Страница 528 от 572 ПърваПърва ... 478518526527528529530538 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,906 до 7,920 от общо 8568
Like Tree2140Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7906

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз го разбирам така C805 е с GPU - ARM Mali-G52 MC1
    , a C845 - G52 MP2.
    Демек 805 е едноядрен , 845 - двуядрен с двойно повече shader units , pixel fiirate ,както и двойна производителност Performance FP32.,Както и е на 12 nm архитектура срещу 16 nm при С805.

    Абе кот' стане , ако ли не става пак поне ще имам време да го върна преди черния петък, но пък и вече съм изчерпан откъм варианти

    https://gadgetversus.com/graphics-ca...-mali-g52-mc1/

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от anyone2; 27-10-23 в 14:34.
    AntrAcsA одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #7907

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Голяма е (да не казвам 100%) вероятността да се спънеш два пъти в един и същ камък ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    34
    #7908

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Тази сутрин поръчах 50-инчовия TCL C805 след дълго умуване дали да чакам конкуренцията. Иначе колега anyone2 TCL C805 е с Pentonic700 chip от тази година, а ти сравняваш някакви от 2018. Мисля че си в грешка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7909

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от boji4a Виж публикацията
    Тази сутрин поръчах 50-инчовия TCL C805 след дълго умуване дали да чакам конкуренцията. Иначе колега anyone2 TCL C805 е с Pentonic700 chip от тази година, а ти сравняваш някакви от 2018. Мисля че си в грешка.
    https://www.mediatek.com/products/di...k-pentonic-700

    Тей , тей
    Виж , виж GPU type: Arm Mali-G52 MC1

    И аз искам да имат min 512 gb m2 ssd , но още сме на еmmc card.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    brotzki одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,462
    #7910

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Аз го разбирам така C805 е с GPU - ARM Mali-G52 MC1, a C845 - G52 MP2.
    Демек 805 е едноядрен , 845 - двуядрен с двойно повече shader units , pixel fiirate ,както и двойна производителност Performance FP32.,Както и е на 12 nm архитектура срещу 16 nm при С805.

    Абе кот' стане , ако ли не става пак поне ще имам време да го върна преди черния петък, но пък и вече съм изчерпан откъм варианти

    https://gadgetversus.com/graphics-ca...-mali-g52-mc1/
    https://gadgetversus.com/processor/m...diatek-mt9615/

    C845 C805
    C845X1
    Mediatek MT9615 (aka MT5889)
    120Hz(VRR 144Hz/DLG 240)
    Google TV- Android 11
    CPU Cortex A-73x4 1.3GHz* (1.6 max)
    GPU G52(2EE)MP2, 550Mhz
    RAM 3GB DDR4-2666
    ROM 32GB :eMMC5.0
    HDMI 2x2.1, 2x2,0b
    USB x1 (2.0)..EU region
    x2 (2.0)..other region
    C805X1
    Mediatek MT9635(Pentonic 700)
    (AIDA MT9618) aka MT5896
    120Hz(VRR 144Hz/DLG 240) 50" - only 120Hz
    Google TV- Amati UI
    CPU Cortex A-73x4 1.4GHz
    GPU G52(2EE) MP2, 550Mhz
    RAM 3GB DDR4-3200
    ROM 64GB :eMMC5.1
    C845X2
    Mediatek MT9635 (Pentonic 700)
    (AIDA MT9618) aka MT5896
    120Hz(VRR 144Hz/DLG 240)
    Google TV- Amati UI
    CPU Cortex A-73x4 1.4GHz
    GPU G52(2EE) MP2, 550Mhz
    RAM 4GB DDR4-3200
    ROM 32GB :eMMC5.1
    USB 3.0 x1
    https://www.tcl.com/bg/bg/tvs
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-10-23 в 18:51.

  7. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7911

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Аз пък върнах TCL 55C805 поради проблеми със бързо движещи се обекти и днес като се събудих видях че TCL 55C845 е 10% надолу в Емаг и без да му мисля го поръчах.
    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk
    На какво съдържание и от какъв доставчик(носител) видя тези проблеми.
    Ако ги има наистина не знам дали са от процесора та се стреляте с процесори nm...и.т.н.
    За съжаление по-старите ми тв-ри са подарени отдавна,но съм сигурен,че на добър източник за спорт/филми(за игри не знам) не можеш да видиш проблеми...освен ако не ги търсиш.Напр. 40SAC7000 от 2010 год. с какъв процесор е?Гледах го няколко години,сега е у човек който най-много гледа спорт и не е видял (също) никакви проблеми.
    Предния SA A786,от 2008...
    Имах и един по-стар SA 32'' 100hz ,към 2006 год. ....не му помня вече модела...
    И ..гледам над 70% спорт и проблеми с движението при добър сигнал не съм виждал.
    А тука ги познавате по процесорите...
    Гледах TCLC935 (със стария процесор)в магазина,можаха да пуснат само ю тюб,превъзходна картина(трябва да се види на тъмно,но съм почти сигурен и контраст).Нямаше кой знае кви бързи сцени....ама не бих се обзаложил ,че ако не знам кой е тв-т ще кажа-е това е TCL-т с проблемите в движение.
    Иначе ако гледаш прегледите на ю тюбърите с някакви маймунки на не знам коя си минута и секунда от не знам коя си игра.....
    Само гледай да не си изпуснеш кърпичката....
    Пък и други без да са виждали тези тв-ри те уверяват,че 100% пак си вътре???
    Брех....много опит в тоя форум....Мислех се за човек на възраст и с много опит с тв-те,ама явно други бързо напредват.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7912

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ами веднага ти отговарям:
    Съдържанието е 4к Dolby Vision от HBo Max приложение и тест от tv box-a им и съдържание от YouTube, телевизор закачен по lan на Eon Vivacom при ,~200-400 mbps и тест през wifi hotspot от Yettel. Като пуснах 4к филм от хард диск всичко беше перфектно, но там го разпозна като HDR10.При HD съдържание също нямаше никакъв проблем.Само ако е 4к Dolby Vision.
    За допълнение само да кажа че в началото на лятото бях със Samsung 65QN85B , който пък беше върнат по други причини и въобще не съм си и представял че може да съществува подобен проблем , а именно при бързо движещи се сцени около обектите всичко става на квадрати , като цензурирано стои и после се оправя.

    Далеч съм от мисълта ,че знам и разбирам, просто боравя с информация от Интернет и практиката , която получих от ползването на телевизорите.
    Дори пишейки тук съм разчитал на Вашия опит и практика.



    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7913

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз с моя опит няма да спекулирам,въпреки,че започва от преди София83,топ бг тв-р от бай Тошо...ама...
    Да започнем с HDTV Polska и гледам напр. няколко ревюта (за това как мерят ,какво и.т.н. бива да прочетеш,едва ли мога да го обясня)И за среден пример ти давам 3 тв-ра от близки години,като TCL -а е по средата.
    Да почнем с картинките






    Та какво виждаме за спорт и филми?(пък и за ИГРИ,които не ме и интересуват)???И дали някой ще види разликите които тези хора са видели при такива проби?
    Аз лично се съмнявам...По скоро не се съмнявам в противното.

    Ако някой има желание да чете подробно-ето.
    https://hdtvpolska.com/test-telewizo...isa-2022-2023/
    ...може да си намери и другите.
    Та....може и да си видял някакви проблеми при DV от не знам къде си(box...или)....пък дори да си прав...
    Ама как тука толкова народ ни уверяват,че имало не знам кви си проблеми...кой видял,кой не TCL?
    Не казвам,че не си видял проблем,но не знам дали си сигурен,че е от тв-ра и процесора...Може да е в източника,софтуера(на box или тв-р).И за да правиш такива заключения явно си имаш голямо доверие...
    Другото е,че освен процесори и софтуер специално при mini led има различия и в доста други неща(виж напр. на стр. на TCL как е обяснен C935)...да не предавам аз защото със сигурност едва ли ще е точно!
    Ето малка част от разликите(според мен)
    ...
    Предимствата на Mini LED OD 5 в детайли: Оптичното разстояние от 5 mm (OD5) означава, че TCL е намалил разстоянието между подсветката и LCD дисплея до 5 mm.
    1/ 16-битов ултра прецизен контрол на светлината. Всеки светодиод има една и съща 16-битова вариация на нивото на подсветката за по-фин контрол на светлината, по-богати цветове и по-детайлни изображения.

    2/ Кръгли LED модули (стандартният Mini LED модул е ​​квадратен). Кръглите TCL Mini LED модули водят до по-малко отблясъци и по-малко изрязване. Ръбът е гладък, а зоните на осветяване са почти невидими. Най-висока прецизност на контраста.
    3/ TCL Mini LED директно задвижване намалява забавянето на фоновото осветление до 1 кадър вместо 3 за нормално фоново осветление (1 кадър означава 1/120 секунда - 0,0083 секунди). Обектите, движещи се с висока скорост на екрана, ще се показват по-ясно, без призрачни изображения.
    4/ Хиляди мини светодиоди с еднакво качество. Всички мини светодиоди имат еднакво качество и вариации в напрежението, мощността и дължината на светлинната вълна, така че когато телевизорът показва един цвят, изображението е еднородно.

    5/ Стабилна Mini LED подсветка. Стандартните LCD панели съдържат сиви обекти и снопове светлина, които могат да направят изображението да изглежда изкривено, като показват един цвят. Благодарение на стабилната TC Mini LED подсветка не е необходима софтуерна корекция. Това прави изображението по-еднородно, като показва еднакви цветове, особено когато гледате футболни мачове.

    https://www.tcl.com/pl/pl/tvs/c935

    Аз не знам колко е реклама и колко е истина,но се надявам ,че скоро някой ще обясни.Ще остане да разберем от къде го е научил ....Или от опит.
    И как така като види някой тук процесоритe и казва Who is who?
    Несериозно е ...като минимум.


    - - - - - - - - - -

    Хм...и още нещо.
    То май с това трябваше да почнем.
    Всички те убеждават как ПАК си 100% вътре...а ти си видял проблем само при DV????
    А когато някой пита за тв-р половината му препоръчват най-хубавия SA...ако смея да запитам той има ли проблем с DV или като SA просто ...няма DV?
    И няма проблем?
    Не съм чел ''Винету'' ,като нашия настоящ вожд(гледал съм филма,все пак)...обаче
    В тези филми(книги) често каубоите като застрелят накой индианец казваха...
    ''Няма индианец ,няма проблем''
    И ако ти имаш не разбирам другите форумци които DV при тв-р на 3 пъти по-висока цена(!) не ги безпокои,а за теб са се загрижили.
    Не знам дори този има ли,ама не го виждам.И 10 страници изписахме да го хвалим точно тук????
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/39a13133
    И никой не се притесни,че питащия ще си купи тв-р без DV за има нема тройна цена?
    Да го караме по-полека...със сълзите,а?

    Голяма е (да не казвам 100%) вероятността да се спънеш два пъти в един и същ камък ...



    Камъни(и проблеми има много)...Ама 100 процента да ти съчустваме НИЕ със SA-та и др. безпроблемни....
    Да не повтаряме на каква цена.

    >light motif
    След проблемите с DV(или липсата им) SAM-итата отпадат ли....
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от inches9; 27-10-23 в 22:10.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #7914

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Ами веднага ти отговарям:
    Съдържанието е 4к Dolby Vision от HBo Max приложение и тест от tv box-a им и съдържание от YouTube, телевизор закачен по lan на Eon Vivacom при ,~200-400 mbps и тест през wifi hotspot от Yettel. Като пуснах 4к филм от хард диск всичко беше перфектно, но там го разпозна като HDR10.При HD съдържание също нямаше никакъв проблем.Само ако е 4к Dolby Vision...
    Много вероятно проблема де е с ХБО МАКС и долби вижън. От скоро имам хбо макс, DV на тв лг с тяхното приложение работи ОК, на firetvstick с тяхното приложение пак е ок. Обаче на стика си сложих адон за коди за хбомакс и е супер, можеш да си избереш кой поток да пуснеш, само на h264 и hevc с долби вижън има проблем, просто цъфти на квадрати, с хдр и без хдр ... всичко друго е ок, без значение резолюцията. Дали моя проблем е във версията на коди или в адона за хбо или другаде (всичко е неофициално) или версията на долби вижън която ползват хбо не зная, но е много сходен проблема и няма нищо общо със скоростта на интернета или обработката на кадри на телевизора или с цветовете, някой кодек или лиценз е.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,462
    #7915

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от anyone2 Виж публикацията
    Ами веднага ти отговарям:
    Съдържанието е 4к Dolby Vision от HBo Max приложение и тест от tv box-a им и съдържание от YouTube, телевизор закачен по lan на Eon Vivacom при ,~200-400 mbps и тест през wifi hotspot от Yettel. Като пуснах 4к филм от хард диск всичко беше перфектно, но там го разпозна като HDR10.При HD съдържание също нямаше никакъв проблем.Само ако е 4к Dolby Vision.
    За допълнение само да кажа че в началото на лятото бях със Samsung 65QN85B , който пък беше върнат по други причини и въобще не съм си и представял че може да съществува подобен проблем , а именно при бързо движещи се сцени около обектите всичко става на квадрати , като цензурирано стои и после се оправя.
    телевизор не се тества на стрииминг!
    Там има куп проблеми и капани
    - типа компресиране
    - скоростта на интернета
    - версията на приложението или софтуера на телевизора
    - доста марки телевизори имат проблеми с DV (било през вътрешно приложение или HDMI)

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7916

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Съжалявам,че пускам един стар клип...обаче.
    Тук също казва,че DV не е панацеята.
    И ако се загледаме внимателно TCLQM8/мисля=TCLC935 в доста неща ,дори в контраста се доближава до референтния ОLED-G3.Поне така казва....на клипа.
    И това което според мен е неправилно,че накрая в общата оценка казва,че ако искате супер телевизор с картина близка до референтен OLED ....а ако искате добро възпроизвеждане от неизвестни източници или нисък битрейт....
    Нямам против оценките му,но има една наука -статистика(теория на вероятностите)....Та ...уж има по две положителни и две отрицателни неща във всеки от разгледаните тв-ри...Но дори не се опитва да им придаде тежест(като напр. % за всяко нещо в Rtings).
    A когато имам тв-р който в 95% от случаите на нормално гледане на съдържание е по-добър,трябва ли да мисля как ще предава на съсдържание с нисък битрейт или някъв си източник?
    И малките ''артефакти'' в оня огън(всички прилики DOORS-''Light my fyre'' са случайни) ли изравниха двата тв-ра?
    Ами просто като имаш тв-р на цена (под 3к за 75''!) който е близко до тв-р за близо 3 пъти отгоре...вместо да гледам огнъовете с DV просто ще си запаля един с 40гр. напитка,а пък кусурите...да ги търсят по форумите.


    Така че да гледаме какво дава цялата технология ,а не да определяме тв-те по процесорите(според мен).
    То C955 ще е с нов процесор и може да е топ,ама кога и дали цената му ще стане 3к за 75''?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7917

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз не го тествам , аз го ползвам
    Между другото от вчера съм с TCL 55C845 , който и той ще си замине безславно.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7918

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз тебе не те мисля.Ти си даваш парите и ще ги даваш за каквото си искаш.Обаче...
    След написано нещо такова веднага започват едни изводи,че 100% били еди кви си и.т.н.
    С което се заблуждават потребителите на форума които в голямата си част са хора които искат да си купят нещо добро,,,на добра цена.
    Тези дето имат неброени пари не четат форуми,Те просто отиват в магазина и питат ''Кой е най-хубавия''....
    А ''най-хубавия'' често е най-скъпия...особено според ''консултанта''.
    Болят го деветте инча...за купувача.
    CubanLinx одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    112
    #7919

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Въпроса може и да е тъп, но ми трябва телевизор, който да може да си регулира звука сам като пуснат рекламите. Съществува ли такова нещо?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7920

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз съм от тези потребители , които искат да си купят нещо добро и споделям впечатления и неволи и търся решение на проблемът ми , който продължава с пълна сила. Ти как помогна ?

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе