Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 55
Like Tree2Одобрявам

Каква топлоизолация да сложа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #16

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от freelander

    между другото външна изолация 2-3cm е пълна глупост - никва работа
    не че не не се усеща разлика ама...




    В коефицента на топлопроводимост на материала освен дебелината, като компонента влиза и специфичния топлинен капацитет на самия материал. От това следва и заключението, че има значение какъв материал се ползва. Както стана ясно, стиропора и фибрана са един и същи материал. При дебелина над 26 мм от този материал съотношението "цена на инвестицията" към "съпротивление на топлопреминаване" е в полза на цената. Казано с прости думи - даваме повече пари (прогресивно) а ефекта е по-малък.

    За стъклените и минералните вати оптималната дебелина е 5-8 см

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #17

    Re: топлоизолация


    Като шега @kris11 : Ама ти пробвай да я извадиш от наелоновия пакет първо.
    За ТЕЦ а е Airrock 50mm
    .А на пакетите от малките страни има отвори примерно 30х30см без найлон.Да не си мислиш. че ги нареждат да няма отвор към небето?? Просто се нахвърлят за по-бързо и лесно.
    При тази плътност на ватата цената и фърка до небето
    артова писах ,ако има пари..


  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #18

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от freelander
    1 2 3 абсолютно просто ползвах Copy Paste...
    5* * * *Тая именно разлика в технологията води и до тва 4е Стиропора "изчезва"


    @TAZ ми абсолютно видимо след 3-4г стиропора почва да се вижда как "изчезва" а не след 50г - всъщност той просто се свива и направо се смарангясва
    и говоря за "ново строителство" тухла.
    между другото външна изолация 2-3cm е пълна глупост - никва работа
    не че не не се усеща разлика ама...






    freelander , имам изолация от Стеропор 5см, от преди 3г. тази година разбивах една от стените за да си слагам прозорец и стеропора си беше АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ, даже го мерих за да видя как се е свил ))
    Незнам кой ги разпространява тези смехории, ама си е яко безмислица. сложил съм си уплътнение на гаража с парчетата стеропора, който махнах от стените, без замазки, шпакловки.... гол като пушка. да видим дали ще се свие или "смарангяса".

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #19

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от alexb


    freelander , имам изолация от Стеропор 5см, от преди 3г. тази година разбивах една от стените за да си слагам прозорец и стеропора си беше АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ, даже го мерих за да видя как се е свил ))
    Незнам кой ги разпространява тези смехории, ама си е яко безмислица. сложил съм си уплътнение на гаража с парчетата стеропора, който махнах от стените, без замазки, шпакловки.... гол като пушка. да видим дали ще се свие или "смарангяса".
    Tия смехории ги разпространявам аз щото когато след 4г си къртех отвън по стената, стеропора не само че беше започнал да изчезва ми на места почти го нямаше. А беше цели 3sm като малък

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re: топлоизолация

    За външана изллация най-добро и евтино е минералната вата. Има специални плоскости и не старее като фибрана и стеропора. Може да се прави с произволна дебелина. Фирмите избягват да я слагат защото е по неудобна за работа, на пипане е бодлива. Ватата е много евтина и има много добра паропропускливост и негоримост. Имка и друго нещо. Всички фирми предпочитата да продадът по скъпия продукт, а не по евтиния.
    Предимството на фибраан е голямаат твърдост която има и затова за вътрешни изолоця е много добър и за подова изолация е иделен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #21

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    За външана изллация най-добро и евтино е минералната вата. Има специални плоскости и не старее като фибрана и стеропора. Може да се прави с произволна дебелина. Фирмите избягват да я слагат защото е по неудобна за работа, на пипане е бодлива. Ватата е много евтина и има много добра паропропускливост и негоримост. Имка и друго нещо. Всички фирми предпочитата да продадът по скъпия продукт, а не по евтиния.
    Предимството на фибраан е голямаат твърдост която има и затова за вътрешни изолоця е много добър и за подова изолация е иделен.
    Мин. вати на Rockwool са много качествени. Но имат един много голям за нас недостатък - почти двойно по-скъпи от другите вата, а тези които са на твърди плочи още повече.Друг голям проблем е , че няма вече Rockwool -България -София от началото на година. Хем трябва да си правиш сметка какво ще се търси , хем да угодиш с експресна доставка на клиента и хем да напълниш жял вагон от 1 тип вата. А хората търсят различни дебелини ,плочи , дюшеци с алум.фолио, с хартия и т.н.Не можеш да угодиш на всички

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #22

    Re: топлоизолация

    Чух че някъде около Русе има малка фабрика която произвежда сносна каменна вата. За подробности може да се питат русенските търговци на строителни материали.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #23

    Re: топлоизолация

    Здравейте,някой знае ли характеристиките на някаква нова топлоизолация(XPS),която е българско производство и е* оранжева на цвят.Произвежда се от софийска фирма в гр.Вълчи дол но незнам търговското й наименование. Обиколих почти всички строителни борси във Варна и на всякъде много ми я хвалеха,характеристиките й били по добри от тези на Fibran,Deltadur,Neopor и др., иначе като цена е много добре. Дали е подходяща за външна изолация и не* е ли по добре да се сложи обикновен стиропор, за да може да "диша" стената. Това "дишане" много ли е важно за стената? Ако стената е запечатана и от двете страни с Fibran, каво става?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #24

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Чух че някъде около Русе има малка фабрика която произвежда сносна каменна вата. За подробности може да се питат русенските търговци на строителни материали.
    Мда прав си , ама само малко е зад Дунава - Румъния. Марка "Топлан" и е базалтова. Имат и стъклена.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #25

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Чух че някъде около Русе има малка фабрика която произвежда сносна каменна вата. За подробности може да се питат русенските търговци на строителни материали.
    На панаира гледах как пламъка на газова горелка си шари по едно парче каменна вата, без особени, да не кажа никакви, последици за ватата. Позаинтересувах се, оказа се, че това е каменна вата Rockwool. И по връзката с твоя пост е, че фирмата в Русе, която я продава, е Бултекс - инфо от офиса в София...

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    5
    #26

    Re: топлоизолация

    От 2 дни чета какво ли не по форумите във връзка с топлоизолациите. За съжаление обаче, като пишат трима души по една тема изказват пет мнения. Вече толкова се обърках, че ми се потвърждава тезата, че колкото по-малко знае човек, толкова по-щастлив се чувства. Както и да е. Живея на последния етаж в тухлена "кооперация" на около 40 години в краен апартамент, на който външната стена е със северно изложение. Макар и сградата да е свързана с ТЕЦ, зимата с дървената дограма и с включено парно на макс температурата е 13-14 градуса. Току що смених дограмата и имам намерение да направя топлоизолация отвън на стените. Преди две седмици видях на съседната улица, на тухлена сграда да поставят 40 мм Фибран. Поинтересувах се, и майстора (викам му майстор, че не му знам името) ми обясни, че с фибрана било най-добре. Щял съм: "Да се рОдим". Казах му, че според това, което знам, трябва да се поставя EPS (стиропор). Той ми обясни, че нямало какво да дишат стените отвън. Просто трябвало да се проветряват помещенията редовно. Да, ама вчера говорих с хората, на които им поставиха фибрана и ми се оплакаха, че взело да мирише на гнило в апартамента.
    Възможно ли е за седмица-две да се получи такъв ефект от изолацията?

    Чета навсякъде, че за тухла трябвало да се ползва EPS (стиропор). Да, ама
    1. Трябва да е с по-голяма дебелина, и
    2. След време се стопявал и изчезвал.

    Доколкото разбирам, най-добре е да се изолира с каменна вата. Тя обаче била скъпа.

    Тъй като не съм толкова богат, че да си купувам евтино, може ли някой да ми каже каква дебелина каменна вата би ми свършила работа (тухлите на стените са "4-ки") и колко горе-долу би струвала?

    Ако все пак не ми е по възможностите, мога ли да сложа Фибран или нещо от сорта или трябва да е задължително стиропор?

    Ако е стиропор каква дебелина трябва да се ползва и наистина ли след 5-10 години ще трябва отново да повтарям операцията за поставяне на изолация?

    А Фибрана не се ли стопява като стиропор-а?

    Моля ви, нека вземат отношение и хора, които са си поставили фибран на тухлен градеж и да споделят наблюденията си. Разбира се, ще съм благодарен и на специалистите да споделят мението си.
    Благодаря ви.

  14.  
     
  15. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #27

    Re: топлоизолация

    Щом касае сметките ни темата е много актуална! Нищо не разбирам от изолации, но въпроса с "по-дишащия" и "по-недишащия" материал ми се струва съществена в новите технологии. Влагата си съществува в нашите жилища, в каквото и кличество да е тя. А факт, че я има означава, че от някъде трябва да си "ходи", ако стените са тотално капсулирани - отива си по "кокалите", дробчетата ни, мебелите и т.н. Изводът ми е /извинявам се за опростяването на процесите/, че влагата все пак трябва да може да бъде излъчена от стените, а не от нашите мебели... Така си мисля, защото има някъква аналогия с избора при боядисването на вътрешните стени с вар или с латекс.* Понеже с латекса е по-красиво, по-модерно и стените все пак дишат този материал пИчели!

    Значи, изолационния материал е по-добре да:
    1. не му пука от времето по новините!
    2. може да"диша" /по-възможност по-тихо!/
    3. е по възможност по-евтин,* лесно преносим и "слагаем".
    4. бъде не взривяем, не ядлив неразтворим във вода и не крадлив.




  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #28

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от gravedigga
    От 2 дни чета какво ли не по форумите във връзка с топлоизолациите. За съжаление обаче, като пишат трима души по една тема изказват пет мнения. Вече толкова се обърках, че ми се потвърждава тезата, че колкото по-малко знае човек, толкова по-щастлив се чувства. Както и да е. Живея на последния етаж в тухлена "кооперация" на около 40 години в краен апартамент, на който външната стена е със северно изложение. Макар и сградата да е свързана с ТЕЦ, зимата с дървената дограма и с включено парно на макс температурата е 13-14 градуса. Току що смених дограмата и имам намерение да направя топлоизолация отвън на стените. Преди две седмици видях на съседната улица, на тухлена сграда да поставят 40 мм Фибран. Поинтересувах се, и майстора (викам му майстор, че не му знам името) ми обясни, че с фибрана било най-добре. Щял съм: "Да се рОдим". Казах му, че според това, което знам, трябва да се поставя EPS (стиропор). Той ми обясни, че нямало какво да дишат стените отвън. Просто трябвало да се проветряват помещенията редовно. Да, ама вчера говорих с хората, на които им поставиха фибрана и ми се оплакаха, че взело да мирише на гнило в апартамента.
    Възможно ли е за седмица-две да се получи такъв ефект от изолацията?

    Чета навсякъде, че за тухла трябвало да се ползва EPS (стиропор). Да, ама
    1. Трябва да е с по-голяма дебелина, и
    2. След време се стопявал и изчезвал.

    Доколкото разбирам, най-добре е да се изолира с каменна вата. Тя обаче била скъпа.

    Тъй като не съм толкова богат, че да си купувам евтино, може ли някой да ми каже каква дебелина каменна вата би ми свършила работа (тухлите на стените са "4-ки") и колко горе-долу би струвала?

    Ако все пак не ми е по възможностите, мога ли да сложа Фибран или нещо от сорта или трябва да е задължително стиропор?

    Ако е стиропор каква дебелина трябва да се ползва и наистина ли след 5-10 години ще трябва отново да повтарям операцията за поставяне на изолация?

    А Фибрана не се ли стопява като стиропор-а?

    Моля ви, нека вземат отношение и хора, които са си поставили фибран на тухлен градеж и да споделят наблюденията си. Разбира се, ще съм благодарен и на специалистите да споделят мението си.
    Благодаря ви.
    И аз като теб се чудех дълго време какво да слагам и накрая си сложих Фибран (сложих си го сам,щото съм на първия етаж,няма нищо сложно), и така в момента на северната ми стена отвън имам 4см., а отвътре имам 2см. фибран. А за "дишането " не се притеснявай, наистина Фибрана запечатва стената, но като си имаш прозорци ще проветряваш оттам, фибрана не е препоръчителен да се слага на помещения, които не могат да се проветряват изобщо, т.е. затворени помещения. Според мен за такова кратко време не може да се образува мухъл, защото имам познати,които са с Фибран от 2-3 г. и нямат абсолютно никакви проблеми. А ако имаш и климатик, който изсушава въздуха, въобще няма за какво да се притеснявяш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #29

    Re: топлоизолация

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    На панаира гледах как пламъка на газова горелка си шари по едно парче каменна вата, без особени, да не кажа никакви, последици за ватата. Позаинтересувах се, оказа се, че това е каменна вата Rockwool. И по връзката с твоя пост е, че фирмата в Русе, която я продава, е Бултекс* - инфо от офиса в София...
    Е и нашата фирма я внася за ТЕЦ Варна

  18. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #30

    Re: топлоизолация


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вътрешна топлоизолация- има ли смисъл и ка
    От zhelko във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 280
    Последно: 31-08-17, 12:58
  2. CPU поддържа памет до 1866. каква памет да сложа.
    От divxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-06-13, 15:11
  3. Топлоизолация на климатик
    От vyrhara във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-11, 23:34
  4. Топлоизолация на къща - въпрос ???
    От d_imige във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 17:48
  5. Каква топлоизолация да избера?
    От Bobsun5 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 10
    Последно: 14-03-05, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе