Страница 570 от 571 ПърваПърва ... 520560568569570571 ПоследноПоследно
Резултати от 8,536 до 8,550 от общо 8559
Like Tree2137Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8536

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Днес имах възможност да обиколя два от най големите хипермаркети за техники в Пловдив, така че успях да се видя на живо досат модели.
    Някои потвърдиха това което знам за тях, други ме изненадаха приятно, други ме разочароваха.

    НО най силно първо впечатление ми направи LG G2... WOW.. бе нареден до С3, B3 за съжаление нямаха наличен G3 но ... G2 e страхотен телевизор той бе един от първите телевизори които МНОГО ме впечатли още от вратат, погледа ми се спря върху него защото бе един от най ярките ОЛЕД-ти които бяха изложени в този момент. Надявам се колегата който по рано се колебаеше дали да си вземе G2, да е избрал точно него защото е.. наистина страхотен .

    (снимките не показват на 100% коректни с това което се вижда на живо, след като телефона има свои процеси които променят малко или много изображението)










    Другите телевизори които много ме впечатлиха бяха Samsung S95C и S90C.. просто .. WOW.. успях да видя и всички Сони ОЛЕД-и, и да A95L e страхотен телевизор но някак си ... S95C ме печаетли повече, може би защото демотата на Самсунг в този момент бяха по добри. Разгледах доста Панасоници, но единвения телевизор който ме накара да си кажа " да това е добър телевизор " е Panasonic MZ2000, но като видях цената му .. си казах... не за тези пари може да си вземеш Сони, който ще е по добър.








    дори най разочароващото беше че имаха 83" A90J един от легендарните ОЛЕД-и на Сони но бе оставен на скрийн сейвър режим и изглеждаше ужасно сравнение със всички пъстри и детайлни демота около него. За мой късмет в другия обект който посетих го имаха в демо режим с хубави клипове, но ако гледаме цената му , въпречи че е вече 3 годишен телевизор.. със сигурност бих избрал S95C пред него или дори S90C.


    От miniLED-те може би най приятнио ме изненада QNED86 на LG , може би защото имах най ниски очаквания към него и бях най резервиран но.. ТВ-то си го бива, особено ако успеете да го намерите на добра цена, ще бъдете много доволни от детализацията и яркоста на телевизора. QN90C e трепач.. очаквах да е добър но .. на живо изглежда много впечетляващо, определено най добрите miniLED-ди бяха QN95C и QN90C, същото важи за Hisense U8K, най изненадващо е че Hisense залагаше на демо клипове с тъмни сцени с много ярки и контрастни елементи.. явно са наистина много сигурни в диминг зоните и контраста на телевизорите си.










    TCL C805 и C845 са добри, получаваш точно за това за което си плаща, дори маклко повече! Чесно казано бяха едно до друго с едни и същи демо клипове.. не видях 845 да е по ярък или по добър, може би леко , при определени сцени където има отблясъци, се забелязва че има малко повече мускули но трябва даоста да се вгледаш.
    Та за демотата, TCL и Hisense имаха едни от най лошите такива, особено на TCL за по масовите си модели, демо клипвече им показваха повече недостатъците на телевизора от колкото неговите предимсва.. докато при Самсунг е обратното, може би най добрите демо клипове са при тях, след това тези на LG.


    На скоро имахме дискусии за X90K, видях го на живо ! ТВ-то е добро ! Колегата който се колебаше за него да взима смело, ще му хареса.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 23-04-24 в 18:55.
    ronnie72, brotzki и gurcayy харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,265
    #8537

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз демо клипове по магазините освен на Samsung и LG много отдавна не съм виждал. Т.е. тези марки по подразбиране ще се справят по-добре.
    Освен това в магазините ползваха едни HDMI splitters, които са по-зле от коаксиалните.
    Колкото по-далече са тв от източника, сигналът е по-зле.
    А подреждането на телевизорите (и не само) е според печалбата на веригите за марка/ модел. Както и съответната комисионна на консултантите.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8538

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Аз демо клипове по магазините освен на Samsung и LG много отдавна не съм виждал. Т.е. тези марки по подразбиране ще се справят по-добре.
    Освен това в магазините ползваха едни HDMI splitters, които са по-зле от коаксиалните.
    Колкото по-далече са тв от източника, сигналът е по-зле.
    А подреждането на телевизорите (и не само) е според печалбата на веригите за марка/ модел. Както и съответната комисионна на консултантите.
    Съвремените телевизори имат ' магазинен ' режим който ако го включиш, и след 5-10 секунди ТВ-то почва само да джътка демо клипове оптимизирани за самия телевизор, поне при LG и Samsung е така, за другите марки не мога да го потвърдя .

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #8539

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    AntrAcsA
    Телевизор не се преценява по демо клипове във Vivid mode...в магазина.
    1. Клипът е подбран така, че да прикрие слабостите на телевизорите на марката:
    - няма бързи сцени
    - няма панорамиране по вертикала
    - няма дълги цветни плавни преходи...
    Шоп режима или vivid mode:
    - измества гамата,
    - изкривява колориметрията
    - измества точката на бялото
    - загуба на детайли в тъмните сцени
    Яркото осветление в магазина:
    - прикрива цъфтежа
    - дава отражения по дисплея
    Да не добавям недостатъците на снимките с фотоапарат...при телевизори с различни технологии, осветеност при преки сравнения един до друг

    ето примери.....B9 с повдигнато черно
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270066
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270079
    https://www.youtube.com/watch?v=zLW6tB6ieKc


    Напоследък, гонитбата на повече нитове ме вбесява...
    TCL предлага на пазара 163' micro LED, с 10 000 нита, в Китай...!
    800 000 юана = 103 143 евро

    С тази осветеност, става само за гледане навън на открито
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-04-24 в 22:11.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #8540

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Над 1000 нита взе да става малко като мегапикселите при телефоните. Но е разбираемо, всяка година трябва да се "вади" нов модел, а технологиите не се развиват понякога с такива темпове и трябва да пуснат някакъв фейслифт.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8541

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    AntrAcsA
    Телевизор не се преценява по демо клипове във Vivid mode...в магазина.
    1. Клипът е подбран така, че да прикрие слабостите на телевизорите на марката:
    - няма бързи сцени
    - няма панорамиране по вертикала
    - няма дълги цветни плавни преходи...
    Шоп режима или vivid mode:
    - измества гамата,
    - изкривява колориметрията
    - измества точката на бялото
    - загуба на детайли в тъмните сцени
    Яркото осветление в магазина:
    - прикрива цъфтежа
    - дава отражения по дисплея
    Да не добавям недостатъците на снимките с фотоапарат...при телевизори с различни технологии, осветеност при преки сравнения един до друг

    ето примери.....B9 с повдигнато черно
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270066
    https://www.avsforum.com/threads/son...#post-63270079
    https://www.youtube.com/watch?v=zLW6tB6ieKc


    Напоследък, гонитбата на повече нитове ме вбесява...
    TCL предлага на пазара 163' micro LED, с 10 000 нита, в Китай...!
    800 000 юана = 103 143 евро

    С тази осветеност, става само за гледане навън на открито
    Да да , ясно ми е че там е на vivid режим и настъпан до макс, но все пак виждаш на каква крайност е способен телевизора. Също така подчертах че снимките от телефона не пресъздават корекнтно това коеот се вижда на живо, просот вече бях натряскал много снимки и реших да ги споделя една част от тях.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #8542

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз не че толкова се колебая, просто не мога да намеря от къде да го взема. Този който си видял в Технополис ли е и на каква цена? Май ще взема да го поръчам от gogonet , че май няма от къде другаде.

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    На скоро имахме дискусии за X90K, видях го на живо ! ТВ-то е добро ! Колегата който се колебаше за него да взима смело, ще му хареса.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,058
    #8543

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Аз не че толкова се колебая, просто не мога да намеря от къде да го взема. Този който си видял в Технополис ли е и на каква цена? Май ще взема да го поръчам от gogonet , че май няма от къде другаде.
    75" 3299 .

    В наличности точно в Технополис Пловдив, явно него съм гледал и снимал.

  11. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #8544

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Аз не че толкова се колебая, просто не мога да намеря от къде да го взема. Този който си видял в Технополис ли е и на каква цена? Май ще взема да го поръчам от gogonet , че май няма от къде другаде.
    На моето дърто Сони проверката дали е работил (дали като мостра в магазина, дали при друг клиент и след това е върнат) ставаше по следният начин:
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    ("дисплей" е копчето, което е под 7)

    Ако имаш възможност, пробвай в магазина и виж дали ще можеш да изкрънкаш допълнителна отстъпка, ако се окаже че не е "чисто нов"

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #8545

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Най-близките магазин където го има е на 120км. Най вероятно ще го поръчам по интернет.


    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    На моето дърто Сони проверката дали е работил (дали като мостра в магазина, дали при друг клиент и след това е върнат) ставаше по следният начин:
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    ("дисплей" е копчето, което е под 7)

    Ако имаш възможност, пробвай в магазина и виж дали ще можеш да изкрънкаш допълнителна отстъпка, ако се окаже че не е "чисто нов"

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    607
    #8546

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    моя тв в хола е на дългата стена, кушетка + маса - 3 м до тв, 55 инча е. Интересното е , че като го купих, който влезеше у дома казваше - баси за какво ти е толкова голям телевизор, от 65 инча нагоре , ако няма да се гледа от голямо разстояние си е селяния, пак напомням пикселите на 40 и на 240 инча са еднакъв брой, по-голям екран - по-лош образ, затова се гледа отдалече да не се вижда мазаното
    Това със селянията преди и аз си го мислех. Но в крайна сметка кои сме ние, че да определяме кое е селяния и кое не е? Както казах, ако сега бях на пазар за тв за всекидневна, със сигурност щях да обмислям от 75" нагоре. Пикселите ок, но все пак зависи и какво съдържание се гледа. Познавам хора, които даже не гледат телевизия. Бръмчат само по торенти, физически носители, Netflix, HBO и т.н. За гейминг изживяването на голям екран е друга бира. Освен ако не си някой ретро маниак с PS1, Sega Genesis и т.н. А за смотаните кабеларки е ясно. На мазаляка 65" на Sony се представя по-добре от 55" LG

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #8547

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    След като се оказа, че няма от къде да взема 75X90K , започнах да се оглеждам за нещо друго. Какво ще кажете за този Sony LED 75X85K. Някой знае ли какъв компромис трябва да направя, ако взема него вместо 75Х90К? Видях че и двата панела са със 100 Hz , което ме устройва.



    Цитат Първоначално публикувано от biglubo Виж публикацията
    Оказа се че от 75X90K има само няколко мостри останали, и сега се чудя какво да взема.
    Този пост е редактиран от biglubo; 26-04-24 в 16:30.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #8548

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1714376727
    Големите спортни оператори изоставят 4K в полза на „подобрено HD“
    29 април 2024 | Расмус Ларсен | 1 коментар

    4K продукцията на живо остава предизвикателство, така че някои оператори насочват вниманието си към 1080p с HDR, понякога наричан „подобрено HD“.

    Миналото лято се появиха съобщения за планове за намаляване на продукцията на футболния шампионат на УЕФА от Евро 2024 в Германия от 4K на 1080p резолюция.

    За съжаление се оказва, че финалът на Шампионската лига на УЕФА също ще бъде намален от 4K на 1080p тази година, заедно с други неуточнени турнири, според доклад на Международната конвенция за радиоразпръскване (IBC).

    Финалът на Шампионската лига на УЕФА се продуцира и излъчва в UHD от 2015 г., а ЕВРО от 2016 г.

    Подобрено HD с HDR
    Планът е да се премине към 1080p производство, но да се използват нови камери за улавяне на по-широк динамичен диапазон, което позволява излъчване в HDR формат.

    Съобщава се, че някои тестове показват, че зрителите предпочитат по-добрата сянка и подчертават детайлите на светлина и сянка пред 4K без HDR.

    Най-доброто от двата свята, разбира се, би било да се заснема и излъчва в 4K HDR, но дори след повече от 10 години това остава значително предизвикателство за съдържанието на живо, докато пакетираното съдържание като филми, сериали и игри все повече се пуска в 4K HDR.

    – „Има промяна във формата на доставка за много големи международни турнири, а също и за местни турнири, където телевизионните оператори вече гледат на 1080p HDR като избран“, Иймън Къртин, Глобален клиентски директор за EMG/Gravity Media, външни съоръжения за излъчване доставчик, потвърдиха от IBC.

    – „Това е предимство за нас от техническа гледна точка, тъй като имаме само един сигнал за производство и управление, а не четирите, които съставляват UHD сигнала.“

    Някои телевизионни оператори или канали може все още да популяризират Евро 2024 и финала на Шампионска лига 2024 като в 4K, но това ще бъде вътрешно увеличение от 1080p.

    Обвиняват вертикално видео?
    Като основни причини индустрията обикновено посочва липсата на интерес от страна на притежателите на права и дистрибуторите, но и променящите се навици сред потребителите.

    – „Постоянно се питаме дали трябва да излъчваме в 4K и HDR. Това е постоянна въпросителна, защото има голяма пропаст между производители и потребители“, каза Урсула Ромеро, изпълнителен продуцент в International Sports Broadcasting (ISB), миналия ноември на 4K HDR среща на върха.

    - „Всичко се върти около социалните мрежи и те сега гледат да гледат спорт по минута и по секунда, дори във вертикален формат.“

    Въпреки това, всяка надежда не е загубена. Олимпиадата в Париж през 2024 г. това лято все още ще се произвежда в 4K резолюция с HDR с 5.1.4 потапящ звук.
    https://www.ibc.org/features/uefa-re.../10918.article
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-04-24 в 22:15.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    64
    #8549

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Така и не мога да избера какво да взема. Сега колебанията са ми дали да взема Sony LED 75X85K или TCL 75C805 QLED. Да, четох, че TCL чисто като характеристики го дават по-добър, с по-добра технология и т.н. Но все пак не всичко е хардуер. Притеснявам се как ще се представя при по-ниските резолюции.Другото ми притеснение е, как ще се представя при бързи сцени, защото гледам доста тенис.Филми гледам рядко и не са ми приоритет.Четох по назад във форума, че hristoslav2 пред подобна дилема писа, че би избрал Сони. Интересно ми е да прочета неговото мнение в този конкретен случай и за това за което ще се ползва кой би предпочел. Смарт функциите и звука не са ми приоритет, защото имам и боксове и стикове, а и за звука имам 5+1 и няма да разчитам на звука от телевизора.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #8550

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    biglubo
    Sony 75X85K - по-добра обработка и алгоритъм за интерполиране на кадри при бързи движения + по-добра заводска настройка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе