерен ъгъл, който е далеч (примерно) от тоя в евтиния ми 50MU6 (ако ги сравниш "на живо" наистина ще си помислиш, че единият е IPS) - в ЛГ темата мисля бях пускал снимки на панелите в моите 50" модели.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #6499

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    @Dominator Никъв шанс..... Това все едно да кажеш Бентли е по-зле от ТРАБАНТ![/QUOTE]

    Имаш предвид ако взема 55 вместо 65 инча ли?

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6500

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    @Dominator Никъв шанс..... Това все едно да кажеш Бентли е по-зле от ТРАБАНТ!
    Имаш предвид ако взема 55 вместо 65 инча ли?

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk[/QUOTE]

    Извинявам се, не съм прочел правилно... Цитирах Ви във връзка с това Sony 55X93J около 1700лв, мисля си че по добре олед за малко повече пари?
    Аз го прочето че все едно 55X93J е по-добре от олед, но всъщност Вие сте написали че е по-добре малко повече да отделите за олед и НЯМА да сгрешите, горещо препоръчвам.
    55-ца е добре да се гледа до 2.7- 3 метра като аз гледам от 2.6 макс разстояние и минимално от 1.8 във всекидневната , в хола съм с 65-ца.

    Успех в покупката!
    djoni1 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    59
    #6501

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    @Dominator
    Мерси, имам още малко време и ще видя. За сега наистина ми остава 55 олед LG C1. Ако случайно намеря 65x93j за около 2к ще взема него

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Този пост е редактиран от djoni1; 11-10-22 в 13:22.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6502

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от djoni1 Виж публикацията
    @Dominator
    Мерси, имам още малко време и ще видя. За сега наистина ми остава 55 олед LG C1. Ако случайно намеря 65x93j за около 2к ще взема него

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Здравейте, не бих взел LED пред OLED само ако не Ви притеснява WebOS взимайте C1.
    Поздрави!
    djoni1 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #6503

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Екрана и картината са по важни от операционната система

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6504

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    Екрана и картината са по важни от операционната система
    Така е, но все пак да не се изненада при липсата на удобство при WebOS а и липващи кодеци DTS.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6505

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Стига се излага публично, WebOS e буквално най-удобната система на телевизор комбинирана с magic remote. Единствения плюс на андроида са повечето апликации и така ще си остане.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #6506

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    винаги може да се добави външно андроидско тв боксче и воала - имаш смарт телевизор с последния андроид
    докато екрана и картината не можеш да надстроиш

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6507

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Стига се излага публично, WebOS e буквално най-удобната система на телевизор комбинирана с magic remote. Единствения плюс на андроида са повечето апликации и така ще си остане.
    Хайде троловете почвайте да ме линчувате..... най-добра за кой? За теб ли?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6508

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За всеки адекватен човек.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,585
    #6509

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Оставете ги операционните системи. Прави ми друго впечатление. Обикновено по това време в тази тема доста хора питаха за избора на новтелевизор, нещо което замря. Дали липсата на пари, инфлация, затриването на Едигитал и спирането на купоните от Емаг, оказват влияние за това.
    Този пост е редактиран от brotzki; 13-10-22 в 10:07.
    berpan одобрява това.

  18. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #6510

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Хората си купуват без да питат. То и без това един телевизор ако не е поне 65 инча, и минимум 2-3 бона не е телевизор. Явно не всеки е готов за такава "решителна" крачка... [emoji6]

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    berpan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе