Страница 382 от 567 ПърваПърва ... 332372380381382383384392432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,716 до 5,730 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    33
    #5716

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Е,щом си 100% сигурен...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #5717

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    1000% даже. Те и на мострите нямат разумни цени, пък какво остава на новите...
    Този пост е редактиран от berpan; 04-12-21 в 17:32.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5718
    Допълнителна гаранция има и в емаг. Нямаш шанс да дочакаш разумна цена в местните техно вериги.[/QUOTE]

    Да,но за +3 години,включително и при токов удар е 213 лв,а при Емаг,и то за +2 години е 457 лв.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5719

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Да,де,това,което е направил той,е най-добрият начин да направиш разлика,но аз не мога да си го позволя. Първоначалния ми избор беше точно С1,но,като дойде бройката,се оказа,че кашона е запечатан доста нескопосано с тиксо и отказах поръчката.Май пак ще трябва да чакам някаква,по-разумна цена и да го поръчвам,ама ще гледам да е в местните техно вериги,за да го отворят пред мен. А и те предлагат допълнителна гаранция.

    Апропо,има ли развитие одисеята на omax,че и той бая зор видя?
    Omax още чака своя 65Х95J.....унгарците дадоха много дора оферта...очаквана датa за доставка-06.12 понеделник. Приключих с Олед за идните 5 години. Не съм маниак, който да гледа само 4к и само на тъмно. Гледам много спорт, много операторска телевизия и не играя игри. Дано Попадна на читава бройка. Иначе емаг бяха коректни. Пуснаха кредитно и върнаха паричките бързо.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 23:09.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5720

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Допълнителна гаранция има и в емаг. Нямаш шанс да дочакаш разумна цена в местните техно вериги.

    Да,но за +3 години,включително и при токов удар е 213 лв,а при Емаг,и то за +2 години е 457 лв.
    Едното е застраховка (техно веригите..претенцията към застраховател...а там е ходене по мъките). При емаг си е гаранция към тях.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 23:10.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5721

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аха,Ок! Пиши,като дойде и го разгледаш,става ли или не.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5722

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Аха,Ок! Пиши,като дойде и го разгледаш,става ли или не.
    Предполагам, че ако дойде читава бройка ще удовлетвори нуждите ми. Както казах, ТВ работи по около 4-5 часа на ден (сумарно - сутрин и вечер). Събота и неделя-повече. Хола ми е осветен.
    Прозорец и врата към тераса от страни и един прозорец почти срещу ТВ.Гледам много спорт и ТВ....Рядко на пълна тъмнина. Предварителното калибриране на Сони+добрите отзиви при ъпскалинг, както и липсата на късмет с двата С1 ме накараха да взема това решение. Ще видим...ако не ми хареса, връщам и тествам друго:-)))

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от omax; 04-12-21 в 22:58.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #5723

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    При поръчка онлайн на OLED искаш запечатка. В противен случай, може да ти изпратят бройка върната от клиент или такава, която е била мостра.
    След като го получиш, оглеждаш кашона, дали няма някакви наранявания от удари, падане(дупки, смачкано) и ако е окей едва тогава разписваш.
    .
    Става им практика да пращат разпечатвани бройки. След само 14 дни чакане от Емаг, днес, без никакво уведомление (смс или от приложението) за посещение, се опитаха да доставят дозалепван кашон за нова бройка. Разбира се, нямаше сделка с Еконт. Кофти е да пробват хората по този начин.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #5724

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Добре де, всеки иска да пробва, някои и по два тв взимат за сравнение , какво да ги правят ,на всеки ,,сравнен" телевизор да му свалят цената ли

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5725

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ами те 90% от хората връщат, понеже има проблем, щом има проблем цената трябва да се коригира надолу.
    Ако на търговците това им създава проблем да си отправят претенциите към производителя.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #5726

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    @hristoslav2 - На този етап мисля да пропусна Panasonic PZ1500 по чисто финансова причина (да не вземе да ми хареса и да си го оставя...). Идеята за закупуване на нов телевизор дойде спонтанно. До момента основно използвах Samsung и реших да пробвам "средни" модели от конкурентните марки. На мнение съм, че закупуване на топ модел на електроуред ще донесе само моментно, а не пълно задоволяване (докато не се появи нов топ модел на конкурент и не започнат мислите дали не е по-добър, и така въртележка всяка година е една и съща).

    @berpan - Това за дистанционното на LG не го знаех (bluetooth + IR), но в същото помещение съм използвал тв Samsung с две дистанционни (едно IR,едно bluetooth), един измислех китаец тв AllView с bluetooth дисатнционно, две аудио системи и съм нямал никакви проблеми с тях.

    @Dedo1975 - Благодаря за насоките за KODI. Днес отделих време и ги намерих - субтитрите тръгнаха на български.

    @zulus - Цветни картини бях пуснал на LG още при самата доставка - нищо не намерих. Днес ги пуснах отново и хоп - пикселче... Забелязва се на червен,лилав фон (черна точка), жълт фон (зелена точка). При другите зветове нищо не се забелязва.
    За подмяна на панел колко такива трябва да са налични? Днес от любопитство направих същото и на стария LED Samsung - само 3 изгорели пиксела за 18 000 или 28 000 часа работа.

    Днес отново си поиграх с това Sony, но жестоко съм разочарован. Говоря от гледна точка на нов модел смарт електроуред който е за над 2к лева. Държи се все едно използвам нещо за 300лв. Преместих wifi рутера по-близо до него, но отново отказва да възпроизведе youtube видео на 2160p резолюция (ако случайно зареди, видеото насича). За филми трябва да се използва външно приложение (супер не логично). Не разпознава две от три usb у-ва които имам. Не успявам лесно да осъществя връзка за wireless display. Звукът е повече от ужасен. Превключването между тв каналите отнема средно 2-3 секунди забавяне + черен екран през това време (в тъмна стая не е Ок). Дистанционното управление не е удобно - говоря за обратната връзка от бутоните - прекалено голям ход имат. На китайският тв който имам ,дистанционното изглежда и се усеща по-същият начин, но обратната връзка от бутоните е супер - хода им е много малък. Нямам достъп до други модели на марката, но предполагам че нещата и при X95 може би са подобни. И след всичко това започвам да се чудя защо това устройство е на тази цена, след като не се държи адекватно - кое го оскъпява, само факта,че е Sony ли или платените реклами и ревюта навсякъде.
    По отношение на картината - на определени сцени повече ми допада LED-a, на други OLED-a. Това което не ми харесва в Sony-то е,че в тъмна стая, при поява на светла сцена (веднага след тъмна сцена), дисплеят грейва и ме кара да си присвивам очите и не ми е комфортно. За мен това си е стрес за очите, който мисля да пропусна.

    По-отношение на опаковките в които пристигнаха телевизорите, бих казал че от Sony са се постарали доста повече. Телевизорът беше опакован много добре, двоен слой найлон + допълнителен лист картон пред дисплея, + дебел найлон върху дисплеят. Стиропори в опаковката са по-втърди и са направени така, че се съединяват един към друг. При LG не беше така. Нормален кашон + стандартните стиропори + двоен найлон около самият телевизор, слой тънко фолио запелено на дисплеят. Според мен трябваше да сложат допълнително укрепване на самият дисплей, защото е много тънък и лесно би се строшил.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5727

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Добре де, всеки иска да пробва, някои и по два тв взимат за сравнение , какво да ги правят ,на всеки ,,сравнен" телевизор да му свалят цената ли
    Точно това се запитах и аз.
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами те 90% от хората връщат, понеже има проблем, щом има проблем цената трябва да се коригира надолу.
    Ако на търговците това им създава проблем да си отправят претенциите към производителя.
    И Rakeem даде правилния отговор.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-12-21 в 09:28.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #5728

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами те 90% от хората връщат, понеже има проблем, щом има проблем цената трябва да се коригира надолу.
    Ако на търговците това им създава проблем да си отправят претенциите към производителя.
    А какво правим когато проблеема е в на клиента главата :D
    Или когато сигнала му е скапан, но той твърди, че телевизора е боклук щото стария му на 10г дава по-добре :D

    Ако знаеш производителя колко ще те отрази.. :D

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5729

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    На мнение съм, че закупуване на топ модел на електроуред ще донесе само моментно, а не пълно задоволяване (докато не се появи нов топ модел на конкурент и не започнат мислите дали не е по-добър, и така въртележка всяка година е една и съща).
    Аз на моя топ lcd sony xh95 се радвам вече 10 месеца, ако това е моментно, здраве му кажи. Не виждам смисъл да го сменям, при положение че задоволява напълно нуждите ми. Бях се насочил към по-евтиния xh90 заради hdmi 2.1, но колегите тук споделиха, че ми е нужен ако ограя игри, а аз на телевизор игра последно съм играл 95-96 година. И вместо hdmi 2.1 реших да взема модела с по-голяма яркост и по-добър чип за обработка на картината. За блурей (hdr) филми xh95 ме презадоволява. Кабелна телевизия не гледам (въпреки, че я плащам...) Дано няма дефект, за всеки случай му удължих гаранцията с още 3 години. 5 години да изкара пак добре. Един телефон с пикливи 6 инча вече е 2-3 бона, а се сменя на макс 2 години, ненормална работа... При телевизорите не е толкова честа смяната, за това реших някой лев повече да дам, при първоначален мерак 1200 лв. макс, скочих на 2900 лв. Тоз форум разорява. [emoji23]

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
    Този пост е редактиран от evdiko; 05-12-21 в 08:19.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5730

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Хора, дайте мнение за това.
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-OLED/p/13189

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Аз на моя топ lcd sony xh95 се радвам вече 10 месеца
    Я кажи,пука ли,когато го изключиш? Минах и през 55XH9505,но при него,като го включиш,започва да припуква от разширяване на пластмаси. Когато го изключиш ставаше още по-лошо-продължаваше да пука още 2 часа,този път от свиване на пластмаси. Докато пука,когато работи,беше по-приемливо,защото на фона на звука може това да се пренебрегне,но,когато го изключиш и настане тишина(понеже беше в спалнята) ,чак ме събуждаше. И,съответно замина по предназначение,обратно при търговеца. Та,кажи,и твоя ли пука или съм попаднал на кофти бройка,защото ТВ-то ми харесваше.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-12-21 в 09:27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе