Страница 565 от 572 ПърваПърва ... 515555563564565566567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,461 до 8,475 от общо 8575
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #8461

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ами вече одъртЕх и не ги разбирам много.
    Зат'ва питам.

    Вие със старите хора си правите мезе...

    А питам, щото DV пишат, че видиш ли те предават 64 милиарда цвята, докато HDR и HDR+ било само 1 милиард цвята най-много.
    Пишат също, че всеки телевизор който може да предава DV може да предава и HDR картина, но обратното не е валидно.
    Зат'ва питам.

    Па пуснах един филм, нещо много зеленикаво син ми излезна с това DV...
    А телевизора го има в горните сайтове и уж пише че има DV...

    Сигурно нещо настройките съм овапцал.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8462

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    А питам, щото DV пишат, че видиш ли те предават 64 милиарда цвята, докато HDR и HDR+ било само 1 милиард цвята най-много.
    Пишат също, че всеки телевизор който може да предава DV може да предава и HDR картина, но обратното не е валидно.
    Зат'ва питам.

    Па пуснах един филм, нещо много зеленикаво син ми излезна с това DV...
    А телевизора го има в горните сайтове и уж пише че има DV...

    Сигурно нещо настройките съм овапцал.
    Това е вярно само при 12 битов сигнал на 12 битов дисплей, иначе си е 10 бита
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post715902

    Нещо си оплескал настройките или не си правил ъпдейт
    sasho1bs одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,002
    #8463

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Па пуснах един филм, нещо много зеленикаво син ми излезна с това DV...
    А телевизора го има в горните сайтове и уж пише че има DV...

    Сигурно нещо настройките съм овапцал.
    Защото е в MKV контейнер и е Profile 5 (който не ползва за основа стандартния HDR), ако го преобразуваш в MP4 контейнер, ще се възпроизведе както трябва. Въобще Dolby Vision не се поддържа в MKV контейнер от вградените плеъри на телевизорите.

    Код:
    HDR format: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.05.06, BL+RPU
    Този пост е редактиран от Frost; 07-03-24 в 22:28.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    9
    #8464

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, предложете телевизор 40-50 инча. Ще се ползва интерактивна телевизия , нямам кабел до телевизора.
    Имам телевизори ЛГ и филипс , като филипса не ми харесва ,има много объркано меню.
    Телевизора ще бъде под затворен навес, които зимата не се отоплява редовно. Това проблем ли е за телевизорите ?
    Бюджета ми е 600-800 лв ,

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8465

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    пазарен дял от пазара на телевизори от висок клас



    В общия телевизионен пазар (единици) Samsung също водеше през 2023 г. с 16% пазарен дял, следван от Hisense и TCL, всеки с 11% дял, и LG с 10% дял.
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1709630956
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8466

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gatankata Виж публикацията
    Здравейте, предложете телевизор 40-50 инча. Ще се ползва интерактивна телевизия , нямам кабел до телевизора.
    Имам телевизори ЛГ и филипс , като филипса не ми харесва ,има много объркано меню.
    Телевизора ще бъде под затворен навес, които зимата не се отоплява редовно. Това проблем ли е за телевизорите ?
    Бюджета ми е 600-800 лв ,
    Поне на теория е проблем - заради температурните разлики и влагата.
    https://www.pazaruvaj.com/p/50ur8100...65/#overviews/
    същият но с друг дизайн на стойката
    https://www.pazaruvaj.com/p/50ur8000...93/#overviews/



    https://www-etnews-com.translate.goo..._x_tr_pto=wapp
    В световен мащаб 65" в момента е най-популярният размер за нови телевизори и замени 55":
    Миналата година делът на глобалните продажби на телевизори по размер, съчетаващ OLED и LCD телевизори, се класира на първо и второ място, с 65-69-инчови телевизори с 21,9% и 55-59-инчови телевизори с 21,0%. Моделът 75-79 записа 14,7% пазарен дял, третият най-висок.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-03-24 в 18:25.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    9
    #8467

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря ти , ще взема по евтиния , така или иначе ще го закача на стената.
    Днес говорих с доставчика на телевизия и той ме посъветва, телевизора да е с по хубав андройд, каквото и да означава това :D

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8468

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gatankata Виж публикацията
    Благодаря ти , ще взема по евтиния , така или иначе ще го закача на стената.
    Днес говорих с доставчика на телевизия и той ме посъветва, телевизора да е с по хубав андройд, каквото и да означава това :D
    имал е в предвид, телевизори със сертифициран Андроид
    Certified Android TV (Android Tv OS cerified) - тези устройства използват защитена Android, която е направена да се управлява от телевизора - това означава, че приложенията, които са налични в магазина за игра на Android TV OS, ще бъдат 100% оптимизирани за гледане по телевизора , например приложението youtube ще има различен вид и усещане от това как е на телефона. По-интуитивен и предназначен да се използва от телевизора.

    Android Based TV (AOSP based) - използва операционна система с отворен код, без разрешение от Google. Може да не поддържа всички услуги на Google като магазина за игра. И т.н., така че може да имат собствен магазин за приложения. Или всеки магазин за приложения на трети страни като - aptoid или 9apps.

    Ако търсиш евтин телевизор с Андроид - Philips, TCL

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8469

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Пазете се от лотарията за OLED телевизори на Samsung за 2024 г



    Samsung ще смеси собствените си QD-OLED и WOLED панелите на LG Display в предстоящата си гама от OLED телевизори за 2024 г., а гамата S90D ще бъде предмет на лотария за панел
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1709717967
    Frost одобрява това.

  12. Junior Member Аватара на mozak
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    46
    #8470

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gatankata Виж публикацията
    Благодаря ти , ще взема по евтиния , така или иначе ще го закача на стената.
    Днес говорих с доставчика на телевизия и той ме посъветва, телевизора да е с по хубав андройд, каквото и да означава това :D
    Можеш да му добавиш андроида и по - късно.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    7
    #8471

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    След голямо чудене какво да взема, qled или OLED видях, че 65S90C има намаление и идва на 2700 и го поръчах…, мисля, че цената е изгодна. Не съм имал олед тв и не знам какво да очаквам?!? Лошото е, че сега ще стои в кашона 2-3 месеца докато си завърша ремонта на жилището. Имам и един предполагам глупав, но все пак въпрос… Може ли да се върже тв с блутут слушалки ? Питам, защото и сегашното ми Сони има блутут, но връзка не става. Благодаря още веднъж на всички за мненията във форума! Дано и този тв да ме радва колкото Сонито за което пак ми помогнахте в избора.
    sasho1bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    26
    #8472

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от BoDiYo Виж публикацията
    След голямо чудене какво да взема, qled или OLED видях, че 65S90C има намаление и идва на 2700 и го поръчах…, мисля, че цената е изгодна. Не съм имал олед тв и не знам какво да очаквам?!? Лошото е, че сега ще стои в кашона 2-3 месеца докато си завърша ремонта на жилището. Имам и един предполагам глупав, но все пак въпрос… Може ли да се върже тв с блутут слушалки ? Питам, защото и сегашното ми Сони има блутут, но връзка не става. Благодаря още веднъж на всички за мненията във форума! Дано и този тв да ме радва колкото Сонито за което пак ми помогнахте в избора.
    Пробвай с приложението Bluetooth Pair for android tv от Гугъл Плей. Помага.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #8473

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)


  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,469
    #8474

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от BoDiYo Виж публикацията
    Може ли да се върже тв с блутут слушалки ? Питам, защото и сегашното ми Сони има блутут, но връзка не става. Благодаря още веднъж на всички за мненията във форума!
    https://www.samsung.com/uk/support/t...ur-samsung-tv/




    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1709880095
    Roku деактивира телевизори и стриймъри, освен ако потребителите не се съгласят с новите условия
    08 март 2024 | Расмус Ларсен | 0 коментар

    Собствениците на телевизори Roku и плейъри за стрийминг изразяват възмущението си, след като Roku деактивира техните устройства, освен ако не се съгласят с новите „условия за разрешаване на спорове“.

    Новите условия очевидно влязоха в сила на 20 февруари 2024 г. и потребителите започнаха да получават известия на своите телевизори Roku или стрийминг плейъри тази седмица, според доклад на TechCrunch.

    Има дълга тема в борда на общността на Roku, обсъждаща проблема, която може да бъде намерена тук .

    Условията включват клауза за принудителен арбитраж, която забранява на собствениците да съдят или да участват в дело срещу Roku. Въпреки че подобни клаузи са често срещани, в случая на Roku телевизорите и стрийминг плейърите на собствениците са ефективно деактивирани, освен ако не са съгласни с условията, както е илюстрирано на снимката от 9to5Google по-долу.

    – „Ние актуализирахме нашите Условия за разрешаване на спорове. Изберете „Съгласен“, за да приемете тези актуализирани Условия и да продължите да се наслаждавате на нашите продукти и услуги“, гласи полето за уведомяване, което позволява на потребителите само да прочетат условията и да се съгласят, без опция за не се съгласявате или по друг начин премахнете полето за уведомяване.

    Единственият начин да се откажете от новите условия е да изпратите физическо писмо по пощата в рамките на 30 дни до главния съветник на Roku на Roku в Сан Хосе, както е описано от TechCrunch тук . Предприемането на тази стъпка ще ви позволи да участвате във всеки потенциален бъдещ колективен иск за уловката.

    - "Както много компании, Roku актуализира своите условия за обслужване от време на време. Когато го правим, ние предприемаме стъпки, за да гарантираме, че клиентите са информирани за промяната", каза Roku в публично изявление.

    Вие сте продуктът
    Ситуацията кара собствениците да се съмняват не само в решението си да използват устройства Roku, но и дали наистина притежават устройството Roku, за което са платили.

    Roku отказва да възстанови сумата на клиентите.

    – „(R)oku въвежда преработено споразумение за условията на услугата. Ако не сте съгласни с него, вашето устройство се прави неработещо. Когато поисках парите си обратно, тъй като те направиха устройството неработещо, те отказаха. Как чувстваш ли това?“, написа mikemmm на борда на общността на Roku.

    Докато устройствата Roku не са безплатни, комбинацията от този ход и нарастващото количество персонализирани реклами на Roku със сигурност подкрепя старата поговорка, че „вие сте продуктът“, когато използвате устройство Roku.
    https://techcrunch.com/2024/03/05/ro...d-arbitration/
    https://9to5google.com/2024/03/06/ro...te-march-2024/
    https://community.roku.com/t5/Featur...nt/td-p/950649
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-03-24 в 18:18.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8475

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Трябва да купувам спешно тв, след като племенникът ми "пенсионира" преждевременно qn85-цата.

    Търся 65" за гледане в много светла стая за около 2к лв. Набързо се спрях на тези:

    TCL C805
    Hisense U8K
    Samsung Q80C

    Гледа се основно кабелна тв от доставчик с външно устройство и стрийминг платформи. ОС не ме вълнува, имам Гугъл ТВ 4к.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе