Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 53
Like Tree15Одобрявам

Конденз по дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #16

    Re: Конденз по дограма

    Julian
    Съгласен съм, ама не съвсем. За да гори камината/печката, се нуждае от непрекъснат приток на въздух, а той идва отвън. В моя случай от не напълно затворен прозорец. Получава се естествена циркулация и в стаята винаги постъпва свеж въздух, /който, определено ми липсва в момента /.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #17

    Re: Конденз по дограма

    Добре де да е*а м****а му защо тогава да си слагам качествена PVC дограма(така и така конденз ще има) , а да не си оставя старата дървена с естественото и проветрение(до сега конденз не съм имал и аз топля само вечер каогато съм в къщии, не проветрявам много много)?

    И друг въпрос: един квартален "професор" изказа мнение, че конденз се появава в стаи с много растения(саксиини цветя м**а им женска ) вярно ли е това?

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #18

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от imrahil
    Добре де да е*а м****а му защо тогава да си слагам качествена PVC дограма(така и така конденз ще има) , а да не си оставя старата дървена с естественото и проветрение(до сега конденз не съм имал и аз топля само вечер каогато съм в къщии, не проветрявам много много)?

    И друг въпрос: един квартален "професор" изказа мнение, че конденз се появава в стаи с много растения(саксиини цветя м**а им женска ) вярно ли е това?
    Не само в стаи със саксии ами и в такива в които се сушат дрехи.Влагата от саксиите и дрехите отива на стъклото и още по-лошото...на стената.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re: Конденз по дограма


    @siliev,
    Нямаш ли усещането, че дължиш извинение на някои хора във форума по повод нецензурните обръщения (постове) към тях под другите си никове?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #20

    Re: Конденз по дограма

    Виж дали теглят отдушниците в банята и тоалетната, ако си на горен етаж може дори да вкарват влага от долните съседи. Тогава ти препоръчвам да сложиш вентилатори с клапа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #21

    Re: Конденз по дограма

    няма пълно щастие бре хора,не може да се робува на на дограмата (да седиме по цял ден и да проветряваме,да не се переме,да си изхвърлиме жените и цветята и други тям подобни)лросто разберете,че тия дограми" не са свет "и не е добре да си херметизираме помещенията ,било с дограма или мазилки и псевдоизолации.......има отдавна измислени норми и изисквания относно хигиената на жилищните сгради ,които са свързани с определени загуби на енергия и всеки който ги прескочи ,после съжалява.........(а те дограмаджиите не ги четат тези неща)......не става нищо от тея дограми ...това е чиста проба мода ,и то не висша!......

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #22

    Re: Конденз по дограма

    Ако мислиш че уплътнен прозорец е мода...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #23

    Re: Конденз по дограма

    Къф конденз, кви пет лева !
    От миналия ноември сложихме ПВЦ дограма в кухнята, хола, спалнята и трапезарията.
    На сина ми стаята е с алуминиева дограма отпреди 2-3 години - направена добре и с термомост и пр.
    И ТАМ има конденз. Но мисля, че е повече поради лошо проветряване най-вече.
    А където е ПВЦ-то няма конденз.
    Само в кухнята и то когато се вари нещо продължително.Над 10 минути.
    Разбира се проветряваме редовно.
    Просто се чудя какви са тия течове от конденз, за които пишете....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #24

    Re: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от me4oka
    няма пълно щастие бре хора,не може да се робува на на дограмата (да седиме по цял ден и да проветряваме,да не се переме,да си изхвърлиме жените и цветята и други тям подобни)лросто разберете,че тия дограми" не са свет "и не е добре да си херметизираме помещенията ,било с дограма или мазилки и псевдоизолации.......има отдавна измислени норми и изисквания относно хигиената на жилищните сгради ,които са свързани с определени загуби на енергия и всеки който ги прескочи ,после съжалява.........(а те дограмаджиите не ги четат тези неща)......не става нищо от тея дограми ...това е чиста проба мода ,и то не висша!......

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #25

    Re: Конденз по дограма

    Дограмата си я бива, няма култура на проветряване

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #26

    Re: Конденз по дограма

    А има и изсушители (влагоуловители). С тях казваш край на влагата и конденза.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #27

    Re: Конденз по дограма

    Да взема и аз да споделя мнение за конденза :-).
    Преди с дървена догрма конденз нямаше, пердетата се вееха при вятър и в стаята с климатика трудно правеще 22 градуса зимата. Сега с дограмата 25 градуса ги задържа климатика и си почива и няма конденз. Предполагам е така, защото има много пушачи :-) и те си проветряват след пушенето :-). В другите две стаи се отопляваме с парно. Там има конденз и стените взеха да се намокрят от северната страна. Решението: майка купи някаква чудесия с някакви хапчета която събира влагата и това чудо с хапчето е 20лв. Едната стая е кухня и се готви. Другата е спалня, не се готви, но на парното хубаво се сушат дрехите :-). Така .. другото решение което измислихме на вилата която е скоро построена. МОРСКА СОЛ :-). Взех бутилка от 5литра минерална вода одрязах е отгоре и обърнах одрязаното и се получи нещо като фуния която води към долната част (стана резервоарче). Отгоре сложих всетник (намачкан) и най-отгоре изсипах здраво морска сол. Многоооо вода се събра долу. Нещото струва почти нищо, я върши многооо хубава работа :-).
    Още нещо да разкажа . Миналата година след като ня бяхме ходили 3 месеца на вилата влагата беше превзела дома ни и се прави основен ремонт :-(. мухъл имаше дори по страните на хладилника и по столовете и по масите. Няколко дена имаше престъргване на стените и боядисване :-(. Спасихме положението след това с морската сол, но от там разбрахме, че нетрябва във никакъв случай да слагаме вестниците по земята и солта отгоре, защото паркета се надува зверски и матрака беше подгизнал целия :-(

  16. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #28

    Re: Конденз по дограма

    браво..това с морската сол е супер идея...моля те поясни ми пак как направи с шишето системата..това всетник не го разбирам какво е...?аз съм с тази чудесия с хапчетата от 20 лева..но е само за 1 стая..все пак деиства..

  17. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #29

    Re: Конденз по дограма

    Това за солта незнаех.Чак сега правя връзка че като взема пакета с морската сол винаги е студен и влажен.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #30

    Re: Конденз по дограма

    Браво bauer,
    Би Било чудесно ако още веднъж обясниш това за шишето и морската сол. Колко сол, за колко време се напълва и т.н. Защо весник, а не някаква мрежа или цедка. Каква е идеята - морската сол поема влагата ли? Колко често трябва да се сменя солта.

    Само да добява и още нещо - ясно е, че определен процент влажност е необходим. Не знам какво е това с хапчетата, но смятам,че трябва да има някакъв котрол на влажността. Някой беше споменал за влагометри - от къде мога да си взема такъв и каква му е цената приблизително. При измерването на влагата трябва да се взема предвид и температурата. Нали така!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HELP! отвеждане на зимния конденз!
    От wizli във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 46
    Последно: 10-12-13, 17:38
  2. голям проблем с конденз и мухъл
    От snoopdoggystyle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 68
    Последно: 20-11-13, 18:10
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 20:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-07, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе