Страница 539 от 573 ПърваПърва ... 489529537538539540541549 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,071 до 8,085 от общо 8582
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    614
    #8071

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от garyhobson Виж публикацията
    А видяхте ли 65 S90C за 2800 в Емаг. Според мен той е короната там с цената си. И съответно отнесах един.
    Аз също мисля, че имаше добри оферти (да, други години сигурно е било по-добре), но повечето хора тук явно са на друго мнение. И аз искам 77" A95L за 2 лева, ама няма A говорейки за A95, гледам, че 65" и 77" в мага вече са с изчерпани наличности. В полиса даже и 55" са свършили, та явно има достатъчно мераклии в територията.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 18-11-23 в 08:29.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8072

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Не, разбира се. Има достатъчно ярки оледи също. Мнението се отнася за B серията в сравнение с miniled-a qn90c.

    S90C, S95B, С2, C3, A85L, G2, G3, Philips 8 - тези ми идват на първо четене като добрите олед модели от миналата и тази година.

    В сравнение с x90, да, смятам, че qn90c е по-добър. Но вие сте свикнали със Сони, тъй че Тизен може и да не ви допадне. Този проблем, ако ви дразни, поне се решава лесно с андроид бокс.
    Поръчах снощи QN90C снощи, докато беше намален, но днес четох доста лоши неща за този модел, четох, че QN90B е бил доста добър, но тазгодишният свалял летвата, много често имал проблем с blooming, новият тип матрица не била толкова добра, като VA, с по-лоши нива на черното, общо взето downgrade.
    Гледах го като клипове от няколко youtuber-a, както и намерих няколко форума в които ги обсъждаха.
    Този пост е редактиран от pavkata88; 18-11-23 в 08:45.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8073

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сега, да се разберем. Идеален тв няма - дори и тези за по 5к лв. Не мисля, че има от какво да де притесняваш, абсолютно за всеки модел има негативни мнения из мрежата.

    Отделно от това, холът ми е изцяло южен и по цял ден е слънчево. аз също имах x93j за кратко, сега съм с qn85a и да ти кажа, сонито не ставаше за подобни условия. Светлата стая си иска нитовете, но всеки сам си преценя, както е модерно напоследък да се казва.

    VA панелът ти дава по-добър контраст за сметка на ъгъл на гледане и яркост, ADS/IPS пък предлага по-голяма яркост, ъгъл на гледане за сметка на контраста.
    CubanLinx одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,603
    #8074

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Поръчах снощи QN90C снощи, докато беше намален, но днес четох доста лоши неща за този модел, четох, че QN90B е бил доста добър, но тазгодишният свалял летвата, много често имал проблем с blooming, новият тип матрица не била толкова добра, като VA, с по-лоши нива на черното, общо взето downgrade.
    Гледах го като клипове от няколко youtuber-a, както и намерих няколко форума в които ги обсъждаха.
    Май е обратното след осмата минута
    https://youtu.be/O7rQ_Io7pd4?si=0lVafQHqdFik_vfx
    AntrAcsA одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8075

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Май е обратното след осмата минута
    https://youtu.be/O7rQ_Io7pd4?si=0lVafQHqdFik_vfx
    https://m.youtube.com/watch?v=37kqEnC8iF0

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8076

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да, предполагам, че винаги ще има компромис, но се надявах да не е с качеството на картината, защото миналата година взех Samsung и Sony за да ги сравня на живо и за мен слабостите на Samsung бяха качеството на картината, димминг зоните, макар да бяха почти двойно повече от Sony, както и OS-а, менютата и кодеците, отделно имаше и 2,5 изгорели пиксела директно от кутията, със Sony компромисът беше лошият звук, малко-по ниската яркост и покритието, което сякаш отразява една идея повече, макар това да не съм го тествал, защото не исках да им махам фолиата преди да съм сигурен кой ще избера.
    Та сега с този MiniLED се надявах да се избегнат част от компромисите от миналата година.

    Снощи пуснах поръчка и за 65 S90C за да имам време да преценя и днес, та сега се питам дали не е по-добрият вариант, макар все още да не исках да вземем OLED заради прегарянията.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    614
    #8077

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това с прегарянето е фолклор (не казвам, че го няма). При дисплеи от 2023 година не е проблем. Относно картината, обработката при Sony и Panasonic е на друго ниво спрямо конкуренцията. Визирам висок клас дисплеи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8078

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Това с прегарянето е фолклор (не казвам, че го няма). При дисплеи от 2023 година не е проблем. Относно картината, обработката при Sony и Panasonic е на друго ниво спрямо конкуренцията. Визирам висок клас дисплеи.
    Въобще не се бях сетил за Panasonic, мислех, че са изостанали от пазара в последните години.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,064
    #8079

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Поръчах снощи QN90C снощи, докато беше намален, но днес четох доста лоши неща за този модел, четох, че QN90B е бил доста добър, но тазгодишният свалял летвата, много често имал проблем с blooming, новият тип матрица не била толкова добра, като VA, с по-лоши нива на черното, общо взето downgrade.
    Гледах го като клипове от няколко youtuber-a, както и намерих няколко форума в които ги обсъждаха.

    На Европейския пазар са VA панели ! Гледал си ревюта на US версията където е ADS/IPS , макар че от догодина ВСИЧКИ QLED/miniLED ще са с ADSPRO вече с VA-а се приключва.
    А що се отнася до блууминга... QN90B и QN90C са почти едентични, дори тази година Самсунг са направили една крачка назад при HDR яркостта за да избегнат този блууминг, но пък е по ярък при SDR.
    Като цяло QN90C Samsung се опитва да бъде по... акуратен от към картина отще от кашона, по добре е калибриран, , което не е много по Самсунгски, те винаги са разчитали на по ярките цветове и изображение , дори и да не са много акуратни, така наречения " ПЪНЧИ " ефект.

    Тук има сравнение и се виждат горе долу тези неща : Samsung QN90B QLED vs Samsung QN90C/QN90CD QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com но тук пак е US версията, за това и контраста е по нисък.

    Аз щях да взема QN90C също, просто разума ми надделя и каза стига ти толкова телевизори :D
    Ще трябва да почна да ги махам за да правя място за нови...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    134
    #8080

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това е интересно, не го знаех, благодаря.
    А как са като upscalling, защото основно гледаме телевизия, цифрова на Виваком е, но все пак не е перфектна?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    614
    #8081

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Вижте темата за офертите. Ако се търси конкретно oled, в момента има оферти за Panasonic LZ800 и LZ980. Със сигурност ще са по-добре от B серията LG. Поне аз не бих се колебал изобщо в избора м-у двете опции.
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,064
    #8082

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Това е интересно, не го знаех, благодаря.
    А как са като upscalling, защото основно гледаме телевизия, цифрова на Виваком е, но все пак не е перфектна?
    Ами ще е ОК, в смисъл няма да е като Сони и Панасоник, но е добре, ще е по добре от всеки китаец като TCL, но цената му вече.. не е толкова атрактивна, аз не бих го взел сега за 2700 лв, бих взел някой ОЛЕД като S90C, тогава или Hisense U8K.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,376
    #8083

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от pavkata88 Виж публикацията
    Това е интересно, не го знаех, благодаря.
    А как са като upscalling, защото основно гледаме телевизия, цифрова на Виваком е, но все пак не е перфектна?
    Какво като цифровата тв-я на Вива не е перфектна.Нима има по-малко HD,UHD канали от някоя друга?Друг е въпроса ако гледаме боклуците които ги има при всички оператори,а във Франция вече забраниха не UHD излъчването по ефир(според пресата).
    Гледал съм тв-та на Виваком и проблема и няма да се реши с ''upscale'',ама тук не е мястото.
    И от последващия отговор разбра ли за кое SONY,кой PANASONIC или кой да е китаец....за пишещия те са едни и същи и продължава да си пуска ала балата(не с Президента,кат на политиците) на всяка страница.
    Най-напред бива да си купи ако не OLED,поне mini led тв-р и после да дава ъкъл за upscaling,китайци,японци и корейци(очевидно според него те всички са в една и съща,т.е.своята група).
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Щом са с еднакви общи оценки значи ако едно не му е на нивото,компенсира с друго.Всичко е детайлно описано.
    Истина е,че оценйката за ''повишаване мащаба'' е ниска,ама ако видим следващото-''изглаждане на нискокачествено съдържание'',оценките са на обратното?То май бива да се отвори една тема тв-р за ''upscaling'' или нещо такова.Аз не знам нито един не HD kанал който мога да гледам(не заради качество и резолюция ,а съдържание-просто ако има съдържание собствениците ще имат малко ъкъл да си го пуснат в неоходимата резолюция.Вече и спорта-UHD-двете диеми и Евроспорт,филмите в NETFLIX и HBOmax....
    Ние пак търсим телета под вола.Дори не знам как точно да се изкажа за хора които са съгласни да дадат вместо 3к за 75'' TCL от сравнението 6к да си повдигат резолюцията???
    И това е стар модел ТCL и беше на изкл.ниска цена. Не виждам изобщо защо да го слагаме до двойно по-скъпи от него,освен някой да си пробута знанията.Долните ''китайци'' няма да ги сравнявам с великия SAMSUNG
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title
    Знаешите може и да се поопражнят.Те разбират от ''китайци'',

    п.с. Не знам да се смееш ли да плачеш ли,ама до сега не мога да разбера хората които искат да дадат една шапка пари за тв-р който подобрява ниската резолюция не се ли сещат,че с 3к(разликата която най-често се получава за подобен тв-р) ако платят за съдържание тази сума ....От NETFLIXдо вероятно и най-добрия тв доставчик,може би и не бг сателитен.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-11-23 в 13:10.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    165
    #8084

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сложил съм на ярък екран настройките които се настройват директно.Втората снимка е на настройки на 50 процента ,на всички възможни настройки.HDMI е стар пуска Full HD филмите и те са Full HD.Поръчал съм 4К с оптика вътре .На ярък екран бялото много ми дразни очите.Трябва си играеш с настройките. Тука директно съм набил коксиалния кабел в ТВто на МсаТ.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,472
    #8085

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Френска престрелка на магазина Кобра

    единственит от журито на който имам доверие е Cédric Louis от HC Calibrage
    глави:
    0:00 Избор за най-добър телевизор на годината; MLA OLED срещу QD OLED: LG G3 / Philips OLED 908 / SONY A95L / Samsung S95C / Panasonic MZ2000
    1:20 Невероятна настройка за това сравнение с EIZO монитор: Инсталиране, оптимизиране и калибриране
    3:18 Журито! HC Calibration, AV cesar, Le Labo de Jay, DxoMark, David Nogueira
    5:35 Условия за оценяване на нашите кандидати и Наградна категория
    6:38 Раздаване на награди! ...Какво да вземем предвид
    7:29 Най-добър телевизор за 2023 г. със SDR съдържание
    10:30 Най-добър телевизор за 2023 г. с HDR / HDR 10 съдържание
    16:04 Най-добър телевизор за 2023 г. със съдържание на Dolby Vision
    18:00 Най-добър телевизор за 2023 г. в телевизионно съдържание, стрийминг, Youtube
    19:47 Най-добрият телевизор за 2023 г. в игрите / видеоигрите
    21:30 Най-добрият телевизор за 2023 г. със звук за домашно кино
    22:52 Най-добър телевизор за 2023 г.! всички категории комбинирани
    24:55 Личният избор на нашето БОНУС жури
    27:47 Благодаря: ЛЮБОВ!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе