Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Болят глава и очи от 50" ТВ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #16

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Човешкото зрително поле е с ширина 120 градуса!!
    Да, ако си кривоглед може и да е толкова.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #17

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Точно по тази причина въведоха 4к стандарта, за да може да се гледа комфортно на големите диагонали отблизо, без натоварване на очите. При 4к рязкоста и яснотата са запазени, но картината вече става двойно по-малка, което позволява лесно да се побере в зрителното поле.
    Стига бе.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #18

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Мисля, че си изложих достатъчно ясно аргументите. Който може да чете е разбрал какво искам да кажа.
    Като искате да гледате отблизо на големи диагонали, гледайте си на такива. Никой не може да ви спре.
    Не е нужно да подскачате като ужилени и да ме нападате.
    Всеки може да прави каквото си иска и да гледа на какъвто телевизор си иска.
    Ясно?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #19

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да, ако си кривоглед може и да е толкова.
    ти явно имаш проблем със зрението.

    сега отдели малко време и почети поне нещо елементарно по темата
    10 изненадващи недостатъка на сетивата ни - published by xFireSoulx on day 1,704 - page 1 of 1
    Каква е резолюцията на човешкото око?, Science | HiComm

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #20

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ти явно имаш проблем със зрението.
    Не мисля. Все още не съм срещал човек, който докато шофира да може да гледа едновременно в страничното и в горното огледало за обратно виждане. Но ако срещна такъв феномен ще го споделя във форума.

  7. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #21

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Зрителният ъгъл на едното око при фокус е средно 46 градуса !
    За двете очи е малко над 90 градуса /на фокус/, иначе може и да виждаме до 120 градуса.
    Ето една статия от професионалист:
    Groove Manifesto | Статии > Цветове - Физиологически основи на възприятието

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #22

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не мисля. Все още не съм срещал човек, който докато шофира да може да гледа едновременно в страничното и в горното огледало за обратно виждане. Но ако срещна такъв феномен ще го споделя във форума.
    Както вече писах не познаваш как работи човешкият мозък и как обработва получените от очите образи. Мозъкът фокусира едновременно очите върху обекта предизвикал интерес, за да получи изкуствено триизмерен образ (с данни за форма, размер, цвят вектор на движение и така да анализира обекта) чрез бинокулярно зрение.
    Все пак да уточня - не може да гледаш едновременно в две различни посоки! И това няма нищо общо с гледането на телевизор.

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    Зрителният ъгъл на едното око при фокус е средно 46 градуса !
    За двете очи е малко над 90 градуса /на фокус/, иначе може и да виждаме до 120 градуса.
    Ето една статия от професионалист:
    Groove Manifesto | Статии > Цветове - Физиологически основи на възприятието
    До така е. Важни са обектите в центъра на внимание, а периферията не е на фокус - тя се обработва по различен начин от мозъка.

    Много се отклонихме от темата. Проблемът при приятелката на караконджула е в очите - има и операция.
    Почти 100% съм сигурен че който модел и диагонал LCD телевизор да избере пак ще я болят очите. Затова го посъветвах да се консултират с личният и офталмолог и да експериментират в магазина.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-09-15 в 23:34.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #23

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Караконджул имам много чувствително зрение и имам подобни проблеми. Няколко изпитани съвета от мен. Никога не гледайте на тъмно, а на приглушена светлина и крушките да са с нажежаема жичка или халогенни. Дисплея горният му ръб да е на нивото на очите. Качествен сигнал -сд телевизия не гледай. Клибрация на дисплея стандартно са с много засилена яркост. Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #24

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    аз гледам 42 инча от 3 метра и ми е добре,в другия апартамент е 47 от 4,5 метра и пак ми е добре мисля че 50 инча от 3 метра си е лакомия.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #25

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от mladen76 Виж публикацията
    аз гледам 42 инча от 3 метра и ми е добре,в другия апартамент е 47 от 4,5 метра и пак ми е добре мисля че 50 инча от 3 метра си е лакомия.
    Ми аз 20г гледах 21'' Сони от същите тия 3,8м и ми беше супер, но не смятам че сегашните 55'' са лакомия.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #26

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от mladen76 Виж публикацията
    аз гледам 42 инча от 3 метра и ми е добре,в другия апартамент е 47 от 4,5 метра и пак ми е добре мисля че 50 инча от 3 метра си е лакомия.
    Не е лакомия а се нарича домашно кино!
    А за да се води домашното кино екрана трябва да е над 40 инча... Започва този спор да ми прилича на поговорката за гроздето дето е кисело...

    п.п. Хора вие на кино не сте ли ходили?!?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #27

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Точно лакомия е.
    Първо, на киното резолюцията е много, много по голяма от 1920х1080. И второ, не го гледаш от 3 метра. Тези на първите редове винаги са най-прецакани.
    За да получиш подобен на кино ефект у вас ще ти трябва поне 4к резолуция, даже 8к.

    Така като си забил тези над 50 инча до главата си, "гледаш" ама нищо не виждаш. Само някакви части от картината. Особено на SD.
    Пусни си някой тъп американски екшън като "Ерата на Ултрон" със субтитри и като почнат да се гърмят, и да сменят кадрите на всеки 2 секунди,
    ще станеш разноглед. Даже няма да забележиш с какво са облечени повечето от актьорите.

    На по-малък диагонал мога да видя и да възприема много по-голяма част от картината. Да не говорим, че на големите дисплеи картината винаги е по-замазана, защото пикселите са по-едри. Май за тебе гроздето е кисело.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 16-09-15 в 13:01.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #28

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Добре де , за какво изобщо е тоя с спор - всички които споделихме е на база собствен опит , т.е. имаме ги тия "големи" екрани и ги ползваме по предназначение , а не говорим наизуст . Казваме ,че сме доволни и изживяването е добро , даже повечето не биха отказали по-големи екрани ... Не би ли следвало тия заключения , че "големите" екрани са "вредни" и видиш ли "нищо не виждаш" да важат за конкретния потребител (в случая Jack Krauser ) ,дал тая оценка и в най-общ план (с оглед преобладаващите мнения) за доста малка част от потребителите ?

    п.п. Между другото 15" екран на лаптопа , от който пиша в момента е толкова "голям" , колкото 40"-я тв седящ на 2 метра пред мен ...

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #29

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Точно лакомия е.
    Първо, на киното резолюцията е много, много по голяма от 1920х1080. И второ, не го гледаш от 3 метра. Тези на първите редове винаги са най-прецакани.
    За да получиш подобен на кино ефект у вас ще ти трябва поне 4к резолуция, даже 8к.

    Така като си забил тези над 50 инча до главата си, "гледаш" ама нищо не виждаш. Само някакви части от картината. Особено на SD.
    Пусни си някой тъп американски екшън като "Ерата на Ултрон" със субтитри и като почнат да се гърмят, и да сменят кадрите на всеки 2 секунди,
    ще станеш разноглед. Даже няма да забележиш с какво са облечени повечето от актьорите.

    На по-малък диагонал мога да видя и да възприема много по-голяма част от картината. Да не говорим, че на големите дисплеи картината винаги е по-замазана, защото пикселите са по-едри. Май за тебе гроздето е кисело.
    Колега говориш пълни небивалици - разбери аз ти говоря от личен опит! Всъщност гледал ли си на голям екран и на малък един и същ филм - тогава ще усетиш колко точно от детайлите на филма си изтървал на малкия екран...
    А за гроздето не схванах намека към мен?!?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #30

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Точно лакомия е.
    Първо, на киното резолюцията е много, много по голяма от 1920х1080. И второ, не го гледаш от 3 метра. Тези на първите редове винаги са най-прецакани.
    За да получиш подобен на кино ефект у вас ще ти трябва поне 4к резолуция, даже 8к.

    Така като си забил тези над 50 инча до главата си, "гледаш" ама нищо не виждаш. Само някакви части от картината. Особено на SD.
    Пусни си някой тъп американски екшън като "Ерата на Ултрон" със субтитри и като почнат да се гърмят, и да сменят кадрите на всеки 2 секунди,
    ще станеш разноглед. Даже няма да забележиш с какво са облечени повечето от актьорите.

    На по-малък диагонал мога да видя и да възприема много по-голяма част от картината. Да не говорим, че на големите дисплеи картината винаги е по-замазана, защото пикселите са по-едри. Май за тебе гроздето е кисело.
    За последно се занимавам с теб...
    Дотук си личи, че никога не си ходил на кино, не си гледал голям телевизор....или домашно кино с проектор...

    Колко е резолюцията в киното?
    4К oбoзнaчaвa peзoлюция в цифpoвaтa ĸинeмaтoгpaфия и ĸoмпютъpнaтa гpaфиĸa, cъoтвeтcтвaщa нa 4096 пиĸceлa пo xopизoнтaлa. Зa paзлиĸa oт peзoлюциятa в тeлeвизиятa, oпpeдeлящa ce oт бpoя peдoвe и бpoя eлeмeнти нa изoбpaжeниeтo пo вepтиĸaлa, в ĸинeмaтoгpaфиятa paзpeшaвaщaтa cпocoбнocт ce oпpeдeля пo дългaтa cтpaнa нa ĸaдъpa. Taĸъв пpинцип в цифpoвoтo ĸинo e избpaн пopaди нaличиeтo нa paзлични cтaндapти нa cъoтнoшeниe нa cтpaнитe нa eĸpaнa. Xopизoнтaлнaтa peзoлюция e пocтoяннa, дoĸaтo вepтиĸaлнaтa ce пpoмeня cпopeд виcoчинaтa нa ĸaдъpa. Peзoлюция 4K cъoтвeтcтвa нa няĸoлĸo paзлични paзмepa нa изoбpaжeниeтo в пиĸceли.така

    Така в зависимост от вертикалната височина на кадъра имаме
    Пълнокадров 4K 4096 × 3112 1.32:1
    Академичен 4K 3656 × 2664 1.37:1
    Широкоекранен 4K 4096 × 1714 2.39:1
    Какво е разстоянието между първият ред и екрана в киното? Предлагам утре да отидеш с една рулетка и да го измериш, също така и ширината на екрана за да изчислиш колко градуса от зрителното поле заема.

    Каква е резолюцията на един UltraHD телевизор?
    Разделителна способност: 3840 x 2160 пиксела - стандарт за телевизори..Колко е разликата с киното?

    Аз и поне още 200 човека във форума гледаме на телевизори от 50" нагоре и ВИЖДАМЕ ВСИЧКО СТАВАЩО НА ЕКРАНА.

    Казваш че на големите телевизори картината била замазана заради размера на пикселите ? Знаеш ли какъв е техният размер при различните диагонали - напиши ми го. Панасоник от 7 години продават 103" плазма и никой собственик на такава не се е оплакал до момента.
    Знаеш ли каква е резолюцията на човешкото око в централната част на зрителното му поле и колко трябва да бъде за да различи отделните пиксели в например 65" FHD или UHD телевизор. Чакам отговора ти. С интерес ще прочета поредната ти глупост...

    Разгледай линковете по-долу, за да видиш какво е домашно кино и как го правят хората
    HT of the Month: The Envelope - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    HT of the Month: DIY to the Nth Degree - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    HT of the Month: Le Petit Trianon - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    Home Theater of the Month: Popalock's "Bassment"—Big Screen, Bigger Subs - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews
    HT of the Month: The Savoy - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. аудио глава за technics RS-BX626
    От didoalfa във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 17-06-14, 11:47
  2. Електроника за HDD и цветна глава...
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-06, 20:15
  3. Задача 272 (По Пътеката и до Онзи Без Глава)
    От InfiniteChaos във форум Логически задачи
    Отговори: 22
    Последно: 28-06-05, 23:32
  4. Проблем с черната глава на HP920C
    От Korg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 28-09-03, 19:55
  5. Глава за принтер на HP
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-03, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе