Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 172

Какъв TV Box за EON

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #1

    Какъв TV Box за EON

    Минах на EON телевизия на Виваком. като взех един приемник, с идеята че на ТВ(LG 668V) в другата стая ще ползвам EON приложението. Обаче не е толкова готино без приемник. Първото, че ТВ е стар явно вече и не е с много силни характеристики и при пускане на приложението при 2 от 5 пускани ми излиза Free up Some memory to start the app, телевизора забива, рестартира се и чакам 1-2 минути за да мога да го пусна. Всички приложения са изтрити и е освободено цялото възможно пространство за да може да не се товари ТВ ама ясно му идва в повече ЕОН приложението. Второто което ме дразни, е че при пускане на ТВ трябва да пускам приложението отделно. Предпочитам да имам един приемник който да работи нон-стоп и при пускане на ТВ да си тръгва веднага картината от приемника. Кой е най-евтиния ТВ бокс който може да ми свърши работа ? Гледам в OLX се продават някакви под 50лв са. Освен за ЕОН приложението за друго няма да се ползва, но по-добре да го имам отколкото да им давам по 3лв на виваком всеки месец.

    Другото което искам да питам е има ли как да се направи EON приемника от Виваком който е да не се изключва сам ? На предишния IPTV го имаше и работеше постоянно, но този няма опция да се спре самоизключването, или трябва да има някакво Hidden Menu което незнам как да намера.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #2

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    За андроид тв бокс за момента, т.е. само за днешния ден, защото утре вече може цените и предложените модели да са други, и след като не видях нищо много добро за 50 лв в нашите продавалници, препоръчвам този - TANIX TX3 Amlogic S905x3 2GB/16GB с доставка от Чехия за 2,39 евро (може да опиташ и купон "EDM_LABOR2021" за намаление) - крайната цена така излиза към 28 евро или 55 лв, което е изгодно.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #3

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Поръчвам един, щом това е най-доброто за тая цена и ще върпи работа. Важното ми е да работи бързо и да не забива, както и да може да се настрой да не се самоизключва след 2-4 часа без да се пипа примерно. А има ли смисъл от 4гб рам или само за EON ТВ си е достатъчен и 2гб?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #4

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Не знам дали има самоизключване/самовключване или някакви др. неща каквито искаш, и само предполагам, че ще се справи с приложението за EON ТВ и с 2 гб RAM, не съм техен абонат, но други приложения за IPTV безпроблемно си вървят и на боксове с по слаб/стар хардуер.
    Цената е изгодна за момента, ще дойде бързо от чехия и няма да има митнически такси-ДДС, ще ти го донесе куриерска фирма направо на твоя адрес, нов и с гаранция, но най важното са процесорът и видеокартата му, които са много по-добри от тези за по 50 лв, които се продават в нашите продавалници

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #5

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    SDOTT0202 е приемника, който Виваком дават на EON абонатите и върви много бързо. Никакви забележки нямам

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #6

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Кой точно от двата варианта?
    Android TV Guide - United Group - EON OTT Smart Box (androidtv-guide.com)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #7

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Незнам каква е разликата. Написал съм точния модел - SDOTT0202, това пише отдолу на приемника. Влезнах му в менютата, в хранилище пиле 4.4ГБ общо пространство.

    - - - - - - - - - -

    Незнам по каква причина, но в тоя сайт нито един метод за плащане не сработва. Нито с карта от фибанк, нито Revolut, нито с PayPal.
    Писах и на support-a на скапания им сайт и неможе да ми каже защо неможе да се плати. Настояват да се свържа с банката ми. Какво да се свързвам като пробвам 3 различни начина, които досега са работили на всякъде, във всички сайтове, а само в техния не работи нито 1 от тях, как мога да им обясна че в тях е проблема.

    И междувременно и въпросния box вече се изчерпа и немога да го взема заради техните глупости.
    Този пост е редактиран от marto7; 04-05-21 в 11:57.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #8

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията

    Незнам по каква причина, но в тоя сайт нито един метод за плащане не сработва. Нито с карта от фибанк, нито Revolut, нито с PayPal.
    И аз имах един ден ден проблеми с плащането на един часовник. Беше за няколко часа, но после се оправи и си платих през пейпал. С друг начин не съм мъчил да плащам тогава. Иначе аз от този сайт имам 3 бокса, 2 смарт часовника и два джойстика и съм нямал проблеми.

    Цитат Първоначално публикувано от marto7 Виж публикацията
    Незнам каква е разликата. Написал съм точния модел - SDOTT0202, това пише отдолу на приемника. Влезнах му в менютата, в хранилище пиле 4.4ГБ общо пространство.
    .
    Разликата е в процесорите, втория е с предния модел а първия е с по-предният. Иначе рома и на двата е еднакъв 8гб

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #9

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Може ли да ми препоръчате друг box, защото този вече е изчерпан. Иначе във въпросния сайт има продукти от чехия които идват много бързо и цената на доставката е много приемлива

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #10

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    За какви пари става въпрос и дали да е с 2 или 4гб рам? По принцип има продавачи,в Алиекспрес, които имат боксове складирани в Белгия и някои модели излизат по-евтино да ги поръчаш оттам вместо от Гейбаинга.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #11

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    50-60лв макс със доставката. Повече няма смисъл. Основно ще е за ЕОН така че мисля че и 2ГБ рам ще му стигат.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #12

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Ето този 2/16 от Али-то излиза към 61-62лв с доставка от Белгия
    https://www.aliexpress.com/item/3298...archweb201603_

    аз бих дал още 15лв и бих взел 4/32 има гигабитов ван, двубандов wi-fi, BT и двоен рам и ром за разлика от по-евтиният вариант.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #13

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    А защо не ползваш приложението на им Сони-то (Андроид), а бокса да го преместиш на старото ЛГ ?

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #14

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Защото основно се гледа на Сонито и ми е дори по-важно да работи по-добре. Искам като ТВ е изключен и цъкна бутона TV директно да се пусне ТВ с приемника и да си подкара на която там ТВ е било, а не допълнително да отварям приложението. Без приемник, освен че ТВ след като се стартира трябва да пусна отделно приложението, а след това трябва да избера и канал като това става през 3 под менюта. Първо се избира Канали, след това се избира списъка от канали който искаш, след което отиваш на канала който искаш и чак тогава вече гледаш ТВ.

  18. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #15

    Отговор: Какъв TV Box за EON

    Това не е точно така. При стартиране на тв-то, ако си гледал през приложенито се зарежда директно канала, който си гледал. Аз съм доволен и определено не забави, така че варианта, който ти предлагат е удачен, тъй като приемника е хубав. И светещо дистанционно!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв да е?
    От Martolinio във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-09-18, 10:32
  2. Какъв Ван ??
    От obshtinska_mishka във форум Автомобили
    Отговори: 39
    Последно: 05-09-10, 18:59
  3. с какъв OS сте?
    От MAKAPOB във форум Анкети
    Отговори: 26
    Последно: 06-03-04, 19:25
  4. 200,250 Gb hdd Какъв?
    От npu3paka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-11-03, 01:27
  5. Какъв нов HDD 120 GB ???
    От Suren във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 15-07-03, 03:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе