Страница 554 от 572 ПърваПърва ... 504544552553554555556564 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,296 до 8,310 от общо 8578
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,429
    #8296

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    когато от една марка се продават милиони бройки е нормално да има повече фира отколкото някой китаец дето продава доста по-малко в европа, хубаво е да се види в проценти как изглеждат нещата. вярвам , че брака на Сони е в пъти по-малко от всичко друго тук .А и още нещо има , обикновено тук пишат хора с проблеми, тези които са доволни си мълчат / с изключение на един тука потребител - ентусиаст ,не казвам ника му/. Досега мисля само един потребител има с ремонтирано Сони серия 9ххх който е писал тук. вървете в един сервиз и погледнете какво има вътре за ремонт , по-меродавно ще е , макар и пак не точно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    612
    #8297

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Въпросния ентусиаст обаче също е притежател на телевизор Sony И аз мисля, че като цяло тук пишат хора, които имат проблеми. Има адски много, които нямат регистарции и само четат форума. Брака на Sony наистина би трябвало да е в пъти по-малко, отколкото на корейците и китайците. Аз също преди няколко месеца получих ъпдейт за олед-а от 2018. Не че нямат трески за дялане Sony, но все си мисля, че трябва да са по-добре от другите. Съответно за това и цените са им такива, каквито са Подчертавам, че имам предивд само високия клас телевизори.

  4. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    431
    #8298

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    При всички марки,без изключение-качеството на компонентите и изработката е вече "рок в минало време"....


    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    CubanLinx одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #8299

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, днес мисля да е финала на моята драма.
    Последни въпроси знам , че може да се поцвтаря но искам съвет.
    Спрял съм се на 50 инчови модели :
    Sony LED 50X80K, 50" (126 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G -искам мнение толкова ли е зле , ако е зле какво му е злето .Гледам че е намален от 2000лв. Единтвени минуси според мен са че не е OLED и е модел от 2022.ТОлкова е ли е зле ,че е от 2022г?
    Другия май е пак от2022 и е :
    Panasonic LED TX-50LX650E (честно казано сърце ме тегли към него) кажете добър ли е и каде е произведен ако знаете .Интересува ме главно за двата тв как се спряват с тъмните сцени (дали са прекалено тъмни или са ок?)
    Приемам съвети за телевизори до максимум 1300лв абсолютен таван и нито стотинка повече но първо нека да обсъдим двата ми избора?
    приемам предложения и за 43 инчови телевизори бюджета е същия максимум преко сила 1300лв ТАВАН!!!

    - - - - - - - - - -

    ако ще е друга марка за тия пари то поне да е 120hz

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    612
    #8300

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Мисля, че отговорихме вече на тези въпроси, но..... Panasonic-a по-добре 800, всичко под 800 е турско (някой да ме поправи ако греша). Най-добре на място да се сравнят Panasonic-а и Sony-то. Бяха ви посъветвали и за TCL50C805, може да го погледнете и него. А ако ще е 43", за тия пари по-добро от Philips PUS8818 не мисля, че има. Относоно тъмните сцени ви се каза, с този бюджет не може да очаквате чудеса. Не знам как е Philips-a. Тук вече Antracsa може да се включи, той е по Philips-ите.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 18-01-24 в 11:14.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8301

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Мисля, че отговорихме вече на тези въпроси, но..... Panasonic-a по-добре 800, всичко под 800 е турско (някой да ме поправи ако греша). Най-добре на място да се сравнят Panasonic-а и Sony-то. Бяха ви посъветвали и за TCL50C805, може да го погледнете и него. А ако ще е 43", за тия пари по-добро от Philips PUS8818 не мисля, че има. Относоно тъмните сцени ви се каза, с този бюджет не може да очаквате чудеса. Не знам как е Philips-a. Тук вече Antracsa може да се включи, той е по Philips-ите.
    8818 и X80K са почти идентични , може би предимството на Филипса ще е Pentonik 1000 чипсета който работи страхотно, а на Сони е подхода при обработката на изображенията, но като яркост, контраст и т.н. мисля че са близки.

    Човека е писал и в друг форум и там мисля че му предложиха добра алтернатива, Samsung Q80B е значително по добър и от двата телевизора, вече дали ще го намери и на каква цена.. е друг въпрос.

    ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG QE-50Q80B QLED SMART TV от Техномаркет (technomarket.bg) тук го имат но при техномаркет.. последните бройки при 90% от случаите не са налични, и ще се опита да му пробутат линк с други телевизор на които им е наредено да акцентират, но може да опита.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #8302

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    А мнението Ви за този Lg 50Qned813re 4K100hz(реални ли са?)
    Това добро ли е?
    Има ли някой друг 43 -50инчов 100hz който да е до 1299лв?(без Самсунг).
    Склонен съм и на LG?

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    3
    #8303

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте! На сочил съм се към SAMSUNG QE-55QN95C.Ще се ползва за всичко, размера на който съм се спрял е 55 инча мястото не позволява повече, телевизора ще се гледа от 2.30.Стаята в която ще седи е светла на обяд слънцето огрява нe директно. Но съм отворен и към други предложения.
    Този пост е редактиран от MOM4ETO; 18-01-24 в 16:17.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8304

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от MOM4ETO Виж публикацията
    Здравейте! На сочил съм се към SAMSUNG QE-55QN95C.Ще се ползва за всичко, размера на който съм се спрял е 55 инча мястото не позволява повече, телевизора ще се гледа от 2.30.Стаята в която ще седи е светла на обяд слънцето огрява нe директно. Но съм отворен и към други предложения.
    Добре си се насочил, това е един от най добрите miniLED-ти за миналата година, просто беше скъп и за това като цяло хората го избягваха но вече май цената му се понамали, по добър.. може би Sony X95L но е значително по скъп.

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #8305

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Добре си се насочил, това е един от най добрите miniLED-ти за миналата година, просто беше скъп и за това като цяло хората го избягваха но вече май цената му се понамали, по добър.. може би Sony X95L но е значително по скъп.
    Човекът говори за 55'', а X95L нямат такъв размер.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,375
    #8306

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от MOM4ETO Виж публикацията
    Здравейте! На сочил съм се към SAMSUNG QE-55QN95C.Ще се ползва за всичко, размера на който съм се спрял е 55 инча мястото не позволява повече, телевизора ще се гледа от 2.30.Стаята в която ще седи е светла на обяд слънцето огрява нe директно. Но съм отворен и към други предложения.
    Добре си се насочил ако....
    Нe си казал цената и ме съмнява,че не е по-ниска от очевидно по-добрите OLED тв-ри

    https://www.emag.bg/televizor-lg-ole...pd/D9VR0GMBM/?
    https://www.emag.bg/televizor-samsun...pd/DTNVS6MBM/?

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Ако държиш да не е OLED ,тогава ще получиш подобна картина на два+ пъти по-ниска цена от TCL(ако не си намерил меки круши за този модел).

    TCL се справя много с това предложение за стойност, тъй като C845 струва между половината и една трета от висок клас 4K LCD телевизор на Samsung, въпреки че все още има 576 зони на затъмняване за приемлив HDR и висока яркост.

    Това е значително, но може би не е толкова изненадващо, като се има предвид, че Samsung (и Sony и други) сега доставят LCD панели от TCL CSoT. Китайският производител на дисплеи и телевизори се издига бързо и докато преглеждахме C845, забелязахме много прилики с LCD дисплеите от висок клас на Samsung – основната разлика е Google TV.
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1688012478

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8307

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Човекът говори за 55'', а X95L нямат такъв размер.

    Идеята ми е че по добър от QN95C е само X95L при миниледите.

    Според мен няма как да сравняваме C845 и QN95C... , модела на Самсунг бие този на TCL дори на места го види с двойни показатели, най вече от към брой на диминг зони, контраст, процесор и т.н. 845 държи фронта само заради яркостта си, да не говорим че QN95C изглежда много много по добре. Дори аз смятам че цената на C845 в момента е завишена.

    Ако търсим нещо на TCL което се доближава до флагмана на Самсунг то сигурно би бил C955.


    Аз лично бих избрал QN95C пред всички един OLED, освен ако не е MLA или Samsung S95C / Sony A95L
    brotzki одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #8308

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Въпросът ми не е по темата, за което се извинявам.
    Проблем ли ако 55" телевизор се превози от магазина в легнало положение с матрицата насочена нагоре? Няма как да го побера във вертикално положение.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #8309

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    [4K HDR] Тест за HDR яркост от 100 до 4000 Nits, виждате ли разликата? (при условие че мониторът ви ги поддържа)
    https://www.youtube.com/watch?v=NlAsAuBtmps

    статистика за манияци - видеото е в SDR/bt709/8-bit.....
    Video ID / sCPN NlAsAuBtmps / SJ4Q M7CS SHXT
    Viewport / Frames 1280x720 / 0 dropped of 1202
    Current / Optimal Res 1920x1080@24 / 1920x1080@24
    Volume / Normalized 96% / 96% (content loudness -9986.0dB)
    Codecs vp09.00.51.08.01.01.01.01.00 (248) / opus (250)
    Color bt709 / bt709
    ... добре, че наистина е HDR от приложението YT на телевизор, тъй като целта му е да покаже разликите между 100 нита и 4000 нита в HDR... на телевизор...
    Да напомня, че възприятието на осветеността от човешкото око , не е линейно , а логаритмично!

    https://flandersscientific.com/news/...article=071421
    https://pro.sony/en_IE/products/broa...ors/bvm-hx3110
    https://www.lg.com/global/business/d...ge/lg-75xs4g-b
    https://commercialdisplay.sg/digital-signage/om75a/
    https://www.dynascandisplay.com/product/ds653lt5/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-01-24 в 19:23.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8310

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovkm1 Виж публикацията
    Въпросът ми не е по темата, за което се извинявам.
    Проблем ли ако 55" телевизор се превози от магазина в легнало положение с матрицата насочена нагоре? Няма как да го побера във вертикално положение.
    Мисля че ако е кашона , не е от толкова голямо значение как ще го поставиш там той е достатъчно защитен, но да май ще е по добре матрицата да е на горе, че ако има нещо вибрации, гърба да ги обира, тъй като ще е на пода

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе