Страница 517 от 586 ПърваПърва ... 467507515516517518519527567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,741 до 7,755 от общо 8787
Like Tree2197Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,009
    #7741

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    ...
    Интересна информация, не знаех някои от нещата. Не бях обърнал внимание, че чак толкова залита към LG и наистина да не казва директно нещо, когато е лошо относно тях.
    Но спорът общо взето беше относно Sony, като тези мнения, че във високите си серии са едни от най-добрите относно обработката на картина, не еднократно съм ги срещал дори и тук през годините.

    Цитат Първоначално публикувано от tvbox Виж публикацията
    Лично аз не съм видял, нито един негов клип в който сериозно да критикува продукт на ЛГ.
    Сигурно затова не прави ревюта на LCD-тата им, защото с тези IPS как да каже, че има добър контраст...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #7742

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    tvbox, много добре казано. Макар и да сме имали някви търкания, виждам, че сериозно си задълбал в материята, което е похвално. Аз не бих задълбал толкова. Относно Vincent, допускам, че може да си прав на 100%. Както и ти например си фен на Samsung, което вярвам, няма да отречеш. Но както и ти отбеляза, това е най-компетентния рецензист с най-доброто оборудване. Той си го гледа от неговата камбанария. Със сигурност има его, няма как. Общият извод е, че няма перфектен телевизор. Това е клише, което е повтаряно безброй пъти. Пазара е голям и всеки може да прецени за себе какъв избор да направи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    25
    #7743

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Най-вероятно през уикенда ще се разходя до Полиса/Маркета да видя с очите си за какво става въпрос. Горе-долу съставих някакви приоритети, но ще ви послушам и ще разгледам и 65', въпреки че съм песимист, че ще го бъде. Сега мерих, гледах, умувах, това е адско животно за таванско помещение. Но ще разгледам на място и ТВ с такива параметри. Иначе:

    1. Фаворитът: Samsung QE-55QN95B. Гледах, че 2500лв почти навсякъде, в ЕМАГ е 2 хилки в момента. Но както казаха някои от вас, този наистина прехвърля нуждите ми.
    2. Sony LED 55X90K
    3. Sony LED XR55X92KAEP
    4. Philips LED 66RUS8818

    Спокоино, ще се огледам и в OLED на LG. Mоже и там да ме пуснат по пързалката, т.е. да ме убедят

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #7744

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Казах,че няма да отговарям повече на знаещи.
    Това е друга тема.
    Тъй като тези дни съм на вилата и гледам няколко филми по NETFLIX,HBO max на 75''SONY90H мога да кажа,че качеството на серията е твърде преувеличена.Слаб контраст(при цени доближаващи OLED,в общия случай)измита картина...т.е. нищо повече от PAN AS640(резолюцията и годината е друга тема).който няма зони на затъмнение т.е. 0 зони..същата картина.
    И когато заблуждавате някой ,че може да си купи хубаво 55''SONY за 2к може и да не Ви е срам,ама тежко и горко на тоя който си дава парите!
    Когато си иде в къщи ще разбере...ако някога през живота си е виждал OLED,разбира се,пак в къщи,а не в магазините.
    А какво мисли Винсент и дали наистина мисли така си е негова рабпта.А когато някой лъже,за спонсорство и ревюта той просто лъже,дали за LG iили кво да е.Това всички не го говорят.Проста истина е.
    Този пост е редактиран от inches9; 02-08-23 в 19:30.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    436
    #7745

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Alex88 Виж публикацията
    Най-вероятно през уикенда ще се разходя до Полиса/Маркета да видя с очите си за какво става въпрос. Горе-долу съставих някакви приоритети, но ще ви послушам и ще разгледам и 65', въпреки че съм песимист, че ще го бъде. Сега мерих, гледах, умувах, това е адско животно за таванско помещение. Но ще разгледам на място и ТВ с такива параметри. Иначе:

    1. Фаворитът: Samsung QE-55QN95B. Гледах, че 2500лв почти навсякъде, в ЕМАГ е 2 хилки в момента. Но както казаха някои от вас, този наистина прехвърля нуждите ми.
    2. Sony LED 55X90K
    3. Sony LED XR55X92KAEP
    4. Philips LED 66RUS8818

    Спокоино, ще се огледам и в OLED на LG. Mоже и там да ме пуснат по пързалката, т.е. да ме убедят
    2 и 3 различават ли се?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,555
    #7746

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    inches9
    Аман от неадекватните ти постове.
    Първо се гледа видеото - после се коментира видяното, а не като теб, да слагаш каруцата пред коня....
    Винсънт прави реклама на търговска верига или аксесоари, а не на марки телевизори - иначе никой няма да го гледа.
    Винсънт и Фомо - не са един и същ човек ! Двамата имат спонсори на видеата си. Не може да се изхранвате само с калибриране на телевизори, проектори и монитори, нужен ви е още един източник на финанси. Оборудването на Винсент, Точинило, Марек е от среден и дори начален клас. Цялостен комплект от висок клас струва близо 60-80 000 евро.
    Винсънт открива кусурите на всички марки и пише за тях, за разлика от други. Отделен е въпросът, че Samsung често хитруват и явно не търпят критики.

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    2 и 3 различават ли се?
    Само като дизайн на стойката.


    https://www.film-tv-video.de/product...023-in-berlin/
    Тим Ахбергер от Sportcast обясни, че след пандемията много неща от последните две или три години все още трябва да бъдат обработени. Ахбергер погледна и в близкото бъдеще: С решението на УЕФА да не произвежда еврото в UHD в Германия през следващата година, рамката за близкото бъдеще е определена за момента.
    https://twitter.com/karlpetermichl/s...97672719876096
    за съжаление току-що получих потвърждението от производствения комитет на EURO 2024, че няма да има UHD производство в Германия...
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1691049522
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-08-23 в 19:22.
    Frost и AntrAcsA харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    2
    #7747

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Бихте ли предложили телевизор 43 инча (LG, Sony или Samsung), за светла стая, но същевременно да може да се гледа и на тъмно.
    Бюджета е до 1200 лева, като доколкото разбрах за такъв бюджет не мога да очаквам чудеса, но все пак какво бихте препоръчали като най-удачен избор.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #7748

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Имам 43 инча LG модел 2022 година, имам и Samsung, за Sony мнение нямам. За LG то мога да кажа че като картина направо сакати. Самсунга ( имам два ) ми стоят малко розово, малко неестествено. Докато LG като си поиграеш два три часа картината вади очите. Останалото : дистанционното, обикновеното, не магическото е пълен боклук, малко едно, и се крие в ръката ми, софтуера Web Os също е мизерен. Тук във форума съм чел че за тъмна стая по добре била VA матрица, но такава за 43 инчови няма, или аз поне не видях там където търсех. Всичко е IPS. Мен ме устройва щото ползвам и за игри, а и да ти кажа тия алабализми за ъгли на видимост 178 при IPS матриците са пълна измислица, замъглява си, нема кво да се лъжем, 178 е при професионалния ми монитор S-PVA. E там е 178, а тук е лъжа. Но пък картината на LG кърти. И в края на крайщата тя е най важна за мен, и затова си избирам LG . Другото което искам да кажа е че мислех че за 16 квадрата стая 43 инча ще е нормален, но се излъгах. Там преди ми беше 55 цата, но в секцията не ми достигаха няколко сантима и взех 43. Прецаках се. Вземи си по голям. 43 ми стои добре ако го гледам от 1.50 м.
    Swon одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    9
    #7749

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, чудя се дали да се възползвам от намалението на 55QN95B в емаг за 1999лв или да си взема някой по-нисък клас тв, но 65 инча. Може ли да ми препоръчате телевизори 65” до 2000лв. Разстоянието ще бъде около 3-3.5м. Северен хол, без пряка слънчева светлина, ще се ползва за всичко(филми, ютуб, игра, гледане на предавания) ще работи 4-5 часа, а събота и неделя и повече(започват мачовете). HDMI 2.1 и 120-144hz са голям + понеже мисля да си взема пс5 и фифата и ще е доста по-добре.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,382
    #7750

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    inches9
    Аман от неадекватните ти постове.
    Първо се гледа видеото - после се коментира видяното, а не като теб, да слагаш каруцата пред коня....
    Винсънт прави реклама на търговска верига или аксесоари, а не на марки телевизори - иначе никой няма да го гледа.
    Казах,че няма да отговарям ,но тебе няма как да те прескоча.
    Само,че си модератор и триеш често,така,че внимавам.
    Кой кой е -добре.
    За да даваш оценки на тв-ри трябва да си направиш СТАНДАРТ,като rtings или HDTVpOLSKA...A не да показвазш 5 сцени с 4 тв-ра,после други 5 с други тв-ри.И дали е Винсънт или кой да е няма значение...поне до тогава докато не покаже по кой STANDART работи-неговия си!!!
    Няма да обиждам никой и да внушавам защо го прави,всеки да си мисли.
    И по тази причина може и да ги бъркам.Колко пъти да повтарям,че за мен са важни изданията които сравняват по стандартите(си)?
    А стандарта на rtings,идеален или не до там е еднакъв за всички тв-ри.Кой фактор как влияе в проценти на картината.И това не се изменя независимо какво е казал някой ю тюб герой,който все пак показва ,че чете rtings.A те изобщо не се интересуват от това.
    И на логичния въпрос защо в сравнението е 845 ,а не с 935,който пак е много по-евтин???едва ли някой ще отговори.Гледат се нива на модели,а не години.
    Ето напр. фактите от едно сравнение на HDTVPOLSKA,пак по СТАНДАРТ.И са сравнени най-новия S090L с моя стар HISENCE,по-евтин и.т.н.,за който ти се изказа без да си го виждал(защото нямаше как към момента да го е видял кой да е,в бг!) че не става.После темата бе поизтрита и.т.н
    .

    Това е положението.Когато фактите говорят и боговете...
    И ако си мислиш,че исакам да ти отговарям със същата неприязън като твойта и да те обиждам -не искам,а дали ще триеш неудобни постове ти си знаеш.
    Благодаря за вниманието.Надявам се(все пак),че няма да подхождаш за напред със злоба.Бях обещал да не те коментирам и мисля,че спазих обещанието си,а това е отговор на лични обиди,които явно няма как да спрат.
    Едно е да кажеш за някаква грешка,а друго да отправяш квалификации за неудобни събеседници.
    Надявам се ,че написаното е съгласно всички правила на форума.

    п.с. Признавам си,че в темата за HISENCE си позволих обиди към теб ,които не са за форума.
    Човек не трябва да се дразни...но така стана.Тъй като ми трябваше тв-р бях чел ревютата на подобния модел в rtings за USA и поръчах въпросния тв-р на първия ден след пущането му от Унгарците.За него нямаше никакви отзиви и.т.н.
    И си позволих да кажа,че е хубав тв-р за цената си,на което(припомням фактите) ти поиска снимки с презумцията,че нямам тв-ра и просто си лъжа и даде оценката си от една снимка(!???).А коментираме кой бил висок клас и кой среден(!)
    Няма лошо да имаш много фенове и да ти одобряват коментариите.Но понякога трябва да се мисли!По кой СТАНДАРТ видях показаното в кои да са клипове???И за това смятам,че е по-малка грешка да не познаваш кой да е отколкото да не си направиш преценка какво четеш(гледаш) и как точно ще ти помогне да разбереш кой е...тв-т.
    После последвах обидите-взаимни.Виждам,че не са забравени,но няма кво да направя,казана дума -хвърлен камък.
    Надявах се да спрем,но явно не става.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от inches9; 04-08-23 в 10:20.

  13. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,009
    #7751

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Martin21 Виж публикацията
    Здравейте, чудя се дали да се възползвам от намалението на 55QN95B в емаг за 1999лв или да си взема някой по-нисък клас тв, но 65 инча. Може ли да ми препоръчате телевизори 65” до 2000лв. Разстоянието ще бъде около 3-3.5м. Северен хол, без пряка слънчева светлина, ще се ползва за всичко(филми, ютуб, игра, гледане на предавания) ще работи 4-5 часа, а събота и неделя и повече(започват мачовете). HDMI 2.1 и 120-144hz са голям + понеже мисля да си взема пс5 и фифата и ще е доста по-добре.
    Samsung QLED 65Q70C 1900 лв. този е edge-LED
    Samsung QLED 65Q80C 2200 лв. FALD

    Виж също и разопакован 65QN95B като вариант.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,590
    #7752

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не е зле да имате едно на ум като гледате за "разопаковни" - щом в описанието присъстват обяснени разни "дребни следи/резки" по рамката (че и за стойката важи) за мен това 90% е върнат ремонтиран тв - разбирай сменян панел

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2023
    Мнения
    2
    #7753

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Имам 43 инча LG модел 2022 година, имам и Samsung, за Sony мнение нямам. За LG то мога да кажа че като картина направо сакати. Самсунга ( имам два ) ми стоят малко розово, малко неестествено. Докато LG като си поиграеш два три часа картината вади очите. Останалото : дистанционното, обикновеното, не магическото е пълен боклук, малко едно, и се крие в ръката ми, софтуера Web Os също е мизерен. Тук във форума съм чел че за тъмна стая по добре била VA матрица, но такава за 43 инчови няма, или аз поне не видях там където търсех. Всичко е IPS. Мен ме устройва щото ползвам и за игри, а и да ти кажа тия алабализми за ъгли на видимост 178 при IPS матриците са пълна измислица, замъглява си, нема кво да се лъжем, 178 е при професионалния ми монитор S-PVA. E там е 178, а тук е лъжа. Но пък картината на LG кърти. И в края на крайщата тя е най важна за мен, и затова си избирам LG . Другото което искам да кажа е че мислех че за 16 квадрата стая 43 инча ще е нормален, но се излъгах. Там преди ми беше 55 цата, но в секцията не ми достигаха няколко сантима и взех 43. Прецаках се. Вземи си по голям. 43 ми стои добре ако го гледам от 1.50 м.
    Какъв е моделът на LG телевизорът ти.

  17. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,009
    #7754

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Доста евтин като за 65" OLED
    https://www.emag.bg/hisense-smart-ga...pd/D2MW8LMBM/?

    ревю на немски (има автоматичен превод)
    AntrAcsA одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    9
    #7755

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Samsung QLED 65Q70C 1900 лв. този е edge-LED
    Samsung QLED 65Q80C 2200 лв. FALD

    Виж също и разопакован 65QN90B като вариант.
    65QN90B по-добър ли е от тези, защото скоро можех да го взема за 2200?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе