Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 74

Избор на 5.1 тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #31

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    От прочетеното до тук стигам до изводам, че по-долната конфигурация ше е добра за мен:
    Denon AVR 1011
    Monitor Audio BX6
    Monitor Audio BX Centre
    Monitor Audio BX
    Monitor Audio BXW10
    QED Reference HDMI
    QED Orginal
    Имате ли забележки по тази система?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #32

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Denon AVR 1911

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #33

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    А някакви стойки за колоните ? И те струват пари ! Иначе не е зле , но дали ще ти стигне този бюджет !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #34

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Фронталните са стоящи. За другите няма да ми трябват стойки.
    Решението ми съвсем не е окончателно. Споделям за да получа повече мнения и да направя добър избор.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #35

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Ако можеш си вземи за задни BXFX. Монтират се на стена и не ти трябват стойки. Много добре разпръскват и създават отличен съраунд ефект.
    Иначе новата бронзова серия е много добър избор в този клас. Аз съм ползвал за кратко старата и бях много доволен. Сега определено са се погрижили за външния й вид и са я балансирали като звук.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #36

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Точно BXFX имах предвид. Преди 18 месеца си купих TV и до голяма степен съветите ти, lazarus18 ми помогнаха за добрия избор. Напролет ще се изправя отново пред такъв избор. Позагубил съм малко представа какви са последните тенденции в тази посока. Като му дойде времете ще помагаш.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #37

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Добър избор , но бюджета не нараства ли ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #38

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Посочих сумата от 3000лв по-скоро като орентир, за да не ми предложат тонколони от 20000лв бройката и кабел от 200лв метъра. Не, че нама и по-скъпи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #39

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Ако не държиш всички колони да са от 1 серия, бих предложил за субуфър като варианти да прослушаш и REL T2 или Velodyne CHT-10Q, цената е сходна с Monitor Audio BXW10. Успех, ще стане страхотна система

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #40

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Със сигорност ще се получи доста добре. Остава само да убедя и половинаката ( децата са на моя страна).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    78
    #41

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Някой има ли впечатления за SWANS - DIVA серията?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #42

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Аз слушах на изложението в Град хотел София тези Swans, но нямам никакъв спомен от Дива.
    Обаче F2.2F и EX3G свиреша страхотно, за жалост вторите са ти доста над бюжета.
    Разходи се до Пловдив има ги налични.

  16. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #43

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    И аз ще се включа с въпрос, от една полуориентирана позиция

    Ще добавям към телевизор PANASONIC TX-P50G20E (купен преди около 7 месеца и досега радващ ме с хубава картина и слаб звук) и плеър WD TV Live Hub аудио система. Понеже не съм особено претенциозен откъм звук, реших в началото, че малък бюджет ще ме оправи и първо погледнах един sound bar на Philips, който струваше около 600 лева, после чух една от така наречените "системи за домашно кино" на LG горе долу в същия бюджет, която свиреше по-добре, докато накрая не чух един комплект колони JAMO S-606 HCS 3, които в момента са 800 лева и разликата, дори за нетренирания ми слух беше фрапантна. Разбрах, че съм на правилния път, но въпросът е къде да спра. Сигурно и други са го минавали този път...

    Почнах да се целя по-нагоре, прочетох хубави отзиви за бронзовата серия на Monitor Audio, също много като дизайн ми харесват Klipsch RF-52, но понеже съм от Пловдив, в момента съм ги гледал само на картинки. От една страна ценя хубавото, от друга не ми се дават повече пари за звук отколкото дадох за картината /като го купувах, телевизора струваше към 2700 лева/. Вкъщи се гледат много филми, ще се слуша музика, но доста по-ограничено. Вероятно бих се решил на нещо средно като пари, примерно комбинация:
    • Monitor Audio Bronze BX2
    • Monitor Audio Bronze BX Centre
    • Monitor Audio Bronze BXFX


    което като обща цена прави към 1500 лева, но ще ми е трудно да намеря място до телевизора за bookshelf колони без стойки, има си достатъчно място за floorstanding, обаче това ще вдигне бюджета към 2000 лева и нагоре, което не ми се ще засега да правя, защото ще купувам и ресивър /чакам новите модели на Yamaha и ще взема 371 или 471/.

    Та чуденето ми е относно:
    • JAMO S-606 HCS 3 - лесно добавям и субуфер и въпросът ми е решен.
    • частична покупка, с евентуални допълнения по-късно. Тогава ще взема хубави предни стоящи колони - примерно Klipsch Reference RF-52 II или Monitor Audio Bronze BX 5 и по нататък ще добавям от съответната серия /тук ако някой може да каже кое е за предпочитане/.


    Разликата между цените на тези два варианта е около три пъти /като се сметнат и субуферите/. Чудя се дали си струва тази разлика за човек, който не е аудиофил. Извинявам се за общо взето обърканото ми питане


  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #44

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Аз бих препоръчал варианта с BX2, но задължително на стойки. След време добавяш хубав събуфер и ще имаш отлична система за филми за средно по-големина помещение /не си написал колко е голямо то/. След още някакво време можеш да замениш предните със стоящи BX5/BX6 ако искаш да подобриш звученето при музика.

  18. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #45

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Благодаря за съвета. За стойки, нещо подобно става ли - http://www.technomarket.bg/products/...vogel-s-vls-60? Не намирам голям избор.

    Помещението е нормален хол.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на тонколони
    От nismoslx във форум Тонколони
    Отговори: 25
    Последно: 22-11-15, 20:56
  2. Избор на ресивър и тонколони 5.1
    От lizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-15, 16:27
  3. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 16:52
  4. Избор на тонколони .
    От pr0gressive.vibes във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 03:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе