Страница 556 от 572 ПърваПърва ... 506546554555556557558566 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,326 до 8,340 от общо 8571
Like Tree2142Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #8326
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    когато от една марка се продават милиони бройки е нормално да има повече фира отколкото някой китаец дето продава доста по-малко в европа, хубаво е да се види в проценти как изглеждат нещата. вярвам , че брака на Сони е в пъти по-малко от всичко друго тук .А и още нещо има , обикновено тук пишат хора с проблеми, тези които са доволни си мълчат / с изключение на един тука потребител - ентусиаст ,не казвам ника му/. Досега мисля само един потребител има с ремонтирано Сони серия 9ххх който е писал тук. вървете в един сервиз и погледнете какво има вътре за ремонт , по-меродавно ще е , макар и пак не точно.
    Ей отдавна не бях влшзал в тоя форум. Но нещата се промениха доста. Я виг, има един канал в Тик Ток на сервиз....как се пълни серниза масово със Сони....на по няколко години и цените на ремонтите са... и правят и всякакви китайски марки. И със Самсупг същото .А и Самсунг почнали OLED да правят.
    Този пост е редактиран от hanibal; 19-01-24 в 20:25.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    15
    #8327

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, предстои ми да купувам нов телевизор 85". При румънците има на промоция Samsung 85q60c, но след като попрегледах темата доста позитиви изчетох за TCL 85c845. Разликата е 800лв, 2800 за Самсунга срещу 3600 за TCL. Заслужават ли си тези 800лв. Благодаря предварително.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8328

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от neredovenn Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми да купувам нов телевизор 85". При румънците има на промоция Samsung 85q60c, но след като попрегледах темата доста позитиви изчетох за TCL 85c845. Разликата е 800лв, 2800 за Самсунга срещу 3600 за TCL. Заслужават ли си тези 800лв. Благодаря предварително.

    На хартия изглежда че избираме между кон и кокошка но при действителни реални условия.. не се знае но :

    Q60C e обикновен QLED LCD с Еdge LED подсветка, което ще рече че има осветление само в долния край и там вече с дифузери се разпръсква по целия екран , телевизор със 60 hz панел и 350 нита максимална яркост .

    TCL C845 е QLED с най новата miniLED подсветка с близо 900 зони за локално затъмняване което допринася за по добро черно и съответно контраст, над 2000 нита максимална яркост и 144hz панел + HDMI 2.1 + WIFI 6/ AX. Сега, че ще е Х1 издание е ясно, но все мисля че може да е с Pentinic чипсет, защото мисля че тези големи размери излязоха по късно през годината и.. е възможно да е с тях, иначе ако е стария процесор... не е голяма мъка.

    На кратко C845 трябва да е ДАЛЕЧ по добрия телевизор чисто като показатели и характеристики, защото той е направен да се конкурира с Samsung QN90C а не с най бюджетната QLED серия на Самсунг.

    - - - - - - - - - -

    Изчакай мнението и на някой друг съфорумец, но избереш ли TCL, опитай се да го вземеш със 15 % отстъпка, просто трябва да добавиш 2-ри продукт от тези в акцията : eMAG.bg - Широка гама продукти




    Добави някой парфюм, или има 128Gb флашка за 21 лв, или пък безжична клавиатура за 20 лв .
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 20-01-24 в 00:13.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #8329

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За 85 инчовия не важи ваучера за -15%
    П.п. грешка,гледал съм 805 серията

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8330

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Опитах и става :



    Или пък ако решиш друг телевизор който попада в тази секция.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 20-01-24 в 00:29.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    15
    #8331

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Мнооого благодаря. Явно сега след 00:00 са пуснали отстъпката и вече го поръчах, вторник-сряда трябва да е при мен, ще пиша да кажа с кой процесор е.
    hegys одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #8332

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    https://blurbusters.com/testufo-20-d...ary-18th-2024/
    горе в дясно на сайта си изберете теста
    https://www.testufo.com/

    Understanding Wide Color Gamut Displays
    https://sid.onlinelibrary.wiley.com/...1002/msid.1462

    YouTuber прави абсурдни твърдения след новото MiniLED събитие на Sony
    https://daejeonchronicles.com/2024/0...miniled-event/
    4000 нита е два пъти по-ярка от 2000 нита ?
    „[D]поради логаритмичния отговор на човешкото око към промените в нивата на светлина, днешният SDR (стандартен динамичен обхват) Rec709 „стандарт“ от 100 нита всъщност е около 50% от пиковото ниво на HDR от 10 000 нита на PQ.“ 1000 нита са около 75% или около това. Така че перцептуално, удвояването на яркостта не означава, че ще се възприема като два пъти по-ярко. ( Какво е HDR?, Стив Шоу)

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #8333

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!, предстои ми да купувам телевизор за спалня, който смятам да монтирам на стената срещу спалнята – т.е. на ходовата линия, затова търся варианти на възможно най-тънък телевизор и стойка за него! Склонен съм дори да го „свържа“ през стената от съседната стая.
    Говорим примерно за размер 46“-55“, за модел нямам конкретни предпочитания, стига да е възможно най-тънък и с подходящи изводи за захранване и монтиране на стена.
    Ориентировъчни критерии - LCD, 4K ,Android , бюджет 2,5К
    Благодаря предварително на всички предложили подходящ модел!

    П.с. - по принцип съм фен на Амбилайта на Филипс, дори се изкушавам от 4-странния им Амбилайт в последните модели, но цената им надхвърля доста предвидения бюджет!

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    8
    #8334

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, предстои ми закупуване на 65инчов телевизор и реших да се допитам до форумните специалисти
    Бюджета ми е преко-сили 1500лв.
    Гледах SONY KD-65X75WL който е с малко над но с отстъпка ще влезе в бюджета.
    Та въпросът ми е за тези пари кой тв е "най-добрата" покупка?
    Ще се ползва 60% спорт (футбол основно),30% филми и музика и 10% за фон
    Ако има значение сигналът е от сателитна телевизия на ВиваКом(hd приемници EON TV)
    Благодаря предварително!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    609
    #8335

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    В момента мои близки търсят 65" до 1500 лв - точно същите параметри. Като гледам, най-препоръчван за тези пари е TCL C805, който е намален в мага и излиза малко под обявения бюджет.

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #8336

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Здравейте!, предстои ми да купувам телевизор за спалня, който смятам да монтирам на стената срещу спалнята – т.е. на ходовата линия, затова търся варианти на възможно най-тънък телевизор и стойка за него! Склонен съм дори да го „свържа“ през стената от съседната стая.
    Говорим примерно за размер 46“-55“, за модел нямам конкретни предпочитания, стига да е възможно най-тънък и с подходящи изводи за захранване и монтиране на стена.
    Ориентировъчни критерии - LCD, 4K ,Android , бюджет 2,5К
    Благодаря предварително на всички предложили подходящ модел!

    П.с. - по принцип съм фен на Амбилайта на Филипс, дори се изкушавам от 4-странния им Амбилайт в последните модели, но цената им надхвърля доста предвидения бюджет!
    Разгледай Samsung QE-55QN95C. Телевизора е с превъзходна картина и е много тънък.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
    AntrAcsA одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8337

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Здравейте!, предстои ми да купувам телевизор за спалня, който смятам да монтирам на стената срещу спалнята – т.е. на ходовата линия, затова търся варианти на възможно най-тънък телевизор и стойка за него! Склонен съм дори да го „свържа“ през стената от съседната стая.
    Говорим примерно за размер 46“-55“, за модел нямам конкретни предпочитания, стига да е възможно най-тънък и с подходящи изводи за захранване и монтиране на стена.
    Ориентировъчни критерии - LCD, 4K ,Android , бюджет 2,5К
    Благодаря предварително на всички предложили подходящ модел!

    П.с. - по принцип съм фен на Амбилайта на Филипс, дори се изкушавам от 4-странния им Амбилайт в последните модели, но цената им надхвърля доста предвидения бюджет!

    Андоида автоматично изключва Samsung , Hisense и LG. В такъв случай ти остава Филипс, Сони и TCL.

    С TCL-а ще вземеш най много с най малко пари - miniLED, 2000+ нита максимална яркост, 500 диминг зони, WIFI 6/AX : Телевизор TCL MiniLed 55C845, 55" (139 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, 100 Hz, Клас G (Модел 2023) - eMAG.bg имаш възможност да го вземеш с -15% отстъпка но стискай палци да е поне Х2 издадения за да е с по добрия процесор, иначе ако е Х1.. може да е тромав. TCL 805 със сигурност е с новия Pentonic процесор, но е 1000 нита яркост и има малко по малко зони за локално затъмняване .

    За Сони избора се свежда до : Телевизор Sony LED 55X90K, 55" (139 см), Smart Google TV, 4K Ultra HD, Клас G - eMAG.bg , като цяло като характеристики не е нещо особено, обикновен LCD телевизор с 800 нита яркост, не много добър контраст, но пък плащаш за добър XR процесор и обработка на картината. Той най добре от всички изброени тук ще се справя с телевизията ако е с ниско качество и резолюция, както и движенията , което е важно при гледане на спорт.


    За Филипса.. нищо не мога да препоръчам то висок клас, което да не е OLED. Яко се издъниха тази година и миналата с miniLED телевизорите и въпреки че сега са евтини защото никой не им ги купува.. пак е трудно да се препоръчат защото не са Андроид и не са с Pentonic процесори .


    НАЙ добрия LCD телевизор за 2.5к както каза колегата над мен е Samsung QN95C (той си го взе преди няколко дни така че най добре от всички нас знае на какво е способно ТВ-то, а явно е доволен) но пък не е андроид
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 22-01-24 в 13:18.

  16. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #8338

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Да пропуснал съм изискването на човека, телевизора да е с OS Android. Иначе за телевизора към момента по отношение на качеството на картината мога да споделя, че е страхотно. И да, и на мен ми липсва Андроид но това е живота.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
    AntrAcsA одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #8339

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Да пропуснал съм изискването на човека, телевизора да е с OS Android. Иначе за телевизора към момента по отношение на качеството на картината мога да споделя, че е страхотно. И да, и на мен ми липсва Андроид но това е живота.

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk

    Tizen не е лош, аз съм го свикнал и като хвана андроид сега ми идва странен :D

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #8340

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Tizen не е лош, аз съм го свикнал и като хвана андроид сега ми идва странен :D
    Ако се откажа от Андроида …този вариант SAMSUNG QE-55LS03B THE FRAME QLED SMART TV
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09206079
    в комплект със САУНДБАР SAMSUNG HW-Q800B/EN SOUNDBAR
    https://www.technomarket.bg/kino/sam...ndbar-09207584
    ще стане ли за спалня… предлагат го с допълнителна рамка като картина …
    …относно TIZEN на Самсунгите, дали имат приложения от рода на B-Box на Булсатком за телевизия без кабели и допълнителни приемници?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе