Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 251
Like Tree51Одобрявам

Моля препоръчайте аудио кабели

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #226

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Направо се чудя как всичките тия усилватели без корекции/еквалайзер успяват да постигнат различен звук и характер...
    Това, че някой няма опита или недочува изобщо не значи, че няма разлики.
    Зачеркнахме кабелите, сега усилватели.
    Давай си мнението и за даковете и колоните, че няма никакво значение и да затварям раздела.
    Gena_bs, svetlio1 и npb харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #227

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Аз се "мерих" миналата седмица - 12.3 -12,5 кхц макс ми е вече слуха. Доста от музиката вече ми се струва с мътни високи , ама не е от кабелите .....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #228

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Ами значи не виждам как можеш оценяваш кабели и аудио компоненти, това е все едно да накарам баба ми, която недовижда да оценява телевизори.
    Gena_bs и npb харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #229

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами значи не виждам как можеш оценяваш кабели и аудио компоненти, това е все едно да накарам баба ми, която недовижда да оценява телевизори.
    Добре ще е и Вие да се прегледате, ще бъдете безкрайно удивен
    Slusatel одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #230

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Няма нужда, ежеднвено се преглеждам.
    На колегата с проблема със слуха, мога да му препоръчам акупунктура, има доста позитивни отзиви.
    Действително си е голям проблем това, особено ако си любител на музиката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #231

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Мисля че темата тръгна в друга посока която не е добра. Понеже има доста различни мнение смятам че има два варианта, компромис от двете страни или доказателства с подходяща апаратура.......приятен и ползотворен ден на всички.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #232

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ами значи не виждам как можеш оценяваш кабели и аудио компоненти, това е все едно да накарам баба ми, която недовижда да оценява телевизори.
    Всичко , което пуснах е от форум на аудио специалисти , моето мнение си е лично за мен, това че ви мързи да четете си е ваш проблем. Измери си ушите , да не се окаже , че си по-зле от мен. Ако се мерите с тон-генератори от интернета се лъжете, на него на мен ми показва че чувам от 25 хц до 14.5 кхц , което изобщо не е вярно. И проблем със слуха нямам , нормално е да намалее обхвата на чувствителност предвид възрастта ми, но нямаш достатъчно ерудиция и не се сещаш за това. Върви на лекар наистина , може да се окаже че имаш гени на прилеп.
    По кабелите тече ток , а не звук
    При правилно оразмерен кабел спрямо дължина , усилвател и ОТ няма значение в границите на измеримите стойности дали е от мед или злато и цялото преобразуване от ток на звук става от вашите ОТ. Хубави колони - хубав звук .Спестете пари от кабели и ги вложете в качествени ОТ - ще чуете разликата тогава.
    Повечето от кабелите , които пише , че са със сребро или плутоний е лъжа, калай+малко сребро е на практика
    Всеки има право на свободен избор и може да си купи каквото поиска и каквото може да си позволи
    Тук е форум и всеки може да си каже мнението - не е необходимо дори да е вярно, форума тук е на ниво любители все пак
    Този пост е редактиран от Slusatel; 18-02-21 в 09:39.
    lz1yq одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #233

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Защо са нужни доказателства за каквото и да е.
    Всеки изказва личното си мнение и ако някой чете и търси отговор може да прецени сам какво да прави.

    Между другото, не знам защо се очаква, че с хубави кабели трябва да се чуват някакви неземни честоти и трябва да имаш слух на прилеп за да усетиш някакви разлики.
    От цялата дискусия ми става ясно, че даже не сте разбирали какво точно променя един кабел в общата картина.
    npb одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #234

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Нищо не променя
    lz1yq одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #235

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    ...

    Вземи си кабел от начален клас от истинска мед OFC (99,99 %) за да не съжаляваш в последствие. Например потъмнели краища "зеленясали" на кабелите, след време (като се окислят имат допир до околната среда)
    А това няма как да се случи с OFC проводник.

    ...
    Напротив! Случва се с всеки меден проводник, независимо колко примеси има.

    Цитат Първоначално публикувано от lz1yq Виж публикацията
    2 Х 1.5мм2 меден многожилен кабел от 1.2лв. две жила оцветени черно/червено, или същия размер силиконови. Важно е да са медни многожилни.
    Правилно си нарекъл кабела многожилен (или двужилен - две жила оцветени черно/червено), но това вътре вече се нарича "жички" и кабелът е съответно многожичен!

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    ...
    Оттогава всичките ми кабели са със съответните кабелни накрайници и запоени със сребърен припой. Последният не е много скъп и се намира лесно по магазините за електроника. А и не са нужни килограми от него за целта.
    ...
    Добро решение!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Един мостов кабел 2х2.5мм върши по добра работа от повечето кабели по 3-5-10лв за метър, а струва не повече от левче Друг е въпроса че е твърд и не е удобен за работа.
    Колкото и да е невероятно, това е вярно. За красота може да се надене памучна оплетка. Продава се.
    Slusatel одобрява това.

  13. tek
    tek е офлайн
    Senior Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    1,004
    #236

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Който разбира ENG, да погледне видеото, относно дали има голяма разлика от скъп кабел за тонколони или стандартен меден кабел (от истинска мед, не от алуминий)?
    Speaker Cables Really Don't Make Much of a Difference?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #237

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Има голяма разлика .... в парите които ще наринете за нищо, което можете да чуете

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #238

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Има голяма разлика .... в парите които ще наринете за нищо, което можете да чуете
    Ама да си харчат парите, бе - щом ги влече! Докато "чуващите" се кефят на "свирещи" кабели, търговците ще продължават с кеф да им взимат парите. Суетата човешка е дотолкова непреодолим фактор при някои хора, че те са способни да харчат наистина огромни средства. И ако се чувстват удовлетворени - хубаво! Проблемът обаче идва от друго, а именно: че същите, в някакъв момент започват да изпитват нуждата от чуждо внимание, изразяващо се в похвали, признание и възхищение за качеството и правилността на избора им. Тоест, суетата им ги кара не само да пилеят парите си, но и да търсят одобрението на околните. Което говори, че скъпите и "свирещи" кабели, нито са подобрили звука, нито са удовлетворили суетността.

    Изводи си направете и суетни вие не бъдете!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,431
    #239

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Да, кабелите са голям бизнес за тези , които ги произвеждат и е нормално да си ги хвалят. И е естествено , който си купи скъпи кабели да изпита плацебо ефекта и е напълно нормално да си въобрази , че звукът му се е променил към по-добро. Ако потребителите четяха специализирана литература и ревюта от специалисти / не хвалби от производители / преди да купят скъпи кабели , кой щеше да се набутва .....Иначе аз лично нямам нищо против хората , които харчат пари за такива неща. Просто имат излишни пари и мерак, няма лошо да си ги харчат за каквото им е кеф. Звука така и така не се променя , поне е облекчение , че с марков кабел няма загуба в качеството.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,541
    #240

    Отговор: Моля препоръчайте аудио кабели

    Хубаво де, ясно е, че не чуваш и не зачиташ кабелите като фактор, но защо трябва по-толкова краен и заблуждаващ начин да ги омаловажаваш.
    Запази си го за себе си, това са си твои заключения, на база твоите физиологични и технически особености, но недей да убеждаваш хората в това.
    Никой тук не ти говори за кабели за хиляди левове метъра, а за кабели от порядъка на 5-10лв. метъра, които са достатъчно качествени да не компрометират звука.
    Това е и основното предназначение на кабела, да пренесе сигнала(който не е 0-ли и 1-ци) от източника към приемника с минимални изменения, а това се обуславя от вида и качеството на метала, от който са изработени кабелите.
    Когато почнеш да говориш, че различните видове метали имат еднакви физични характеристики, то спора се обезсмися.
    И пак ще го кажа: Има два фактора, които определят дали ще чуем разлика при различните кабели, първият е слухът ни, а вторият е качеството на системата, когато един от двата фактора не е на ниво, то няма как да очакваме да чуем осезаема разлика.
    npb одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 17 ПърваПърва ... 614151617 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FujitsuAO25CPB умря,моля препоръчайте ми нов
    От valentino_g във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 75
    Последно: 10-01-12, 20:53
  2. Моля препоръчайте ми Midea
    От yelena във форум Климатици Midea
    Отговори: 17
    Последно: 05-09-10, 16:15
  3. Препоръчайте ми аудио система.
    От Bra1nSicK във форум Аудиотехника
    Отговори: 57
    Последно: 11-05-10, 18:29
  4. Препоръчайте ми домашно кино с което да мога да ползвам старите си кабели?
    От imarh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 13-10-08, 09:42
  5. Моля, препоръчайте ми принтер
    От sabidra във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 24-09-08, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе