Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 53
Like Tree15Одобрявам

Конденз по дограма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #31

    Re: Конденз по дограма

    Да добавя само, това с морската сол може да е добра идея, но не за всички. Визирам себе си в случая защото при мен влагоуловителя ми събира около литър вода всяка нощ (само нощем го пускам) така че тая морска сол ще е в течно състояние на сутринта Интересното е че при ветровито време като снощи не съм го пускал и няма конденз никакъв, но по време на мъглите просто събираше яко вода.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    4
    #32

    Re: Конденз по дограма

    Аз снощи заложих "няколко" капана с морска сол. Не ми е ясно още каква е идеята, но вестника под солта е мокър със сигурност. Има капчици конденз по дъното на шишето.Дано bauer ни светне по-подробно относно изпълнението на неговите капани. Ще си поекспериментирам повече. Иначе има пусната добра тема за влажността - ясни са и задължителните стъпки - външна изолация, проветряване, аз имам и външни щори - когато видя, че е много студ навън ги пускам и почти няма конденз. Още не съм направил външна изолация - но тази пролет и е ред.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #33

    Отговор: Конденз по дограма

    Да се включа и аз в разговора.
    И аз смених алуминиевата дограта на целия апартамент, че беше един конденз, едно чудо...
    Разрових се сериозно и реших да заложа на марка.
    Спрях се на REHAU 5 камерна дограма екосол, троен стъклопакет 4 сезона енерджи.
    И днес какво да видя, единия прозорец целия в конденз от вътрешната страна под щорите.
    Много забавно ми стана, то ми се говореше, че конденз няма да видя повече, че е невъзможно с тази дограма и стъклопакет, да, ама не !
    Северно изложение е прозореца, но за такъв дебел стъклопакет дали е нормално това ?
    Нали уж 4 сезона анти кондензиращи защити си имаха и простотии на тон ...
    Stankov85 одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Отговор: Конденз по дограма

    Какво е разстоянието между отделни отделните стъкла на стъклопакета?

    Онзи ден за първи път видях дограма с двоен стъклопакет с 2 см разстояние между стъклата.

    По-голямо разстояние между стъклата от стъклопакета = по-малко конденз или = липса на конденз.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #35

    Отговор: Конденз по дограма

    Честно казано не знам, само знам, че е троен стъклопакет, 4 сезона енерджи.
    Вероятно е това.
    БЯЛО/БЯЛО/4 ВСЕСЕЗОННО 4/10/4/10/4 32db 1.3W/m2K 65 %

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #36

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Какво е разстоянието между отделни отделните стъкла на стъклопакета?

    Онзи ден за първи път видях дограма с двоен стъклопакет с 2 см разстояние между стъклата.

    По-голямо разстояние между стъклата от стъклопакета = по-малко конденз или = липса на конденз.
    Това не е съвсем вярно, по-голямото разтояние позволява конвекция на въздуха във пакета което води до влошаване на топлоизолационните качества на пакета. Колко е точно разтоянието при което има драстично увеличаване на конвекцията незнам. Ето тук са казали над 19мм има конвекция.
    https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=38727

    За това и е измислен 3-ния пакет. иначе щяхме да си караме със широки двойни.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #37

    Отговор: Конденз по дограма

    И в крайна сметка в град като Варна, където въздуха е влажен, нормално ли е най-качествения на пазара троен стъклопакет 4 сезона, да образува конденз ?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #38

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от adrifoxbg Виж публикацията
    И в крайна сметка в град като Варна, където въздуха е влажен, нормално ли е най-качествения на пазара троен стъклопакет 4 сезона, да образува конденз ?
    Може ли да го измерите това твърдение.
    Колко точно е влажен въздуха вътре (явно конденза е вътре след като ви е проблем) при мен кондензират пакетите отвън когато е студено.
    И ако влажността е над 65% е важно да измислете от какво е толквоа голяма и да я намалите.
    За конденза е важно температурата на повърностите били те стъкла или стени или дограма да са под Т на конденз при наличната влажност.
    Може би имате нужда от влагоуловител за да държите влажността в норма 40-60%.

    Ако кондензира само един пакет от няколко в същата стая по-скоро има проблем с пакета. може да са обърнали някое стъкло с покритието на грешната страна (не е като да не се случва от време на време на производителите).

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    119
    #39

    Отговор: Конденз по дограма

    На ред съм аз Лятото купихме 2-стаен апартамент град Свищов, мъгла и влажност от дунава колкото искаш.Слагам си фибран 3см вътрешна изолация на всички външни стени във всички стаи и 2см фибран на таваните и смяна на външната врата.В хола 5 камерна профилинк и 4 сезона двоен стъклопакет.В спалнята слагам 6 камерно KMG с двоен и пак 4 сезона, избивам прозореца на кухнята и усвоявам терасата а там е с 4 камерна незнам каква и бели стъкла пак двоен.
    В крайна сметка се запечатвам отвсякъде и всичко е 6 докато не дойде зимата.... конденз на поразия по всички стъкла а влагомера в повечето случай е под 65 дори 60%.
    Отоплявам се с 2 климатика който са настроени на 22 а в стайте е около 24.
    Забавно е поне,че всяка сутрин се разминаваме да изцеждаме парцалите от первазите

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #40

    Отговор: Конденз по дограма

    Калкулатор за точка на оросяване ЦЪКDew Point Calculator

    Screenshot_20171130-194347.jpg
    Stankov85 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Отговор: Конденз по дограма

    ако влажността е висока спасението е често проветряване + вдигане на температурата в помещенията .. 5-10 камерни дограми не помагат да свалите влажността на въздуха в апартамента
    Stankov85 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #42

    Отговор: Конденз по дограма

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    На ред съм аз Лятото купихме 2-стаен апартамент град Свищов, мъгла и влажност от дунава колкото искаш.Слагам си фибран 3см вътрешна изолация на всички външни стени във всички стаи и 2см фибран на таваните и смяна на външната врата.В хола 5 камерна профилинк и 4 сезона двоен стъклопакет.В спалнята слагам 6 камерно KMG с двоен и пак 4 сезона, избивам прозореца на кухнята и усвоявам терасата а там е с 4 камерна незнам каква и бели стъкла пак двоен.
    В крайна сметка се запечатвам отвсякъде и всичко е 6 докато не дойде зимата.... конденз на поразия по всички стъкла а влагомера в повечето случай е под 65 дори 60%.
    Отоплявам се с 2 климатика който са настроени на 22 а в стайте е около 24.
    Забавно е поне,че всяка сутрин се разминаваме да изцеждаме парцалите от первазите
    Добре си се изолирал. Кондензът е от издишаният въздух, от готвене, къпане, миене и всичко като е изолирано, нормално е да кондезира по стъклата, които са студени. На запад като проектират сградите задължително мислят за вентилация. Осушител на въздуха също върши работа.
    Stankov85 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #43

    Отговор: Конденз по дограма

    вентилацията е най-лесното : пускаш климатика и отваряш прозореца.
    така живях в нов блок докато изсъхне всичко първата зима.
    Stankov85 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #44

    Отговор: Конденз по дограма

    Проблема с влагата по стъклата и навсякъде е поради малкият обем на стаята отнесен към броя хора вътре и времето им на престой. Вкъщи е същата работа и не виновна дограмата.Обикновено преди смяната на дограмата стаята се е проверявала от самосебе си, от старата дограма. Като пример за нещо подобно мога да дам престой в лека кола с затворени прозорци при изгасен двигател и вентилация.Когато се изолира помещението нещата се подобряват, но отделената при дишането влага все някъде трябва да се наслои, и най доброто място е дограмата, иначе другият вариант е мухъл по студени стени, под или таван. Проветряването естествено помага за намаляне на влагата в стаята.
    Jack Krauser, milanov и Stankov85 харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #45

    Отговор: Конденз по дограма

    [QUOTE=adrifoxbg;848394]...И аз смених алуминиевата дограта на целия апартамент, че беше един конденз, едно чудо.../QUOTE]
    Не бих си сменил никога алуминиевата дограма в апартамента за някакво пвц недоразумение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HELP! отвеждане на зимния конденз!
    От wizli във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 46
    Последно: 10-12-13, 17:38
  2. голям проблем с конденз и мухъл
    От snoopdoggystyle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 68
    Последно: 20-11-13, 18:10
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. Съвет за конденз от климатик
    От zombaiko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 07-04-09, 20:45
  5. Конденз по пакета - нормално ли е?
    От krasiika във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 03-08-07, 23:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе