Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 90

Дограма - вид, марка, характеристики, особености

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #31

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Някакви отзиви за PVC дограма Schuco (мисля, че така се пишеше)?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #32

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Искам да задам един въпрос към разбирачите в тази тема. Решихме да сложим ПВЦ дограма и топлинна изолация на етажа ни заедно със съседите от горния етаж. Имаме избрани изпълнители след представени оферти. Но аз искам да подам документи за "топлинен" заем в ДСК - при който, ако дограмата, изолацията и монтажа отговарят на определени условия се ползва компенсация във вид на сума отпусната по линия на някакви фондове на ЕС, така че на практика заемът ти излиза безлихвен. Банката ни връчи едни фермани за попълване на данните на дограма, стъкла и др. материали, кото трябва да бъдат описани по офертата. Работата е там, че на 99% всичко имаме, остана ни само някакъв "епсилон" коефициент който е параметър на К-стъклата. Та въпроса ми е знае ли някой що за коефициент е това и на каква характеристика съответства.
    Предварително благодаря!
    Накарай изпълнителя да се ангажира писмено в договора с това и при евентуална нередност да можеш да търсиш отговорност.И аз го чувам за пръв път.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #33

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Накарай изпълнителя да се ангажира писмено в договора с това и при евентуална нередност да можеш да търсиш отговорност.И аз го чувам за пръв път.
    Ами как да го накарам, като и той не знае що за коефициент е това "епсилон" - някаква характерикстика на К-стъклото. И фирмата , която прави стъклопакетите е наш клиент - попитах и там - и те нямат в документацията от вносителите такъв параметър. И на сайта на производителя влязох една английска фирма Pilkington - и там не успях да намеря нищо за този епсилон. По изискванията на банките трябва да е между 0.05 и 0.20. По мои предположения, това е коефициент на отражение на слънчевата енергия, ама знам ли?
    HEEEELP please!!!!!

  5. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #34

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Щом и те незнаят значи ти е спукана работата.Аз мога да ти кажа някои фирми които произвеждат пакети, Кристиян Нейко(почни от там),Сияние,Клер-Д,Стройинвест...Ако те незнаят те съветвам на тия от банката да им кажеш да се гръмнат и да провериш условията в друга.Иначе ако накараш изпълнителя да поеме отговорност с документ за всичко(така правят големите обекти),после при евентуално разминаване си има клаузи.Така и той ще се старае повече и няма да влага боклуци с каквито в тоя бранш е пълно.Ако е за един апартамент с тия изисквания още от сега ти казвам че 90% ще се откажат,а другите ще ти искат четворно.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #35

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Ами как да го накарам, като и той не знае що за коефициент е това "епсилон" - някаква характерикстика на К-стъклото. И фирмата , която прави стъклопакетите е наш клиент - попитах и там - и те нямат в документацията от вносителите такъв параметър. И на сайта на производителя влязох една английска фирма Pilkington - и там не успях да намеря нищо за този епсилон. По изискванията на банките трябва да е между 0.05 и 0.20. По мои предположения, това е коефициент на отражение на слънчевата енергия, ама знам ли?
    HEEEELP please!!!!!
    Е какво толкова се чудиш! Пиши го 0.16 за да е в границите на изискванията и да вървят да го проверяват ако си нямат друга работа. А ако ти кажат, че не е верен, кажи им, че имаш данните от производителите на стъклопакета и им поискай методиката по която са го измерили за да го провериш и ти!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #36

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Е какво толкова се чудиш! Пиши го 0.16 за да е в границите на изискванията и да вървят да го проверяват ако си нямат друга работа. А ако ти кажат, че не е верен, кажи им, че имаш данните от производителите на стъклопакета и им поискай методиката по която са го измерили за да го провериш и ти!
    Maй че натам вървят нещата...
    Благодаря на всички, които се отзоваха.
    Ама ми е много странно, че не намерих инфо в нета.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    22
    #37

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell
    Някакви отзиви за PVC дограма Schuco (мисля, че така се пишеше)?
    На цялата ни къща в Банкя сложихме Schuco с К-стъкло преди 2 месеца. Дограмата за мен е готина. Всичко в нея е Шуко - профил, обков, механизми, дръжчици - на всякъде си пише едно и също. Аз не съм специалист и не разбирам от дограми, но това което ми направи впечатление спрямо дограмата на апартамента:
    - на всеки отварящ се прозорец има поне 5-6 точки на затваряне на механизма - не само отпреде или само горе-долу кат другите
    - стандартно от външната страна слагат едни профилчета като "дъждобрани" - ако забива дъжд водата не се стича в профила, а се отвежда напред
    - балконските врати имат мидички и задържащ механизъм, който позволява като си отвън да дръпнеш вратата и тя да си стои затворена - много гот.
    - изпълнението изглежда готино, не е "дървено"
    - на дупчиците, които се правят да излиза ако има вода в профила има едни готини капачета, за да не се виждат; при родата на дограмата няма такива
    и дограмата отвън си е разпробита

    Къщата е още нова и не мога да дам някакво по-подробно мнение. За сега впечатленията ни са добри и сме доволни.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    5
    #38

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Абе хора никой ли не знае нещо за Kbe 70mm. Доста пари ми излезе. Сериозно ли се произвежда в БГ. Взех я от "Мушиков и Теохаров"- Пловдив.

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #39

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от RaYaN
    Абе хора никой ли не знае нещо за Kbe 70mm. Доста пари ми излезе. Сериозно ли се произвежда в БГ. Взех я от "Мушиков и Теохаров"- Пловдив.
    Ми казах ти вече,ако искаш пак?

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    5
    #40

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Не,този профил се прави в България от Алупласт мисля.
    Звучи доста несигурно . Едно е да мислиш, друго е да си сигурен.
    Защо тогава се води НЕМСКА. . В тая държава всичко ли е менте

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #41

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Всички ПВЦ-та се водят немски и австрийски,а в действителност се правят тука или в Турция съвсем не по стандарта на немците.Немски профил в момента е само Кьомерлинг който още няма менте.Това в рекламите са празни приказки.Мога да кажа фирма която прави дървена дограма със стъклопакет и обков като на ПВЦ-то,цените обаче са други.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #42

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Много ме интересува такава информация - моля моля - споделете
    Цени, особености, обков, гаранционен период и прочие - каквото се сетите и знаете!
    Предварително благодаря за информацията!

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #43

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от glupi
    Много ме интересува такава информация - моля моля - споделете
    Цени, особености, обков, гаранционен период и прочие - каквото се сетите и знаете!
    Предварително благодаря за информацията!
    Цените са различни навсякъде.Обкова на ПВЦ-то навсякъде масово е марка Mako и е доста добър в сравнение с профила.При обкова на алуминия(различен в)Мерцедеса е Giesse(Italia),цената също е италианска.Двуосов механизъм от тази марка струва 65 лева,същия на Security lock(Greece) koйто е не по-лош струва 47 лева.Добри и здрави дръжки освен тия са Access,Makedoniki,Alma,Laval.Панти в 95 % от случаите се слагат Makedoniki.При бравите най-доброто е Ciza(Italy),добри са Domus(Greece),Access(Greece),има и други.Самата дръжка за алуминий е много по-красива и стилна докато тия за пвц-то са малко смешни и недодялани.Добър ПВЦ профил в България няма,виждал съм сцепени от слънцето,слагат метален профил вътре за да не се деформира от времето.Алуминия вече е много качествен и проблеми с конденз остават в миналото.На старите Наркоопи има алуминий на по 20 години който не е мръднал,изключения прави обкова им който тогава не е бил на ниво.Нещо конкретно ако те интересува питай.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #44

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    След седмица и нещо ще слагам дограма, но така и не мога да реша какво да е, PVC или алуминиева... Колкото повече чета и питам, толкова повече изпадам в нерешителност. Говорих в една фирма с консултанта, казаха ми че една кадърно направена алуминиева дограма с термо мост е много по-добър избор от която и да е PVC дограма... Но все пак този конденз ме притеснява...

  18. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #45

    Re: Дограма [Вид, марка, характеристики, особености]

    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell
    След седмица и нещо ще слагам дограма, но така и не мога да реша какво да е, PVC или алуминиева... Колкото повече чета и питам, толкова повече изпадам в нерешителност. Говорих в една фирма с консултанта, казаха ми че една кадърно направена алуминиева дограма с термо мост е много по-добър избор от която и да е PVC дограма... Но все пак този конденз ме притеснява...
    Добави и хубав стъклопакет с К-стъкло и ще те надживее.За конденза не се притеснявай,той се получава от грешно отопление и непроветряване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ZTE Libra характеристики?
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-12, 23:49
  2. Отговори: 0
    Последно: 28-07-09, 22:30
  3. Особености на шофирането в Москва
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-11-07, 19:40
  4. Особености на инвестициите в България - в Times
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 11
    Последно: 10-08-06, 16:07
  5. Субтитри за "Особености банной политики" (Баня-2)
    От A.H. във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 08-08-04, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе