Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 74

Избор на 5.1 тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #46

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от CP

    Разликата между цените на тези два варианта е около три пъти /като се сметнат и субуферите/. Чудя се дали си струва тази разлика за човек, който не е аудиофил. Извинявам се за общо взето обърканото ми питане

    Според мен не си струва тази разлика, в момент в който не знаеш още какво искаш.
    Аз лично имах 2 години Jamo S 606 комплекта, а чак тогава "еволюирах" на Клипш 52 комплект. Ако не ме натиснала някаква "краста" да сменя нещо от домашното кино - нямаше да ги сменя до момента.

    ПП. Ако пък станеш някога начинаещ аудиофил, няма да те задоволи нищо от това

  2.  
     
  3. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #47

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    hristobotev,

    Какъв субуфер си ползвал с Jamo S 606? Препоръчаният от производителя SUB 250?

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #48

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Вземи си Клипш

  5. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #49

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Е, не го очаквах, от три спеца три различни мнения Явно чуденето ми има основание. Да взема да се домъкна до София да ги чуя... Тъкмо взех да се навивам за Monitor Audio

    Лично за мен обаче и трите мнения имат логика - Jamo-то няма да ми натовари финансите и вероятно напълно ще ми е достатъчно /поне на тоя етап/. Klipsch много ми харесват на външен вид, защото ще ми паснат на обстановката вкъщи и дори да почна само с покупка на две стоящи колони, ще бъде огромен upgrade спрямо звука, който получавам в момента. Някъде обаче четох за тия хорни, че не на всички им харесва звука. А за Monitor Audio отвсякъде виждам само суперлативи, но единствено ме притесняват именно тия хвалени bookshelf колони, някакси си взех да си представям системата със стоящи, но предполагам, че бързо ще им свикна, ако намеря подходящи стойки. Във всеки случай, каквото и да взема, мисля че ще е ОК. Изглежда въпросът ще се реши от наличните през идващия месец свободни парични средства :-)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #50

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Колега,
    Хвърляш се на скъпи и качествени озвучителни тела, а нищо не споменаваш за receiver!
    Имаш ли вече или смяташ да купуваш? Звученето се променя при комбиниране на компоненти от различни марки/произвоители. В това число включвам НЧ и кабелите към озвучителните тела, които също не са за пренебрегване. По-добре да не са bookshelf колоните и ако централните са с вграден sub е още по-добре. За получаване на оптималното звучене на каквато и да е система зависи много от разположението на озвучителните тела, мебелировката като цяло и т.н.
    Едно време продаваха комплекти озвучителни тела с усилватели от ниския и среден клас на фирмите. Моят съвет е да се насочиш към тях, за да не се набутваш излишно!

    Имаше доста писано на времето за разпределението на бюджета при купуване на качествена Stereo система. За Home Cinema 5.1 не знам какво е разпределението, но би трябвало да е подобно. 10-15% за кабели, озвучителните тела около два пъти по-скъпи от усилвателя (receiver).

    Успех с избора!

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #51

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    От по-горе написаното , колегата споменава , че чака новите модели на Ямаха и тогава ще купува ресивър от двата модела , който си е набелязал ! Сега събира мнения за ОТ , но лошото е че не може да чуе всичките предложения на едно място !

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #52

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от CP
    hristobotev,

    Какъв субуфер си ползвал с Jamo S 606? Препоръчаният от производителя SUB 250?
    Нямах суб тогава
    Клипш-а е добро решение, но е доста по-скъп....

    ПП. Хорните си свирят прекрасно, наистина отиди и чуй всичко писано в постовоте ти.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #53

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    А,още нещо - ако ще купуваш Клипш или Монитор Аудио,ресийвъра е хубаво да бъде поне 671(ако си се навил на Ямаха). Sorry about your wallet .

  11. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #54

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Имаше доста писано на времето за разпределението на бюджета при купуване на качествена Stereo система. За Home Cinema 5.1 не знам какво е разпределението, но би трябвало да е подобно. 10-15% за кабели, озвучителните тела около два пъти по-скъпи от усилвателя (receiver).
    Интересна формула, не съм я срещал досега. Прилича на принципа на майсторите - "работата струва колкото материалите" Вероятно логиката й е, че по-добрият усилвател ще разкрие по-добре потенциала на по-скъпите тонколони и обратно.

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    А,още нещо - ако ще купуваш Клипш или Монитор Аудио,ресийвъра е хубаво да бъде поне 671(ако си се навил на Ямаха). Sorry about your wallet .
    Изглежда същият принцип. Yamaha ми се виждат добро съчетание на цена - качество, освен това съм чувал модела 467 и ми хареса, но новите модели свалят някои от екстрите към по-долните класове.


  12. CP
    CP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    81
    #55

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Дойде време да се отчета във връзка с питането ми - не знам на кой доколко ще му е интересно, но много хора ми помогнаха в избора (специални благодарности на Nataraja за съобщенията му на лични, също така на lazarus18, civica, hristobotev, Vanquished, дано не пропускам някого), от всички мнения имах полза и ги отчетох, затова съм длъжен да кажа какво стана, пък може и на някой друг търсещ да съм от полза.

    Та резултатът е: Denon AVR-1912, Monitor Audio RX2, Atacama SL600. Това засега, по нататък ще се допълва. Още не всичко съм го събрал, само колоните вече са вкъщи, за ресивърът чакам доставка, а стойките ги поръчах от Англия. Кабелите са QED Original и QED Silver за Bi-Amping.

    Как се стигна дотук. Отидох да чуя предварително набелязаните Monitor Audio Bronze и Klipsch Reference, като преди това се бях като че ли навил най-вече за BX5. Първо, на външен вид, сравнено с представите ми от снимките имаше значителни разлики. BX5 ми се видяха по-малки, отколкото си ги представях, а BX2, които също чух - по-големи отколкото си мислех. Почти същото мога да кажа за Klipsch RF-52 и да кажем - RB-81. Явно представата ми, че стоящите колони са големи, а bookshelf - малки беше тотално грешна. Разбира се, това се отнасяше само за ниските класове. Второто, което се отнасяше за външния вид като цяло - предварително си бях харесал повече Klipsch в това отношение, но на място нещата се обърнаха и Monitor Audio ми харесаха повече.

    Сега за звученето. От Monitor Audio чух първо BX5, BX2 и накрая цялата система 5.1 с BX5. Принципно, бях впечатлен от звука, но намерих за себе си следните разлики, които ще се опитам да обясня аматьорски - BX2 ми звучаха малко остро, а BX5 - по-обемно и плътно, но и малко по-размазано. Така или иначе, значителната разлика, която очаквах между двете колони в полза на BX5 не я намерих и ми беше трудно да кажа кои точно предпочитам. Съвсем накрая, когато си тръгвах, случайно мернах в магазина RX2 и помолих да ми ги пуснат - тук вече моят слух не намери кусури - звукът беше обемен, чист, балансиран, много ми хареса. Колоните са доста големи и много красиви. Разбрах, че щом не мога да намеря недостатъци, явно съм стигнал нивото ми на чувствителност и повече от това не ми трябва Вкъщи има възможност да оставя необходимото разстояние от стената и не би трябвало с баса да има проблеми. Всички тези колони бяха захранвани от Denon - при бронзовата серия от 1911, а при RX не съм много сигурен, но пак беше Denon.

    След това, в същия ден, чух Klisch RF-52, RB-61 и RB-81, в този ред. Трябва да кажа, че също много ми харесаха! Много обемен звук и много ясно чуване на детайлите /дори при много голямо намаляне на силата на звука/. Мисля, че RB-81 бяха най-добрите, след това също много ми харесаха RF-52, само RB-61 ми звучаха малко по-остро. За себе си обаче установих, че между трите модела различията в звученето са по-малки, в сравнение с различията между вариантите на Monitor Audio. Вероятно заради доминиращата хорна. Не знам защо, но за мен това беше един малък минус за Klipsch, когато после седнах да помисля за предимствата и недостатъците на RX2 срещу RB-81 или RF-52, независимо, че звученето на самите хорни ми хареса много. Тук захранването идваше, ако не се лъжа от NAD.

    В края на краищата, не отне много мислене. Аз обичам балансираните неща и вариантът с RX2 ми се видя като цяло по-добър и после като последващ upgrade с добавяне на останалите компоненти от системата, при което вероятно имам избор да добавям или от бронзовата или от сребърната серия /второто е доста по-вероятно да стане, но без субуфера, който е много скъп/.

    Още да добавя, че в процеса на търсене на варианти си дадох сметка, че независимо от това, че основно се гледа кино, нас не ни вълнуват особено спец-ефектите на киното, а бихме оценили повече "музикалното звучене" на колоните, било то на стерео или на концерт. Затова избрах RX2 пред да кажем BX2, които бяха на половин цена и в общия кюп на пълната система каквито и недостатъци на съм им намерил, биха се загубили.

    По отношение на ресивъра. Почти бях купил един Dеnon 1911 от Англия, който с доставка и всичко нямаше да ми дойде повече от 700 лева, но както и за колоните, реших че ще дам малко повече пари, но да взема нещо, което повече да не го мисля, особено заради мрежовите му функции. Попътьом мислих за Onkyo 509 или 609, които с доставка от Германия биха дошли съответно около 650 и 900 лева, накрая се разкандардисах, едно заради изглежда малко по-голямата им ненадеждност, второ че за Monitor Audio Denon като че ли са по-подходящи. Иначе Onkyo 509 е всичко, което би ми трябвало като функции - петканален и с мрежа. Относно Yamaha - забавянето на доставка на новите модели ме отказа, а старите, които можех да намеря намалени от чужбина нямат USB и мрежа, дори и 667. Накрая, cnet, на преценката на който съм се доверявал много пъти, направиха 1912 Editor's choice за 2011.

    За стойките. Нищо подходящо не намерих за тези големи колони в България, което да не е много скъпо. Поръчах Atacama SL600 от Англия, с доставката ще ми дойдат за около 300 лева. Мисля че ще са идеални.

    Така че това е. Бюджетът се разду многократно, но се надявам удоволствието да си струва!

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #56

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    За Честито май е рано още , нека всичко да ти пристигне благополучно и като го " сглобиш " и настроиш пак пиши !
    Важното е ти да си доволен от покупката !
    Успех !

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #57

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от CP
    Още да добавя, че в процеса на търсене на варианти си дадох сметка, че независимо от това, че основно се гледа кино, нас не ни вълнуват особено спец-ефектите на киното, а бихме оценили повече "музикалното звучене" на колоните, било то на стерео или на концерт. Затова избрах RX2 пред да кажем BX2, които бяха на половин цена и в общия кюп на пълната система каквито и недостатъци на съм им намерил, биха се загубили.
    Честито и от мен ! Знай,че има голяма разлика при филмите в стерео и 5.1 . И аз дълго време гледах филми в стерео,но след като допълних системата до 5.1 ми е непонятно как ми е харесвало стерео . Много приятни мигове те очакват.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #58

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Здравейте! Поразгледах тук-таме за 5.1 колони които ще вържа към ПЦ-то.Бюджет 250 лева.Ще ги използвам само за гледане на филми и разбирам че за тези пари пак ще са "плякалки" като досегашните ми Лухеонки,но единствено искам 5.1 ефекта да е добър.Няма голям избор та се спрях на следните:

    http://aukro.bg/komplekt-tonkoloni-5...682105529.html

    http://www.pazaruvaj.com/aktivni-kol.../opisanie.html

    http://www.pazaruvaj.com/aktivni-kol.../opisanie.html

    http://www.itx.bg/bg/sound-vision/sp...-speakers.html

    Ако някой има мнения или други предложения ще сам ви благодарен ако споделите.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #59

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    Това с добрия ефект става с добри тонколони , разположени по правилния начин ! Но за тези пари , то разликата е само в марката и дизайна , толкова , ще вдигат шум ! Имам личен опит дори с по-евтин комплект - става , но не е това , което трябва да бъде !

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    25
    #60

    Re:Избор на 5.1 тонколони

    здравейте!!!търсяколонкиlogitech z-5500 илиz-906.откъдемогадагизакупянадобраценаизаслужаватлисипарите.щегиизползвамсмултим диенплейър

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на тонколони
    От nismoslx във форум Тонколони
    Отговори: 25
    Последно: 22-11-15, 19:56
  2. Избор на ресивър и тонколони 5.1
    От lizard във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 30-01-15, 15:27
  3. Избор на тонколони и ресийвър
    От aldokalcone във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 29-03-14, 15:52
  4. Избор на тонколони .
    От pr0gressive.vibes във форум Тонколони
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-10, 02:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе