Страница 548 от 572 ПърваПърва ... 498538546547548549550558 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,206 до 8,220 от общо 8571
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #8206

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)



    - - - - - - - - - -

    Преди малко снимах моята цепеница и се чудя дали има такъв ефект. Недовиждам и може снимката да е размазана, защото щракнах видео
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 21-12-23 в 16:43.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8207

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията


    - - - - - - - - - -

    Преди малко снимах моята цепеница и се чудя дали има такъв ефект. Недовиждам и може снимката да е размазана, защото щракнах видео
    Какъв телевизор е това ? Тук горе долу се вижда това за което говорих, мисля че този няма локален диминг или ако има е EdgeLED и тъй като изображението е на цял екран, огрява целия екран.

    Горе рамката на телевизора която е черна, се отделя явно от черното което се опитва самия телевизор да изкара.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #8208

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Телевизора е TCL 50 C805. Трябва да видя дали последно го включих локалния диминг

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8209

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Телевизора е TCL 50 C805. Трябва да видя дали последно го включих локалния диминг
    Като цяло с телефон никога не може да заснемеш това което виждаш. Иначе TCL нямат много добър локален диминг.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8210

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Е снимайте нещо със субтитри де ...

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8211

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Е снимайте нещо със субтитри де ...

    Моите снимки са правени с фотошоп просто исках визуално да покажа какво имам в предвид.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #8212

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не знам какво смята да купи и дали SAMSUNG са сами в това,обаче


    https://fakti.bg/biznes/843928-nider...-na-televizori


    И...не че не са прави нидерландците.
    Като гледам цените на SONY напр. не знам защо почват със SAMSUNG?Но щом ги съдят значи не може цени да се слагат на база име....както обясняват някои във форума и дори им се радват...за разлика от другите,да не казвам белите.
    Още отпреди 11 години, федерални съдилища в САЩ завеждаха периодично дела срещу Samsung Display и LG Display за изкуствено завишени цени на дисплеите.
    Тази практика е наложена от 10 години и се прилага още от Sony, LG и Panasonic. Налагат договори за продажба с твърд график - в кой месец , колко да свалят цените. Търговците на дребно , не могат, да минават под този праг , иначе има неустойки по договора или пълно изключване от веригата за продажби на съответният производител. Дивизията на Sony за телевизори, преди 6 години беше пред фалит и с цел да се спасят , продадоха заводите си за асемблиране , аутсорнаха асемблирането на високият клас , а средният и ниският ги поръчваха на ODM производители. Разбира се надуха цените , което доведе до загуба на пазари и сега държат само 3% от световните продажби. Ако продължават така , до 5 години ще загубят и тези 3%.
    Ако сте били наблюдателни , щяхте да забележите , че промоциите на определени серии на дадени марки , съвпадат по време и размер на отстъпките при всички търговци у нас.
    КЗП и КЗК се почесват и нищо не правят по въпроса.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-12-23 в 19:58.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    49
    #8213

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Пуснах сеигнал до кзк, имам някакъв код за проверка, влизаш в сайта на кзк и хич не става ясно къде аджеба да търсиш какво се случва с твоя сигнал. държавата е бутафорна!

    За друго е сигнала де.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,466
    #8214

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Vizio ще плати 3 милиона долара за уреждане на искове за „подвеждащи“ честоти на опресняване
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1704196171
    Този трик в миналото беше прилаган и от LG, Samsung, Xiaomi...
    AntrAcsA одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #8215

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    От известно време се оглеждам за 65 или 70 инча ТВ, но така й не се наканих да си купя. За това обявих стария за продан и днес едно момче го отнесе.Та вече сериозно се оглеждам :D
    Ползва се за телевизия с бокс на А1,HBO Max и торенти плейвани от ПС през HDMI. Макса на психологическата ми граница е 1500лв,малко са,но не ми се дават повече . Модели които гледам са https://www.emag.bg/televizor-horizo...f=fav_pd-title , https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title , https://www.emag.bg/televizor-hisens.../pd/D4SZDYYBM/ . Стария ми бе Samsung 55AU8092 , бързо меню, подкарваше всички торенти пуснати от сървър,но контраста на тъмно изобщо не ме радваше и за това си замина. Търся златната среда до тези пари,знам,че ще е с компромиси,но все пак... Искам максимален 'уау ефект' за тези пари, при HDR и Dolby vision съдържание.Звука е почти без значение,тв е свързан към ресийвър,важно е само да може да подкарва различните формати. Моля за помоща ви

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8216

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    От известно време се оглеждам за 65 или 70 инча ТВ, но така й не се наканих да си купя. За това обявих стария за продан и днес едно момче го отнесе.Та вече сериозно се оглеждам :D
    Ползва се за телевизия с бокс на А1,HBO Max и торенти плейвани от ПС през HDMI. Макса на психологическата ми граница е 1500лв,малко са,но не ми се дават повече . Модели които гледам са https://www.emag.bg/televizor-horizo...f=fav_pd-title , https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title , https://www.emag.bg/televizor-hisens.../pd/D4SZDYYBM/ . Стария ми бе Samsung 55AU8092 , бързо меню, подкарваше всички торенти пуснати от сървър,но контраста на тъмно изобщо не ме радваше и за това си замина. Търся златната среда до тези пари,знам,че ще е с компромиси,но все пак... Искам максимален 'уау ефект' за тези пари, при HDR и Dolby vision съдържание.Звука е почти без значение,тв е свързан към ресийвър,важно е само да може да подкарва различните формати. Моля за помоща ви

    Мисля че добре си се насочил ! Horizon са ОК телевизори особено за цената си, имат прилична картина и калибровка на цветовете, дори учудващо добро но ползват много евтини VA панели които имат ужасен ъгъл на виждане. На един мой братовчед взехме един 55" преди две години, имат слаби процесори и са малко тромави.

    C805 и U7KQ, втория го има наличен в Технополис на 1399 лв, но TCL-а е по ярък и май има повече диминг зони, Гуугъл ТВ, докато какво вече коментирахме в темата на Hisense, тази година имат един от най добрите алгоритми за диминг зони и като цяло контраст , но има проблеми с детайлизацията при по ярките сцени (поне така говорят в ревютата на AVForums и Rtings)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8217

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Трудна работа " уау ефект ", но мисля, че най-доволен би останал от c805.
    Frost и AntrAcsA харесват това.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8218

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    От известно време се оглеждам за 65 или 70 инча ТВ, но така й не се наканих да си купя. За това обявих стария за продан и днес едно момче го отнесе.Та вече сериозно се оглеждам :D
    Ползва се за телевизия с бокс на А1,HBO Max и торенти плейвани от ПС през HDMI. Макса на психологическата ми граница е 1500лв,малко са,но не ми се дават повече . Модели които гледам са https://www.emag.bg/televizor-horizo...f=fav_pd-title , https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi...f=fav_pd-title , https://www.emag.bg/televizor-hisens.../pd/D4SZDYYBM/ . Стария ми бе Samsung 55AU8092 , бързо меню, подкарваше всички торенти пуснати от сървър,но контраста на тъмно изобщо не ме радваше и за това си замина. Търся златната среда до тези пари,знам,че ще е с компромиси,но все пак... Искам максимален 'уау ефект' за тези пари, при HDR и Dolby vision съдържание.Звука е почти без значение,тв е свързан към ресийвър,важно е само да може да подкарва различните формати. Моля за помоща ви


    Проблема е че и ти като мен много от много чудене .. изпусна най добрите оферти :D Техномакркет имаха 65C805 за 1199 лв през черния.. още ме е яд че не грабнах един..

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #8219

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    По време на черния петък 65C805 е бил 1400лв. Върнах темите назад,има колеги които са се възползвали. Според мен ще може да се намери на около 1500-600лв. Ако ги заложим така 65C805 за 1600лв срещу Horizon с 5 инча отгоре и недостатъците му,но пък за 1100лв ???

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8220

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    По време на черния петък 65C805 е бил 1400лв. Върнах темите назад,има колеги които са се възползвали. Според мен ще може да се намери на около 1500-600лв. Ако ги заложим така 65C805 за 1600лв срещу Horizon с 5 инча отгоре и недостатъците му,но пък за 1100лв ???
    Да, трябва да вземеш решение като претеглиш нещата.

    Реално... сравняваме различни класове телевизори и различни технологии до някаква степен:

    U7KQ, C805 имаме най нова генерация miniLED 144hz/120hz , 1000-1300 нита максимална яркост, локално затъмняване, HDMI 2.1 телевизори, с най новия Pentonic 700 чипсет на Mediatek с по добър процесор и рам, като всички те му фючърси като WIFI6/AX и USB 3.0, и като цяло по добра обработка и градация на цветовете;
    срещу

    Horizon : обикновен 50hz LED телевизор, без диминг зони, без MEMC (предполагам), съдейки по размера най вероятно и малко по стар VA панел, защото 70-ки и 60-ти не се режат от доста години (може и да греша), с ниска яркост (не мисля че ще е повече от 300-350 нита) и предполагам по старичак и слаб процесор, съдейки по дистанционното няма гласови команди въпреки че е сертифициран Андроид ТВ ! Предимството му е че има 15 см в повече и добра цена . В този ред на мисли мисля че е малко по добро предложение : Телевизор TCL LED 75P735, 75" (191 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    Тук вече имаш значително по голям размер за 1499 лв като параметри са сходни с този на Horizon, но има вече подобрения като MEMC,е по голям и като цяло хората са доволни, от това което виждам в коментарите но пак, няма необходимата яркост и процесора е по слабичак.

    Дори тук има един QLED :

    Телевизор Hisense 75" A7GQ, 4K Ultra HD 3840x2160, QLED, FALD, Quantum Dot, HDR 10+, HLG, Dolby Vision, Dolby Atmos, Smart TV, WiFi 5GHz, WiFi Direct, BT, Anyview Cast, 3xHDMI, 2xUSB, LAN, CI+, DVB-T2/C/S2, Dark Grey 75A7KQ - eMAG.bg


    тук вече имаме 2023-та година модели, не лош процесор, VRR, MEMC , но недостатъка му е контраста, тъй като е ADS/IPS панел, но пък ще има добър ъгъл на виждане.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 03-01-24 в 00:00.
    HiDefinition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе