Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68
Like Tree4Одобрявам

Помощ при избора на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #16

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    За съраунд мисля да сложа тези Top Audio Video Shop :: Boston Acoustic BA A23 или тези Top Audio Video Shop :: Boston Acoustic BA A25
    Какво ще кажете...?

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #17

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Аз лично ще кажа че за съраунд чак толкова скъпи не ти трябват, в общи линии какво да е ще ти върши работа. Трябват ти наистина хубави фронтални и център. За филми задължително и субуфер, в тези компоненти си харчи паричките или по скоро на тях наблягай.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #18

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Препоръки за съраунд.....?

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #19

    Отговор: Помощ при избора на тонколони


  6. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #20

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Не е добра идея да се смесват различни по тембър озвучителни тела, било то за съраунд каналите. Не е препоръчително дори да се смесват колони от един производител, но от различна продуктова линия. Идеалният вариант е 5 еднакви колони за максимално темброво хомогенен звук, особено ако се слуша 5 канална музика. Субуферът, от друга страна, не е задължително да е от същата серия както останалите ОТ. Сиромахомилски препоръки от сорта "ще ти е по-евтино" не са много от полза.
    pulsedriverbg одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #21

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Не е добра идея да се смесват различни по тембър озвучителни тела, било то за съраунд каналите. Не е препоръчително дори да се смесват колони от един производител, но от различна продуктова линия. Идеалният вариант е 5 еднакви колони за максимално темброво хомогенен звук, особено ако се слуша 5 канална музика. Субуферът, от друга страна, не е задължително да е от същата серия както останалите ОТ. Сиромахомилски препоръки от сорта "ще ти е по-евтино" не са много от полза.
    Т.е тези ще паснат идеално Top Audio Video Shop :: Boston Acoustic BA A23, така ли да разбирам или тези като компромисен вариант http://topavshop.bg/catalog/3314_bos...ssic_cs23.html.
    Предполагам идеалният вариант е същите като фронта или...?
    Този пост е редактиран от volverine; 25-12-14 в 18:13.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #22

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    И аз съм на същото мнение - сега ползвам различни за съраунда и не ми харесва изобщо , ама така ще е че трябва пълен комплект да вземам и почвам от предната двойка с център ...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #23

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Най важни са предни+център, но ако съраундите не отговарят ... няма да е добра идея и според мен. Както е споменал колегата Ulfhedinn "Не е добра идея да се смесват различни по тембър озвучителни тела" освен субуфера. Тези BA A23 сякаш най добре. Като ги гледам са от една серия и изглеждат еднакво.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #24

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    За суб съм се ориентирал към Dali Zensor E 12F. Рефлекса му е разположен на долу, в този случай трябва ли да се съобразявам с разположението му в стаята? Субовете с така разположен рефлекс добър вариант ли са или да се ориентирам към тези с предно разположен рефлекс?

  12. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #25

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Тук има някои съвети за разположението на ОТ
    http://www.bgaudio.org/modules.php?n...article&sid=15
    http://www.bgaudio.org/modules.php?n...article&sid=18
    http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=25

    http://www.bgaudio.org/modules.php?n...article&sid=31
    http://www.bgaudio.org/modules.php?n...article&sid=38
    Предполагам на доста въпроси ще ти отговори, приятно четене.

    Тук може да разгледаш няколко стотици различни изпълнения на домашно кино, идеи всякакви от доста скъпи до прилично скъпи. Всичко се свежда до личният вкус и възможности, като крайният резултат е максималното удоволствие от гледането на филм или слушането на музика. http://www.blu-ray.com/community/?ac...type=-1&page=1
    Този пост е редактиран от vencifcl; 26-12-14 в 09:13.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #26

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Благодаря на vencifcl за хубавите и полезни линкове. Сега дилемата е междуDALI Subwoofers | SUB E- 12 F и ASW 250 Subwoofer | Home Audio | Boston Acoustics US). Аз повече клоня към Dali заради 12" суб, но останалата част от системата е А серията на Boston Acoustics, и въпроса е дали фронта, съраунда и центъра на бостън ще се харесат със суба на Dali?

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #27

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Субуферът не е задължително да бъде от същия производител, както останалите озвучителни тела. Проблемите със субуферите са най-вече с разположението и акустиката на стаята. В малки и квадратни помещения, басът е проблем. Ако искаш да получиш максумум за парите си, според мен е най-удачно да вземеш:

    B.K. Electronics Homepage или L-Sound International

    Субуферите на BK идват напълно окомплектовани (всички необходими кабели и шпайкове), предоставят възможност за Hi Level свързване (Neutrik connection), цената за доставка до България е 59 паунда, с 2 години гаранция са.

    Субуферите на SVS са с безплатна доставка, но без свързващи кабели (RCA конектор) в пакета, с 5 години гаранция, клас D усилвател, fixed 80Hz 12 dB/octave high pass filter, възможност да го върнеш до 45 дни след покупката, ако не ти хареса и фантастично обслушване на клиентите.

    Не си писал какво е помещението ти, какви навици на слушане имаш (музика, филми, ниво на звука, какво очакваш от субуфера и т.н.) и не е ясно точно какъв субуфер ти е необходим. Имай предвид, че това е може би най-капризният и труден за интегриране елемент от цялата система.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #28

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    За мен едно от задължителните неща е субуфера да има опция за автоматичен старт. Имах субуфер който трябваше всеки път когато си пусках филм да ходя да го включвам после пък да го изключвам, понякога забравях да го пусна или пък после да го изключа ами да ти кажа с течение на времето ми писна. Сегашният автоматично тръгва и спира за мен лично това си е супер удобство. Дори при някои по-кротки филми тук-таме се включва за малко свърши си работата и после почивка. Иначе дакато му намериш оптималното място и да го настроиш спрямо системата си е играчка, ама пък после 1-2 в годината само ще му забърсваш прахта.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #29

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    За мен едно от задължителните неща е субуфера да има опция за автоматичен старт. Имах субуфер който трябваше всеки път когато си пусках филм да ходя да го включвам после пък да го изключвам, понякога забравях да го пусна или пък после да го изключа ами да ти кажа с течение на времето ми писна. Сегашният автоматично тръгва и спира за мен лично това си е супер удобство. Дори при някои по-кротки филми тук-таме се включва за малко свърши си работата и после почивка. Иначе дакато му намериш оптималното място и да го настроиш спрямо системата си е играчка, ама пък после 1-2 в годината само ще му забърсваш прахта.
    Би ли споделил марката и модела на твоя суб. И как да разбера определени модели субове дали имат автоматичен старт/стоп?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #30

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    volverine взимай SVS-a! Сравни го с този на DALI. За съжаление не съм го чувал, но исках аз да си взема такъв. С преден порт и говорител ще го позиционираш по лесно.

    Цитат Първоначално публикувано от volverine Виж публикацията
    Би ли споделил марката и модела на твоя суб. И как да разбера определени модели субове дали имат автоматичен старт/стоп?
    Пише го в характеристиките. Като усетят сигнал над определено ниво и се включват. След прекратяване на сигнала след около 20 мин изгасят сами. Ей тук го показват около 2рата минута:

    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 27-12-14 в 15:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избора на тонколони за ONKYO TX-SR608/B
    От kirko_17 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 17-08-11, 00:31
  2. Помощ за избора на тонколони за YAMAHA RX-V467
    От ianii във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 28-04-11, 17:20
  3. помогнете в избора за тонколони
    От gofar във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 05-12-10, 15:24
  4. помощ при избора..
    От thunderchild във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-08-06, 11:37
  5. Тонколони за Home Cinema, помощ с избора
    От Godzilla във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 03-08-04, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе