Страница 541 от 570 ПърваПърва ... 491531539540541542543551 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,101 до 8,115 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #8101

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията
    Да попитам дали WOLED панелите наистина са по-устойчиви на прегаряне или си е чист маркетингов трик? Основното колебание беше между S90C и LG C3. Та LG-то победи в моите очи.
    Резултатът от тест, показа именно това WOLED+CF е малко по устойчив на прогаряне от QD-OLED - при равни условия на работа.
    https://www.rtings.com/tv/learn/long...update-3-month
    ilieff одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #8102

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да допълня горния пост 10-Month Results.

    За мен лично притеснението за прогаряне отпада дори и при не особенно внимателно ползване. Има по-голям шанс нещо друго да изгори (main board, захранване) отколкото матрицата. Дори и толкова прогорени oт CNN тестваните тв при динамична картина дефекта не вярвам да се вижда.
    LCD-тата ме изненадаха неприятно. При по кьопавите деградацията е далеч по осезаема.
    AntrAcsA, CubanLinx и ilieff харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #8103

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    И аз мисля, че това с прогарянето са глупости. Става въпрос за актуалните oled дисплеи. Трябва да е в някое учреждение, летище и т.н. за да се получи този ефект от CNN.
    ilieff одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #8104

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да, така е! За съжаление много хора мислят че изгарянето на ОЛЕД-те е нещо масово, но от години това по скоро е инцидент който се дължи на крайности , дори LCD телевизори прегарят при крайности, приемни в нета бол.

    Ако ползвате ТВ-то нормално и мешате съдържанието, телевизия + игри + филми + youtube не мисля че ще имате някакви проблеми . Проблемите ще дойдат като колегата над мен даде пример, гледате CNN или друг канал с перманентно статично и ярко лого/изображение, 24 часа нон стоп в продължение на седмици.
    Swon и ilieff харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #8105

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Много благодаря на всички за отговорите. Ползвам си го смесено, но откакто го имам все сменям каналите през кратко време. Отделно играя и PS5 та се надявам да го опазя. Покрай черния петък бях тръгнал за 55”, но си промених мнението и скочих на 65”. Грам не съжалявам за това си решение. Май 65” е новото 55”. Мислех, че ще е голям, но с хубавото лесно свиква. Точно 2 дни ми трябваха и вече не ми прави впечатление размера.
    В reddit бях чел доста коментари, че oled не си струват парите, че има доста проблеми с панелите, не изкарват повече от 5 години и доста често не ги препоръчват по темите. Може и гроздето да е кисело, но пък знам ли.
    CubanLinx одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #8106

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Пълна глупост е това, че oled панела не си струва парите, по-добро няма в момента (говорим за среден клас и нагоре естествено). Гроздето не е кисело, просто това са някви шубелии, които се чудят как да си оправдаят страховете. Същите тези бих ги попитал, като си купят lcd колко години мислят да го ползват Според мен С3 е супер телевизор и едва ли разликата с S90C е кой знае каква. Новите qd-oled панели имат по-широк цветови спектър, но за това трябва бая да се вглеждаш според мен. Няма какво да го жалиш, вкъщи се цъка PS5 (+ кабеларка, торенти и тубата) на 5 годишен oled и няма никаква драма. И да, 65” определено е новото 55”. Просто на територята вървим поне 10 години назад (за някои неща и 30+)
    Frost и Swon харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #8107

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    не пропускайте да гледате рекламите и няма да имате проблем с прогарянето

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #8108

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Един от плюсовете на тъпата айпи телевизията Много рядко гледам нещо в реално време и като си пусна филм просто превъртам рекламите.
    Gena_bs, brotzki и ilieff харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,588
    #8109

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Един от плюсовете на тъпата айпи телевизията Много рядко гледам нещо в реално време и като си пусна филм просто превъртам рекламите.
    Подобно и при сериалите. Стават само 30 мунути без рекламните блокове.
    CubanLinx одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #8110

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    точно рекламната пауза е спасителната глътка да се избегне прогарянето на екрана при олед

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #8111

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Реклами бол по нашите кабеларки….значи няма да го мислим. Настроих и функцията за изсветляване на лого, но пак доста се вижда. Щеше да е перфектно ако можеше да го махна изцяло. Жената повече гледа тв, аз по-малко ако трябва съм честен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    32
    #8112

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от 3dfx Виж публикацията
    Много благодаря за всички коментари!
    Поръчах Sony-то. Ще драсна два-три реда, щом придобия впечатления.
    Бях обещал някакви отзиви за XR-75X90K...
    За картината не мога да съм полезен - нямам никакви наблюдения над съвременните телевизори, така че нямам база за сравнение. На мен ми изглежда съвсем приемлива и значително по-добра в сравнение със старото ми LCD.
    Първоначалният шок от големия размер започна да отминава, така че не съжалявам за решението за 75 инча. Пренасянето беше малко предизвикателство, като не си представям как преместваш такъв телевизор, ако не разполагаш с оригиналната кутия...
    Менютата работят добре, времето за зареждане е значително по-кратко, отколкото на Chromecast с GoogleTV. CEC и ARC работят милион пъти по-добре в комбинация със старата ми система за домашно кино, в сравнение с предишния ми телевизор, така че това е значително подобрение.
    Сега нещата, които не ми харесват:
    - Версията на Android TV е 10, което е абсурдно. Това е ОС от 2019 година и е въпрос на време разработчиците на апликации да спрат да я поддържат. Sony очевидно издават някакви обновления (Security patch е от юни 2023), но няма информация дали планират преминаване към по-съвременна версия на Android.
    - Ethernet портът е 100 Mbit, което ми се струва архаично. Не знам колко цента са спестили от гигабитов адаптер...
    - В комплекта има две дистанционни - едното има стандартната конфигурация, която може да очаквате от телевизор с Google TV, a второто е някакво по-класическо с цифрова клавиатура. Google-ското дистанционно е сравнително приемливо, макар че има доста китайски вид. Класическото дистанционно повече би прилягало на китайски телевизор отпреди 25 години.
    - Като цяло телевизорът изглежда пластмасов и евтин. Имам усещането, че не са вложени особени усилия в дизайна и избора на материали, като старото ми LG 55LM660s определно има по-premium вид - по-добре изглеждаща рамка и метален корпус.

    В общи линии - имам леки съмнения, дали не трябваше да потърся нещо от малко по-висок клас, но ако от Sony пуснат обновление на Android, съм готов да им простя останалите недостатъци, защото функционално нямам особени забележки.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8113

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това за 100Мб лан порт е при всички марки и модели.
    Може ли снимка на "гугълското" дистанционно. При мен на 55А83К имаше 2 вида в кутията. Едното е метално, с изчистен дизайн и подсветка. Това е може би най-доброто като усещане дистанционно, до което съм имал допир.
    Колкото до версията на ОС - не е ли с GoogleTV.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-12-23 в 11:04.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,047
    #8114

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от 3dfx Виж публикацията
    Бях обещал някакви отзиви за XR-75X90K...
    За картината не мога да съм полезен - нямам никакви наблюдения над съвременните телевизори, така че нямам база за сравнение. На мен ми изглежда съвсем приемлива и значително по-добра в сравнение със старото ми LCD.
    Първоначалният шок от големия размер започна да отминава, така че не съжалявам за решението за 75 инча. Пренасянето беше малко предизвикателство, като не си представям как преместваш такъв телевизор, ако не разполагаш с оригиналната кутия...
    Менютата работят добре, времето за зареждане е значително по-кратко, отколкото на Chromecast с GoogleTV. CEC и ARC работят милион пъти по-добре в комбинация със старата ми система за домашно кино, в сравнение с предишния ми телевизор, така че това е значително подобрение.
    Сега нещата, които не ми харесват:
    - Версията на Android TV е 10, което е абсурдно. Това е ОС от 2019 година и е въпрос на време разработчиците на апликации да спрат да я поддържат. Sony очевидно издават някакви обновления (Security patch е от юни 2023), но няма информация дали планират преминаване към по-съвременна версия на Android.
    - Ethernet портът е 100 Mbit, което ми се струва архаично. Не знам колко цента са спестили от гигабитов адаптер...
    - В комплекта има две дистанционни - едното има стандартната конфигурация, която може да очаквате от телевизор с Google TV, a второто е някакво по-класическо с цифрова клавиатура. Google-ското дистанционно е сравнително приемливо, макар че има доста китайски вид. Класическото дистанционно повече би прилягало на китайски телевизор отпреди 25 години.
    - Като цяло телевизорът изглежда пластмасов и евтин. Имам усещането, че не са вложени особени усилия в дизайна и избора на материали, като старото ми LG 55LM660s определно има по-premium вид - по-добре изглеждаща рамка и метален корпус.

    В общи линии - имам леки съмнения, дали не трябваше да потърся нещо от малко по-висок клас, но ако от Sony пуснат обновление на Android, съм готов да им простя останалите недостатъци, защото функционално нямам особени забележки.
    Няма телевизор на пазара който да поддържа по висока скорост чрез LAN ! Много сме спорили по форумите " ама за какво ти е повече на телевизор, това не е РС и т.н. " аз лично винаги съм го намирал за абсурдно, но е факт .
    Май дочух чак от 2024 може да видим гигабитов телевизор , но в слух. Ползвай WIFI-а, ако имаш хубав модел и интернет, чрез WIFI трябва да ти качи повече от 100 мб.

    Дори да вземеш най скъпия Сони телевизор ще има подобен пластмасов евтин вид, в най добрия случай ще ти сложат железни крачета.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #8115

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от 3dfx Виж публикацията
    Бях обещал някакви отзиви за XR-75X90K...
    За картината не мога да съм полезен - нямам никакви наблюдения над съвременните телевизори, така че нямам база за сравнение. На мен ми изглежда съвсем приемлива и значително по-добра в сравнение със старото ми LCD.
    Първоначалният шок от големия размер започна да отминава, така че не съжалявам за решението за 75 инча. Пренасянето беше малко предизвикателство, като не си представям как преместваш такъв телевизор, ако не разполагаш с оригиналната кутия...
    Менютата работят добре, времето за зареждане е значително по-кратко, отколкото на Chromecast с GoogleTV. CEC и ARC работят милион пъти по-добре в комбинация със старата ми система за домашно кино, в сравнение с предишния ми телевизор, така че това е значително подобрение.
    Сега нещата, които не ми харесват:
    - Версията на Android TV е 10, което е абсурдно. Това е ОС от 2019 година и е въпрос на време разработчиците на апликации да спрат да я поддържат. Sony очевидно издават някакви обновления (Security patch е от юни 2023), но няма информация дали планират преминаване към по-съвременна версия на Android.
    Проблемът е, че писането на софтуера за GoogleTV не се поема от Google - те само събират такси за всяка бройка телевизор...Прозизводителите са оставени на самотек - сами да нагаждат операционната система за телефони към своите телевизори. За това имаме Sony Edition. Philips Edition, TCL Edition, Sharp edition...и почти 2 години по-късно, а те все още го тестват бета. някъде четох че го правят с екип от 2 души. Те са толкова бавни с него, че Android TV 13 беше пуснат преди да излязат от бета версия с 12.
    https://developer.android.com/tv/release/13
    https://old.reddit.com/r/bravia/
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...ates_official/
    Цитат Първоначално публикувано от 3dfx Виж публикацията
    - Ethernet портът е 100 Mbit, което ми се струва архаично. Не знам колко цента са спестили от гигабитов адаптер...
    Процесорът на Mediatek може да поддържа Gbps, но е спънат - дали софтуерно от инсталираните драйвъри или от производителите на телевизори..не знам.
    Цитат Първоначално публикувано от 3dfx Виж публикацията
    - В комплекта има две дистанционни - едното има стандартната конфигурация, която може да очаквате от телевизор с Google TV, a второто е някакво по-класическо с цифрова клавиатура. Google-ското дистанционно е сравнително приемливо, макар че има доста китайски вид. Класическото дистанционно повече би прилягало на китайски телевизор отпреди 25 години.
    Google от години се опитват си налагат безумията си на пазара(мое мнение) - малкото е тяхна поръчка и изобретение на тази фирма https://www.uei.com/entertainment-control-solutions Лично аз предпочитам класическото.
    Преди две години писах една малка статийка относно гугълският стандарт дистанционни - май в тази тема.
    Цитат Първоначално публикувано от 3dfx Виж публикацията
    - Като цяло телевизорът изглежда пластмасов и евтин. Имам усещането, че не са вложени особени усилия в дизайна и избора на материали, като старото ми LG 55LM660s определно има по-premium вид - по-добре изглеждаща рамка и метален корпус.

    В общи линии - имам леки съмнения, дали не трябваше да потърся нещо от малко по-висок клас, но ако от Sony пуснат обновление на Android, съм готов да им простя останалите недостатъци, защото функционално нямам особени забележки.
    Китайците започнаха агресивна ценова политика и на останалите производители им се наложи, да икономисват от всичко, за да бъдат конкурентни на пазара...Специално телевизионнтото подразделение на Sony преди7 години бяха пред фалит.....за това в последните години проектират и асемблират само високият клас телевизори, където има висок марж и съответно печалба, а ниският е оставен на китайски подизпълнители - 4-5-6-7 серии.

    търсиш луксозен вид?
    https://www.cseed.com/
    https://titanscreens.com/
    https://www.bang-olufsen.com/en/int/televisions
    https://stuarthughes.com/shop/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-12-23 в 12:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе