Страница 544 от 596 ПърваПърва ... 494534542543544545546554594 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,146 до 8,160 от общо 8937
Like Tree2243Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    2
    #8146

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!
    Моля да ми препоръчате 4к телевизор 65 инча. Ще бъда ползван непретенциозно за гледане на спорт и други телевизионни канали. Затова няма да отделям кой знае какъв бюджет. Все пак държа на хубави и ярки цветове, доколкото е възможно в този клас. Предвид всичко това, моля да ме насочите какво да избера като съотношение цена/качество, бюджет до 1400лв

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    6
    #8147

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    моля за съвет при избор на телевизор. Ще се ползва основно за гледане на телевизия през приемник на А1 (ако има значение), филмчета през Netflix, HBO и PC, рядко се играят и игри на PS5.
    Ще е плюс ако има 120Hz, но и да няма не е проблем. Стаята в която ще седи е южна и доста светла.
    Размер-а на който съм се спрял е 55 инча, до сега бях с 50 инча и ми се иска една идея по голям, телевизора се гледа от 2-3 метра директно срещу него.
    Спрял съм се на тези опции за сега на база обикаляне по магазините, но съм отворен към всякакви предложения:

    Samsung 55" 4K Neo QLED TV QN90C
    Samsung 55" Neo QLED QN90B
    SONY KD-55X85K
    SONY KD-55X85L
    LG 55QNED863RE
    Philips AMBILIGHT LED 55PUS8818

    Бюджет : 1500 - 2000лв.
    Благодаря.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,177
    #8148

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Piponi Виж публикацията
    Здравейте,
    моля за съвет при избор на телевизор. Ще се ползва основно за гледане на телевизия през приемник на А1 (ако има значение), филмчета през Netflix, HBO и PC, рядко се играят и игри на PS5.
    Ще е плюс ако има 120Hz, но и да няма не е проблем. Стаята в която ще седи е южна и доста светла.
    Размер-а на който съм се спрял е 55 инча, до сега бях с 50 инча и ми се иска една идея по голям, телевизора се гледа от 2-3 метра директно срещу него.
    Спрял съм се на тези опции за сега на база обикаляне по магазините, но съм отворен към всякакви предложения:

    Samsung 55" 4K Neo QLED TV QN90C
    Samsung 55" Neo QLED QN90B
    SONY KD-55X85K
    SONY KD-55X85L
    LG 55QNED863RE
    Philips AMBILIGHT LED 55PUS8818

    Бюджет : 1500 - 2000лв.
    Благодаря.

    QN90B и QN90C, зависи кой е на по добра цена , него вземи. Разликите между двата са незначителни, дори ако гледаме Samsung QN90B QLED vs Samsung QN90C/QN90CD QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com, стария QN90B като цяло е малко по добър, докато QN90C има по добра калибровка .

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    6
    #8149

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    QN90B и QN90C, зависи кой е на по добра цена , него вземи. Разликите между двата са незначителни, дори ако гледаме Samsung QN90B QLED vs Samsung QN90C/QN90CD QLED Side-by-Side TV Comparison - RTINGS.com, стария QN90B като цяло е малко по добър, докато QN90C има по добра калибровка .
    Цената им е една и съща, въпроса е, че QN90B като модел от миналата година има останали малко бройки на места, докато QN90C го има навсякъде и не знам дали да не изчакам да видя, дали за Коледа няма да му пуснат някое друго намаление там с 50-100лв. Иначе това ли е най-доброто в този ценови диапазон.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #8150

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Трудно при съвременните потребителски уреди е да се даде определение "най-добро".
    Този пост е редактиран от VanDan; 09-12-23 в 19:07.
    AntrAcsA одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #8151

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Вземи от Емаг - имаш 1 месец да прецениш.
    Аз съм на четвърти телевизор оттам в момента с 55QN90C.
    Ако нямаш големи очаквания не е лош.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    Swon одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,177
    #8152

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Вземи от Емаг - имаш 1 месец да прецениш.
    Аз съм на четвърти телевизор оттам в момента с 55QN90C.
    Ако нямаш големи очаквания не е лош.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

    Няма по добри miniLED/LCD от тези на Самсунг, имаш или нямаш големи очаквания.. това е положението. Може би евентуално Sony X95L но той струва колкото два QN90C.
    sasho1bs одобрява това.

  10. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    615
    #8153

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Няма по добри miniLED/LCD от тези на Самсунг, имаш или нямаш големи очаквания.. това е положението. Може би евентуално Sony X95L но той струва колкото два QN90C.
    Сони нямат X95L на 55инча. И аз исках най-доброто на този размер и да дам сегашният ми Sony XF9005 на родителското тяло, но не ми върза и ще чакам догодина дали ще извадят 55инча от топ моделът им. Ако пак не уважат потребителите като мен, които нямат място за повече от 55 но и не искат OLED - има и други марки, които с радост ще ми приберат паричките

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,812
    #8154

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Надали другата година ще се върнат на 55.Може и 65 да го дадат на подизпълнители.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #8155

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Отдавна "изчезнаха" 32, 43, 48 инчовите от по-високите класове. На ред са 50 и 55 инчовите. Най-вероятно догодина.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #8156

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте! Може ли, да препоръчате телевизор 32 инча? Ако не конкретен модел, поне да ме насочите към марка, ако може да е FULL HD SMART. Благодаря предварително!
    Мнения за този модел на Самсунг

    https://www.emag.bg/televizor-samsung-qled-the-frame-32ls03c-32-80-sm-smart-full-hd-klas-f-qe32ls03cbuxxh/pd/DDNVS6MBM/
    Този пост е редактиран от JORO71; 09-12-23 в 20:23.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #8157

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svg1222 Виж публикацията
    Здравейте!
    Моля да ми препоръчате 4к телевизор 65 инча. Ще бъда ползван непретенциозно за гледане на спорт и други телевизионни канали. Затова няма да отделям кой знае какъв бюджет. Все пак държа на хубави и ярки цветове, доколкото е възможно в този клас. Предвид всичко това, моля да ме насочите какво да избера като съотношение цена/качество, бюджет до 1400лв
    https://www.pazaruvaj.com/p/the-one-...2-pP982795440/
    SAMSUNG UE-65CU80хх
    LG 65UR8ххх
    https://www.pazaruvaj.com/p/65u7kq-pP959558829/


    Глобалните телевизионни доставки спадат през 2023 г
    https://displaydaily.com/global-tv-s...-fall-in-2023/

    Доставчик 2023 г. Доставки (милиони единици) Растеж спрямо 2022 г Пазарен дял
    Samsung 36.3 -9.8% 18.5%
    Hisense 27 +12.4% 13.7%
    TCL 26.2 +16.3% 13.3%
    LG Electronics 22.91 -7.4% 11.6%
    Общ пазар 197 -2.1% 100%

    brotzki одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    6
    #8158

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте отново, купих Samsung QN90C 55" и да ви кажа малко съм разочарован и мисля да го върна.
    При гледане на филми от лаптоп свързан към телевизора има много силно изразено това blooming или както там се казва, около субтитрите по цялата черна летна се появява един бял ореол което е супер изнервящо.
    Другият проблем който имам е, че при гледане на телевизия през деня се виждат супер много прозорците и всички отблясаци отвън на самият екран.
    Та въпроса ми е следният, със старият телевизор който беше нисък клас 55" TU8072 нямах тези проблеми и питането ми е следното, аз ли съм неадекватен и нещо не съм направил с настройките на телевизора или просто така си предава, нещо което не мога да си представя, че по висок клас, ще има тези проблеми в сравнения със старият Самсунг по-нисък клас и ако съответно няма как да подобря тези неща, да го върна и какво друго може да взема като вариант. Благодаря.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,629
    #8159

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Piponi Виж публикацията
    Здравейте отново, купих Samsung QN90C 55" и да ви кажа малко съм разочарован и мисля да го върна.
    При гледане на филми от лаптоп свързан към телевизора има много силно изразено това blooming или както там се казва, около субтитрите по цялата черна летна се появява един бял ореол което е супер изнервящо.
    Другият проблем който имам е, че при гледане на телевизия през деня се виждат супер много прозорците и всички отблясаци отвън на самият екран.
    Та въпроса ми е следният, със старият телевизор който беше нисък клас 55" TU8072 нямах тези проблеми и питането ми е следното, аз ли съм неадекватен и нещо не съм направил с настройките на телевизора или просто така си предава, нещо което не мога да си представя, че по висок клас, ще има тези проблеми в сравнения със старият Самсунг по-нисък клас и ако съответно няма как да подобря тези неща, да го върна и какво друго може да взема като вариант. Благодаря.
    Проблемът не е в настройките ти.
    С увеличаване на осветеността на подсветката, нараства и тази на субтитрите, въпреки че са на отделен канал. Този проблем го има във всички съвременни HDR модели. Има варианти
    - в настройките на субтитрите да избереш цвят, контур
    - в менюто да намалиш яркостта до поносимо за теб ниво,
    - да изключиш локалното затъмняване, но май това е невъзможно при Samsung

    За плейър, може да ползваш
    https://jriver.com/
    или
    https://www.videohelp.com/software/MPC-BE


    Google ще прекрати приложението и уебсайта Google Play Филми през следващата година
    https://support.google.com/androidtv...play-movies-tv



    CES 2024
    Panasonic Conference на 8 януари от 21:00 ч.
    https://na.panasonic.com/us/ces
    Няма да има подробности за телевизионната линия, отделна такава пресконференция за тв линията за Европа ще има през Февруари.

    Sony вече обявиха, че няма да представят новата си линия на CES. Това ще стане през февруари.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-12-23 в 19:11.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #8160

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Привет,
    значи взех TCL 805 и чесно казано не ми хареса особено. Гледах клипчета и четох по форуми, какви настройки на картината да направя, докарах го до някъде, но не беше моят телевизор. В момента съм със LG 55UQ1003LB и ми харесва, как предава. Виждам, че не поддържа 100хц, а пък играя на пс5-цата и си мислих дали си заслужава да се купува по нов телевизор и дали наистина ще се усети някаква разлика. Другото, което няма е HDR10 и Долби вижън, но така като имах тсл805 и търсих филми за свавяне с долби вижън, не успях да открия такива. Та главно въпроса ми е дали си заслужава да търся 100 хц и дали наистина може да се усети разликата? Чудя се дали да не пробвам с този модел Philips 55PUS8818. Някакви мнения за него? Разбрах вече че най-доброто, ако не е олед, е Самсунгите qn90b и qn90c, но при тях цената е малко по висока и си мислих дали филипса няма да е също добър избор?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе