Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 219
Like Tree89Одобрявам

От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #91

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Пусни един speedtest.net през браузъра, за да видиш дали тези 300mbit-a стигат до телевизора. Ако е така и рутера ти е приличен не виждам смисъл от вкарване на LAN кабел, който ще ограничи скоростта от 300 на 100.
    Плавното движение може да си е ограничено от самото приложение, ако не е направено като хората, което е напълно възможно предвид, че си говорим за А1 България. При теб някакво по-сериозно насичане на картината ли има или просто имаш предвид, че е с по ниски hz предаваното?
    Аз лично затова и стоя далеч и от приложения и от приемници и ползвам само коаксиал с модул.
    Не всички Оператори предлагат куца телевизия през приложение... но докато не видите, няма как да повярвате.
    berpan одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #92

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    като засиля цветовете на макс се пооправя, но най-вече не искам външен приемник. Чудя се ако пусна по ЛАН кабел нета дали няма да оправи накъсването, wifi ми е до 300мб.
    Diema 4К на Xplore Тv oт A1 не става за гледане. Става за разваляне на очи. Не четете ли предходни постове? Нищо му няма на нета, бил безжичен, по лан, коаксиал или отпика. Този канал го има, колкото да има там нещо.
    Dominator одобрява това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #93

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Абсолютно съм съгласен..., макар че на Coolbox върви перфектно но е далече от "истинско" 4К....
    berpan одобрява това.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #94

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Пусни един speedtest.net през браузъра, за да видиш дали тези 300mbit-a стигат до телевизора. Ако е така и рутера ти е приличен не виждам смисъл от вкарване на LAN кабел, който ще ограничи скоростта от 300 на 100.
    Само да вметна, че "ограничаването" от 300 безжично на 100 по кабел, особено за телевизия, е същото като да си "ограничиш" отоплението от 50°F на 25°C.
    Dominator и nikolay1 харесват това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #95

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Само да вметна, че "ограничаването" от 300 безжично на 100 по кабел, особено за телевизия, е същото като да си "ограничиш" отоплението от 50°F на 25°C.
    Абсолютно!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #96

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Мислех си че Xplore Тv + wi-fi ще ми реши проблема с кабелите до ТВ който е окачен на стената, но е факт че Diema 4К няма плавни движения, дори има лека пикселизация. Пробвах и с кабел - пак е така.
    Реших проблема като залепих приемника на А1 горе в ъгъла отзад на ТВ, и го свързах с PowerLine адаптер към нета. Сега Diema 4К си върви гладко (мачовете) а и се отървах от LAN кабела до приемника.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #97

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Само да вметна, че "ограничаването" от 300 безжично на 100 по кабел, особено за телевизия, е същото като да си "ограничиш" отоплението от 50°F на 25°C.
    Вметни, а как разбра, че човека си ползва телевизора само за гледане на онлайн телевизия?

    50 degrees Fahrenheit = 10 degrees Celsius
    - - - - - - - - - -


    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Абсолютно!
    Абсолютно отвсякъде.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza Виж публикацията
    Мислех си че Xplore Тv + wi-fi ще ми реши проблема с кабелите до ТВ който е окачен на стената, но е факт че Diema 4К няма плавни движения, дори има лека пикселизация. Пробвах и с кабел - пак е така.
    Реших проблема като залепих приемника на А1 горе в ъгъла отзад на ТВ, и го свързах с PowerLine адаптер към нета. Сега Diema 4К си върви гладко (мачовете) а и се отървах от LAN кабела до приемника.
    Хубаво е, че пак се е намерило някакво решение с на А1 глупавата телевизия. Тоя приемник има ли WiFI или е само на LAN?
    Този пост е редактиран от berpan; 29-11-22 в 19:36.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #98

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Вметни, а как разбра, че човека си ползва телевизора само за гледане на онлайн телевизия?

    50 degrees Fahrenheit = 10 degrees Celsius
    - - - - - - - - - -




    Абсолютно отвсякъде.

    - - - - - - - - - -



    Нещо метафорично казано и е видно че не вдяна от смисъла.... или се правим на Острилка????
    Не съм поставил категоричен знак за равенство.... но с този пост ми доказа че няма смисъл да ти разясня нататгък.
    Явно народа e оскотял достатъчно в нашите геогравски ширини, че и @№@№ дa му сервират с табела гурме ще го изяде, че чак ще иска още... Същото е и с телевизията с табелките в горния десен ъгъл... за които си плаща чинно и пак по примера с ястията му се сервира същото....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #99

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Реших все пак да пробвам тази Диема Спорт 3 4К. Прежалих 30лв. и взех една Ci+ карта от кабеларката ми, с което вече въпросният канал стана наличен при мен. Сигналът идва по коаксиален кабел. Честно казано почти отлично качество спрямо другите родни канали. Аз съм доволен.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #100

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Нещо метафорично казано и е видно че не вдяна от смисъла.... или се правим на Острилка????
    Не съм поставил категоричен знак за равенство.... но с този пост ми доказа че няма смисъл да ти разясня нататгък.
    Какъв знак за равенство не си поставил? Това с градусите го писах на другия колега, който твърди, че щяло да бъде същото от 50F на 25C. Та ти дори не помниш какво си писал или etg ти е втория акаунт? Извинявам се ако е така, но не си ни уведомил. В случая нямам нужда от разяснение, благодаря. 300 mbit/s > 100 mbit/s и независимо дали ще му трябват някога въпросните 300 на телевизора, ако има читав рутер, който не дропва връзката през 2 секунди е пълна глупост да пуска кабели до телевизора и да си ограничава три пъти скоростта. Всичко останало и глупавия ви спор за филми от торентите вече го четохме в другата тема.
    Този пост е редактиран от berpan; 29-11-22 в 23:35.
    Dominator одобрява това.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #101

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Какъв знак за равенство не си поставил? Това с градусите го писах на другия колега, който твърди, че щяло да бъде същото от 50F на 25C. Та ти дори не помниш какво си писал или etg ти е втория акаунт? Извинявам се ако е така, но не си ни уведомил. В случая нямам нужда от разяснение, благодаря. 300 mbit/s > 100 mbit/s и независимо дали ще му трябват някога въпросните 300 на телевизора, ако има читав рутер, който не дропва връзката през 2 секунди е пълна глупост да пуска кабели до телевизора и да си ограничава три пъти скоростта. Всичко останало и глупавия ви спор за филми от торентите вече го четохме в другата тема.
    Извинявам се колега, не знаех че не си имал предвид отговора към колегата с думите "абсолютно".
    Поздрави!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #102

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Мисля, че съм се постарал да цитирам коректно в поста си, за да се вижда кой отговор за кой е.
    Това към теб "Абсолютно отвсякъде" беше по скоро закачка.
    Dominator одобрява това.

  16. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #103

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Не искам да разводнявам темата, така че не мисля да споря. Написах това по-горе, за да не вземе някой да приеме нещата, които пишеш, за достоверни - ако никой не ти възрази ще се приеме за вярно.
    А нямаш никаква представа какво имам предвид с двата вида градуси защото нямаш и никаква представа какво означава числото 300 в характеристиката на една Wi-Fi връзка.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #104

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Хубаво е, че пак се е намерило някакво решение с на А1 глупавата телевизия. Тоя приемник има ли WiFI или е само на LAN?
    Няма WIFI, затова докарвам нета до приемника който залепих за телевизора с двойнолепящо тиксо, с PowerLine адаптер и къс LAN кабел. Зад ТВ в стената има окабеляване само за захранване, а аз не искам да се виждат никакви кабели и взе че се получи така.
    Някой ден като си оправят приложението Xplore Тv ще разкарам А1 приемника, но засега той дава по добро качество, особено на мачовете по Diema3 4К.
    Този пост е редактиран от zaqza; 30-11-22 в 05:28.
    berpan одобрява това.

  18. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #105

    Отговор: От 17-ти октомври всички канали на Нова в HD - паката Диема Спорт в 4К

    Къде е по-добро качеството на телевизията изобщо- през приемник или през приложение?

    Защото имам разминаване между звук и картина.

    Виваком. ЕОН. Имам рутер или модем (незнам точно), в който влиза кабела за интернета. От него излизат кабелчета, които влизат в черното устройство на ЕОН. Самото то, е свързано с ТВ-то.

    Техниците бяха за 10 Мин в нас и ми говореха нещо и за ориложение, но, не ги разбрах напълно, а и не бяха много разговорливи

    Телевизорът ми е LG-55NANO813NA

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 05-08-21, 08:43
  2. Отговори: 0
    Последно: 03-12-20, 18:50
  3. Samsung ue-32j4500aw-не намира всички канали
    От ssamm22 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 18
    Последно: 10-04-17, 16:12
  4. Октомври 2010
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 15-10-10, 11:42
  5. Честита Нова Година на всички...
    От hihimor във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 17
    Последно: 02-01-09, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе