Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 51

Болят глава и очи от 50" ТВ ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #1

    Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Колеги вчера купих 50" Панасоник ЦС630-ка и се гледа на СД канали ( не говорим за 3Д) , обаче приятелката ми дори след 2 минути гледане започва да я болят очите и главата. Гледа се от 2,80-2,90 метра? Толкова ли е малко това разстояние и наистина ли е възжмоно да доведе до това? Уврежда ли се зрението от такова разстояние дори и проблема да е персонално при нея? Ако се наложи да го върна в 7 дневен срок в Технплс е ли възможно?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Пиши ШИМ в нета и може да си отговориш на въпроса. В какъв режим на картината го гледате и при какво осветление?
    Този пост е редактиран от pilot; 14-09-15 в 11:17.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    След като видях, че е на стандарт със усилен контраст я смъкнах на кино малко по-затъмена иначе и на енергоспестяваща вчера и днес сутринта на естествена след 2 мин я заболяват очи и глава, честно казано и мен ме превзема и ми завърта главата. Някаква промяна в настройките дали биха помогнали?

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    При мен се е получавало подобно нещо когато настройката на Hz e грешна. Лично мое мнение е, че 50 инча от 3м е прекалено близо.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    въпрос на свикване е, а не на разстояние

    освен това гадните SD канали пикселизират прекалено много и мозъкът се затормозява от това
    пусни някой HD и тогава гледай дали ще те заболи главата и очите

    да не говорим, че различните главоболия са причинени и от различни фактори и болят на различно място. преумората на очите боли в горната предна част на главата зад челото...

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #6

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Виж дали е изключен динамичния контраст, намали подсветката до 30 примерно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    31
    #7

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Имам ли право по закон, КЗП и тнт да го върна в този седем дневен срок?

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    На три метра зрителното поле е широко само около 15-20 сантиметра и всичко над 40 инча е жив мазохизъм. Тоест колкото по-голям е дисплея, толкова по-малко виждаш от картината. Очите трябва да шарят непрекъснато при смяната на всеки кадър.
    За очите това е направо мъчение.

    Ако продукта е с ненарушен търговски вид и опаковките са с ненарушена цялост, май можеше. Трябва да опаковаш всичко в оригиналните опаковки, както е било опаковано фабрично и би трябвало да може да го върнеш в 7 дневен срок.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 14-09-15 в 14:58.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #9

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Бре и аз как съм се "мъчил" до сега с 50" от 3 м ... ама не бих отказал и с 60-65" да се "мъча" ...
    Няма такива "правила" - въпрос на изпълнение на конкретния модел , настройки и особено на качество на гледания материал - калпаво качество и на 20" да го гледаш пак си е натоварващо .

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    От няколко месеца гледам 55'' от 3,8м . Още първия първия ден като седнахме с жената пред него и двамата бяхме на едно мнение - може и по-голям.... а си мислехме че този ще е огромен.

  13. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #11

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    И аз съм от "мазохистите" - отдавна съжалявам, че взех 50ка, а не по-голям. Гледаме го от около 2.5-3м
    Авторът да търси причината другаде, а не в разстоянието и размера.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Бре и аз как съм се "мъчил" до сега с 50" от 3 м ... ама не бих отказал и с 60-65" да се "мъча" ...
    Няма такива "правила" - въпрос на изпълнение на конкретния модел , настройки и особено на качество на гледания материал - калпаво качество и на 20" да го гледаш пак си е натоварващо .
    Ми мъчи се, това си е твой проблем. На три метра всичко над 40 инча е наказание за очите.
    Особено ако от толкова близо "гледаш" филм със субтитри на 50 инча. Докато погледа ти е върху субтитрите, пропускаш най-важното - филма. Или ако се загледаш във филма, пропускаш субтитрите.
    Не може едновременно да си фокусираш погледа на две различни места, освен ако не си кривоглед.

    Аз на 40-ка като гледам от 3 метра новините по битиви, примерно ако си фиксирам погледа върху лицето на Лиляна Боянова, едновременно не мога да видя лицето и облеклото на другия водещ. Трябва да си отместя погледа настрани, макар и минимално. Въпреки, че са близо един до друг.
    Този прост експеримент показава, че по-голям размер не е необходим.
    Както казах, на това разстояние(3м) зрителното поле е само около 15-20 сантиметра и на големи диагонали погледа трябва да шари непрекъснато иначе нищо не се вижда. Ценя си зрението и не бих си причинил това на очите.

    На 3 метра, 40 инча са предостатъчни, останалото е лакомия. Какво правят другите не ме интересува. Ако щат да гледат пиксели на 100 инча от 1 метър.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #13

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ми мъчи се, това си е твой проблем. На три метра всичко над 40 инча е наказание за очите.
    Особено ако от толкова близо "гледаш" филм със субтитри на 50 инча. Докато погледа ти е върху субтитрите, пропускаш най-важното - филма. Или ако се загледаш във филма, пропускаш субтитрите.
    Не може едновременно да си фокусираш погледа на две различни места, освен ако не си кривоглед.

    Аз на 40-ка като гледам от 3 метра новините по битиви, примерно ако си фиксирам погледа върху лицето на Лиляна Боянова, едновременно не мога да видя лицето и облеклото на другия водещ. Трябва да си отместя погледа настрани, макар и минимално. Въпреки, че са близо един до друг.
    Този прост експеримент показава, че по-голям размер не е необходим.
    Както казах, на това разстояние(3м) зрителното поле е само около 15-20 сантиметра и на големи диагонали погледа трябва да шари непрекъснато иначе нищо не се вижда. Ценя си зрението и не бих си причинил това на очите.

    На 3 метра, 40 инча са предостатъчни, останалото е лакомия. Какво правят другите не ме интересува. Ако щат да гледат пиксели на 100 инча от 1 метър.
    Ако говориш за човешкия поглед - да той е с много висока резолюция в малка област всичко останало е периферно зрение с ниска резолюция! Но до там... Аз гледам 120 инча екран с фулл ейч ди резолюция от 4-5 метра максимум и много ми е добре - нито глава ме боли нито очи! Жена ми също беше предубедена - сега не можеш да е откъснеш от екрана. Проблема ти не в големината а в качеството на сигнала! От кога местенето на погледа насам натам е натоварващо?!? Напротив съсредоточаването в една равнина и в една точка уморява очния мускул - трябва да се мести погледа за да е здраво окото!

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Като не вярваш, пробвай следното - закачи на някоя стена два надписа на разстояние 20 сантиметра един от друг. Застани на три метра от тях и си концентрирай погледа само върху левия. Пробвай да прочетеш десния надпис без да отместваш поглед от левия и ще видиш, че е невъзможно, колкото и да се мъчиш. Освен ако не си кривоглед.
    Зрителното поле на човека е много ограничено.

    Аз от малък чета много бързо. Една страница с текст мога да я прочета за 25-30 секунди.
    Въпреки това съм забелязъл, че ми отнема 2-3 секунди да прочета субтитри на филми .
    Ако дисплея е с много голям диагонал и гледам от близо, докато прочета субтитрите не виждам какво става отгоре и обратно.
    Погледа не може да се фокусира на две различни места едновременно.
    Излиза, че на всяко появяване на субтитрите ми се губят по 2-3 секунди от картината.
    Ако пък гледам само картината, изпускам субтитрите.

    Големите диагонали си искат голямото разстояние. Да гледаш голям диагонал отблизо си е мазохизъм. На големия диагонал "гледаш" някакви малки части от картината - глава, ръка, крак, но изпускаш цялостната картина. Особено на динамични сцени, където кадрите се сменят на 2-3 секунди.
    От близо погледа ти няма време да обхване всичко, ако трябва и субтитри да четеш, направо става мазало.

    Точно по тази причина въведоха 4к стандарта, за да може да се гледа комфортно на големите диагонали отблизо, без натоварване на очите. При 4к рязкоста и яснотата са запазени, но картината вече става двойно по-малка, което позволява лесно да се побере в зрителното поле.

    FullHD и SD резолюция от 3 метра на 50 инча е наказание за очите.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 14-09-15 в 19:57.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #15

    Отговор: Болят глава и очи от 50" ТВ ?

    Цитат Първоначално публикувано от karakonjula Виж публикацията
    Колеги вчера купих 50" Панасоник ЦС630-ка и се гледа на СД канали ( не говорим за 3Д) , обаче приятелката ми дори след 2 минути гледане започва да я болят очите и главата. Гледа се от 2,80-2,90 метра? Толкова ли е малко това разстояние и наистина ли е възжмоно да доведе до това? Уврежда ли се зрението от такова разстояние дори и проблема да е персонално при нея? Ако се наложи да го върна в 7 дневен срок в Технплс е ли възможно?
    1. Режим - кино
    2. Провери в менюто настройките на IFC - изключи го.
    3. Приятелката ти случайно да има проблеми със зрението? Заведи я на офталмолог за преглед.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    На три метра зрителното поле е широко само около 15-20 сантиметра и всичко над 40 инча е жив мазохизъм. Тоест колкото по-голям е дисплея, толкова по-малко виждаш от картината. Очите трябва да шарят непрекъснато при смяната на всеки кадър.
    За очите това е направо мъчение.
    Драги ми Джак
    от години не съм чел по-голяма глупост във форума....

    Човешкото зрително поле е с ширина 120 градуса!! За какви сантиметри ми говориш? Върни се във трети клас за да научиш разликата между двете мерни единици и за какво се използват.
    Вземи ъгломера на детето, и измери 120 градуса от позицията от която гледаш - 60 градуса в ляво и 60 градуса в дясно..Може да използваш лазерно фенерче за да фиксираш позицията на отсрещната стена и там да залепиш по една лепенка. После искам да измериш разстоянието между двете лепенки - това е ширината на оптималният за тази дистанция телевизор.
    Очите ти шарели..ти да не се намираш на първите пет реда от зрителските места на някой тенис корд? Не пиши такива глупости....
    За очите е мъчение когато погледът е фиксиран в една точка - в твоят случай малкият ти телевизор. Още по опасно е когато се гледа в тъмна стая...за да компенсират това натоварване, Филипс използват Амбилайт.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Като не вярваш, пробвай следното - закачи на някоя стена два надписа на разстояние 20 сантиметра един от друг. Застани на три метра от тях и си концентрирай погледа само върху левия. Пробвай да прочетеш десния надпис без да отместваш поглед от левия и ще видиш, че е невъзможно, колкото и да се мъчиш. Освен ако не си кривоглед.
    Зрителното поле на човека е много ограничено.

    Аз от малък чета много бързо. Една страница с текст мога да я прочета за 25-30 секунди.
    Въпреки това съм забелязъл, че ми отнема 2-3 секунди да прочета субтитри на филми .
    Ако дисплея е с много голям диагонал и гледам от близо, докато прочета субтитрите не виждам какво става отгоре и обратно.
    Погледа не може да се фокусира на две различни места едновременно.
    Излиза, че на всяко появяване на субтитрите ми се губят по 2-3 секунди от картината.
    Ако пък гледам само картината, изпускам субтитрите.

    Големите диагонали си искат голямото разстояние. Да гледаш голям диагонал отблизо си е мазохизъм. На големия диагонал "гледаш" някакви малки части от картината - глава, ръка, крак, но изпускаш цялостната картина. Особено на динамични сцени, където кадрите се сменят на 2-3 секунди.
    От близо погледа ти няма време да обхване всичко, ако трябва и субтитри да четеш, направо става мазало.

    Точно по тази причина въведоха 4к стандарта, за да може да се гледа комфортно на големите диагонали облизо, без натоварване на очите. При 4к рязкоста и яснотата са запазени, но картината вече става двойно по-малка, което позволява лесно да се побере в зрителното поле.

    FullHD и SD резолюция от 3 метра на 50 инча е наказание за очите.
    Я първо се образовай относно принципите по които работи човешкото зрение и после пиши тук.
    Прави разлика между зрително поле и фокус - това са две различни неща.
    Не можеш да четеш субтитри и да следиш ставащото на екрана едновременно. Затова се учат езици и гледаш филма с оригиналното аудио - в някои случаи с дублаж на български.

    Ти като гледаш от дистанция 3 метра как малкото ти дете си играе, да не би да пропускаш предметите и евентуалните опасности за него намиращи се в близост - 1 метър ???

    Ultra HD(4K) беше въведен защото размера на екраните растеше с всяка изминала година. Едно от изискванията да гледаш качествена картина на примерно 100" екран, е по-високата резолюция. Другите изисквания са по-широко цветово пространство(повече нюанси на цветовете), повече кадри в секунда и по-широк динамичен диапазон на яркостта.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-09-15 в 19:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. аудио глава за technics RS-BX626
    От didoalfa във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 17-06-14, 11:47
  2. Електроника за HDD и цветна глава...
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 27-01-06, 20:15
  3. Задача 272 (По Пътеката и до Онзи Без Глава)
    От InfiniteChaos във форум Логически задачи
    Отговори: 22
    Последно: 28-06-05, 23:32
  4. Проблем с черната глава на HP920C
    От Korg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 28-09-03, 19:55
  5. Глава за принтер на HP
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-05-03, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе