Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 68
Like Tree4Одобрявам

Помощ при избора на тонколони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #31

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    В БГ има ли от къде да се поръча SVS и в същото време да се чуе, понеже аз не намирам нищо

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #32

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    И аз търсих, но от България няма от къде. Колегата Ulfhedinnсподели, че може да се поръча от L-Sound International с безплатна доставка.

  4. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #33

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Не, няма къде да чуеш. Можеш да си поръчаш от норвежкият дистрибутор. Идва за около седмица от Норвегия. Субуферите на BK също са много добри, произвеждат се във Великобритания, но при тях е с поръчка и трябва да чакаш да ти го направят, освен ако нямат готов от модела, който си избрал. Ако държиш обаче прослушване се ориентирай към някоя от марките предлагани у нас. Вносителите имат демонстрационни зали и можеш да чуеш на място. Споменатият от теб Dali, не е лош вариант, но според мен SVS и BK са в пъти по-добри. И като параметри, и като представяне.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #34

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Извинявайте за нелепите въпроси, но има ли официални вносители на ВК за БГ, за SVS разбрахме, че няма вносители и също така няма къде да ги чуем. Ако няма къде да ги чуя, видя и т.н. според мен е по-добре да се ориентирам към Dali............. Не вярвам да е по-зле от останалите марки.....или...???

  6. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #35

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Нито SVS, нито ВК имат вносители. И двете компании работят с директни продажби през интернет. Затова и цените им са толкова добри - не разчитат на разни прекупвачи и аудио джамбази. Ти си купи каквото ти е на сърцето, за да не съжаляваш после. Тук просто се опитваме да ти дадем насоки и да споделим личен опит и мнения. Крайният избор е твой, кинтите ти - също. Не знам и какво разбираш под "по-зле".

    Ето ти набързо едно сравнение:

    Dali E-12 F - 28 - 190 Hz +/- 3 dB
    SVS PB-1000 - 19-270 Hz +/- 3 dB
    BK P12-300SB - -3dB lower than 20Hz

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #36

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Оценявам това което правите за мен и ако съм ви засегнал по някакъв начин се извинявам.В крайна сметка някой имал ли е удоволствието да чуе моделите на SVS или B.K.?
    Този пост е редактиран от volverine; 28-12-14 в 10:25.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #37

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от volverine Виж публикацията
    В крайна сметка някой имал ли е удоволствието да чуе моделите на SVS или B.K.?
    Имам този SVS SB-2000 - 500 Watt DSP Controlled, 12" Compact Sealed Subwoofer . Мощен, детайлен, с добра текстура. Бърз, стегнат и динамичен, спира навреме, когато е необходимо.

    За да избереш подходящ субуфер, помещението е от особена важност. Тип под - бетон, ламинат, паркет, дюшеме. Тип стени - твърди, кухи или меки. Всичко това има значение за представянето и за това какви усилия ще трябва да положи субуферът, за да звучи добре. Твърдите стени например задържат бас енергията в стаята, друг тип стени я абсорбират и редуцират количеството бас, което чуваш и усещането за удар (slam).
    Ако слушаш повече музика е по-добре да избереш затворен обем субуфер, а ако киното ти е приоритет търси ported, който слиза максимално ниско. Големината на стаята ти и формата й също имат значение. Преди да купиш каквото и да било почети и се информирай. В аудиото всичко опира до лични предпочитания. Ако на теб ти звучи добре, значи е ок. Един приятел от САЩ е наблъскал в малко стайче две чудовища Seaton Submersive всеки с два 15'' драйвъра и се кълне, че по-добър звук на света няма.
    Този пост е редактиран от Ulfhedinn; 28-12-14 в 17:09.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #38

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Здравей,

    Аз имам BK XXLS-400-FF и съм много доволен. Басът е много чист, стегнат, динамичен и дълбок. Помещението ми е 32 м2. Колко е твоето? Ако е по-малко, може да се мисли и за по-малък модел. SVS не съм слушал, но съм чел хубави отзиви за тях. Според мен която и от двете марки избереш, ще бъдеш доволен.

    Повечето субове на ВК са затворен обем, гледам че SVS има и със затворен обем, и с порт. По принцип казват, че тези с порт са по-добри за кино, а тези със затворен обем са по-добри за музика, но това е малко условно. Моят е затворен обем, но смятам че се справя много добре и при филми.

    Друго, което трябва да избираш е дали да е с драйвер насочен напред или надолу. Аз избрах насочен напред заради теоретично по-лесното му разполагане.

    Звученето на суба много зависи от акустиката на помещението и разположението му.

    Съпортът от ВК е много добър. Транспортът излиза скъпичко, но какво да се прави - моят суб тежи 27 кг.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #39

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от drpetar Виж публикацията
    Здравей,

    Аз имам BK XXLS-400-FF и съм много доволен. Басът е много чист, стегнат, динамичен и дълбок. Помещението ми е 32 м2. Колко е твоето? Ако е по-малко, може да се мисли и за по-малък модел. SVS не съм слушал, но съм чел хубави отзиви за тях. Според мен която и от двете марки избереш, ще бъдеш доволен.

    Повечето субове на ВК са затворен обем, гледам че SVS има и със затворен обем, и с порт. По принцип казват, че тези с порт са по-добри за кино, а тези със затворен обем са по-добри за музика, но това е малко условно. Моят е затворен обем, но смятам че се справя много добре и при филми.

    Друго, което трябва да избираш е дали да е с драйвер насочен напред или надолу. Аз избрах насочен напред заради теоретично по-лесното му разполагане.

    Звученето на суба много зависи от акустиката на помещението и разположението му.

    Съпортът от ВК е много добър. Транспортът излиза скъпичко, но какво да се прави - моят суб тежи 27 кг.
    Самото заплащане как става?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ulfhedinn Виж публикацията
    Имам този SVS SB-2000 - 500 Watt DSP Controlled, 12" Compact Sealed Subwoofer . Мощен, детайлен, с добра текстура. Бърз, стегнат и динамичен, спира навреме, когато е необходимо.

    За да избереш подходящ субуфер, помещението е от особена важност. Тип под - бетон, ламинат, паркет, дюшеме. Тип стени - твърди, кухи или меки. Всичко това има значение за представянето и за това какви усилия ще трябва да положи субуферът, за да звучи добре. Твърдите стени например задържат бас енергията в стаята, друг тип стени я абсорбират и редуцират количеството бас, което чуваш и усещането за удар (slam).
    Ако слушаш повече музика е по-добре да избереш затворен обем субуфер, а ако киното ти е приоритет търси ported, който слиза максимално ниско. Големината на стаята ти и формата й също имат значение. Преди да купиш каквото и да било почети и се информирай. В аудиото всичко опира до лични предпочитания. Ако на теб ти звучи добре, значи е ок. Един приятел от САЩ е наблъскал в малко стайче две чудовища Seaton Submersive всеки с два 15'' драйвъра и се кълне, че по-добър звук на света няма.
    От къде е закупен понеже ако в официалния сайт е 700 $ в немския сайт грубо казано става 700 €. А от официалния няма доставка до БГ.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    113
    #40

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от volverine Виж публикацията
    Самото заплащане как става?
    Попълваш тази онлайн форма. Трябва да имаш Виза или Мастъркард.

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #41

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от volverine Виж публикацията
    От къде е закупен понеже ако в официалния сайт е 700 $ в немския сайт грубо казано става 700 €. А от официалния няма доставка до БГ.
    От L-Sound International

    Но в зависимост от помещението ти, на теб работа би ти свършил и SVS PB-1000 Black Subwoofer - Subwoofers

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #42

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Много ви благодаря за всичко, живи и здрави

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #43
    Както почти всичко в САЩ цената е по ниска. А и фирмата е тамошна. До тук каквото и да дойде винаги го обръщат на същата цена но в евро. Ако го поръчаш от сайта в долари и платиш транспорта, мито и ДДС най вероятно ще излезе по скъпо от колкото да поръчаш от LSound.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    37
    #44

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Както почти всичко в САЩ цената е по ниска. А и фирмата е тамошна. До тук каквото и да дойде винаги го обръщат на същата цена но в евро. Ако го поръчаш от сайта в долари и платиш транспорта, мито и ДДС най вероятно ще излезе по скъпо от колкото да поръчаш от LSound.
    За жалост това са фактите.

    - - - - - - - - - -

    Бихте ли казали нещо за субовете на VELODYNE и POLK AUDIO...?

  18. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #45

    Отговор: Помощ при избора на тонколони

    Velodyne са една от най-авторитетните марки. Няма да сгрешиш ако си купиш такъв субуфер. Polk Audio не бих си купил при толкова други алтернативи. За кои конкретно модели на Velodyne и Polk Audio става въпрос? За Velodyne digital11 ще ти бъде от полза с по-меродавно мнение. Той ползва субове от тази марка отдавна.

    Ето ти една интересна статия http://www.soundandvision.com/conten...guts-and-glory

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избора на тонколони за ONKYO TX-SR608/B
    От kirko_17 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 17-08-11, 00:31
  2. Помощ за избора на тонколони за YAMAHA RX-V467
    От ianii във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 28-04-11, 17:20
  3. помогнете в избора за тонколони
    От gofar във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 05-12-10, 15:24
  4. помощ при избора..
    От thunderchild във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 14-08-06, 11:37
  5. Тонколони за Home Cinema, помощ с избора
    От Godzilla във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 03-08-04, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе