Калибраторите са избрали G4, заради по-удобното за семейството меню, по-малкото проблеми с ASBL, настройките и възможностите за калибриране. Например възможностите за повече и по-добри настройките за калибриране Samsung 5% IRE, LG 2.5% IRE, Panasonic 0.5% IRE
Без поддръжка на BT.2020 над 90%, нито един WOLED панел няма да се позиционира пред QD-OLED панел въз основа на тестваните критерии
Ако оцените тези 3 телевизора от гледна точка на хомогенността на панела и в пряко сравнение с референтен монитор, тогава G4 далеч не е толкова добър, колкото много хора го представят. Но това не променя факта, че за някои хора G4 все още може да бъде по-добрият или най-добрият телевизор от тези три.
Това, което е показано много ясно в тази престрелка (особено ако слушате свързаното интервю от Fomo с ClassyTech), е много ясното предимство в много детайли/точки на QD-OLED пред WOLED.
Classy смени A95 с G4 заради различни грешки и ако, както каза в интервюто, някой обича да гледа хокей, тогава ще бъде по-щастлив с G4, отколкото с A95L.
В тази престрелка не се награждава най-блестящият и най-ярък телевизор, а по-скоро най-точният въз основа на определени сцени на изображението, които съответно предизвикват панелите. Монитор за усвояване служи за сравнение. Победителят в престрелката не е синоним на най-добрия телевизор лично за вас. Има и други фактори, които имат малка или никаква тежест тук.
Фактът, че D-Nice (самият собственик на 83G4) смята всички телевизори за еднакво неподходящи за HDR и че предпочита да гледа филми в SDR поради прецизното калибриране с фиксирани параметри, трябва да ви накара да се замислите кое е важното в престрелката. Тук телевизорът с най-добро предаване не печели първа награда.
Както каза Classy, еднородността и чистотата на цветовете се вземат предвид във всички оценки. Незадължителните манипулации на изображения са деактивирани и тези, които не могат да бъдат изключени, се оценяват отрицателно. Фактът, че LG сега използва съответния "таен коз" на обработката на изображения като Sony, няма да зарадва много пуристи.
Mackenzie е категоричен противник на такива функции за намаляване на шума, изостряне, усилване на цвета и усилване на ръбовете, които не могат да бъдат изключени; той просто може да възпроизведе понякога непредсказуеми резултати за калибраторите.
Колко от вас следят винмателно тестовете на телевизорите и забелязаха деградацията в QD-OLED моделите на Samsung ? S95B / S90B - S95C / S90C - S95D / S90D
Освен това Samsung свали яркостта в таз годишният 65S90D, за да го напасне спрямо останалите диагонали в серията, които са с WOLED панел.
https://www.avsforum.com/threads/ole...#post-63439518
първоначлно хвалената по форумите еднородност на QD-OLED се влоши с второто поколение
https://www.avsforum.com/threads/ole...#post-63443094