Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 90

Дограма - вид, марка, характеристики, особености

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Дограма - вид, марка, характеристики, особености

    Въпросите са ми малко, но може би няма да бъдат последните.

    • Алуминиева или PVC дограма и защо? [Цените са близки]
    • Blick [6 камерна] или Weiss [3 камерна] и защо?
    • Какво означава K стъкло, точно как се монтира и как да го познаем [еднозначно]?


    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #2

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]


  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #3

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22091.0.html
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,20366.0.html

    Според мен:
    1/ Алуминиева пред PVC - алуминия старее по друг начин - уговорката е да е изпълнен добре, включително термомоста!
    Най-добре е дъб, но дори да можеш да го платиш /с впечатление съм, че можеш/, дори и да намериш майстор /това си е трудно/ най-ще се озориш с материала - "не от всяко дърво става свирка"

    2/ Поне 3 камерна, но след 3та, нещата почват да ми напомнят на строителната изолация след 5я сантиметър ако не бъркам Все пак "колкото повече, толкова повече"

    3/ К-стъклото спира излъчването в определена част от спектъра, доколкото съм запознат... Май няма начин да го познаеш току-така! Но пък май има ефект от него...
    Със сигурност инертния газ между стъклата се чувства по-осезаемо! Както и тройния стъклопакет

    Дано съм бил от полза - успех с избора!

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Благодаря.
    Да, най-вероятно ще е трикамерен стъклопакет [K стъкло на доверие], респективно 6 камерна [PVC] Blick. Само 6 камерната "стига" са 3 камерен стъклопакет.
    Нещо не ми звучаха убедително "майсторите" занимаващи се алуминиева дограма. Стори ми се, че има доста условности при нея. Марка, вид алуминий, архитектура на самата дограма, а и не на последно място самия монтаж.

    .:: OFFTOPIC ::.
    Странно е кое е накарало модератора да класифицира дограмата, като "Битова техника", но както и да е ...
    [Обсъждане на DVD-плеъри, климатици, телевизори, хладилници, фотоапарати и др...]
    Виждам, че и другите теми са тука, така че не е лошо да уточните в описанието на форума, че и варта, ITONG и дограмата също влизат тук. Или пък да се преименува форума от "Битова техника" във форум "Бит, техника, строителство". Иначе, който не следи "Битова техника" няма как да се ориентира.

    Темата си беше точно за "дъра бъра".
    Утре ще пиша нещо за "вар и киреч и тухли четворки". Преместете я пак тука.

  6. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #5

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    1. PVC, защото профилите по ъглите се лепят и дограмата се херметизира. При алуминиевата, колкото и добре да прилепват, няма как да се изолират напълно.

    2. Която и да е 3 или 4 камерна, ще отговаря на почти всички условия на 6 камерната. Дебелината на самите профили е 60 мм и евентуално изолацията на тези с повече камери би била с 0.00 по-добра.

    3. К-стъклото е да пропуска светлинните лъчи и да отразява топлинните. До колкото ми е известно, тънкото покритие на К-стъклото започва да се разпада и губи свойствата си след 2-3 години.

    4. Газ аргон - допълнителна изолация между стъклата.

    Личен избор - PVC дограма 3 или 4 камери, стъклопакет 32мм. Без К-стъкло, без газ аргон.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ...........
    .:: OFFTOPIC ::.
    Странно е кое е накарало модератора да класифицира дограмата, като "Битова техника", но както и да е ...
    [Обсъждане на DVD-плеъри, климатици, телевизори, хладилници, фотоапарати и др...]
    Виждам, че и другите теми са тука, така че не е лошо да уточните в описанието на форума, че и варта, ITONG и дограмата също влизат тук. Или пък да се преименува форума от "Битова техника" във форум "Бит, техника, строителство"

    Темата си беше точно за "дъра бъра".
    Утре ще пиша нещо за "вар и киреч и тухли четворки". Преместете я пак тука.
    Преместих я точно защото и другите теми по въпроса са си в този раздел. Ще я върна ако докажеш, че дограмата не е "Хардуер", а попада в категорията на възвишените духовни материи на "Дъра бъра".... Не подценявай проблема, да не кажеш после "Духа мииии...."

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #7

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Дори след като ми монтираха новата PVC-дограма, не се чувствам достатъчно уверен да давам отговори, но се надявам да помогна с още въпроси, а и да преразкажа какво съм чул, докато разпитвах:
    - броят на камерите на дограмата сигурно има значение, но изглежда логично широчината на дограмата да е по-важна за изолацията - т.е. за всеки тип n-камерна дограма питай колко е широка;
    - K-стъклото намалява проникването на инфрачервените лъчи, без да спира останалите - т.е. намалява се коефициента на топлообмен;
    - предполагам повечето фирми предлагат и напълване на стъклопакета с аргон - но ми казаха, че няма никакъв смисъл при K-стъкла;
    - помисли дали искаш стъклото ти да е оцветено (синьо или кафяво);
    - питай с какъв обков работят - всъщност цената на дограмата зависи доста силно от това;
    - питай дали ще ти направят замазката ("обръщането") - може да ти спести допълнителни главоболия след това;
    - не знам защо си се спрял само на български PVC профили, разликата с вносните не е толкова голяма.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    ... "и др." какво Вълчо?
    "DVD-плеъри, климатици, телевизори, хладилници, фотоапарати" ме навеждат на мисълта за вещи и уреди подобни на "DVD-плеъри, климатици, телевизори, хладилници, фотоапарати", а не за дограма.
    Но ... нека да не спорим ... решението е твое, по-добре всичко да е събрано на едно без значение от името форума и описанието му.

    За изтриване е този пост.

  11. Member Аватара на daley
    Тук е от
    Jun 2004
    Живее в
    Варна
    Мнения
    420
    #9

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Стъклопакетите се правят в стъкларниците. За напълването на стъклопакета с аргон, трябват условия, които в тези стъкларници няма. И аргона се пълни обикновено само в сметката. Не може да се види ни чуе. Ако успееш да убедиш производитела на дограма, че трябва да присъстваш при изработката на твоите стъклопакети и да видиш, че наистина ти го пълнят, ще е идеалният вариант.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ... "и др." какво Вълчо?
    "DVD-плеъри, климатици, телевизори, хладилници, фотоапарати" ме навеждат на мисълта за вещи и уреди подобни на "DVD-плеъри, климатици, телевизори, хладилници, фотоапарати", а не за дограма.
    Но ... нека да не спорим ... решението е твое, по-добре всичко да е събрано на едно без значение от името форума и описанието му.

    За изтриване е този пост.
    Добре де изтрий поста си и премести темата където смяташ за най-удачно.
    Ако не ме лъжат очите в профила ти пише модератор.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Не те лъжат, но по принцип си имаме неписани правила, които вероятно не са ти направили впечатление. Ако погледнеш горе ще видиш, че за определени форуми си има определени модератори.
    Не всички модератори модерират навсякъде. Може и да могат, но не го правят.
    Още повече, че не е нужно да съм модератор за да изтрия свой собствен пост, това също изглежда не съобразяваш.

    И е редно да не се месим при вземане на решения [преместване на тема], поне така сме си свикнали, още повече пък с Lupus.
    Ако има нещо за решаване, няма да го правим публично, тук просто коментирахме определена неуточненост, която вероятно ще се прегледа.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]


    Момчета, разводнихте темата - на мен това ми се виждаше важен проблем преди време...
    Ако Модератора вземе да почисти малко...
    А може и лекичко да промените името на темата...


    ПО ТЕМАТА:
    Malone,
    Ако не чета грешно, в мненията поне косвено се споменава нуждата от внимание с качество на изпълнение - ъглите на алуминия, липсите на аргона, покритието на К-стъклото
    За съжаление и най-добрия материал може да бъде съсипан от "майстор", но това не мисля, че е достатъчно основание за да се откажем от по-доброто и да изберем по-лесното за изпълнение от "майсторите"!

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #13

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Здравей,понастоящем се занимавам с направата на дограма макар и да не съм станал все още велик майстор.У нас съм сложил алуминиева Etem(Стилмет) със к-стъкло.Това за конденза на алуминия са митове за които ще изтъкна няколко причини.Ако дограмата е направена от студен профил(без термомост),ако има нередовно отопление и т.н.Моята дограма не кондензира.Двамата ми колеги(единия собственик на фирмата) също са си сложили алуминиева.Не икономисвай от к-стъклото,искай гаранция.Фирми няма да ти препоръчвам.Преди да почна в дограмаджийската фирма работих в един склад за обков на алуминиева дограма,термо панели и стъклени врати.Всички наши клиенти(дограмаджии) имаха едно и също мнение за пвц-то,самолет от пвц няма .
    Това че му лепят ъглите не го прави по-добро,на алуминия ъглите се хващат с различни сглобки но от това не духа в стаята.Виждал съм некачествен пвц профил който се е сцепил на сглобката.Отделно в самия пвц профил се слага друг(метален),който да държи пвц-то да не се размърда с времето(което е доста възможно).Друг аргумент е че в България НЯМА добро пвц.Със смях си спомням как един ме убеждаваше че си е сложил оригинална австрийска дограма....Вайспрофил.Само ще ви кажа че шефа на въпросната фирма е турчин.Пвц-то масово се вкарва от Турция и не струва,другото е реклама.Друг аргумент е обкова който е аначително по-добър за алуминия.Говоря за дръжки,панти,двуосови механизми,брави и прочие глупости свързани с дограмата.Като погледнеш на пвц-то дръжката как изглежда ти става ясно че не струва.Ако решиш да боядисваш алуминия цената ще стане близо двойна от тази на бялото(говоря за актуални цветове като дървени имитации,сиво и т.н.).Повечето производители на стъклопакети ги заменят при проблем,но това си е работа на фирмата към която ще се обърнеш.На пазара има и тройни стъклопакети,ако имаш бол пара инвестирай в това.Като говорим за дълготрайност то определено е в полза на алуминия,тия обещания за гаранция на пвц профила от 30 години са празни приказки.Като следваш горе долу тези съвети събери оферти от няколко фирми и тогава си избери.Успех!

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #14

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Някакво мнение за PVC- дограма Rehau ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #15

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    Някакво мнение за PVC- дограма Rehau ?
    Аз съм с такава, трикамерна 70мм, к-стъкло, за момента нямам забележки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ZTE Libra характеристики?
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-12, 23:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-07-09, 22:30
  3. Особености на шофирането в Москва
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-07, 19:40
  4. Особености на инвестициите в България - в Times
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 10-08-06, 16:07
  5. Субтитри за "Особености банной политики" (Баня-2)
    От A.H. във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе