Страница 486 от 570 ПърваПърва ... 436476484485486487488496536 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,276 до 7,290 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #7276

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това е точно в бюджета https://zora.bg/product/32wa2b63dg-android-smart

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #7277

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За 20лв няма да го тънчиме, те до към 350лв е ок. То реално диагонала не ме бърка дали е 19" или 32", важното е да подкарам приложението на Булсата. На този телевизор ще се гледа по 1 макс 2 часа на ден.
    Този пост е редактиран от eclips; 09-02-23 в 12:21.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7278

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от eclips Виж публикацията
    За 20лв няма да го тънчиме, те до към 350лв е ок. То реално диагонала не ме бърка дали е 19" или 32", важното е да подкарам приложението на Булсата. На този телевизор ще се гледа по 1 макс 2 часа на ден.
    Еми.. важно да ти е андроид.. другото не е от значение ! Маркови телевизори като Сони и Филипс за тези пари няма да намериш, така че... гледай да е с андроид, за да може да инсталираш приложението.

    Ако толкова държиш на 24" , ето един, дали е хубав или не нямам и идея : Телевизор KIVI 24H750NB, 24", HD, Google Android TV, Черен - eMAG.bg ,
    Телевизор Toshiba 24WA2B63DG ANDROID SMART (zora.bg)

    Колегата горе е дал 32" така че и той става.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #7279

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    AntrAcsA одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7280

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Да, тук вече имаме FULL HD, така че може би е най подходящ.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #7281

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    На 24" дали е FHD или HD няма никакво значение

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    131
    #7282

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря на всички за препоръките!
    Спрях се на 32" Тошиба но с FullHD.
    https://zora.bg/product/32la3b63dg-android-smart

    Главно заради стойката. Другите модели са с крачета и излиза извън масичката.
    AntrAcsA одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #7283

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Малко встрани от конкретен избор, но днес бях в една от големите вериги.
    Голяма част от телевизорите бяха с невероятна картина, погледнах няколко OLED-а на LG и Sony. Супер бяха. Но помолих един служител да ми понеже как би изглеждала телевизионна картина. Ами отчаях се. Хем HD канали, хем им виждах пикселите.
    Досега съм ползвал 48", но в по-голямо помещение.
    Сега вероятно ще взема 55", но картината е с ужасно качество. Привключиха на Eurosport 4k и що-годе ставаше, но предвид това, че оператори предлагат 3-4-5 канала с такова качество, не знам какво да правя.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #7284

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    varum
    Пикселите няма как да ги видиш, освен ако не забиеш нос в дисплея...По-скоро е имало проблем със сигнала или настройките - шум в картината или увеличена острота. Колкото и добри да са алгоритмите за мащабиране/ъпскейл, при преобразуването на SD или HD в UHD, контурите леко се размиват. Често към писал тук, че OLED е за качествен сигнал(UHD blu-ray) и не е подходящ за гледане на телевизия. Не че не става за телевизия, просто не се използват пълните му възможности. Пиши на кой модел си се спрял.
    AntrAcsA одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #7285

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Честно казано съм изненадан колко приемливо изглеждат т.н. HD канали на местна цифрова кабелна тв по коаксиален кабел на наскоро купения Сони Олед 55А83К. Но наистина гледам малко ТВ (спорт) и повече стрийминг услуги и 4к торенти.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #7286
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    varum
    Пикселите няма как да ги видиш, освен ако не забиеш нос в дисплея...По-скоро е имало проблем със сигнала или настройките - шум в картината или увеличена острота. Колкото и добри да са алгоритмите за мащабиране/ъпскейл, при преобразуването на SD или HD в UHD, контурите леко се размиват. Често към писал тук, че OLED е за качествен сигнал(UHD blu-ray) и не е подходящ за гл
    телевизия. Не че не става за телевизия, просто не се използват пълните му възможности. Пиши на кой модел си се спрял.
    Може и да поизчакам още няколко месеца, защото ремонтът още не е приключил, но гледах LG C2 и Philips 8-ма серия. Един Hisense H8GQ (може и да бърмам модела) също ми хвана окото.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Честно казано съм изненадан колко приемливо изглеждат т.н. HD канали на местна цифрова кабелна тв по коаксиален кабел на наскоро купения Сони Олед 55А83К. Но наистина гледам малко ТВ (спорт) и повече стрийминг услуги и 4к торенти.
    Понеже не съм се интересувал досега, качеството с кабел по-добро ли трябва да бъде, отколкото през приложение? Тепърва ще избирам и оператор и не знам дали има разлика в качеството на самите оператори. Вариантите май са Bulsat, A1, Vivacom и MSAT понеже става въпрос за Варна.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7287

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Кабелната телевизия винаги ще има по добър сигнал. Имам булсатком, сателитна телевизия, там за HD сигнал с високо качество забрави. Дори през b-box .. е OK, но някиои HD канали, битрейда и фреймрейда може да се постави под въпрос, за останалите доставчици не знам но, пак при мен кабелната телевизия, при HD каналите има най висок битрейд.

    Това да избираш между LG C2 и Philips PUS8807 или Hisense U8GQ e все едно да избираш между Мерцедес S-класа и ГОЛФ 3-ка :D Филипса ако изкючим амбилайта, друго няма с какво да се мери спрямо останалите два.

    U8GQ колкото и да я ярък, два пъти по ярък от C2, дори не е близо до качеството и контраста на OLED-a , за това е важно с какъв бюджет разполагаш защото е нелепо да ставняваме телевизори които имат 1000-1300 лв разлика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    23
    #7288
    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Кабелната телевизия винаги ще има по добър сигнал. Имам булсатком, сателитна телевизия, там за HD сигнал с високо качество забрави. Дори през b-box .. е OK, но някиои HD канали, битрейда и фреймрейда може да се постави под въпрос, за останалите доставчици не знам но, пак при мен кабелната телевизия, при HD каналите има най висок битрейд.

    Това да избираш между LG C2 и Philips PUS8807 или Hisense U8GQ e все едно да избираш между Мерцедес S-класа и ГОЛФ 3-ка :D Филипса ако изкючим амбилайта, друго няма с какво да се мери спрямо останалите два.

    U8GQ колкото и да я ярък, два пъти по ярък от C2, дори не е близо до качеството и контраста на OLED-a , за това е важно с какъв бюджет разполагаш защото е нелепо да ставняваме телевизори които имат 1000-1300 лв разлика.
    Нямам точно фиксиран бюджет. Въпросът е дали си заслужава да се вземе LG C2 за 1000 лева отгоре, при все че през 90% от времето телевизорът ще се използва за кабелна телевизия, а явно качеството ще е компромисно.

    Значи е по-добре, ако е Bulsat да не е през b-box, а директно кабела да си е към телевизора? Тогава връщането на каналите, ако има нужда от такова, ще е през b-box app-a?

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7289

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от varum Виж публикацията
    Нямам точно фиксиран бюджет. Въпросът е дали си заслужава да се вземе LG C2 за 1000 лева отгоре, при все че през 90% от времето телевизорът ще се използва за кабелна телевизия, а явно качеството ще е компромисно.

    Значи е по-добре, ако е Bulsat да не е през b-box, а директно кабела да си е към телевизора? Тогава връщането на каналите, ако има нужда от такова, ще е през b-box app-a?
    Да, има значение - OLED-а си е Oled!

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #7290

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nemirna Виж публикацията
    Защо не обясниш, защо има значение в посочения случай? Само объркваш допълнително човека. Като си казал А ,кажи и Б. Или ти само това знаеш...ОЛЕД, та ОЛЕД, без значение на другите фактори.
    Доминатора си е прав ! ОЛЕД-а си е ОЛЕД.. но и ти си прав че реално няма лесен отговор !

    Има много фактoри които ни карат или пречат да препоръчаме OLED пред останалите телевизори, или по скоро да изразим мнение с което колегата който се интересува, може да се съобрази или не, защото мнението на всеки един от нас, колкото и да е обосновано на цифри, статистики и параметри, голяма част ще е изградено на лични предпочитания, впечатления и пристрастия.

    МНОГО се изговори за ОЛЕД-а срещу LCD-та в тази тема, и като цяло аз вече лично почвам да се повтарям и все по рядко се намесвам в подобни дискусии. Но в случая... е малко абсурдно да сравняваме OLED от 2022-ра, висок клас с обикновени LCD телевизори от среден клас (Philips PUS 8XXX), като Hisense е дори от 2020-21-ва, макар че е с висока производителност най вече от към яркост и приличен конраст от 5000:1 при VA панелите, а и не знам за кой Филипс от 8-ма серия колегата е гледал, защото и той може да се окаже стар модел.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 19-02-23 в 22:05.
    Dominator одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе