Страница 710 от 716 ПърваПърва ... 660700708709710711712 ... ПоследноПоследно
Резултати от 10,636 до 10,650 от общо 10728
Like Tree2793Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,593
    #10636

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    При Mini-LED технологията трайното прогаряне (burn-in) на екрана или задържането на статично изображение практически не съществува като реален проблем. За разлика от органичните OLED дисплеи, Mini-LED използва традиционни LCD панели с миниатюрни диоди за подсветка, което ги прави изключително устойчиви.
    Аз затова си взех Sony Bravia 5 която е Мини Лед. Точно поради тази причина.
    И LCD материците прогарят от статични изображения ! Да, не е толкова податливи както при OLED-те но не за на 100% защитени от този проблем.

    И това с трайно прогаряне на ОЛЕД матриците е силно преувеличено, особено за новите панели на LG и Samsung, да случва се , но само при екстремнa експлоатациa.
    В смисъл гледане на един и същи канал с дни, седмици, може би месеци, да най вероятно логото на канала ще прегори, но .. това са редки, крайни случаи.
    CubanLinx одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10637

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Щом и на жестономичен прави пробив, който е само на определени предавания, гаси лаНбите като гледаш, че и те могат да прогорят панела.

    Всеки олед гори. На охраната S90D казаха, че е цъфнал като гледали телевизия. На тъмно се виждала рамката на програмата за видеонаблюдение.

    Сега имат S90C с добър екран (малко часове) и изгоряло захранване в склада.
    Ще ползват двата оледа за части, пък може да му сменят панела или захранване, ако им се занимава.Но не ми се вярва.

    Взимай миниледа да ти е мирна главицата.
    Този пост е редактиран от brotzki; 05-06-26 в 17:53.
    brave одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10638

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не знам у нас как от 3 броя нието един не изгоря, а най-дъртия е от 2019 Тая охрана с олед телевизор дето я споменаваш, да не е охраната на Маджо или Пашата При всички положения, някой доста дащен ще е, че да се изръси толкова за будката
    AntrAcsA одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,593
    #10639

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Щом и на жестономичен прави пробив, който е само на определени предавания, гаси лаНбите като гледаш, че и те могат да прогорят панела.

    Всеки олед гори. На охраната S90D казаха, че е цъфнал като гледали телевизия. На тъмно се виждала рамката на програмата за видеонаблюдение.

    Сега имат S90C с добър екран (малко часове) и изгоряло захранване в склада.
    Ще ползват двата оледа за части, пък може да му сменят панела или захранване, ако им се занимава.Но не ми се вярва.

    Взимай миниледа да ти е мирна главицата.
    Видеонаблюдение/охрана.. отново това са екстремни примери ! Тези телевизори най вероятно не се гасят по 24/7 и показват едно и също, естествено че ще прегори... аз лично имам професионален Sharp LCD 60" дисплей, който е проектиран да работи 24/7 по витрини, показвайки реклами, лога и промота, и пак в единия ъгъл има следа от перманентно прогаряне.

    Дай да вземем тоя с изгорялото захранване и да го оправим ще им дадем 50-100 евро, ако е поне 55/64 инча.
    CubanLinx одобрява това.

  6. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    540
    #10640

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И на мен следващия ще е MiniLED като му дойде времето...
    Единствено държа да е от 120 Hz нагоре...
    Въпреки безкрайното черно- OLED не е за мен...
    CubanLinx одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    56
    #10641

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря ви!Явно ще е Mini Led
    Остава чуденката SONY или TCL
    Може би ще е SONY ама препоръчайте модел до 1500 евро

    - - - - - - - - - -

    Благодаря ви!Явно ще е Mini Led
    Остава чуденката SONY или TCL
    Може би ще е SONY ама препоръчайте модел до 1500 евро

  8.  
     
  9. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    540
    #10642

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    brave и CubanLinx харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10643

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Не знам у нас как от 3 броя нието един не изгоря, а най-дъртия е от 2019 Тая охрана с олед телевизор дето я споменаваш, да не е охраната на Маджо или Пашата При всички положения, някой доста дащен ще е, че да се изръси толкова за будката
    На Цъки и Цаки халето. Вашите екземпляри много ги пестите откъм време и яркост. Гаси да не се хАби.
    Искаха олед поради гледане и под ъгъл.
    Този пост е редактиран от brotzki; 05-06-26 в 20:09.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #10644

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Писал съм няколко пъти по темата - нищо не се пести, гледа се когато и колкото ни е кеф. На най-дъртия има закачена и пс5. Понякога не се играе с месеци, но има моменти, в които се играе с часове. Естествено не работят и като радио точка де. По принцип ми е мерак и за някой висок клас мини лед да видя какво толкова ги хвалят, но си мисля, че след олед няма да съм очарован. Освен може би от високата яркост.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10645

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Филми от Телефона на Телевизора не пускам това не го правя.
    .
    Между 55' и по-голямите размери има ли някаква разлика в панел, процесор и тн?
    Дали има нещо орязано.
    Този пост е редактиран от brotzki; 06-06-26 в 09:20.

  13. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    BG Монтана
    Мнения
    352
    #10646

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Процесор и Рам са еднакви на всички. Само в Панела има малка разлика.
    55" -
    65" - VA
    75" - HVA(CSOT)
    85" - VA
    98" - HVA(CSOT)
    brotzki одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10647

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Процесор и Рам са еднакви на всички. Само в Панела има малка разлика.
    55" -
    65" - VA
    75" - HVA(CSOT)
    85" - VA
    98" - HVA(CSOT)
    Мерси, точно 55' е оразян. Отпада, жалко за мощта му .
    brave одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #10648

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ако някой ще гледа на тъмно, Bravia 5 не е подходящ, заради малкото зони и сериозен blooming, което се отразява и на контрастта. Наистина няма как да се сравнява с C8L в това отношение, а и не само в това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,652
    #10649

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    Ако някой ще гледа на тъмно, Bravia 5 не е подходящ, заради малкото зони и сериозен blooming, което се отразява и на контрастта. Наистина няма как да се сравнява с C8L в това отношение, а и не само в това.
    C8L и останалите тцл-ли са слабички - бавни with 2.5GB of RAM and ~48GB of storage space. , а и са на цената на Сони.
    Този пост е редактиран от brotzki; 06-06-26 в 12:04.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #10650

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И това не е много сигурно, докато не се пробват един до друг. Иначе предполагам и други хора ще се чудят между двата модела, и поне им казвайте в какво се състоят всички разлики между тях, за да не звучи като консултант в техно верига

    Зависи от гледната точка - аз пък го виждам че Сони таксуват премиум цена за посредствен панел
    Човекът с Bravia 9 от линка, който дадох споделя че не е толкова зле положението с C8L, даже Pentonic 1000 в Сонитата може да се задъхва на места, дори и с повече рам памет. А и стабилността на wifi връзката нещо им куца.
    Не че съм фен на някоя конкретна марка, но да сме обективни все пак и хората които четат да са добре информирани
    Този пост е редактиран от casal; 06-06-26 в 12:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе