Страница 555 от 572 ПърваПърва ... 505545553554555556557565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,311 до 8,325 от общо 8578
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #8311

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ами в крайна сметка се навих да изневеря на Sony и се спрях на Samsung 55QN95C, дано не съжалявам. Тук там, чета, че QLED панелите масово се предават след 3-та година. За Miniled технологията, понеже се водила все още нова, някои техници се съмняват, че също ще прави проблеми. Ходих мерих колата и за да превозя телевизора на разстояние 50 км. вертикално с кашона не ми достигат едни 2-3 см. в колата и ще се наложи да го возя легнал в багажника.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8312

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovkm1 Виж публикацията
    Ами в крайна сметка се навих да изневеря на Sony и се спрях на Samsung 55QN95C, дано не съжалявам. Тук там, чета, че QLED панелите масово се предават след 3-та година. За Miniled технологията, понеже се водила все още нова, някои техници се съмняват, че също ще прави проблеми. Ходих мерих колата и за да превозя телевизора на разстояние 50 км. вертикално с кашона не ми достигат едни 2-3 см. в колата и ще се наложи да го возя легнал в багажника.

    Защо не го поръчате онлайн до адрес ? Доставката ще е безплатна + това ще имате 15 дни тест период, при покупка от физически магазин, това не важи.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #8313

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Няма как да съм на адреса, когато го доставят и поради това се реших на покупка в магазин. При доставката с куриер все пак трябва да се огледа целостта на матрицата преди да го заплатиш.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    3
    #8314

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цената на SAMSUNG QE-55QN95C е 2500лв. Не държа да е OLED. Спрях се на SAMSUNG QE-55QN95C.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #8315

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ivanovkm1 Виж публикацията
    Проблем ли ако 55" телевизор се превози от магазина в легнало положение с матрицата насочена нагоре? Няма как да го побера във вертикално положение.
    Подложи нещо меко отдолу под кашона - да обира вибрациите и трусовете. Постели одеало, лист дунапрен..с каквото разполагаш.
    AntrAcsA одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    6
    #8316

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря за съвета, такива неща имам и ще го направя .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,375
    #8317

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Идеята ми е че по добър от QN95C е само X95L при миниледите.

    Според мен няма как да сравняваме C845 и QN95C... , модела на Самсунг бие този на TCL дори на места го види с двойни показатели, най вече от към брой на диминг зони, контраст, процесор и т.н. 845 държи фронта само заради яркостта си, да не говорим че QN95C изглежда много много по добре. Дори аз смятам че цената на C845 в момента е завишена.

    Ако търсим нещо на TCL което се доближава до флагмана на Самсунг то сигурно би бил C955.


    Аз лично бих избрал QN95C пред всички един OLED, освен ако не е MLA или Samsung S95C / Sony A95L
    C955 е друга бира,въпреки,че според теб...Ти може и X955 да сложиш наблизо.
    ''Според теб'' е добре,че си добавил..И може да си избереш каквото си поискаш....''Двойни,тройни показатели''...според теб....А СПОРЕД МЕН САМО ЦЕНИ.Даже и DV няма.Голяма икономия трябва за да си сложиш двойна цена?Ако не беше тази тъпотия S90C щеше да е добър избор...за под 2500 лв.
    Аз обаче предпочитам да вярвам на хора които са близко до реалноста....И предпочитам да показвам кой и защо говори нещо!
    И който иска чете-долните два прегледа-ВНИМАТЕЛНО,и ако мисли че пишещият знае по-малко от тебе,може да си купи това дето ти би избрал.
    https://fwd.nl/beeld/review-samsung-...ie-qd-oled-tv/
    https://fwd.nl/beeld/review-tcl-65c8...ie-lcd-led-tv/

    И да..вероятно C845 е бил на по-ниска цена(не гледам 55'' и не знам реалната)...но това е друга тема.Ако е била доста по-ниска до седмица пак ще е.
    Този пост е редактиран от inches9; 18-01-24 в 22:00. Причина: D

  10. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #8318

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    C955 е друга бира,въпреки,че според теб...Ти може и X955 да сложиш наблизо.
    ''Според теб'' е добре,че си добавил..И може да си избереш каквото си поискаш....''Двойни,тройни показатели''...според теб....А СПОРЕД МЕН САМО ЦЕНИ.Даже и DV няма.Голяма икономия трябва за да си сложиш двойна цена?Ако не беше тази тъпотия S90C щеше да е добър избор...за под 2500 лв.
    Аз обаче предпочитам да вярвам на хора които са близко до реалноста....И предпочитам да показвам кой и защо говори нещо!
    И който иска чете-долните два прегледа-ВНИМАТЕЛНО,и ако мисли че пишещият знае по-малко от тебе,може да си купи това дето ти би избрал.
    https://fwd.nl/beeld/review-samsung-...ie-qd-oled-tv/
    https://fwd.nl/beeld/review-tcl-65c8...ie-lcd-led-tv/
    Браво бе, той TCL -a по добър от Qdoled-a на Самсунг! Ти да видиш. Само незнам защо този път не си постнал за сравнение това- https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Този пост е редактиран от kaloman; 18-01-24 в 23:25.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,063
    #8319

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Браво бе, той TCL -a по добър от Qdoled-a на Самсунг! Ти да видиш. Само незнам защо този път не си постнал за сравнение това- https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    По принцип спора бе за миниледите на Samsung и TCL, QM8 не е точен еквивалент на C845, защото QM8 e значително по добър, той по скоро е C955, може би Q7 e нашия C 845.. но пак може би ще има някакви съществени разлики най вече в броя на зоните, но при всички положение да се сравнява с QN95C и да се твърди че разликата е само в цените... е абсурдно така или иначе.




    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    C955 е друга бира,въпреки,че според теб...Ти може и X955 да сложиш наблизо.
    ''Според теб'' е добре,че си добавил..И може да си избереш каквото си поискаш....''Двойни,тройни показатели''...според теб....А СПОРЕД МЕН САМО ЦЕНИ.Даже и DV няма.Голяма икономия трябва за да си сложиш двойна цена?Ако не беше тази тъпотия S90C щеше да е добър избор...за под 2500 лв.
    Аз обаче предпочитам да вярвам на хора които са близко до реалноста....И предпочитам да показвам кой и защо говори нещо!
    И който иска чете-долните два прегледа-ВНИМАТЕЛНО,и ако мисли че пишещият знае по-малко от тебе,може да си купи това дето ти би избрал.
    https://fwd.nl/beeld/review-samsung-...ie-qd-oled-tv/
    https://fwd.nl/beeld/review-tcl-65c8...ie-lcd-led-tv/

    И да..вероятно C845 е бил на по-ниска цена(не гледам 55'' и не знам реалната)...но това е друга тема.Ако е била доста по-ниска до седмица пак ще е.

    Човека каза че търси телевизор за светла стая и не държи на ОЛЕД... и да аз лично бих избрал QN95C пред S90C по ред причини, винаги подчертавам че това е мое ЛИЧНО мнение, човек дали ще се съобрази или не с него вече сам решава, но така съм преценил спрямо моите виждания, информация която имам и описанието на човека който търси съвет.

    До някъде се опитвам да те разбера, теб те боли че хората ще дадат повече пари а можеха да спестят някой лев, като направят някои компромиси, да така е, но според мен в този случай човека вече явно е огледал доста варианти и се е спрял на QN95C но просто не е бил изцяло решен на 100% !


    Разбира се е добре човек да мисли какво пише, защото много хора четат форума, но точно от теб казано.. е супер иронично.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 19-01-24 в 01:04.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    56
    #8320

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В крайна сметка вчера взех Sony LED 50X80K
    На първо четене съм повече от доволен.
    З звука и картината е много по добра от. На оня който счупих.
    На филми на Netflix картината е отлична даже на Netflix автоматично им разпознава филмите им които са 4K HDR DOLBY VISION & ATMOS
    brotzki и AntrAcsA харесват това.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,375
    #8321

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Браво бе, той TCL -a по добър от Qdoled-a на Самсунг! Ти да видиш. Само незнам защо този път не си постнал за сравнение това- https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Никъде не съм сравнявал с OLED!!!!Това го казаха други!Внимавайте в темата
    Сравнявах мини ледите,защото питащия и този който му дава съвети казаха,че не искат OLED....тяхна си работа.

    Аз пък знам,Защо не съм поставил това сравнение.А пък,че TCL е по-добър от SAMSUNG в мини лед не знаят само в този форум.
    И то защото не искат да знаят.

    ....Следва продължение.



    Така,като за начало прясна информация,която показах вчера в темата TCL,а дали някой чете или просто си знае,не знам


    За да ти поясня-не поставям тв-ри топ модел на фирма ссъс стари модели.
    Ако сложим и цената като фактор,а тя е! то сравнението трябва да е QN95C/ X955,където цената е почти еднаква.....(сам си провери цените на 85'' те!...и то сега,X955 излезе по-скоро и ще е на съвсем друга цена).
    https://www.youtube.com/watch?v=jpa5...ndex=24&t=648s



    И накрая тук го казва по-просто или ''ИГРАТА СВЪРШИ'' някои загинаха или ще загинат във войната.Това са обективните неща.Те се променят и скоро дори във форума ще узнаят.
    ''Има време,...казва Кито''


    И това не го пиша към теб,защото съм сигурен,че бързо ще разбереш.Всеки може да е пропуснал нещо.

    Слагам по-елементарните клипчета за по-лесно разбиране,а и все още всички неизвестно защо се бавят с прегледите на C955/X955.

    До някъде се опитвам да те разбера, теб те боли че хората ще дадат повече пари а можеха да спестят някой лев, като направят някои компромиси, да така е, но според мен в този случай човека вече явно е огледал доста варианти и се е спрял на QN95C но просто не е бил изцяло решен на 100% !
    Мен не ме боли за хората които искат да дадат двойно повече пари за подобни продукти.
    Мен ме боли,че с едни общи приказку за фирми,''японски инженери'' и.т.н. има доста хора които не могат да се ориентират и кой нов влезе тук първото нещо е да повтаря врели некипели измишлъотини от минало време.
    А цената има значение.ДОРИ ЗА АМЕРИКАНЦИТЕ....От холандските прегледи се вижда,че и за ХОЛАНДЦИТЕ.
    Само фъркащите в небеста си купуват Ферарита с десен волан и после обясняват на коя фирма са.

    Та за това сто пъти казах да не говорите за фирми ,а за модели и цени....Разбира се безуспешно.Как да спреш хора които това им е единствения кахър?
    И тези(едни и същи са)които искат да се направят на разбирачи пак си повтарят ''според мен купи си''.... тази с по-големите цици.
    Този пост е редактиран от inches9; 19-01-24 в 11:38.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #8322

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Христослав преди време беше пуснал информация, че 30% от панелите на Самсунг изват от TCL Да не се окаже че сравнявате два TCL а
    tanatos одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,375
    #8323

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Христослав преди време беше пуснал информация, че 30% от панелите на Самсунг изват от TCL Да не се окаже че сравнявате два TCL а
    Не са 30%.VA няма от къде другъде да вземат.
    Ама като им гледам икономиите(от DV напр.) дали ще вземат от новите с подобрен ъгъл ...предстои да видим.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8324

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Това с 5к пикова яркост и 5к зони нещо имам съмнения, че ще са някаква залъгалка, но престои да видим. Ако е истина и поддържа подобни стойности, които не са за наносекунда, определено ще "стимулира" и останалите да се размърдат.

    Важното е да има прогрес, мен като потребител кой ще инициира това, слабо ме вълнува. Парите ми ще вземе този, който заслужава.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,375
    #8325

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Това с 5к пикова яркост и 5к зони нещо имам съмнения, че ще са някаква залъгалка, но престои да видим....
    Може и да те съмнява.Както казваха едни в миналото време ''Проверката е висша стешен на доверие''
    Няма лошо.Иначе на доста места ги измериха и потвърдиха.Нека да не търся пак.

    Важното е да има прогрес, мен като потребител кой ще инициира това, слабо ме вълнува. Парите ми ще вземе този, който заслужава.


    Абсолютната истина.И както другите ясно го казват-този който прави по-добрия или подобен продукт на по-добра цена.
    А за тези детио се чудят кво да си правят парите и твърдят ,че цената имала значение само в САЩ и някои др. бедни нека си купят къщи и нови коли,пък тв-те да не ги мислят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе