Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 74

Избор на 5.1 тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #16

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Не съм се насочил към нищо конкретно. А в тези пари се включва и ресивъра. Готов комплект би било хубаво, но от това което съм прочел оставам с впечатлението, че да се купува на парче е по-добре. На мен ми стига да са естетически красиви, да са по-добри от logitech z-5500. Harman-а ми допадат като дизаин и ако с един добър ресивър се получи значително по добро звучение от това което имам ще ме удоволетвори.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #17

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Избора на ресивър е по-лесен - Денон , Ямаха , Пионер , Онкио т.е. нещо около 1200лв и готов комплект 5.1 тонколони от Харман , Танои , Фокал , Босе , Клипш , но как ще ги комбинираш зависи изцяло от теб и все пак трябва да ги чуеш ! А покупката на тонколони на парче е по-сложно и парите може да се окажат повече !

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #18

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Много е тази цена от 1200 лв за ресийвър за този бюджет.
    По-скоро нещо от рода на Denon 1611 или Yamaha V567, които са около 800 лв. И двата поддържат 3D и имат всички нужни аудио декодери.
    Така остават над 2000 лв за колони и кабели, които са горе-долу достатъчно за хубав 5.1 комплект от по-ниския клас на сериозните марки.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #19

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    @mr_BG - ако си готов да експериментираш, интересен вариант за тонколоните е KEF FiveTwo Series Model 11, ЕМЕА Inavation Winner 2007, IF Product Design Award 2007 за който чета само позитивни мнения в интернет. Концепция 5 канален съраунд с две тонколони ( KEF Uni-Q система "sit anywhere" - "седни където и да е", 11 говорителя във всяка колона ), което е особенно удачно за малки помещения или такива при които не може да се позиционира правилно системата ( 5 колони, съб, елсиди по периферията и диван в средата ). Тази концепция позволява на всеки да възприема цялата звукова картина независимо от неговото положение в стаята.

    http://kef.com/en/SurroundSound/FiveTwo/model11



    Тук може да се прочете повече ( 9 страници, немски ) http://www.av-magazin.de/Technik-KEF...11.1488.0.html

    За съжаление не знам някой да ги предлага в БГ, но пък заслужаващ внимание комплект ( задоволяващ изискванията ти за DTS-HD ) се среща за докарване от Германия ONKYO TX-SR308, ONKYO BD-SP308, KEF FiveTwo Series Model 11, KEF PSW 2500 на цена близка до твоята.
    http://cgi.ebay.de/KEF-FiveTwo-11-ON...item45f775d739

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #20

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    И понеже сега е момента да вграждам кабелите, искам да попитам, за такава система от среден клас, от голямо значение ли са кабелите и какви бихте ми препоръчали, без да затварям излишни пари и в тях.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #21

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Естествено, че имат значение. При положение, че ще "затвориш" 2-3000 лева в колони е добре да предвидиш и 200-тина лева за кабелите. Нещо от сорта на 8-10 лв/м. за предните и центъра и 4-5 лв/м. за съраунда.
    Аз сложих за моите колони QED Original за предните и Micro за задните.
    Не мисля, че за твоя бюджет е оправдано да са по-скъпи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #22

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow

    За съжаление не знам някой да ги предлага в БГ, но пък заслужаващ внимание комплект ( задоволяващ изискванията ти за DTS-HD ) се среща за докарване от Германия ONKYO TX-SR308, ONKYO BD-SP308, KEF FiveTwo Series Model 11, KEF PSW 2500 на цена близка до твоята.
    http://cgi.ebay.de/KEF-FiveTwo-11-ON...item45f775d739
    Когато се ползва ebay добре е продавача да е специализиран, особено ако говорим за неща като аудио. Има доста утвърдени и сериозни аудио магазини които ползват ebay като канал за продажби, било на демо уреди, било за по-нисък клас за да разчистят стокови запаси към края на производствения цикъл. Като кликнете на продавача бихте могли да му разгледате историята - от кога е регистриран, какво продава, за колко и т.н.
    Бих се замислил поне да си купя аудио система еле пък за EUR1500+ от продавач, на който мнозинството от продажбите са Benetti shirt Seidensticker за EUR13.99 и тук таме някой лаптоп за шарения с 8 неутрални, и 7 негативни отзива за последната година.
    Ако става въпрос за Onkyo и принципно доставка от Германия бих препоръчал tsnversand.de които съм ползвал и съм много доволен - комуникация, тракинг (можете да ползвате Visa или paypal)

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Идеята на поста ми беше да се обърне внимание на това решение на KEF, а не на немския ибеяджия, обявата на който визирах за ценова база и сравнение - първата която ми попадна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #24

    Re:Избор на 5.1 тонколони


    TECHNOCENTER 5.1 колони TANNOY -2,564lv.
    Плюс DENON AVR-1611/B ми изглежда приемливо. Надхвърля с малко 3000лв ,но ако си заслужава може да ги закупя. Тонколоните са много комапактни и ще се вържат с интериора ми чудесно. Заслуажат ли си парите?

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #25

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    На картинка ли ги хареса?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    19
    #26

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    2500лв за такъв комплект колони е неразумно висока цена!
    Първо защото за малко повече от половината сума можеш да вземеш подобен комплект на Focal или Kef.
    Второ, защото ако си решил да даваш 2500лв за 5.1 колони, можеш да си купиш комплект 5.1 с нормални букшелв колони от сериозен производител, които макар и не толкова компактни, ще свирят наистина много по-добре! Например Monitor Audio BX!


  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #27

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    A ако тези не за заминали http://www.*.com/forum/index.php?topic=695.0 са на светлинни години от това пластмасово Танойче по-горе. Или може ей тъй,комплектче http://cgi.ebay.co.uk/B-W-MT25-Speak...#ht_1266wt_905

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #28

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    B&W MT25 Speakers - Предлагат ли се някаде в България?

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #29

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    По скоро - не , но това не ти пречи да си ги поръчаш от Европа , но не са евтини - над 2000 лв + транспорт до БГ ! Но хубаво е тонколоните да се чуят преди да ги купиш за да няма изненади ! Модела на Харман ....HTKS 60BQ не ти ли харесва , има добри отзиви за него и с един Денон 1911 ще ти свърши работа .

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #30

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от mr_BG

    TECHNOCENTER 5.1 колони TANNOY -2,564lv.
    Плюс DENON AVR-1611/B ми изглежда приемливо. Надхвърля с малко 3000лв ,но ако си заслужава може да ги закупя. Тонколоните са много комапактни и ще се вържат с интериора ми чудесно. Заслуажат ли си парите?
    Таной е сериозен производител, но това комплектче няма как да свири. Сигурно изглежда добре, но да там.
    Ти прецени дали качеството на звука е приоритет за теб.
    Въпросни комплект HTKS 60BQ също спада към тази категория - добре изглеждащи, компактни, но дрънкат като тенекийки.
    Ти сега си имаш вече едни такива. Каква е идеята да ги замениш със нещо 99% същото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на тонколони
    От nismoslx във форум Тонколони
    Отговори: 25
    Последно: 22-11-15, 19:56
  2. Избор на ресивър и тонколони 5.1
    От lizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-15, 15:27
  3. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 15:52
  4. Избор на тонколони .
    От pr0gressive.vibes във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 02:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе