Внимавай със Samsung!
https://forum.setcombg.com/samsung-%...ml#post1083361
Внимавай със Samsung!
https://forum.setcombg.com/samsung-%...ml#post1083361
https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...ml#post1080180
https://forum.setcombg.com/lg-%D1%82...ml#post1081751
https://www.youtube.com/@TecTracksHD/videos
https://www.avsforum.com/threads/lg-...#post-63934581
https://www.reddit.com/r/LGOLED/
LG G7(2027) ще е интересен
https://www.lgdisplay.com/eng/compan...contentId=5429
https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1746074116Днес G Display обяви, че успешно е проверила работата на първия в света син фосфоресциращ OLED панел на линия за масово производство. Постижението дойде около осем месеца след като компанията си партнира с UDC за разработване на синя фосфоресценция миналата година, и се твърди, че е една стъпка по-близо до финалния пъзел за реализиране на „мечтания OLED“.
В индустрията за дисплеи OLED панелите, които фосфоресцират и трите основни цвята на светлината (червен, зелен и син), се наричат „мечтаните OLED“. OLED панелите се делят основно на флуоресцентни и фосфоресцентни. Флуоресценцията е прост метод за излъчване на светлина при подаване на електричество, но светлинната му ефективност е само 25 %. Фосфоресценцията, от друга страна, съхранява енергия за известно време след получаване на електричество и след това излъчва светлина, което е по-трудно от техническа гледна точка, но има светлинна ефективност от 100 %. Простото преминаване от флуоресценция към фосфоресценция може да намали консумацията на енергия с една четвърт.
Въпреки това, въпреки че червената и зелената фосфоресценция са търговски достъпни от повече от 20 години, синьото е трудно да се постигне с фосфоресценция. Това е така, защото синият цвят има най-късата дължина на вълната от трите цвята и изисква най-много енергия.
LG Display е решила този проблем с хибридна двуслойна тандемна структура, която подрежда син флуоресцентен материал на долния слой и синя фосфоресценция на горния слой. Чрез комбиниране на стабилността на флуоресценцията с ниската мощност на фосфоресценцията консумацията на енергия се намалява с 15 %, като същевременно се запазва стабилността на съществуващите OLED панели.
В частност LG Display е първата компания, която е успяла да премине успешно етапа на продуциране, който изисква оценка на производителността, оптичните свойства и обработваемостта в реални линии за масово производство, и вече е завършила проверката за продуциране с UDC.
LG Display е подала заявки за патенти за хибридната фосфоресцираща синя тандемна технология както в Корея, така и в САЩ.
OLED панелът на LG Display с хибриден двуслоен тандем ще бъде представен на най-голямото събитие за дисплеи в света - SID (Society for Information Display) 2025, което ще се проведе в Сан Хосе, Калифорния, САЩ, от 11-ти този месец (местно време).
Представените продукти са малки и средни по размер панели, които могат да се прилагат в ИТ устройства като смартфони и таблети. Очаква се приложението на технологията за синя фосфоресценция да се разшири бързо, тъй като броят на продуктите, които изискват едновременно високо качество и висока ефективност, като компютри с изкуствен интелект и AR/VR устройства, се увеличава.
„Успешната комерсиализация на синята фосфоресценция, за която се твърди, че е последният пъзел за мечтания OLED, ще бъде иновативен етап по пътя към следващото поколение OLED“, заяви Юн Су-йонг, главен технически директор на LG Display. “Очакваме да успеем да изпреварим бъдещия пазар с технологията на синята фосфоресценция.“
Translated with DeepL.com (free version)
Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-05-25 в 11:10.
Ако си се насочил конкретно към китаец, по добрия избор е TCL
Най-вероятно ще е TCL 55C655. Чакам оферти да падатТъй като не е спешен. Интересно, че имаше TCL QLED 55T8B- 999лв +10% отстъпка, пада на 900лв в Емаг. Това за 2 дена, сега цената му е 1370 лв. Направо ще подлудят хората с тези цени, тоя Емаг. Хем ги следя, хем ги знам и пак успяват да ме изненадат.
Mali-G52 е GPU(graphics processing unit), а не CPU(Central processing unit)
https://developer.arm.com/Processors/Mali-G52
https://www.notebookcheck.net/ARM-Ma....466940.0.html
https://www.cpu-monkey.com/en/igpu-arm_mali_g52_mp2
https://www.mi.com/bg/product/xiaomi-tv-a-pro-55-2025/
Mediatek MT9611 CPU-то в xiaomi tv a pro 2025Първоначално публикувано от mi.com
https://gadgetversus.com/processor/m...-mt9611-specs/
MediaTek_MT9611
https://youtu.be/BlKLwr_ltb8?si=jIOxT_97pHEI_dq-&t=425
https://forum.setcombg.com/%D0%B4%D1...%86%D0%B0.htmlПървоначално публикувано от Grock AI
https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/xia...e-dla-kazdego/
https://www.canbuyornot.com/reviews/...-review-price/
Този пост е редактиран от hristoslav2; Вчера в 10:30.
Погледни и Samsung 65" S95F, S90F
Аргументите в полза на QD-OLED вече са изброявани безброй пъти през последните няколко години. Но да, G5 с неговия 4-стеков тандем панел определено прави големи стъпки в правилната посока и G5 предлага отличен цялостен пакет.
За мен най-големите предимства на закупуването на QD-OLED в сравнение с WOLED са:
- забележимо „по-чистият“ панел, без абсолютно никакво оцветяване и много малко/едва видими NB ленти
- забележимо по-добрият дисплей близо до черното (S90C, например, нямаше видимо „черно смачкване“ още от самото начало)
- липсата на неприятно преекспониране на белите пикове в сравнение с WOLED (това беше наистина огромен плюс за мен)
- изключително доброто съвпадение на цветовете във FMM с много естествено изглеждащи цветове и същевременно много по-приятни цветове, като жълтите тонове (забелязах едва при QD-OLED, че жълтото на LG C3 почти винаги има зелен оттенък)
- и т.н., и т.н. Има и няколко други малки разлики. Но това са най-важните за мен лично. Като цяло по-големият обем на цветовете никога не е бил от значение за мен.
Редактиране / това, което забравих да спомена като една от тези „важни“ разлики: очевидно по-хубавото/по-чисто/по-естествено бяло на QD-OLED в сравнение с WOLED.
QD-OLED обезцветява картината в тъмни области - пада сатурацията на цветовете.
Що се отнася до Samsung S95F, точността на цветовете му е лоша заради фабричните настройки, както при всички поколения QD-OLED, но с калибриране всичко си идва на мястото.
За първи път LG WOLED с G5 прави някои от тези неща по-добре или подобно добре.
Samsung и Sony смятаха, че няма нужда да се впускат в пълни обороти тази година, затова и се появиха недоизпечени продукти, които не отговарят на нуждите на клиента. Sony лесно можеше да направи по-добър телевизор от Bravia 8 II, а Samsung е твърде арогантен в последните години, каквито бяха LG WOLED между 2016 и 2022? Почти нищо не се случи и едва когато Samsung се появи с QD-OLED, LG внезапно започна да постига напредък. 2023 г. с MLA и сега 2025 г. с този тандемен панел. Ако Samsung не се беше върнал към OLED, все още щяхме да купуваме едни и същи LG WOLED отново и отново...
Този пост е редактиран от hristoslav2; Днес в 12:45.
В крайна сметка какво взехте, и какво все пак препоръчвате?
Между 77 и 83 Samsung S90d или ЛГ Ц4 е моя избор, като досега съм LG65CX , но вече мисля да минавам по-голям.
Четох че Ц4 се справя по-добре с SD картина, тоест с по-лошо качество картина на кабеларка, това така ли е?
Гледам много мачове които са 1080п по диемите
SD каналите със сигурност ще се виждат по-добре на 77", отколкото на 83". На S90D панела май също е W-OLED. Не мога да им хвана спатиите вече на Samsung с тия панели. Hristoslav пусна хубава таблица за новите им модели, където е описано всеки модел с какъв панел идва за съответния регион.