Страница 530 от 574 ПърваПърва ... 480520528529530531532540 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,936 до 7,950 от общо 8609
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2023
    Мнения
    44
    #7936

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Dolby Vision IQ трябва да е , при Dolby Vision ярък и тъмен - няма артефакти , но картината не върви така гладко , като на IQ

    Превключи на Dolby Vision IQ и провери пак , ако е удобно.

    Изпратено от моят Mi Note 10 Lite с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    34
    #7937

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)



    - - - - - - - - - -

    Dolbi Vision IQ. За съжаление майка ми се метна да гледа Игри на Волята, Шеф Манчев и т.н. и няма да мога да пробвам повече тази вечер. Все пак го купих за нея.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    AntrAcsA одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #7938

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    >light motif
    След проблемите с DV(или липсата им) SAM-итата отпадат ли....
    В никакъв случай
    Изобщо не тъжа за липсата на Dolby Vision, мисля, че с HDR10+ телевизорът ще се справя чудесно, досега не съм открил значима и разпознаваема визуална разлика в телевизори с и без DV.
    Даже предполагам, че от Самсунг абсолютно целенасочено не си слагат главата в торбата толкова години и не прибягват към добавянето на DV.
    Чакам търпеливо черния петък за 65S90C или 77S90C
    Дано изпадне добра оферта

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    34
    #7939

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Значи за малкото време, което имах за тест не забелязах нещо хоето да ми каже: TCL C805 не става връщам го. Но определено Dolby Vision IQ не е добре / при GOT не видях сериозни артефакти, но трейлъра на Балерина видях артефакти/.Говорим си за DV IQ. Не бих ползвал него а дарк или лайт. Ако не друго този телевизор разполога с огромен брой инструменти за човъркане на настройките. Мисля че прекалено бързо си се отказал от него.
    brotzki одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    618
    #7940

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от light motif Виж публикацията
    В никакъв случай
    Изобщо не тъжа за липсата на Dolby Vision, мисля, че с HDR10+ телевизорът ще се справя чудесно, досега не съм открил значима и разпознаваема визуална разлика в телевизори с и без DV.
    Даже предполагам, че от Самсунг абсолютно целенасочено не си слагат главата в торбата толкова години и не прибягват към добавянето на DV.
    Чакам търпеливо черния петък за 65S90C или 77S90C
    Дано изпадне добра оферта
    Абе те Samsung и oled дълго не искаха да пуската ама какава стана тя и при телефоните се ебаваха дълги години с Apple, но после ги копират целата им работа е малко......
    Frost одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #7941
    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Абе те Samsung и oled дълго не искаха да пуската ама какава стана тя и при телефоните се ебаваха дълги години с Apple, но после ги копират целата им работа е малко......
    Копират,ама продават най-много.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,066
    #7942

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Абе те Samsung и oled дълго не искаха да пуската ама какава стана тя и при телефоните се ебаваха дълги години с Apple, но после ги копират целата им работа е малко......
    Да, и при мен малко така се получи ! През годините никога не съм харесвал Самсунг телевизори. Винаги съм предпочитал тези на LG или други марки ама.. на ! Сега двата основни телевизора са ми QLED-и на Самсунг и съм предоволен.

    Сложил съм няколко телевизора във уишинг листа да видим какво сте стане в черния, но за сега съм хвърлил око и аз на S90C и QN90C , A80J или A80K на Сони евентуално и X90K но много зависи от цената на която ще дойде в България. Hisense U8KQ също в няколко сайта.
    Не знам какво си мислят че правят LG тази година но телевизорите им не са за доближаване, абсурдни цени, най вече на C3 .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Копират,ама продават най-много.
    Продават най много според мен , не защото са НАЙ добри а са най бързи, агресивни и разумни в P.R. политиката си и цените, което се копира най вече от TCL.

    Така си опичат нещата че в магазините Samsung телевизори винаги са на НАЙ добрите места и присъствие във всеки ценови ви клас, и пак много разумни и конкурентни цени със солиден брой промоции дори от първия ден на пазара на новите модели.
    CubanLinx одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    618
    #7943

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз изгубих нишката вече, за телефони или телевизори говорим? Щото ако е за телевизори съм съгласен, ама за телефони.... Иначе AntrAcsA го обясни достатъчно добре за рекламата им. Единствено не съм съгласен, че са разумни. Просто разчитат на това, че в днешния свят консуматорството взима връх и хората масово са като зомбита. Ебават се с конкуренцията чрез плоски рекламки и хоп, след година или две правят същото. Мен лично такива похвати ме отвращават.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #7944
    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Аз изгубих нишката вече, за телефони или телевизори говорим? Щото ако е за телевизори съм съгласен, ама за телефони.... Иначе AntrAcsA го обясни достатъчно добре за рекламата им. Единствено не съм съгласен, че са разумни. Просто разчитат на това, че в днешния свят консуматорството взима връх и хората масово са като зомбита. Ебават се с конкуренцията чрез плоски рекламки и хоп, след година или две правят същото. Мен лично такива похвати ме отвращават.
    Капитализъм. Какво да правиш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    14
    #7945

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    по точно Пазарна икономика и Маркетинг

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2023
    Мнения
    7
    #7946

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,

    От доста време го разлагам, но дойде време да си купя телевозир за всекидневната. Разстоянието от което ще се гледа ще бъде около 3,50-3,80м от диванa и 4,00-4,30м от маса за хранене.

    Обмислям да бъде монтиран на стената на такъв тип стойка, за да може да се върти навсякъде:
    https://www.technomarket.bg/stoiki-s...on-65-09177597

    За момента съм се спрял на телевизор 65 инча, като смятам, че ще бъде достатъчно голям за разстоянието от което ще се гледа.

    Попринцип не гледам телевизия, за това телевизора ще се използва: 40% за декорация на стената ( за да не седи празна ), 30% за YouTube и музика, 20% за гледане на филми ( предполагам с HDMI от лаптопа ми ) и 10% за гледане на телевизия ( най-вероятно след като купя телевизор ще си пусна и някаква телевизия или поне профил в Нетфликс или HBO.

    Въпреки това обичам да си купувам читави неща и искам да взема нещо прилично, до колкото е възможно.

    Не робувам на марки и търся нещо с оптимално съотношение цена/качество. Не бързам с покупката и дори мислех да изчакам ако изкочи нещо читаво на Черния петък в Емаг или по другите вериги.

    Като бюджет първо мислех да не давам повече от 1500лв, но след консултация на различни места ме обедиха, че ако искам да си взема читав 65 инча телевизор е хубаво да прежаля поне 2000лв. Та да кажем, че бюджета ми е от 1500лв до 2100лв.

    Гледам в момента в емаг има следните предложения:

    https://www.emag.bg/televizor-lg-nan...857_6148_65506
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DLD7PMYBM/?
    https://www.emag.bg/televizor-horizo...pd/DJNMLXMBM/?


    Ще се радвам да ме посъветвате към какво да се насоча и какво си заслужава според вас. Може да дадете предложение и над бюджета ми, като идеята ще е евентуално с намаленията покрай Черния петък да влязат в него.



    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Васил

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,556
    #7947

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Samsung 65Q80C
    Samsung 65QN85C

    Гледам, че и двата имат някаква отстъпка 10% с ваучер.

    Philips 65pus8818


    TCL-a, който се посочили е също много добър на хартия, но избягвам да препоръчвам тв на тази марка по лични причини.
    sp0ki одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,066
    #7948

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от sp0ki Виж публикацията
    Здравейте,

    От доста време го разлагам, но дойде време да си купя телевозир за всекидневната. Разстоянието от което ще се гледа ще бъде около 3,50-3,80м от диванa и 4,00-4,30м от маса за хранене.

    Обмислям да бъде монтиран на стената на такъв тип стойка, за да може да се върти навсякъде:
    https://www.technomarket.bg/stoiki-s...on-65-09177597

    За момента съм се спрял на телевизор 65 инча, като смятам, че ще бъде достатъчно голям за разстоянието от което ще се гледа.

    Попринцип не гледам телевизия, за това телевизора ще се използва: 40% за декорация на стената ( за да не седи празна ), 30% за YouTube и музика, 20% за гледане на филми ( предполагам с HDMI от лаптопа ми ) и 10% за гледане на телевизия ( най-вероятно след като купя телевизор ще си пусна и някаква телевизия или поне профил в Нетфликс или HBO.

    Въпреки това обичам да си купувам читави неща и искам да взема нещо прилично, до колкото е възможно.

    Не робувам на марки и търся нещо с оптимално съотношение цена/качество. Не бързам с покупката и дори мислех да изчакам ако изкочи нещо читаво на Черния петък в Емаг или по другите вериги.

    Като бюджет първо мислех да не давам повече от 1500лв, но след консултация на различни места ме обедиха, че ако искам да си взема читав 65 инча телевизор е хубаво да прежаля поне 2000лв. Та да кажем, че бюджета ми е от 1500лв до 2100лв.

    Гледам в момента в емаг има следните предложения:

    https://www.emag.bg/televizor-lg-nan...857_6148_65506
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DLD7PMYBM/?
    https://www.emag.bg/televizor-horizo...pd/DJNMLXMBM/?


    Ще се радвам да ме посъветвате към какво да се насоча и какво си заслужава според вас. Може да дадете предложение и над бюджета ми, като идеята ще е евентуално с намаленията покрай Черния петък да влязат в него.



    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Васил
    И аз гледах това 8К LG, на доста добра цена е, но.. освен че ползва що годе хубави процесор и добра обработка на картината, контраста и яркостта са му слабото място.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 31-10-23 в 15:58.
    sp0ki одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,483
    #7949

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от sp0ki Виж публикацията
    Здравейте,

    За момента съм се спрял на телевизор 65 инча, като смятам, че ще бъде достатъчно голям за разстоянието от което ще се гледа.

    Като бюджет първо мислех да не давам повече от 1500лв, но след консултация на различни места ме обедиха, че ако искам да си взема читав 65 инча телевизор е хубаво да прежаля поне 2000лв. Та да кажем, че бюджета ми е от 1500лв до 2100лв.

    Гледам в момента в емаг има следните предложения:

    https://www.emag.bg/televizor-lg-nan...857_6148_65506
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...pd/DLD7PMYBM/?
    https://www.emag.bg/televizor-horizo...pd/DJNMLXMBM/?

    Ще се радвам да ме посъветвате към какво да се насоча и какво си заслужава според вас. Може да дадете предложение и над бюджета ми, като идеята ще е евентуално с намаленията покрай Черния петък да влязат в него.

    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Васил
    правилно си се ориентирал за размера.
    1-вият изброен..Бягай далеч от SUHD/8K моделите. Последните 3-4 години, 9-та серия LCD на LG не си струва.
    2-рият. С някои леки компромиси - проблеми с тоналното картографиране и загуба на детайли в тъмните сцени.
    3-тият. Това е OLED модел на турската Vestel с нов дизайн и ребрандиране като румънски HORIZON. Не мога да кажа нищо за него, тъй като не съм виждал OLED на марката. Също така, няма да намериш ревюта и тестове на модела.
    https://horizon-europe.com/contact/
    Най лесно може да разберете, дали даден марка/модел е произведен от Vestel, е като погледнете етикета залепен на гърба. Погледнете цифрите над щрихкода - ако 4 от цифрите са оградени в правоъгълник, това ви гарантира, че е производство на vestel
    https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...ml#post1049690


    Всички телевизионни марки, кой ги притежава и кой ги произвежда ?
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...ml#post1059421
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-10-23 в 22:41.
    sp0ki одобрява това.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Jun 2023
    Мнения
    22
    #7950

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Само не разбрах,това уточнение за телевизорите произведени от Вестел,какво значи. Че хапят,че гърмят,че са опасни за здравето??? С маска ли трябва да се гледат,каква да бъде,колко пластова??? Нещо много неща почнах да не разбирам в тоя форум...
    dreadx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе