Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 90

Дограма - вид, марка, характеристики, особености

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #16

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Спрямо другите (вайспрофил, блик, саламандър и т.н.) как е? Става ли конденз? Какво производство е? Сподели повече.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #17

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Конденза се получава от неправилно отопление/проветряване.Рехау-то в България е 95% произведено в Бг,демек не по стандартите.Иначе и най-скапания профил да сложиш(Winhouse) няма да има конденз ако се проветрява и отоплява.Топло,после студено,после топло....ето го конденза.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #18

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    От работещи в тази сфера знам , че Рехау е калпава и много мека пластмаса. Пак от тези познати Блика се доближава доста до KBE. С други думи вяра само на познат от този бизнес. Най-важното е също да ти я монтира човек врял в тази работа , а не начиенаещ на 1-3 месеца.Има си тънкости в този занаят , който се добива с практика и знания.От повечето камери 6 на Блик ползата е много мижава освен олекването на джоба.
    От моя личен опит по " обръщането" мога да споделя :
    1. Ако сте на тухла и стара мазилка аман ви е системата -рони се доста старата мазилка и доста има за измазване после. Тъй като съм на такова положение - много стара тухла и не съм специалист мазач се насочих към алуминиевите профили за ъгли / вертикални и хоризонтални ъглови повърхности около дограмата и към "Цем Кол"/9,50 лв 25 кг / в добавка с цимент. Сместа се бърка е дрелка и бъркалк, нанася се с маламашка за 3,5 лв от китайците.Предварително алуминиевит ъгли се прикрепват към стената или с гипс или силна смес "Цем Кол" и цимент. маламашката смело се води по профила на ал. ъгъл. Маламашката се поставя в долната старна на плоскостта която ще се измазва и върху нея се нанася разтвора. изтегля се нагоре с лек натиск. Ако не стане от първият път се повтаря.

    Не ми се смейте но неволята ме научи, в началото доста бях несръчен и доста цапах Ама се понаучих след като чаках няколко часа да дойде майстор след предварителни уговорки , дойде за 40 мин и нищо не свърши и съответно и не получи.
    Ако не сте сигурни нанасяте първа груба ръка с маламашката. Като поодръпне с по-рядка смес нанасяте втора ръка- изглажда се добре. Като поодръпне с стипопор и напръскване с вода се заглажда почти до гланц. Ако не ви хареса като изсъхне - шкурка ситна около 200.

    2. на панел пей сърце почти няма за измазване после / на бабата мазах тази година/.
    3. Работата е за топлите дни - мазилката трябва да изсъхне , иначе влагата остава в стаята.

  5. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #19

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    По въпроса за дограмите. Алуминиевата дограма е много добра, ама за целта трябва да отговаря на много условия за да е читава, демек дали термомоста е както трябва, дебелината на самия материал на профила, производството му и не на последно място КЪДЕ ЩЕ Я ПОСТАВЯШ!! Имам доста клиенти които внасят или произвеждат дограми и съм понаучил това-онова. Сложих на балкона на брат ми алуминиева дограма със всички екстри, качествен монтаж, голяма подпрозоречна пола, никакъв контакт с метал и т.н.... Ела да видиш за какъв конденз и мухъл става на въпрос. Още ми е сърдит. Оказа се че покрай въпросния балкон има постоянно въздушно течение, което постоянно охлажда дограмата, все едно охладител на процесор, а освен това не е само той а и други мои познати имат този проблем ама разбрах по-късно. Стават локви по пода. Оказа се че и това има голямо значение за алуминиевата дограма след като хванах ЧЕТИРИ от клиентите ми да проверяват какво са направили първите или петите иначе казано. За ПВЦ дограмата - този проблем го няма, там е важно какъв е профила и дали фирмите не спестяват от металните профили или обкова както го наричат. Това са шините и елементите за регулиране на самия профил които позвиляват не само затварянето и отварянето на вратите и прозорците ами и тези, които са вътре във провила с които се коригират "изкривяванията" на профила в вслествие на естествената деформация на пластмасата, т.е. въре в профила има метални шини свързани в със скоби по ъглите с които се коригира самия профил след време, защото понякога (и аз имах този проблем) отварянети и затварянето на прозорец или врата става по трудно защото профила е слегнал или иначе казано се е изкривил в следствие на атмосферни условия или неточности в монтажа и седи под напрежение от което се деформира. С помощта на този обков да го наречем в последствие след натягане (или разхабване) на винтовете за корекция нещата са ОК. За съжаление има фирми които си спестяват тези детайли при направата на дограмата и след това нещата се оказват неприятни за клиента, даже можеи да духа през дограмата. За нискоемисонното стъкло или така нареченото "К" стъкло съм твърдо "ЗА" - действително има ефект от него. Може да се различи само ако имаш база за сравнение, демек стъклопакет от обикновено стъкло. Ако погледнеш двата стъклопакета, този с нискоемисионното леко, но видимо сивее ако има отзад нещо бяло (стена, хартия) или, обаче след монтажа, ако го погледнеш на слънце, седи леко мътно или по-тъмно, както искаш го наречи. Относно инертните газове - може и да има фирма, която да пълни стъклопакетите, ама аз още не знам такава, това означава същия да се прави чисто в инертна (газова) среда и да бъде абсолютно херметичен за години напред, което до ден днешен силно ме съмнява. Триплекса е хубав, но скъп. Не знам дали си заслужава инвестицията, особено ако става въпрос за панелен апартамент. Добрата алтернатива, която е на цената на обикновения стъклопакет е този на Brugman, при който разстоянието м/у стъклата е по-голяно (ако пожелаеш), съответно повече въздух или иначе казано въздушна възглавника=по-добра термоизолация. Същата докграма се прави с профили "Саламандър", които са що годе читави. Други добри профили са "Veka" и "SCHUECO", като Veka май още нямат менте на българския пазар. Лично мойта дограма е от Ролпласт марка Rehau. На единия прозорец е 5-камерна, всичко останало е 3-камерна. Няма особена разлика... По-принцип многокамерните дограми са за по-студените държави и за БГ не е необходимо чак такива екстри, но взимайки в предвид последните 2 зими тук, ако имаш пари, по-добре си вземи 5-камерна. Това е моето мнение, пък и аз имам страхотен проблем - мухъл. Живея в панелен апартамент, не е краен, но след външна термоизолация с 60мм "Термопор" , което е ектрудиран стиропор и ПВЦ дограма, се появи страшно много мухъл... С изключение на кухнята(!) където е 5-камерната дограма и все повече се замислям дали не сбърках с тази 3-камерна въпреки убежденията на специалистите относно приложението на 5-камерната такава. Относно дограмата "Brugman" - питай ме догодина на пролет защото сега монтирах такава с "К" стъкло (около 152 квадрата) в планиннска къща. [:-)]

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #20

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    kris11 виждам, че си в час. Какво ще кажеш за ПВЦ дограма - Профилинг?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    63
    #21

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    Спрямо другите (вайспрофил, блик, саламандър и т.н.) как е? Става ли конденз? Какво производство е? Сподели повече.
    Както са казали и по-горе наличието на конденз зависи от много неща. Аз определено такъв не съм имал. От офиса няколко човека сме с такава дограма, на всичките ни ги е слагала една фирма, разпръснато във времето през няколко години. До момента никой не се е оплакал от дограмата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #22

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    kris11 виждам, че си в час. Какво ще кажеш за ПВЦ дограма - Профилинг?
    Не съм спец. Просто неволята и разтакаването в очкване на майсторите ме научиха на някои неща, които споделям тук за да помогна с понатрупания опит. Иначе имам приятел с ф-ма за дограма и го разпитвам и "проверявам" . Ще го питам за тази марка.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #23

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    kris11 виждам, че си в час. Какво ще кажеш за ПВЦ дограма - Профилинг?
    Недей.Бягай и от марката Trocal,днес цял ден монтирахме в един апартамент от нея.Пълна скръб е отвсякъде.Съвета ми е да се насочиш към алуминий с марките Etem(Стилмет) или Alumil.Ако все пак държиш да е пвц попитай за Кьомерлинг.Искай обкова да е Maco.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #24

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    dragozow - Относно Профилинг видях я. Вижда ми се по-добра от Блик, Вайспрофил и най-вече от Рехау БГ. Всъщност тази Рехау която се предлага в България няма нищо общо с оригинала. Много крехка е и други подробностти. Както казва един приятел от този бранш, всичко е реклама.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #25

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от moderator_S
    dragozow - Относно Профилинг видях я. Вижда ми се по-добра от Блик, Вайспрофил и най-вече от Рехау БГ. Всъщност тази Рехау която се предлага в България няма нищо общо с оригинала. Много крехка е и други подробностти. Както казва един приятел от този бранш, всичко е реклама.
    Именно,недей защото след някоя година ще търсиш да сложиш алуминиева.Какво му е на алуминия?Превъжхожда по всичко пвц-тата освен по това че е по-студен материал.Ако си виждал по старите сгради на Наркооп и разни такива има алуминиева дограма,най-често с цвят на алуминий или златна една такава.Та това е на 20-ина години и не е мръднало като профил с изключение на обкова ама тогава той не е бил на ниво.Сега има хубав обков и хубави стъклопакети,в комбинация със хубав термо профил се получава нещо за което си заслужава човек да си хвърли парите.прилагам снимки на моята която не духа и не се поти зимата.

    http://picvalley.net/files/2006/07/2...777bf5d256.jpg
    http://picvalley.net/files/2006/07/2...27f4a3828a.jpg
    http://picvalley.net/files/2006/07/2...bdf0f6603a.jpg

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #26

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    dragozow - Прав си!!! При мен става дума за един малък прозорец на панелка с външна ролетна щора, и точно поради тази ОСНОВАТЕЛНА причина не си заслужава високо вложение. Ако става дума за големи пространства и остъкляване на поне 120 кв.м. разбира се варианта е алуминии.
    Поздрави!!!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    5
    #27

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Здравейте.Днес поръчах PVC дограма 5-камерна(KBE system 70mm.) уж немска.Искам да попитам дали съм направил добър избор. Слагам я на панелка. След като ми поставят дограмата смятам да правя и изолация(външна). Дали след тези операции ще изчезне мухала от стените.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    5
    #28

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]


  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #29

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от RaYaN
    Здравейте.Днес поръчах PVC дограма 5-камерна(KBE system 70mm.) уж немска.Искам да попитам дали съм направил добър избор. Слагам я на панелка. След като ми поставят дограмата смятам да правя и изолация(външна). Дали след тези операции ще изчезне мухала от стените.
    Не,този профил се прави в България от Алупласт мисля.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #30

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Искам да задам един въпрос към разбирачите в тази тема. Решихме да сложим ПВЦ дограма и топлинна изолация на етажа ни заедно със съседите от горния етаж. Имаме избрани изпълнители след представени оферти. Но аз искам да подам документи за "топлинен" заем в ДСК - при който, ако дограмата, изолацията и монтажа отговарят на определени условия се ползва компенсация във вид на сума отпусната по линия на някакви фондове на ЕС, така че на практика заемът ти излиза безлихвен. Банката ни връчи едни фермани за попълване на данните на дограма, стъкла и др. материали, кото трябва да бъдат описани по офертата. Работата е там, че на 99% всичко имаме, остана ни само някакъв "епсилон" коефициент който е параметър на К-стъклата. Та въпроса ми е знае ли някой що за коефициент е това и на каква характеристика съответства.
    Предварително благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ZTE Libra характеристики?
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-12, 23:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-07-09, 22:30
  3. Особености на шофирането в Москва
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-07, 19:40
  4. Особености на инвестициите в България - в Times
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 10-08-06, 16:07
  5. Субтитри за "Особености банной политики" (Баня-2)
    От A.H. във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе