Страница 592 от 596 ПърваПърва ... 542582590591592593594 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,866 до 8,880 от общо 8937
Like Tree2243Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,177
    #8866

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    Толкова ли осезаемо е по-добър? Не знам как и какви промоции въртят EMAG

    Трудно е да се каже, въпрос на вкус, но има по добър контраст и така наречено " истинско черно ", по голяма дълбочина, което прави картината... по обемна, често в ревютата казвам че е като 3D, и по като на живо, което се харесва на повечето хора, но OLED-а няма тази яркост на LCD, телевизорите, макар че QD-OLED-а сред едни от най ярките ОЛЕД-ти пак си има ограничения, особено ако има по ярко съдържание което да изпълва целия екран, сам намаля яркостта за да пази панела.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 12-06-24 в 14:08.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    57
    #8867

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    БТВ, LG OLED65B3 е на много места по 2.5

    В този случай, Самсунга, включително QN90C не става ли малко безсмислен на тази цена от 2160 с някакъв друг ненужен продукт? За Самсунския OLED пък да не говорим.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,177
    #8868

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    B3 е по бюджетен OLED, тук проблема е че яркостта му е доста намалена, около 550-580 нита и то само при HDR режим, ползва и по слаби процесори, докато "С" сериите стига до 800+ нита и ползва топ процесорите на LG, а QD-OLED-те са около 1000 + , мисълта ми е че става но за по тъмна стая.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,666
    #8869

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    настройки за SDR не са добри и там трябва да се пипа.
    Не само до настройки. На 1080 при изключено шумопотискане, образът не е така ясен, дори при задаване на острота на максимум. Дали кофти обработка или недостатък на олед технологията. При qled е перфе.
    Този пост е редактиран от brotzki; 12-06-24 в 09:09.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    1
    #8870

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, виждам, че има добри оферти и сте помогнали на много хора. Имам нужда от нов 65 или 70-инчов ТВ.

    1. Гледам телевизия докато обядвам - двама мъже и половина.
    2. Вечер, някоя документалка по Нетфликс или Тубата.

    Стаята е доста добре осветена, и през деня има малко отблясъци. Телевизор с добри такива показатели би бил полезен.

    Понякога го оставям по 3-4 часа на заден фон, но не знам дали се случва повече от веднъж седмично.

    Хоби-гледач съм. Най-малкото всички калкулаори ми показват, че за тази дистанция трябва да взема 77 или 85 инчов телевизор, така че мега ясните детайли нямат значение за мен.

    Бюджета ми е до 2.6к. Виждам, че сте коментирали QN90C, колега се притеснява за цветовете, в YouTube виждам доста видеа за правилно калибриране.

    Този телевизор би ли бил подходящ за мен, или да изчакам 1 месец и да взимам OLED?

    Тук пак става дума за дистанцията - по-далечко съм, и ако OLED ефекта се губи при тази дистанция, то ще бъдат пари на вятъра.


    Нямам нагласа към определена марка или производител

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    57
    #8871

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    За QN90C ли говориш, понеже споменаваш OLED технологията, пък после казваш че при QLED е перфе.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,666
    #8872

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    За QN90C ли говориш, понеже споменаваш OLED технологията, пък после казваш че при QLED е перфе.
    За S90.

  10. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,019
    #8873

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от vvpacc Виж публикацията
    БТВ, LG OLED65B3 е на много места по 2.5

    В този случай, Самсунга, включително QN90C не става ли малко безсмислен на тази цена от 2160 с някакъв друг ненужен продукт? За Самсунския OLED пък да не говорим.
    Тук и тук има LG 65C3 за 2700 лв. Гледам, че на други места е по-скъп. Има и няколко разопаковани за 2400 в емаг.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    13
    #8874

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, отново
    Искам да си взема олед тв за основен телевизор. Ще се гледа от 2.8 метра и незнам дали 77инча няма да е много голям. Бюджета е 4000лв за 77ца. Чудя се между lg c3 и Самсунг с90С
    В момента съм с 65инч сони x950h.
    Благодаря за помощта

  12. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,019
    #8875

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от danch087 Виж публикацията
    Здравейте, отново
    Искам да си взема олед тв за основен телевизор. Ще се гледа от 2.8 метра и незнам дали 77инча няма да е много голям. Бюджета е 4000лв за 77ца. Чудя се между lg c3 и Самсунг с90С
    В момента съм с 65инч сони x950h.
    Благодаря за помощта
    Аз гледам 77" от горе-долу същото разстояние и не ми е голям. Сега и по-голям бих гледал от същото разстояние. Но това си е индивидуално, на някои хора от това разстояние и 55" ще им е добре. Ако ще се гледат филми често, определено по-големият размер е за предпочитане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    13
    #8876

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Ще се гледат филми, youtube, hbo max ие си свържа ps5. Това което ме притеснява най-много е че синът ми е на 5г. И по големия екран да не му дойде в повече и така да си увреди зрението.
    В няколко магазина консултантите ме посъветваха, че 65 е максимума за това разстояние. В rtings също го дават за 65инч.
    А като модел трябва ли да се боря за G3 или и С3 е достатъчен? Благодаря

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,666
    #8877

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Аз гледам 77" от горе-долу същото разстояние и не ми е голям. Сега и по-голям бих гледал от същото разстояние. Но това си е индивидуално, на някои хора от това разстояние и 55" ще им е добре. Ако ще се гледат филми често, определено по-големият размер е за предпочитане.
    Вярно е, 55'' ми едва близо за 2.5 метра. На 4-5 метра е муцка. Не ми допада да съм на първи ред и да въртя глава в киното и очи вкъщи.

  16. Senior Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1,019
    #8878

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не знам колко да се доверявам на таблици за съотношение. Например тази е от сайта на Samsung, и според нея за това разстояние може и 85"-98".


    Може да го поръчате онлайн и ако наистина ви е голям, тогава да го върнете.
    G3 е по-добрият модел, по-ярък е, но пък ако искате 77", там цената е доста над 4000.
    Според мен поръчайте 77C3 за 4000, ако не ви хареса, може да го върнете и да вземете 65G3 за 4000 пак. Ако ли не, просто слизате на 65C3 за по-малко пари.
    Относно Samsung 77S90C може някой друг да даде мнение дали си струва повече от 77C3. Аз лично не бих избрал, но имам и пристрастия към LG, а и към Dolby Vision (който липсва при Samsung-а).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2024
    Мнения
    13
    #8879

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Клоня към G3 65inc с идеята че малкия се случва да оставя на пауза. Знам от форума че и той е по ярък, което е плюс при положение че стои до прозореца. А и предполагам че ще мога да си свържа саундбара самсунг без проблем с EARC?
    А удължената гаранция задължителна ли е при G3 как мислите?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    57
    #8880

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Взех QN90C аз. Нека видим.

    Трябваше да взема и втори продукт, та взех някаква PC игра с код за сваляне, че да хвана 10% отстъпка. Някой знае ли, после мога ли да върна само играта

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе