Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51
Like Tree41Одобрявам

Болят глава и очи от 50" ТВ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #31

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Колегата попита защо го боли главата - а ние написахме Докторантура за зрението и домашното кино

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #32

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Зарежете ходенето не кино! Вие представяте ли си как този човек излиза на улицата - движещи се хора, автомобили ... лудница навсякъде около него. Как си концентрира вниманието, каква мъка е да се фокусира върху нещо - ВСИЧКО НЯОКОЛО СЕ ДВИЖИ И ГОВОРИ!!! БЕЗУМИЕ НЯКАКВО!!!
    Ами като седне на маса - как да обърне внимание на тези, които са извън зоната на фокус? Дали сяда от едната страна на масата и нарежда всички останали срещу него на масата събрани в половин метър?
    AC_From_Hell одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #33

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Мда може да страда от тунелно зрение - загуба на периферното зрение, която води до свиване на зрителното поле. Състоянието обикновено се описва като виждане през тунел.
    Тунелното зрение може да се дължи на хронична откритоъгълна глаукома, ретинитис пигментоза, тумор на хипофизата, тежка катаракта, мигрена, височинна болест, хипоксия и други.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #34

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    я ,тая тема съм я изтървал .. Jack е избухнал отново
    AC_From_Hell одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    93
    #35

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Олелее.. какви хора пишат в тези форуми. Jack не се излагай и не обърквай хората, които наистина имат нужда от съвет, пишеш абсолютни глупости!
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #36

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Какво го нападате човека..
    Истината е, че голям размер ТВ гледан от близко разстояние принуждава очите да извършват по-голям ход докато обходят екрана от край до край, което съответно е по-уморително за мускулите им за продължителен период от време. Да не говорим, че разстоянието на фокусиране на очите до центъра на екрана и до краищата се различава повече при по-големи размери екран, което натоварва допълнително. На 25-30 години може да се чувствате добре, но изчакайте да минете 50-така..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #37

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    мда а на 40 очи светлеят ,глава се люшка !

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    само за сведение, за очите е полезно да се мърдат повече...

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #39

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от innergy Виж публикацията
    Истината е, че голям размер ТВ гледан от близко разстояние принуждава очите да извършват по-голям ход докато обходят екрана от край до край, което съответно е по-уморително за мускулите им за продължителен период от време.
    Аз пък знам, че окото се уморява когато се съзерцава в една равнина и трябва да се движи и да фокусира на различни равнини за да не се уморява... А сега де кой греши аз или ти?!?

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #40

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Аз ходих скоро на кино и понеже нямаше места седнах на третия ред, а по принцип винаги сядам от шести нагоре. Първоначално ми беше много голям екрана, но за нула време свикнах, че даже и ми хареса повече изживяването на 3D... буквално влязох във филма. Нито главата ме заболя, нито очите... Така че аз си оставам на мнението колкото е по-голям екранът, толкова по-голям е кефът.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #41

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Аз лично винаги съм харесвал големи екрани, но какво ми се случи(разстоянието за гледане вкъщи е 3м):
    От 6 години съм със Sony kdl 40z5500, много доволен съм, но ми се щеше 3д и по-голям екран.
    Преди 1, 5 г си купих Panasonic 50st60, уникален тв, но усещах трептенето на бялото най-вече, натоварваха ми се очите, и го върнах.
    Преди 1г си взех Samsung 55f8000, при него трептене не усещах, но страшно започнаха да ме болят очите след 5 мин гледане, пак го върнах.
    Иначе и сега искам да си взема по-голям, но ще е 48-50 инча макс, и дано нямам проблем пак.
    Например на друго място, където често ходя в чужбина, има Sony 46HX923, гледам пак от 3м, нямам никакви проблеми. Даже 3д филми съм гледал и никога не са ме боляли очите( с активно 3д е този модел).
    п.п. относно връщане на стока - ако не си я взел онлайн, по закон не можеш да я върнеш, освен ако няма дефект. Само ако търговеца е разбран и се съгласи.
    estqwerty одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #42

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Sony не ползват pwm при управление на подсветката. Май са единствените продължавай да си купуваш техни тв.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #43

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Да върна малко темата към въпроса, мен също ме болят очите от LCD LED чудото Panasonic 40AS640. Установих че за мен лично причината е в динамичния контраст, и по-точно в променящата се динамично гама.
    В момента го гледам с изключен динамичен контраст и намалена подсветка и не ме дразни толкова.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #44

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от koleto Виж публикацията
    Да върна малко темата към въпроса, мен също ме болят очите от LCD LED чудото Panasonic 40AS640. Установих че за мен лично причината е в динамичния контраст, и по-точно в променящата се динамично гама.
    В момента го гледам с изключен динамичен контраст и намалена подсветка и не ме дразни толкова.
    Мен не ме боли главата и много му се кефя каква картина вади! След като направих тази настройка - https://www.avforums.com/threads/pan...#post-20854566 всичко е шест!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #45

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    За съжаление, при мен не се получи с тази настройка доста зор видях да му убия синия отенък и пак не ми изглежда както трябва, за телевизия става но за филми си ползвам плазмата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. аудио глава за technics RS-BX626
    От didoalfa във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 17-06-14, 10:47
  2. Електроника за HDD и цветна глава...
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-06, 19:15
  3. Задача 272 (По Пътеката и до Онзи Без Глава)
    От InfiniteChaos във форум Логически задачи
    Отговори: 22
    Последно: 28-06-05, 22:32
  4. Проблем с черната глава на HP920C
    От Korg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 28-09-03, 18:55
  5. Глава за принтер на HP
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-03, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе