Страница 579 от 594 ПърваПърва ... 529569577578579580581589 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,671 до 8,685 от общо 8910
Like Tree2228Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,389
    #8671

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    PIP почти сигурно няма!
    Свалете си ръководството от Sony и го прочетете за подробности!
    Ръководства за XR-50X92K | Sony BG
    Поддръжка за XR-50X92K | Sony BG

    А най-добре да се обърнете с въпроси за конкретните приложения в секция Свържете се с нас (sony.bg)!
    Успех!

  2.  
     
  3. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    614
    #8672

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CBET1 Виж публикацията
    Държа като тръгна да го купувам опаковката да е фабрично запечатана и на 0 часа и 0 минути работа. Как да проверя това?
    На моето Сони от 2018г, това става по следният начин:
    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...r_usage_hours/
    ("дисплей" е копчето под 7)

    пп: сега от любопитство проверих, и снимката от сайта, която показваше стъпките вече не се отваря. Начинът е следният:
    натискаш последователно "дисплей","5", "сила на звука" и копчето за включване. В появилото се сервизно меню цъкаш на "self diagnosis history" и най-отдолу ти излизат три цифри. Първата е общият брой часове на захранване, втората е броят на зареждане на операционната система, а третата общ брой часове на панела. При мен се оказа:
    21234 00625 21164

    пп2: НЕ ПРОМЕНЯЙ нищо по сервизното меню!
    Този пост е редактиран от Dedo1975; 22-05-24 в 12:49.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,389
    #8673

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Никой няма да позволи в магазина да се влезе в сервизното меню!
    Те някъде не позволяват тестване със флашка на клиента.
    Това, че кашонът е запечатан, нищо не означава. Едно време се познаваше по металния телбод, с който се затваря.
    В момента с тиксото едва ли ще се разбере нещо. Освен това не е сигурно отдолу или отгоре е разопакован телевизора.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    40
    #8674

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Никой няма да позволи в магазина да се влезе в сервизното меню!
    Те някъде не позволяват тестване със флашка на клиента.
    Това, че кашонът е запечатан, нищо не означава. Едно време се познаваше по металния телбод, с който се затваря.
    В момента с тиксото едва ли ще се разбере нещо. Освен това не е сигурно отдолу или отгоре е разопакован телевизора.

    За това май ще е варианта "закупуване он лайн" за да мога да си направя каквото искам като експерименти и да имам тия 14 дни за връщане.
    Този пост е редактиран от CBET1; 22-05-24 в 14:11.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    20
    #8675

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Филипсите не са много за осветени стаи защото като цяло нямат висока яркост, и не че няма Филипси с амбиналй, 65 " и за 1000 лева, но са модели без андроид и кофти процесори..
    Телевизор Philips Ambilight, LED 65PUS8118, 65" (164 см), Smart TV, 4K Ultra HD, Клас F - eMAG.bg

    Има разопакован дори за 850 лв, но това е ТВ с ниска производителност.


    АКО все пак държиш САМО на Филипс, бих ти препоръчал да заделиш някой лев повече и да си вземеш Телевизор Philips AMBILIGHT tv LED 65PUS8518, 65" (164 см), Google TV, 4K Ultra HD, Клас E (Модел 2023) - eMAG.bg , има и разопаковани за 1260-1290 но чети описанието им, да няма изгорели пискали или драскотини по екрана, драскотини по рамката не са проблем.


    Благодаря много! След разговор с купувача, не държала толкова да е Филипс. Какви други модели и марки са подходящи за такъв тип стая и ползване?

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,161
    #8676

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от chalgakiller Виж публикацията
    Благодаря много! След разговор с купувача, не държала толкова да е Филипс. Какви други модели и марки са подходящи за такъв тип стая и ползване?
    В този бюджет.. няма голям избор все пак говорим за голям 65" за около 1000 лв. Трябва да е правят много компромиси , няма как.

    Телевизор HISENSE 65U7KQ 4K Ultra HD Mini LED SMART TV, VIDAA, 65.0 ", 164.0 см | technopolis : 1299 лв 1000 nits, miniLED, 144Hz панел, 2xHDMI 2.1, WIFI 6


    Мини-LED телевизор ULED Smart HISENSE 65U6KQ, Ultra HD 4K, HDR, 164 cm, Class F, Сив еМАГ : 1135 лв 500 nits, miniLED, 60Hz панел, WIFI 6.

    Отново трябва да отбележа че това са ми препоръки базирани изцяло на хардуерната информацията която намирам в специализираните сайтове и ревюта коиото съм гледал. НЕ съм ги тествал лично.

    Има телевизори от други малки като LG, Samsung и т.н. но аз лично мисля че тези миниЛЕД телевизори на Hisense предлагат НАЙ много екстри в ценовия си диапазон. Ако греша, нека някой колега ме поправи и даде алтернативи, да забравих да отбележа че не са с Андроид/Гуугъл ТВ а ползват тяхна VIDDA oперационна система, която е МНОГО бърза , работи много бързо, но приложенията които имат са по малко на брой.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 23-05-24 в 00:33.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    614
    #8677

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията

    АКО идва скъм.. вече по ниската серия

    Мини-LED телевизор ULED Smart HISENSE 65U6KQ, Ultra HD 4K, HDR, 164 cm, Class F, Сив еМАГ : 1135 лв 500 nits, miniLED, 60Hz панел, WIFI
    Това не е ли по-добър избор с оглед на това че е 144Hz

    Hisense 65 E7KQ Pro - 1099лв

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,161
    #8678

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Това не е ли по-добър избор с оглед на това че е 144Hz

    Hisense 65 E7KQ Pro - 1099лв

    Не мисля, освен че е 144hz.... е с обикновена подсветка , няма локален диминг и е около 350 нита максимална яркост, при това положение по добре да си вземе Филипса който ще е по ярък.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #8679

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Колеги.
    Оглеждам се за 50" андроид телевизор.
    Ще сменям старо LG 43, което ще отиде в спалнята..
    Засега съм се спрял на Philips 50PUS8818.
    55 ми идва май голям мисля, гледа се от 1.7 до 2.3 метра.
    Знам , че не е най доброто на пазара, но до колкото виждам е VA панел , читав подобрен чипсет и е 100 Hz. TCL нещо не ми се рискува, ще се гледа цифрова кабелна телевизия и ми трябва читава постобработка на сигнала, има доста 720p канали....
    Загледах и Сони 9та серия Sony XR-50X90S 50 или Sony XR-50X92K - това май е 23г. модел?.. Ама отиват на 2к, а то там вече има и OLED, но пък тях ги избягвам, защото се ползва и за монитор за компютър доста и ще прогори от статични изображения.
    На Hisense и TCL с параметри и китайска разработка не мисля да залагам, с оглед кабелната телевизия, не че Филипса не е , но все пак..
    Дали да не взема 55 PUS8818??? Притеснява ме , че е IPS, четох че са IPS 55" и нагоре..
    Нещо да пропускам като марка и модел?
    vencitaxi1 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    700
    #8680

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз бих взел 55". За панела вече AntrAcsA може да каже.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    122
    #8681

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    дойде ред да сменя Samsung 55Н64хх, защото му изгоря половината матрица.
    Бихте ли препоръчали телевизор 55, 60, 65" с добро качество до 2000,- лв. По принцип ми харесва Samsung , защото съм му свикнал на менюто, а и новите смарт дистанционни са доста компактни, но като минус ще отбележа слабия звук /сравнявам старият телевизор със Samsung 55UE71хх. Последният е с отвратителен звук/.
    Kaто изисквания бих казал да има слот за карта на кабелните оператори, да е с добър звук, да има гласови команди, добра свързаност с телефони и читав интернет браузер с плеар - гледаме филми онлайн. Явно ще е Android или GoogleТV, но и тук не знам кое е по-добро, защото не знам какава е разликата.
    И какво е мненито Ви за по-непознати за мен марки, като Hisense и TCL.
    поздрави и благодаря предварително

    пп: според техника, причината е че като е стоял на стойка на стена се усуква от теглото си и от там е дошъл проблема с матрицата. Дали е така и за по-дълъг живот на телевизора, трябва ли да го държа на крачета?
    Този пост е редактиран от babatam; 23-05-24 в 14:47.

  14.  
     
  15. tek
    tek е на линия
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,026
    #8682

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    От известните "хубави" марки само Sony.TCL, Philips имат модели с Android TV/Google TV.
    Така че ако държиш на Аndroid-a, ще избираш от горните марки.
    Пример, с сравнително добър ТВ (липсва HDR10+), някой условности (за ТВ до 55 инча):
    https://www.pazaruvaj.com/p/bravia-k...19/#overviews/

    TCL C845:
    https://www.emag.bg/televizor-tcl-mi.../pd/DY73Z8MBM/
    При по голям диагонал, може да погледнеш C805,щом бюджета е до 2К.

    При по голям бюджет, ако държиш на LED, и не си геймър:
    https://www.pazaruvaj.com/p/bravia-x...58/#overviews/
    Този пост е редактиран от tek; 23-05-24 в 16:13.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2024
    Мнения
    2
    #8683

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Ще се радвам да ми препоръчате телевизор и да дадете мнение дали да е OLED или LED.
    Търси се 55" 2000-2500лв.. Сегашният е 50", гледа се от около 2.30m.. Бихме си взели пак 50", защото смятаме, че 55" ще е голям като размер, но тук из страниците се спомена, че всичко под 55" е изнесено на въшни подизпълнители.
    В момента имаме AU8072: https://www.samsung.com/bg/tvs/uhd-4...072uxxh/#specs. Проблемът, е че в някои тъмни сцени нищо не се вижда, ама нищо. Увеличавам всичко на макс и дори вечер на загасени лампи трудно се вижда. Има отражение, което през деня е прсто непоносимо, независимо, че всичко е на макс.
    Холът е светъл. Има завеси и не е проблем да се пускат. Озвучението не ме интересува, защото ще минава през стара уредба Sony, която се справя добре.
    Телевизия не се гледа, нито на оператори, нито кабелна. Гледаме само платформи Netflix, Disney+ и т.н. Гледа се предимно вечер за по 1-2 часа, като стаята не е силно осветена, изпозлваме леко приглушена светлина - ambient light. Имаме конзола PS, но рядко се играе. През 2-3 месеца за по 4-5 дена и се превръща в прехосабирачка.
    Отделно се появи, ниско долу, една черна линия, която е на половината на екрана, не минава през целия. Не се забелязва, ако не знаеш, че е там, но ме дразни. :D

    Засега съм се спрял на QN95C https://www.samsung.com/bg/tvs/qled-...e55qn95catxxh/, но в Технополис му вдигнаха цената рязко с 300лв. за един ден и QN85C също е вариант.

    Това, което не ми харесва на QN95C е този "rainbow" ефект, който виждам на някои снимки. Телевизорът няма да се гледа под особено огромен ъгъл и не знам до колко този филтър предизвикващ rainbow ефектът е необходим.
    Бяхме в Технополис и жената много хареса Oled телевизор, конкретния който гледахме беше на Philips. Харесаха и цветовете, но до колкото разбирам от мненията ви, през деня на силна осветеност няма да се справи много добре.

    Не съм стриктно фен на Samsung, такъв е предният телевизор и ми допада операционната система и дистанционното. Компактно е, без цифрички и още 20 бутона, които не се изпозлват.
    Бих се радвал на помощ, за да следя за евентуални намаления покрай началото на европейското.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    122
    #8684

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    От известните "хубави" марки...
    Благодаря за бързото включване.
    Засега се спрях на Sony BRAVIA LED 65X75WL. Според продавача разликата с предложената 8 серия е в подсветката иначе като хардуер били еднакви. Но пък цената за по-голям от по-ниска серия надделява.
    През цялото време ми предлагаше и SAMSUNG 65CU80хх или SAMSUNG 65CU85хх.
    Знам че не са android или google, но какво мислите за тях - коя марка е по-надеждна, sony или samsung?

    ТСL С805 не знам защо картината не ме грабна. До него имаше едно LG, не знам какъв модел, но го убиваше с картина.

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,161
    #8685

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от babatam Виж публикацията
    Благодаря за бързото включване.
    Засега се спрях на Sony BRAVIA LED 65X75WL. Според продавача разликата с предложената 8 серия е в подсветката иначе като хардуер били еднакви. Но пък цената за по-голям от по-ниска серия надделява.
    През цялото време ми предлагаше и SAMSUNG 65CU80хх или SAMSUNG 65CU85хх.
    Знам че не са android или google, но какво мислите за тях - коя марка е по-надеждна, sony или samsung?

    ТСL С805 не знам защо картината не ме грабна. До него имаше едно LG, не знам какъв модел, но го убиваше с картина.
    На какви пари е 65X75WL ? Много зависи от цената но ТВ-то не изглежда добре като параметри, има много нисък контраст и яркост, няма XR чипа на Сони, със стария Х1 процесор са, но все пак ще е калибриран добре, и до някъде ще детайлизира добре, защото ползва датабазата на Сони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе